Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podróże RobaCRO - Lutalicy iz Novogardu

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.05.2008 19:29

RobCRO napisał(a):Gościu pochodził z słynnego miasta Bielsko-Biała.

Jakiego miasta!? :D Z czego słynnego? :D Robert... :wink:
RobCRO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1502
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobCRO » 29.05.2008 19:37

Interseal napisał(a):
RobCRO napisał(a):Gościu pochodził z słynnego miasta Bielsko-Biała.

Jakiego miasta!? :D Z czego słynnego? :D Robert... :wink:


Miałem na myśli, liczne grono "Cromaniaków" podróżników, odkrywców, piłkarzy... :lol: A i mieliście Fiaty...siatkówkę kobiet nadal macie...Szyndzielnię też chyba stoi, choć nigdy na niej nie byłem. Ba, z tego, co piszą to i zamek jest...ale jakoś go nie kojarzę za bardzo :( .

Pozdrav...
caal
Croentuzjasta
Posty: 432
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) caal » 29.05.2008 19:43

Nie bądź taki skromny laiku jeden :)
Mnie się Twoje relacje podobają, zawsze czytam z zainteresowaniem, chociaż nie zawsze się odzywam :oops:
A wątek zamkowy, calkiem fajny pomysł
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 29.05.2008 19:45

Rob - szkoda,że bedąc w Rzeszowie nie zboczyłeś do Przemyśla :D bo to już tylko rzut beretem :D
A w Przemyślu mógłbyś zaliczyć kolejne na swojej trasie zamki:
Zamek Kazimierzowski w Przemyślu i Zamek w Krasiczynie
Ale mam nadzieję,że co się odwlecze to nie uciecze :D
Pozdrav.
caal
Croentuzjasta
Posty: 432
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) caal » 29.05.2008 19:49

A właśnie Przemyśl, wspominam go jako bardzo piękne miasto, natomiast fatalnie wspominam hotel dworcowy, w którym kiedyś zamieszkałam, bo nie miałam gdzie. To opowieść na wątek - hotelowe horrory, albo cos w tym stylu. Niemniej opinii o Przemyslu mi ten incydent nie zepsuł. I jeszcze Jarosław, tez perełka, a tuz obok :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.05.2008 19:51

Robercie - zamki zamkami :lol: a Piotr "przewodnik" gdzie na zdjęciu :?: :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.05.2008 20:01

Wszystkie te rzeczy wciąż tu są... a Zamek Sułkowskich jest przy głównej trasie Szczyrk - Katowice. Zamek jest słynny ostanio szczególnie dzięki Pani, która go reklamowała przez miesiąc.

Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.05.2008 20:02

Janusz Bajcer napisał(a):Robercie - zamki zamkami :lol: a Piotr "przewodnik" gdzie na zdjęciu :?: :wink:

Piotr-przewodnik robił za statyw :wink: :lol:
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 29.05.2008 20:05

caal napisał(a):To opowieść na wątek - hotelowe horrory, albo cos w tym stylu. Niemniej opinii o Przemyslu mi ten incydent nie zepsuł.


I całe szczęście :D :D
Od jakiegoś czasu baza hotelowa w naszym mieście znacznie się poprawiła,tak że zapraszamy. :D
Rob- sorry za odbieganie od tematu. :D
Pozdrav.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.05.2008 20:13

Piotrek_B napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Robercie - zamki zamkami :lol: a Piotr "przewodnik" gdzie na zdjęciu :?: :wink:

Piotr-przewodnik robił za statyw :wink: :lol:


No to gdzie ten statyw :?: :wink: :lol:
RobCRO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1502
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobCRO » 30.05.2008 06:40

wojan napisał(a):Rob - szkoda,że bedąc w Rzeszowie nie zboczyłeś do Przemyśla :D bo to już tylko rzut beretem :D
A w Przemyślu mógłbyś zaliczyć kolejne na swojej trasie zamki:
Zamek Kazimierzowski w Przemyślu i Zamek w Krasiczynie
Ale mam nadzieję,że co się odwlecze to nie uciecze :D
Pozdrav.


Andrzej, może Cię zaskoczę, ale te dwa zamki są już mi znane. Kiedyś wracając z Lwowa zrobiłem sobie jednodniowy rekonesans zarówno po Przemyślu jak i Krasiczynie. Oczywiście cel rekonesansu był jeden - zamki. O ile przemyski nie robi wrażenia, o tyle Krasiczyn warto odwiedzić...choć wyposażenie jego nader skromne. Jednak z zewnątrz robi wrażenie. Ponadto, park z tymi drzewami...i o ile mnie pamięć nie zawodzi, to jak Sapiehom rodził się syn, to sadzono dąb i nazywano to drzewo imieniem syna, a jak córka, to sadzono, hmm..lipę czy akację?
Ponadto, samo miasto Przemyśl - powiem przewrotnie, warto przemyśleć planując wyprawę w Bieszczady czy na Ukrainę, aby się w tym mieście zatrzymać.

Janusz...niestety spotkanie CROmaniaków nie zostało uwiecznione na fotografii. Ale chyba słowo dwóch osób, że się spotkało wystarczy??? :wink:

caal, ja mówię serio, miernie się znam na zamkach...wiem tylko, gdzie dzwonią, o detale będę pytał Ciebie :D .

Pozdrav svima
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.05.2008 10:11

RobCRO napisał(a):
Janusz...niestety spotkanie CROmaniaków nie zostało uwiecznione na fotografii. Ale chyba słowo dwóch osób, że się spotkało wystarczy??? :wink:


Pozdrav svima


Oczywiście, że Wam wierzę odnośnie spotkania :lol:

ale chciałem zobaczyć przewodnika
który spotkań w Krakowie unika :wink:
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 30.05.2008 11:52

RobCRO napisał(a): Ponadto, park z tymi drzewami...i o ile mnie pamięć nie zawodzi, to jak Sapiehom rodził się syn, to sadzono dąb i nazywano to drzewo imieniem syna, a jak córka, to sadzono, hmm..lipę czy akację?

Lipę. :)
Ciekawe cóż to miało znaczyć :wink: - czy "ale lipa!!!" 8O , czy też może tak bardziej z dalmatyńska. :D :lol:

Zamek plus piękny park, lub ewentualnie odwrotnie, brzmi i dla mnie zachęcająco. Może kiedyś przy okazji... :D

Pozdrav
Jola
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 30.05.2008 12:59

Interseal napisał(a):
RobCRO napisał(a):Gościu pochodził z słynnego miasta Bielsko-Biała.

Jakiego miasta!? :D Z czego słynnego? :D Robert... :wink:


Relacji Roba jeszcze nie przeczytałam, ale poczułam się w obowiązku widząc te słowa :lol: :lol: :lol: Wiem, wiem - uderz w stół itd :D

Byłam ostatnio na jakiejś tam konferencji w pięknym mieście BB i jeden z prelegentów tak się tłumaczył ze swojego spóźnienia: "Dotąd Bielsko zawsze było miastem wielkich tradycji i pięknych kobiet, a teraz to jeszcze miasto kolosalnych korków" :devil: :lol: :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam! :D
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 30.05.2008 13:28

RobCRO napisał(a):Rano też trochę "pofociłem" rynek i jego okolice. Muszę stwierdzić, że rynek przypadł mi do gustu, ciekawy ratusz, kamieniczki, pośrodku pomnik T. Kościuszki. Ogólnie fajne miejsce.


Byliśmy w Bieszczadach i pochodziliśmy po górach, przejechaliśmy pętlę bieszczadzką, ale Przemyśl i Rzeszów nie znalazł się na naszej trasie (trochę nie po drodze). A widzę, że dla takiego pałacu i ratusza trzeba było. Było to już kilka lat temu i pewnie remont rynku i ratusza był w toku. Więc może nie byłoby wtedy to aż tak fajne miejsce :?

RobCRO napisał(a):PS dangol, dzięki za Bratysławę...może na forum założymy "zamkowy" wątek????


Zamkowy wątek :?: , to ja się dołączę z moim ulubionym niezwykłej urody Piastowskim Zamkiem w Brzegu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Podróże RobaCRO - Lutalicy iz Novogardu - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone