Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 22.11.2017 14:45

Jakie odbijacze kupić do gumiaka? Wystarczą 10x33cm czy większe?
Czy odbijacze pompowane są czegoś warte?
Np.:
https://raksa.com.pl/odbiajcz-pompowany ... 51541.html
rib4rent
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 18.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) rib4rent » 22.11.2017 14:53

Odbijacze pompowane zdają egzamin, ale proponował bym większe min. 44cm. Te małe mają małą skuteczność.
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 22.11.2017 16:27

Raczej wszystkie małe są pompowane, to standard. Co do wielkości - jak niemal zawsze w życiu: im większe tym lepsze... Ale realnie, lepiej złoty środek, do pontonu 3,8m nie szalałbym, używałem bodajże właśnie takie małe jak podałeś, na większe szkoda miejsca na "pokładzie". Zależy też gdzie będziesz cumował. Na bojce niepotrzebne, przy pirsie cumując dziobem wciśnięty najlepiej koło innych pontonów podobnej wielkości wystarczą małe, a nawet nie będą konieczne, bo tuba obijająca się o tubę, czy nawet laminat, nie ucierpi (nie przypominam sobie aby 2-3m bączki większych jachtów w ogóle używały odbijaczy). Najbardziej potrzebne cumujac burtą do nabrzeża - po prostu unikać takiego sposobu, to raczej tylko do wysadzenia kogoś, a takie małe też zapobiegną ocieraniu tuby o beton czy co tam będzie.
albe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 13.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) albe » 22.11.2017 17:03

Yanush napisał(a):Jakie odbijacze kupić do gumiaka? Wystarczą 10x33cm czy większe?
Czy odbijacze pompowane są czegoś warte?
Np.:
https://raksa.com.pl/odbiajcz-pompowany ... 51541.html


Ja mam takie do pontonu 3,6 m i wystarczyły. Tak jak pisał marsik używałem tylko gdy cumowałem do brzegu żeby wysadzić załogę.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 28.11.2017 22:24

albe napisał(a):
Yanush napisał(a):Jakie odbijacze kupić do gumiaka? Wystarczą 10x33cm czy większe?
Czy odbijacze pompowane są czegoś warte?
Np.:
https://raksa.com.pl/odbiajcz-pompowany ... 51541.html


Ja mam takie do pontonu 3,6 m i wystarczyły. Tak jak pisał marsik używałem tylko gdy cumowałem do brzegu żeby wysadzić załogę.

Używałeś 4 sztuki na taki pontonik ?
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 29.11.2017 00:09

Ja miałem takie małe dwa. Miałem też jeden większy, zdobyczny, znaleziony gdzieś na skałach, morze wyrzuciło. Wystarczyło.
Ale też nigdy nie cumowałem dłużej dziobem do pirsu, wciśnięty między inne łodzie. W takich krotkotrwałych sytuacjach zdawałem się na odbijacze sąsiadów.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 30.11.2017 13:28

W zeszłym roku nie było to mi potrzebne bo pontonik wyciągaliśmy z wody ale od przybytku głowa nie boli. Na pewno też zakupię kotwicę składaną 1,5kg bo to zdecydowanie ułatwi "parkowanie" przy plaży (ciężko było zaparkować na samych linach i kamieniach :)).

P.S
Czy nie będzie przegięciem próbować płynąc przy spokojnej pogodzie z Hvar (Zavala) na Scedro z silniczkiem 2,25km ?. Jest to około 2,7km w lini prostej i przy mojej przelotowej 7km/h zajmie mi trochę czasu :)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 30.11.2017 20:32

yzedef napisał(a):Na pewno też zakupię kotwicę składaną 1,5kg bo to zdecydowanie ułatwi "parkowanie" przy plaży (ciężko było zaparkować na samych linach i kamieniach :)).


Kup 2 a najlepiej 3 :mrgreen: Ja 2, a w zasadzie ich fragmenty, w tym roku zostawiłem na Paskich Vratach :)

yzedef napisał(a):Czy nie będzie przegięciem próbować płynąc przy spokojnej pogodzie z Hvar (Zavala) na Scedro z silniczkiem 2,25km ?. Jest to około 2,7km w lini prostej i przy mojej przelotowej 7km/h zajmie mi trochę czasu :)


Jak silnik masz sprawdzony to śmiało, no i pod warunkiem że pogoda będzie stabilna, żebyś przypadkiem w Ankonie nie wylądował :wink:

Edit: W razie czego dobrze mieć zapas liny do dna. W razie "W" wywalasz kotwicę i czekasz aż ktoś będzie przepływać :)
Adam_rzeszow
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 19.11.2017
Pływanie pontonem w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam_rzeszow » 01.12.2017 13:43

Witam.
Prosił bym o radę doświadczonych forumowiczów w temacie pływania pontonem po Chorwackich wodach. A dokładniej pisząc, jadę w przyszłym roku w okolice miejscowości Poljica miejscowość zlokalizowana w zatoce. Chciałbym zrobić małą frajdę mojemu siedmioletniemu synowi, i kupić jakiś nieduży ponton żeby popływać z synem kilkadziesiąt metrów od brzegu, pływanie typowo rekreacyjne, napęd 2 wiosełka i jeden osioł wiosłujący mówię tu oczywiście o sobie, pływanie oczywiście tylko przy dobrych warunkach pogodowych. Prosił bym o radę czy to dobry pomysł aby kupić ponton jak w linku poniżej. Kolejna sprawa to sprawy formalne czy potrzebuję jakieś zezwolenia, zgody, dokumenty, czy są jakieś opłaty jeśli tak to gdzie mam je uiścić. Z góry dziękuje za pomoc.

https://intex.pl/pontony/278-ponton-sea ... x43cm.html

ponton-seahawk-3-intex-wiosla-pompka-295x137x43cm.jpg
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 01.12.2017 13:56

yzedef napisał(a):

Używałeś 4 sztuki na taki pontonik ?


Proponuje miec zawsze ze dwa w zapasie z sobą.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 01.12.2017 14:15

Adam_rzeszow napisał(a):jakiś nieduży ponton żeby popływać z synem kilkadziesiąt metrów od brzegu, pływanie typowo rekreacyjne, napęd 2 wiosełka i jeden osioł wiosłujący mówię tu oczywiście o sobie, pływanie oczywiście tylko przy dobrych warunkach pogodowych. Prosił bym o radę czy to dobry pomysł aby kupić ponton jak w linku poniżej.
Jak tylko przy brzegu, to dlaczego nie?
Frajdę będziecie mieli.


Adam_rzeszow napisał(a):Kolejna sprawa to sprawy formalne czy potrzebuję jakieś zezwolenia, zgody, dokumenty, czy są jakieś opłaty jeśli tak to gdzie mam je uiścić.
Na tego typu ponton nie potrzebujesz żadnych dokumentów, opłat czy zezwoleń.
Podobnie jak na materac.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.12.2017 14:15

Adam_rzeszow napisał(a):Witam.
Prosił bym o radę doświadczonych forumowiczów w temacie pływania pontonem po Chorwackich wodach. A dokładniej pisząc, jadę w przyszłym roku w okolice miejscowości Poljica miejscowość zlokalizowana w zatoce. Chciałbym zrobić małą frajdę mojemu siedmioletniemu synowi, i kupić jakiś nieduży ponton żeby popływać z synem kilkadziesiąt metrów od brzegu, pływanie typowo rekreacyjne, napęd 2 wiosełka i jeden osioł wiosłujący mówię tu oczywiście o sobie, pływanie oczywiście tylko przy dobrych warunkach pogodowych. Prosił bym o radę czy to dobry pomysł aby kupić ponton jak w linku poniżej. Kolejna sprawa to sprawy formalne czy potrzebuję jakieś zezwolenia, zgody, dokumenty, czy są jakieś opłaty jeśli tak to gdzie mam je uiścić. Z góry dziękuje za pomoc.

https://intex.pl/pontony/278-ponton-sea ... x43cm.html

ponton-seahawk-3-intex-wiosla-pompka-295x137x43cm.jpg

Witam.
Ponton na wody w zatoce OK.
Napęd "jeden osioł wiosłujący" :wink: - żadnych pozwoleń nie potrzeba.

Edit. post boboo kilka sekund wcześniej :oczko_usmiech:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 01.12.2017 14:56


Polecę i Tobie choćby najmniejszą i najtańszą i z 70 mb linki choćby 3mm :wink:
https://www.jula.pl/catalog/wypoczynek/ ... 2132427769
karpik_raszyn
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 20.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) karpik_raszyn » 01.12.2017 20:52

Możesz zerknąć jak to wygląda na wodzie (żwirownia). Od tego zaczynałem swoje uzależnienie :)


Potem był większy.... (zalew)


Potem jeszcze... (Chorwacja)


To wszystko wciągu roku :) I na tym na razie się zatrzymuję. :)
A wszedłem w tę zajawkę przypadkowo przechodząc w Macro i widząc INTEXa, który kusi ceną.

Nim też dało się pływać na Mazurach:


Powodzenia w wejściu na tę drogę, którą każdy z tego wątku forum miał - przeczytaj sobie te 541 stron od początku to zapalisz się może na coś jeszcze. Tutaj wszyscy chętnie udzielają rad, wskazówek itp. :)
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 02.12.2017 11:26

Rysio napisał(a):

Polecę i Tobie choćby najmniejszą i najtańszą i z 70 mb linki choćby 3mm :wink:
https://www.jula.pl/catalog/wypoczynek/ ... 2132427769


W CRO potrafi zawiac ostro od strony brzegu.
Ja bym zainwestował w szpulkę jaskrawej /żółta/pomarańcz linki pływającej aby inni ludzie ją widzieli i przywiązał jednostkę do brzegu, bojki.

Abyście obydwaj mieli frajdę nie lepiej kajak dmuchany 3 osobowy ?
wtedy dwie osoby wiosłują a synowi szybko sie znudzi bycie biernym pasazerem

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Jak dziatwa była mniejsza to dmuchałem 3 koła, związywałem ze soba i przywiązywałem do brzegu (nawet 8mm pływająca żólta linka). Tam gdzie bywalismy to 4-5 BF od brzegu to była normalka.

Dziatwa traktowała koła jako wyspę/bazę - ściągali ją bliżej lub odpuszczali linkę.
Mieli do tego małe pontoniki, które miały swoje linki do wyspy - potrafili się tak bawić godzinami
Ponieważ to trójka wszyscy mieli cienkie neoprenowe kamizelki impaktowe.

W bardziej spokojnym miejscu jednak kajak rządził - choc miałem wrażenie, że dojdzie do wojny na wiosła ...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 541
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone