Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polacy w Chorwacji

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.07.2019 11:25

yzedef napisał(a): Potwierdzam, w tym roku nad nami mieszkali Włosi i niezłe awantury robili na apartamencie :), o co się tak dzień w dzień kłócili to nie wiem, małżeństwo z dzieckiem w wieku koło 10 lat. Nawet jak drzwi zamknęli to było wszystko słychać... czy to urocze nie wiem, nic i tak nie rozumieliśmy bo ni w ząb nie znamy Włoskiego :). Z Czechami mam też dużo podobnych doświadczeń, głośni, roszczeniowi i nie sprzątający po sobie na plaży. Z nami nie jest tak źle, po prostu my mamy jakieś wewnętrzne problemy, że zamiast się cieszyć na widok rodaków to ziejemy ogniem do nich.


Z Czechami jest różnie, dwie zaprzyjaźnione rodziny z Moraw była normalna. Chamstwo nie ma narodowości.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 24.07.2019 11:34

wikol napisał(a):Tylko nie nazywajcie takich zachowań po imieniu bo dostaniecie bana na tydzień jak ja ;)

Po pierwsze nie dostałeś bana, tylko zostałeś zawieszony, a to zasadnicza różnica.
Po drugie nie za "nazwanie zachowań" tylko za tekst w stylu "500+", za co notabene też już byłeś upomniany.
Nie tylko ja to w ten sposób zrozumiałem, więc przestań odwracać kota ogonem.
Jest mi niezmiernie przykro, ale statusu pokrzywdzonego w tej sprawie nie otrzymasz.

Wyjaśniłem i dyskusję w tym temacie uważam za zakończoną.
ryniu92
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 18.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryniu92 » 24.07.2019 22:29

Z nami nie jest tak źle, po prostu my mamy jakieś wewnętrzne problemy, że zamiast się cieszyć na widok rodaków to ziejemy ogniem do nich.[/quote]
Masz racje, powinienem się cieszyć na widok rodaków. Eh... Przeczytaj mój wpis. Zapewniam problemów wewnętrznych nie mam.
bezrobotny500
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 189
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezrobotny500 » 25.07.2019 13:09

Kolejny nasz rodak zabłysnął na gościnnych występach....
https://morski.hr/2019/07/25/poljak-dos ... apartmane/
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 25.07.2019 16:32

bezrobotny500 napisał(a):Kolejny nasz rodak zabłysnął na gościnnych występach....
https://morski.hr/2019/07/25/poljak-dos ... apartmane/


Pewnie za mało kun na urlop zabrał i mu się budżet wakacyjny nie domykał. :roll:
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3768
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 27.07.2019 11:45

bezrobotny500 napisał(a):Kolejny nasz rodak zabłysnął na gościnnych występach....
https://morski.hr/2019/07/25/poljak-dos ... apartmane/


Już niebawem kolejna relacja "600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł!" :wink:
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 21.11.2017
Re: Aktualne wieści z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 17.08.2020 20:30

Bravik napisał(a):
Gdzieś czytałem, że Chorwaci za przyczyną EnterCroatia w tym roku po prostu więcej noclegów rejestrują do opodatkowania. A dane z poprzednich lat z wiadomych powodów były mocno zaniżane.


Zabrzmiało jak oskarżenie Chorwatów o oszustwa.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018
Re: Aktualne wieści z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 17.08.2020 22:43

Bidon napisał(a):
Bravik napisał(a):
Gdzieś czytałem, że Chorwaci za przyczyną EnterCroatia w tym roku po prostu więcej noclegów rejestrują do opodatkowania. A dane z poprzednich lat z wiadomych powodów były mocno zaniżane.


Zabrzmiało jak oskarżenie Chorwatów o oszustwa.

A Ty się z kosmosu wziąłeś? :oczko_usmiech:
A na marginesie - sami się oskarżają, bo to było na jakimś portalu chorwackim. :mrgreen:
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 21.11.2017
Re: Aktualne wieści z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 19.08.2020 08:46

Bravik napisał(a):A Ty się z kosmosu wziąłeś? :oczko_usmiech:
A na marginesie - sami się oskarżają, bo to było na jakimś portalu chorwackim. :mrgreen:

To uczciwy człowiek jest dzisiaj z kosmosu?
Czyli w Chorwacji ja mam do czynienia (na szczęście) z kosmitami :D
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018
Re: Aktualne wieści z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 19.08.2020 13:21

Bidon napisał(a):To uczciwy człowiek jest dzisiaj z kosmosu?
Czyli w Chorwacji ja mam do czynienia (na szczęście) z kosmitami :D


Umiesz czytać ze zrozumieniem? :?:
A na marginesie: jasne, wynajmujesz na tydzień czy dwa od kogoś apatman i oczywiście dostajesz od niego notarialne zaświadczenie, że płaci wszystkie podatki. :roll:
poljako_poljako
Croentuzjasta
Posty: 197
Dołączył(a): 19.05.2009
Re: Aktualne wieści z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) poljako_poljako » 28.09.2020 18:13

Na Jutarnji jest artykuł o tegorocznym pobycie w Chorwacji polskich turystów. Chorwaci policzyli, że w tym roku, pomimo korony, przyjechało nas 95% tego co w ubiegłym i zastanawiają się jak wytłumaczyć ten fenomen. Dla mnie najciekawsza jest sekcja komentarzy do artykułu. Polacy są tam opisani jako "biali Cyganie" albo "napuszeni biali Cyganie". Generalnie jedna pozytywna opinia o Polakach pochodzi od pani Słowaczki (chyba) :-) Nie miałem świadomości, że jesteśmy (jako nacja) tak negatywnie odbierani przez Chorwatów. Zdaję sobie sprawę, że ja i moi Rodacy nie jesteśmy aniołkami, ale żeby aż tak :D Przyznam, że czasami w Chorwacji miałem wrażenie (zwłaszcza w ostatnich kilku latach) pewnego lekceważenia czy raczej zniecierpliwienia Chorwatów w relacjach z nimi, ale tłumaczyłem to sobie ogólną nieuprzejmością pewnych ludzi. Cóż - przeczytajcie (tytuł artykułu:
"Fenomen turista iz Poljske: U odnosu na prošlu godinu došlo ih je čak 95 posto, u čemu je tajna?")
link (nie wiem czy przejdzie?) https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatsk ... a-15021393
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014
Re: Aktualne wieści z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 28.09.2020 18:53

......w artykule nic nie napisano złego; komentarze nie wchodzą
ventus
Croentuzjasta
Posty: 174
Dołączył(a): 08.07.2020
Re: Aktualne wieści z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ventus » 28.09.2020 19:16

Przeczytałem cały artykuł i nie ma tam żadnych złych słów o Polakach. Gdzie to znalazłeś, wstaw cytat.
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015
Re: Aktualne wieści z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 28.09.2020 19:41

Hrvoje Jurković

Ako netko ima novaca, ne znaci da je gospodin. Imao sam priliku raditi u Poljskoj prije 8 godina na jednom telekom projektu, i ne mislim ništa dobro o tom narodu. Bahati, umišljeni, često prgavi, a skoro svi polupismeni i poluobrazovani. Nikome ne vjeruju, gledaju samo svoj interes i kako da te iskoriste i zabiju nož u leđa. Stalno nešto pametuju, stalno traže izmjene ugovora i postavljaju ultimatume. Umjesto partnera, u nama su vidjelu uljeza koji ih želi iskoristiti.
U skoro svim hotelima recepcionerke, cure oko 25g., ne znaju ni riječ engleskog, a da ne govorimo njemački ili neki drugi jezik. Jedini strani jezik koji više natucaju nego govore je ruski. Ceste su im katastrofalne, pune rupa i slabo označene i osvijetljenje. U jednom gradu na istoku sam vidio prastari autobus iz, pa početkom 80-tih, koji uredno prevozi putnike, nisam mogao vjerovat svojim očima, to je bilo 2012.g.!
Otkad su usli u EU, masovno su bježali iz zemlje na zapad, iz bijede I siromaštva. I kad su uspjeli zaraditi prvi novac, preko noći su se probahatili. Misle da se svi moraju njima prilagođavati, a oni ne moraju nikome. Stalno se drže zajedno, često su alkoholičari i konstantno psuju. Gledaju da te čim prije zajebu prije nego ti zajebeš njih, to im je životni lajtmotiv. Očito je ruska represija ostavila duboku traumu u mentalitetu, i sad otkad su samostalni, svima u EU moraju pokazati koliko su važna nacija. Radio sam s njima kasnije na projektima u Irskoj i Njemačkoj, i to mi je samo potvrdilo iskustvo iz Poljske. Za mene su samo napuhani cigani, i to mišljenje imam i danas.

Co niektórzy, takie mają o nas zdanie. 8O
Jest to skopiowane z komentarzy.
ventus
Croentuzjasta
Posty: 174
Dołączył(a): 08.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ventus » 28.09.2020 20:22

Chyba nie ma się czym przejmować, jeszcze się taki nie urodził, żeby wszystkimi dogodził. Też na swej drodze przez lata, spotkałem mmiej lub bardziej niemiłych Chorwatów. Ale nie buduję na tym swej opinii. Jak większość z nas, bardziej wspominam te dobre chwilę. Może gość, który to napisał, bardziej lubi wspominać złe momenty w życiu. Takich ludzi też ta ziemia nosić musi. Róbmy swoje, byle dobrze, żeby nikomu nie szkodzić A będzie git
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Polacy w Chorwacji - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone