Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polowanie na Delfiny w Chorwacji :-)

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
samart
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 02.01.2008
Polowanie na Delfiny w Chorwacji :-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) samart » 03.12.2011 01:43

Polowanie na Delfiny ? Dobry pomysł ?
Tak, ale tylko przy użyciu aparatu lub kamerki :-)

Poniżej wyniki moich tegorocznych łowów:


Może, podzielcie się, gdzie Wam udało się spotkać delfiny ?
Moglibyśmy określić prawdopodobieństwo ich występowania
w danych regionach Cro....

Miejsce spotkania:
Chorwacja Północna - Kanał Velebitski około 20km od Pagu w kierunku
Starigradu - Seline. Data: 25-czerwiec-2011

----------------------------------------------------------
pozdrav. Jarek / samart
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2331
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 03.12.2011 21:48

II połowa sierpnia, bodajże 2 lata temu okolice Orebica i Korculi. Stadko ok kilkunastu sztuk.
kawa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 337
Dołączył(a): 01.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawa » 03.12.2011 22:06

08.10.2010 r. na północ od Bol na wyspie Brać.
Obrazek
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 06.12.2011 14:44

Miejsce spotkania:
Dalmacja południowa - między Brać a lądem na wysokości Nemiry
Data: ok. 3-4 września


Obrazek
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 06.12.2011 15:00

Mogę podać bardzo dokładną datę i godzinę - 10 lipca 2011, przed 21:00 :wink: Miasteczko Osor na wyspie Cres, całkiem blisko brzegu :D

Niestety był zbyt szybki i mogę się pochwalić tylko takimi zdjęciami:

Obrazek

Obrazek

Musicie mi uwierzyć na słowo :D Delfin był piękny i ładnie wyskoczył.
Heterka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 21.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heterka » 06.12.2011 15:07

Lipiec 2005 roku rejs statkiem z Breli na Brać - widzieliśmy delfiny, ale niestety nie mam zdjęć - niezapomniane przeżycie zwłaszcza dla dzieci.
Argi
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 31.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Argi » 06.12.2011 21:04

Heterka napisał(a):Lipiec 2005 roku rejs statkiem z Breli na Brać - widzieliśmy delfiny, ale niestety nie mam zdjęć - niezapomniane przeżycie zwłaszcza dla dzieci.


Kurde, przez 2 tygodnie codziennie pływaliśmy w tych okolicach i nie pokazał nam się ani jeden :(
zmasz
Croentuzjasta
Posty: 263
Dołączył(a): 05.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmasz » 06.12.2011 21:43

Rok 2010, Primosten
Obrazek
A MOŻE TO REKIN :wink:
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 07.12.2011 22:14

Czerwiec 2009 Pisak i koniec sierpnia 2011 w Mimicach.
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 07.12.2011 23:58

Delfini sa pod calkowitom ochronom jusz dobrich kilka lat (kilka dziesiec).
Te starania ochrone musiale jakosz zaowocowac. Rzeczewiscie delfinow jest coraz wiencej. Widuje ich nawet z balkonu swego domu na Čiovo w zatoce Kaštelanskej. Sa wszendziej, tylko latem poprzez duzi ruch na morzu uciekaja w "spokojniejsze" akweni. Delfini sie dogaduja, orjentuja i poluja za pomoca dzwiekow ktore wipuszczaja i potem odbieraja ech....kiedy wszendziej naokolo slichac tylko chalas silnikow to moga zostac bez obiadu. Ale niektorich dzwiekow sie nauczyli. Kiedy sie na statkach rybackich wlancza winda ktora wiciaga sieci wtedy delfini neraz tez podpliwaja ze by dostac "resztki". Nieraz tak karmile delfini z reki. Spotkania z delfinamy jusz nie benda rzadkosc.
W nastepne wakacje tez zobaczicie i tunczyki (jest ich coraz wiencej). Pozdrawiam Leon
rbogi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 730
Dołączył(a): 25.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rbogi » 08.12.2011 00:35

Niestety nie mam fotek, ale spotkania z Chorwackimi Delfinami były takie krótkie, że nawet aparatu nie zdążyłem wyjąć. Pierwsze miało miejsce w lipcu 2007r. w Petrcanach. Godzina dosyć wczesna, zaczynamy pakować nasz majdan i nagle szum na Kempingu - DELFINY, wszyscy wylegają na brzeg morza i podziwiają kilka delfinów. Mnie zachciało się je sfotografować, więc bieg z plaży do auta po aparat, z powrotem na plaże i - Kicha delfiny zniknęły, tylko ludzie wpatrzeni dalej w to miejsce na morzu, co kilkadziesiąt sekund wcześniej.
I kolejne spotkanie, Dwa lata później, znowu lipiec, kemping "Żalo" gdzieś w połowie drogi pomiędzy Stari Grad Paklenica a Karlobagiem.
Siedzimy późnym popołudniem przed namiotami, wpatrując się w morze pomiędzy lądem a Pagiem wzdycham, ej jeszcze delfiny by się mogły pokazać, i nagle nad powierzchnią morza ukazuje się wrzecionowaty kształt, potem drugi, krzyczę SĄ DELFINY. a cała nasza ekipa stwierdza, że od tego wpatrywania się w może mam jakieś zwidy, i dopiero po chwili dostrzegają stadko delfinów. Nawet nie próbowałem myśleć gzie jest aparat fotograficzny, Cieszyłem oczy delfinami, kilkadziesiąt sekund i koniec, już się na powierzchni morza nie pokazały.
Od tego czasu nic, ale może przy następnym wyjeździe...
:)
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 09.12.2011 14:17

Ja też omało nie widziałem delfina :lol:
Wraz z żoną i znajomymi, siedzieliśmy na brzegu (Losinj - Artatore); nagle krzyk delfin, delfin... ja nic nie widzę, ciemno jak cholera. Ale żona nadal swoje krzyczy...delfin, delfin.
Jednak coś zauważyłem, woda lekko zmącona i coś płynie bardziej z tyłu. Było tak daleko od brzegu i noc nas zastała, ale patrzymy dalej...
Po ok 2-3 minutach zbliża się do brzegu.... okazuje się, że to nurek.
Ale narobił nam radochy, wszyscy ze śmiechu kładli się po ziemi.
Gzie przyszło mu do głowy nurkować tak późną porą 8O
Ostatnio edytowano 07.03.2012 14:19 przez rapez, łącznie edytowano 1 raz
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 09.12.2011 17:26

Artatore to raczej Losinj :)
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 09.12.2011 20:08

Ja widziałam delfiny w 2009 roku w czasie podróży promem z Sumartinu (Brač) do Makarskiej. Zdjęcia robiłam, ale kompletnie nic na nich nie widać (pewnie dlatego, że jednocześnie machałam rękami i wołałam mojego P. - chodź, zobacz! delfinyyyyyy!!!!!) Nagrałam też krótki filmik, ale na nim też nic nie widać - jeden krótki skok delfina i tyle... Ale wrażenie niezapomniane... :D
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 09.12.2011 20:16

Na NW-W od Pakostane w kierunku Kornati przy hodowlach ryb.
Bankowo! :wink:
Następna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone