Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polacy w Chorwacji

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 21.07.2019 17:16

Ale chyba jako jedyni bazgrzemy po naszych barwach narodowych. Skąd ten zwyczaj ? Słabo wyglądają flagi biało-czerwone z nazwami miast z których przybyli kibice. Taka to nasza nowa tradycja :roll: . Czekam aż na skoki przyjadą kibice ze Stolca :lol:
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 21.07.2019 17:29

nowotarżanin napisał(a):...
W tej sprawie nie chodzi o potępianie kogokolwiek, należy tylko stwierdzić fakt, iż według doniesień medialnych niestety ci konkretni Polacy zachowywali się jak "bydło" zarówno na plaży jak i później pozostawiając po sobie to żałosne graffiti i tyle w temacie.

Jak nie chodzi, kiedy właśnie chodzi. Taki malutki elemencik pedagogiki wstydu. Naprawdę.
nowotarżanin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1108
Dołączył(a): 21.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowotarżanin » 21.07.2019 17:55

Calapula napisał(a):Jak nie chodzi, kiedy właśnie chodzi. Taki malutki elemencik pedagogiki wstydu. Naprawdę.


Wiesz tak na marginesie w tym konkretnym przypadku wolę stosować "pedagogikę wstydu" niż "pedagogikę dumy" bo w tej drugiej nikt nie jest w stanie pokonać obecnie rządzących, zresztą nie mam zamiaru z nimi konkurować, nie moja "bajka" :)
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 21.07.2019 18:06

Habanero napisał(a):Ale chyba jako jedyni bazgrzemy po naszych barwach narodowych. Skąd ten zwyczaj ? Słabo wyglądają flagi biało-czerwone z nazwami miast z których przybyli kibice. Taka to nasza nowa tradycja :roll: . Czekam aż na skoki przyjadą kibice ze Stolca :lol:

A jak jeszcze zabiorą kolegów z Męcikału... :oczko_usmiech:
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 24.07.2019 06:23

Wirtualna Polska: Chorwacja. Pojechał z rodziną na wakacje, przepraszał za rodaków.
https://wiadomosci.wp.pl/chorwacja-poje ... 919141505a
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 24.07.2019 06:52

"To wszystko widziała moja 12-letnia córka".
Myślę, że córka zdążyła przywyknąć, jeśli mieszkają w Polsce.
ryniu92
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 18.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryniu92 » 24.07.2019 10:18

LUKI40 napisał(a):Napisałbym tu coś tutaj od siebie solidaryzujac się z kolegą Wikolem :)... Ale jadę za 5 dni do Baski Vody i nie chce dostać urlopu od forum a kolega Anakin jest czujny i już nie raz poznałem moc jego władzy ;).... Ale po powrocie.... Hahaha ;)

I ja chętnie bym coś napisał ale nie teraz. Masakra co dzieje się na plaży, najgłośniejsze grupki to nasi, piwo na stojąco prosto z puszki lub flaszki przy małych pociechach i słownictwo ku hu. MASAKRA. Nie rozmawiam z żoną (głośno)na plaży po polsku bo mi wstyd.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.07.2019 10:25

ryniu92 napisał(a):I ja chętnie bym coś napisał ale nie teraz. Masakra co dzieje się na plaży, najgłośniejsze grupki to nasi, piwo na stojąco prosto z puszki lub flaszki przy małych pociechach i słownictwo ku hu. MASAKRA. Nie rozmawiam z żoną (głośno)na plaży po polsku bo mi wstyd.


Wierz mi, że nie tylko nasi. Chyba nie słyszałeś ludzi z Bośni, Włochów (chociaż ich wrzaski dla niektórych są urocze...), rosyjscy emigranci ekonomiczni z Niemiec, z rzadka Brytyjczycy, Czesi, Słowacy i czasem lokalsi.

W takich sytuacjach proponuję rozmawiać ze sobą w innym języku (tak jak to robią np. Rosjanie, których od czterech lat spotykam w tym samym miejscu).

Eh...
Pedros29
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pedros29 » 24.07.2019 10:34

Uśmiechnij się :D jutro, za rok będzie jeszcze gorzej.To już inne pokolenie i wychowanie.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 24.07.2019 10:35

Tylko nie nazywajcie takich zachowań po imieniu bo dostaniecie bana na tydzień jak ja ;)
ryniu92
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 18.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryniu92 » 24.07.2019 10:42

wikol napisał(a):Tylko nie nazywajcie takich zachowań po imieniu bo dostaniecie bana na tydzień jak ja ;)

No właśnie pisałem że nie teraz ale po powrocie. :hut:
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 24.07.2019 10:47

„Chamstwu w życiu należy się przeciwstawiać siłom i godnościom osobistom” - Jan Kobuszewski :oczko_usmiech:
Z naciskiem na godnością.
Pedros29
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pedros29 » 24.07.2019 10:59

,,Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie" Jan Zamoyski
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 24.07.2019 11:17

pääkäyttäjä napisał(a):Chyba nie słyszałeś ludzi z Bośni, Włochów (chociaż ich wrzaski dla niektórych są urocze...), rosyjscy emigranci ekonomiczni z Niemiec, z rzadka Brytyjczycy, Czesi, Słowacy i czasem lokalsi.


Eh...

Potwierdzam, w tym roku nad nami mieszkali Włosi i niezłe awantury robili na apartamencie :), o co się tak dzień w dzień kłócili to nie wiem, małżeństwo z dzieckiem w wieku koło 10 lat. Nawet jak drzwi zamknęli to było wszystko słychać... czy to urocze nie wiem, nic i tak nie rozumieliśmy bo ni w ząb nie znamy Włoskiego :). Z Czechami mam też dużo podobnych doświadczeń, głośni, roszczeniowi i nie sprzątający po sobie na plaży. Z nami nie jest tak źle, po prostu my mamy jakieś wewnętrzne problemy, że zamiast się cieszyć na widok rodaków to ziejemy ogniem do nich.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 24.07.2019 11:18

Ponieważ tytuł wątku nie określa, czy mają to być źli czy dobrzy Polacy,
pozwolę sobie wkleić tu linka
50-plaz-paga-t54499.html
(z nadzieją na dalsze relacje z innych miejsc) i złożyć Konradowi i jego Rodzince podziękowania oraz wyrazy szacunku za wniesioną w to pracę (mniemam, że przyjemną).
Tak trzymać, Konrad :hut: :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Polacy w Chorwacji - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone