napisał(a) anna iwona » 24.06.2007 13:46
majeczka napisał(a):platon napisał(a):majeczka napisał(a):platon napisał(a):Wracają już Ci co zarabiali 3000 Funtów miesięcznie.Pewnie inni też wrocą.

Akurat... Czyżby po to, aby tu zarabiać 1,5 tys.?
Akurat mają takie zawody ,że wystarczy im tutaj 10000 zł.Życie tańsze no i są u Siebie.
To chyba w Warszawie, prowincja żyje innymi realiami.
Ci co wyjechali z Warszawy tak szybko nie wrócą. Mam znajomych, którzy wyjechali do Anglii dwa lata temu i raczej nie mają zamiaru wracać. Znaleźli niezłą pracę i nawiązali kontakt z tubylcami (zaangażowali się w różne akcje i wspólnoty co zjendało im przychylność miejscowych).
Naszła mnie taka refleksja. Niedawno ci moi znajomi byli w Polsce. Nawet przywieźli ze sobą Angielkę, która jest naszego kraju bardzo ciekawa. Po rozmowie z nimi odnoszę wrażenie, że my (tzn. Polacy) jesteśmy
teraz Zachodowi w jakimś sensie potrzebni. Tylko ciekawe na jak długo...