Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polacy w Chorwacji

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 13.07.2019 11:55

Zakupy oliwy, rakiji i wina robię zawsze w tym samym miejscu, u tej samej sprzedawczyni na straganie. Pewnego razu jak zajechaliśmy tam kilkuosobową grupą, przywitaliśmy się i chwilę pogadaliśmy, nasza znajoma straganiara zwróciła się do swojej, przyglądającej się nam koleżanki z sąsiedniego straganu "To Polacy, oni są tacy sami jak my". To jakie oni mają o nas zdanie, dobre czy złe?
Byłem w Chorwacji jakieś 15 razy i ani razu nie spotkałem się z nagannym zachowaniem naszych. Raczej wręcz przeciwnie i na dodatek mam wrażenie że jest coraz lepiej.
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 13.07.2019 12:01

Właściwie to szkoda gadać.
Ostatnio edytowano 13.07.2019 16:55 przez Calapula, łącznie edytowano 1 raz
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 13.07.2019 15:27

wikol napisał(a):Prostactwo się bogaci więc wyruszają coraz dalej niż Bałtyk i Mazury.

Mógłbym napisać tu elaborat na pół strony, ale w sumie po co. :roll:
Zastanów się co mówisz (masz na to tydzień).
:papa:

Proszę o nie komentowanie tego wpisu i powrót do tematu.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 13.07.2019 15:35

Chorwaci chyba jeszcze nie widzieli imprezujących anglików :)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 13.07.2019 17:08

Moj gospodarz nie powie złego słowa o Polakach. Jestem u niego od 5 lat i ani razu nie narzekał. W tym roku dali nam się u sąsiada we znaki Słowacy, którzy robili kilka głośnych i zakrapianych imprez. Wcześniej byli 2 ulice niżej ale starsze małżeństwo podziękowało im po 2 nocach i trafili bliżej nas. Gospodarz z racji pustostanu musiał chyba ich znosić (pecunia non olet).
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 13.07.2019 17:46

amatus1 napisał(a):Moj gospodarz nie powie złego słowa o Polakach. Jestem u niego od 5 lat i ani razu nie narzekał. W tym roku dali nam się u sąsiada we znaki Słowacy, którzy robili kilka głośnych i zakrapianych imprez. Wcześniej byli 2 ulice niżej ale starsze małżeństwo podziękowało im po 2 nocach i trafili bliżej nas. Gospodarz z racji pustostanu musiał chyba ich znosić (pecunia non olet).


My kiedyś w Rogoznicy trafiliśmy na plaży na dwie familie z węgier.....kultura była taka, że większość plażowiczów szybko się ewakuowała..
LUKI40
zbanowany
Posty: 218
Dołączył(a): 21.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKI40 » 13.07.2019 19:08

Napisałbym tu coś tutaj od siebie solidaryzujac się z kolegą Wikolem :)... Ale jadę za 5 dni do Baski Vody i nie chce dostać urlopu od forum a kolega Anakin jest czujny i już nie raz poznałem moc jego władzy ;).... Ale po powrocie.... Hahaha ;)
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 21.07.2019 11:25

anakin napisał(a):
wikol napisał(a):Prostactwo się bogaci więc wyruszają coraz dalej niż Bałtyk i Mazury.

Mógłbym napisać tu elaborat na pół strony, ale w sumie po co. :roll:
Zastanów się co mówisz (masz na to tydzień).
:papa:

Proszę o nie komentowanie tego wpisu i powrót do tematu.

Dziękuję za tygodniowego bana za nazwanie prostactwem Polaków którzy pomazali sprayem kilka ścian. Za takie coś ban ? Niebywałe....
Jak mam ich nazwać...szanowni Państwo ?
nowotarżanin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1108
Dołączył(a): 21.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowotarżanin » 21.07.2019 15:49

Wrzucę w tym temacie fragment artykułu z WP: "...Teraz Šibenski Portal poinformował nas, że w temacie graffiti wciąż wiele się dzieje. Po pierwsze, przyjeżdżający w ostatnich tygodniach turyści z Polski regularnie przepraszali Chorwatów za swoich rodaków. Podkreślali, że skandaliczne zachowanie to wyjątek, a obywatele naszego kraju potrafią się znacznie lepiej zachowywać.
- W piątek wieczorem moi goście Dorota i Waldemar poszli jeszcze o krok dalej - przyznaje w rozmowie z Šibenski Portal Sanja Kučeković, która wynajmuje pokoje w okolicy.Małżeństwo z Polski już wcześniej pytało kobietę, czy ma pomysł, jak zatrzeć złe wrażenie po poprzednich turystach z naszego kraju. Kučeković nie miała dobrego rozwiązania i liczyła, że sprawą zajmą się służby odpowiedzialne za porządek w mieście. Parze z Polski to jednak nie wystarczyło. Kupili farbę i sami zamalowali wulgarne i mało estetyczne napisy.
- Waldemar i jego żona zamazali złe wspomnienia po Polakach, którzy przecież zawsze są tu mile widziani - podkreśla Kučeković."

Jednak da się być normalnym :D
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 21.07.2019 16:28

No i brawo 8)
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 21.07.2019 16:43

Brawo
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 21.07.2019 16:45

Oczywiście nieładnie jest wypisywać cokolwiek sprayem na murach ale czasem, czemu nie. jak np śpiewa pieśniarz "Maluję imię Twe na ścianie bazyliki w Mediolanie, moja miła". Czasem człowiek musi. Chorwaci też bazgrzą po murach ile wlezie. Od mniej więcej 7 lat jeżdżę 2 x w roku w okolice Puli i wciąż wita mnie napis na murze "Samo je Istra" a po bokach wiele innych, kto wie czy nie wulgarnych?
A w Pakostane chyba koło wejścia do mariny widziałem wielkie grafitti na cześć generała Ante Gotoviny. Że też żaden europejczyk nie śmie wziąć kubełka z farbą i zamalować ten pean na cześć skazanego w Hadze za zbrodnie wojenne.
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 21.07.2019 16:59

Ale tego kolega chyba nie pochwala?
Załączniki:
SDC13518.JPG
Austria, jeden z parkingów przy autostradzie.
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 21.07.2019 17:06

Ja nie pochwalam żadnych, ani tego ani tamtego. Nie podobają mi się. Nawet jakieś piękne grafitti we Włoszech przedstawiające twarz świętego też mi się nie podobało. Zwracam tylko uwagę na to, że nie tylko my malujemy sprayem i jeśli potępiać, to najlepiej wszystkich, którzy takie rzeczy sobie upodobali a nie tylko własnych Rodaków. I tyle.
nowotarżanin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1108
Dołączył(a): 21.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowotarżanin » 21.07.2019 17:14

Calapula napisał(a):Ja nie pochwalam żadnych, ani tego ani tamtego. Nie podobają mi się. Nawet jakieś piękne grafitti we Włoszech przedstawiające twarz świętego też mi się nie podobało. Zwracam tylko uwagę na to, że nie tylko my malujemy sprayem i jeśli potępiać, to najlepiej wszystkich, którzy takie rzeczy sobie upodobali a nie tylko własnych Rodaków. I tyle.


W tej sprawie nie chodzi o potępianie kogokolwiek, należy tylko stwierdzić fakt, iż według doniesień medialnych niestety ci konkretni Polacy zachowywali się jak "bydło" zarówno na plaży jak i później pozostawiając po sobie to żałosne graffiti i tyle w temacie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Polacy w Chorwacji - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone