Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 30.11.2016 16:53

marsik napisał(a):(...) Ale sprzeczności tu nie ma, choć zdanie z "W żadnym wypadku..." byłoby może bardziej precyzyjne gdyby dodać "..., poza sytuacją opisaną poniżej..." (...)
To spróbuj:
Kod: Zaznacz cały
deny ALL;
allow marsik;

a potem:
Kod: Zaznacz cały
allow marsik;
deny ALL;
i zobacz różnicę :wink:

marsik napisał(a):(...) ja to czytam, a ktoś inny może nie... (...)
Tak to ja się już dawno nie bawię. Albo jest napisane, albo nie. Jasełka między wierszami uważam za nadinterpretację i naciąganie. Pan expert od flag albo pisze jednoznacznie, albo takowym w rzeczywistości nie jest. Ewentualnie ma taką ksywkę w klubie wzajemniej adoracji.

marsik napisał(a):3. To nie jest zdanie eksperta od flag, weksylologa.
Bez zbędnych komentarzy zapytam: skąd wiesz? Korespondowałeś z nimi?

marsik napisał(a):(...) Tak jak rozumiem, że dla niemieckiego jachtu ktoś oprze się po prostu o wskazanie DMYV i nie będzie drążył sprawy.
Jeśli chodzi o mnie, to masz całkowitą rację. Mogę sobie podyskutować tu, ale sorry, dla kolorowych kawałków tkanin nie będę zawracał komuś "tam" doopy.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 30.11.2016 17:51

Chorwackie przepisy:
statek:
LOA>12m, GRT>15 albo liczba pasażerów>12
jacht:
LOA>12m, max 12 pasażerów
łódź:
LOA (2,5m - 12m), P>2,5kW

Statky i jachty (chorwackie i zagraniczne) w chorwackich wodach terytorialnych powinny na rufie mieć chorwacką flagę, oznacza to, że są zobowiązani do chorwackich przepisów.

LOA = length overall = długość całkowita
GRT = gross register tonnage = tona rejestrowa brutto
albe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 13.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) albe » 30.11.2016 23:14

Witam,
jako że jestem na etapie kompletowania sprzecika na przyszły sezon a temat bandery na gumiaku jest mocno "wałkowany", bardzo prosze kolegów o info (linka do sklepu) gdzie mogę zakupić takowy uchwyt jak wskazany stronę wcześniej przez morsika, googlałem już ale wyrzuca tylko flagsztoki do jachtów i motorówek.
Pozdr
Dzięki
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 01.12.2016 06:54

Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 01.12.2016 10:27

Zrób sobie lepiej jakiś uchwyt na pawęży, bo tam maszcik najmniej przeszkadza. Przy dzieciakach niebezpieczne, bo może który oko stracić a i cały czas Ci coś będzie przed oczami łopotało.

DSC03123.JPG


Wg mnie to optimum.
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 01.12.2016 10:34

I nie boisz się tak z polską pod chorwacką i to po lewej stronie?


:mrgreen: :mrgreen:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 01.12.2016 10:46

Wiesz, raz z jednej raz z drugiej. Może se centralnie zamontuję ino muszę w czapce dziurę wiertnąć :wink: Policaje nic nie miały do banderek, to ja też się przejmować nie będę 8) :wink:
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 01.12.2016 11:34

Basta.
Kolega boboo nie odnosi się do merytorycznych spraw, tylko zaczyna uprawiać "czepialstwo" w drugorzędnych stwierdzeniach, nie ma sensu na nie odpowiadać. To rozczarowujące, a nade wszystko jałowe. Zwłaszcza, że koledze wydaje się i tak, że nosi "kolorowe kawałki tkanin" :!: , a nie bandery czy flagi. Można się przy takim podejściu tylko cieszyć, że kolory tych tkanin nie są biało-czerwone... Ja nie potrzebuję przepisu, aby szanować biało-czerwone barwy (tak po prostu, z serca, bez zadęcia i ortodoksji), ale może koledze się przyda:

"USTAWA
z dnia 31 stycznia 1980 r. o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych
Art. 1.
1. Orzeł biały, biało-czerwone barwy i „Mazurek Dąbrowskiego” są symbolami Rzeczypospolitej
Polskiej.
2. Otaczanie tych symboli czcią i szacunkiem jest prawem i obowiązkiem każdego
obywatela Rzeczypospolitej Polskiej
oraz wszystkich organów państwowych, instytucji
i organizacji.
3. Symbole Rzeczypospolitej Polskiej pozostają pod szczególną ochroną prawa,
przewidzianą w odrębnych przepisach."


Sprawa dla mnie honorowa:
boboo napisał(a):Pan expert od flag albo pisze jednoznacznie, albo takowym w rzeczywistości nie jest. Ewentualnie ma taką ksywkę w klubie wzajemniej adoracji.

:evil: :evil: :evil: Tak nie wypada! Wstyd! :oops:
Nie ma najmniejszego powodu, aby pan Andrzej Bebłowski był narażany na kolegi impertynencje.
Pan Andrzej uprzejmie podzielił się z nami swoją opinią, jak się dowiedziałem od 50 lat zajmuje się tym tematem, stworzył polską weksylologię, jest autorem i współautorem wielu książek z tej tematyki (np. "Zasady etykiety flagowej" czy "Flagi i Bandery", ), niekwestionownym "najwyższym autorytetem" wskazanym przez PZŻ (cyt."Pan Andrzej Bebłowski jest ekspertem w sprawie flag i bander noszonych na wszelkiego rodzaju statkach. Jest założycielem i był wieloletnim prezesem Polskiego Stowarzyszenia Weksylologicznego, które bada wszelkie kwestie związane z flagami, w tym z ich historią, ceremoniałami ich noszenia (także podnoszenia i opuszczania)")..
Kolega czuje się jednak kompetentny, aby kwestionować autorytet tego człowieka i czyni to niegrzecznie. Gratuluję.
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 01.12.2016 12:31

Na szybko i bez czepialstwa:
chcesz, to tańcz wokół figurek, symboli, szmatek i innych ptaków oraz kłaniaj się im.
Mnie w to nie mieszaj.

Z "ekspertami", "rzeczoznawcami" i "biegłymi" (co prawda w innej tematyce [broń]) miałem wielokrotnie do czynienia.
I jak widzę, że pod czymś podpisał się "ekspert", to automatycznie rozbieram jego teksty "na drobne".
Rzadko, bardzo rzadko nie dochodzi do dyskwalifikacji w moich oczach.
Miano Ekspert zobowiązuje.
I to bardzo. Bardziej niż Ciebie i mnie.

W "pojedynku" DMYV - Bebłowski
moim zdaniem prowadzi DMYV.
To moje prywatne zdanie wyrobione na podstawie tekstu pana Bebłowskiego.

zaczyna uprawiać "czepialstwo" w drugorzędnych stwierdzeniach
Poproszę o wskazanie.
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 01.12.2016 13:16

boboo napisał(a):Na szybko i bez czepialstwa:
chcesz, to tańcz wokół figurek, symboli, szmatek i innych ptaków oraz kłaniaj się im.
Mnie w to nie mieszaj.


Od kiedy uważasz Polską banderę za szmatkę, możesz to sprecyzować ??!!- bo odnosisz się właśnie do bander i nie po raz pierwszy wyskakujesz z takim określeniem wobec nich !
markiz17
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 195
Dołączył(a): 20.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) markiz17 » 01.12.2016 15:37

boboo napisał(a):Na szybko i bez czepialstwa:
chcesz, to tańcz wokół figurek, symboli, szmatek i innych ptaków oraz kłaniaj się im.
Mnie w to nie mieszaj.


Według takiej logiki bandera to kawałek materiału, inne symbole to kawałek żelastwa, więc człowiek to kawałek mięska - smacznego. :lol:
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 01.12.2016 16:56

markiz17 napisał(a):Według takiej logiki bandera to kawałek materiału, inne symbole to kawałek żelastwa, więc człowiek to kawałek mięska - smacznego. :lol:
Ano tak to już jest. Czy smaczne - nie wiem. Wolałbym nie próbować. Choć gdybym był w Leningradzie zimą w czterdziestych latach, albo w Andach w 1972, to nie wiem... :?
A co do materiału i żelastwa, to myślcie sobie co chcecie, ale tak to widzę.

A zanim odpowiem na pytanie "od kiedy", to w kwestii jasności terminologii:
szmatka = kawałek materiału. Koniec mojej definicji.
Żadnych pejoratywnych skojarzeń typu "szmata".
(często słychać w blokowiskach - zapewne tradycyjnie wychowane małżeństwo ustala, kto dziś myje podłogi)

@baunty,
Od kiedy?
Odkąd udało mi się wyjść z tresury.

Od urodzenia, przez 22 lata byłem tresowany na katolika i patriotę.
(sposobu, w jaki się to odbywało i wciąż odbywa [na innych], nie mogę niestety nazwać wychowaniem)
Na szczęście dotarło do mnie o co w tym wszystkim chodzi i nie jestem ani jednym ani drugim.
Trochę trwało i "bolało" (trudno walczyć z "instynktem" - bo to, co wpajano od dziecka dzień w dzień, zamienia się niejako w instynkt).

Tak, te banderki i flagi powiewające sobie na wietrze mają dla mnie wartość materiału, z którego są zrobione plus funkcja informacyjna.
Jak tablice rejestracyjne samochodu.
OK, jest jeszcze jedna zaleta: niektóre po prostu są ładne.

I tak jak tablicą rejestracyjną mogę załatać płot czy dziurę w stodole, tak i kolorowym kawałkiem materiału nie zawaham się wypolerować knagi czy pokrywy silnika, jeśli nie będę mieć niczego innego pod ręką, a czynność polerowania będzie akurat konieczna.

Czasem trzeba napisać więcej, bo niektórzy czytają to, co nie zostało napisane:
nie chodzę z wyszczerzonymi kłami i wytrzeszczonymi gałami w poszukiwaniu banderek aby je dorwać i "zbeszcześcić",
nie mam objawów odwyku i głodu, jeśli przez jakiś czas czegoś banderką nie wypoleruję,
po zakończonym rejsiku nie poleruję knagi i pokrywy silnika


Nie,
banderki wieszam, bo ładnie wygląda (bo że nie muszę, to wiem),
niezniszczoną wcisnę do kieszeni plecaka albo zwinę z bimini, albo do kieszeni kanistra i wyciągnę przy następnym urlopie,
zużytą potraktuję jak zużytą rzecz (w tym przypadku kawałek materiału, szmatkę),
Bez patosu i zadumy, że to coś szczególnego.
Następnego dnia kupię nową.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 01.12.2016 18:53

mirko napisał(a):Chorwackie przepisy:
statek:
LOA>12m, GRT>15 albo liczba pasażerów>12
jacht:
LOA>12m, max 12 pasażerów
łódź:
LOA (2,5m - 12m), P>2,5kW

Statky i jachty (chorwackie i zagraniczne) w chorwackich wodach terytorialnych powinny na rufie mieć chorwacką flagę, oznacza to, że są zobowiązani do chorwackich przepisów.

LOA = length overall = długość całkowita
GRT = gross register tonnage = tona rejestrowa brutto



@Mirko czy Twój wpis oznacza, że łodzie poniżej 12m NIE MUSZĄ mieć banderki chorwackiej ?

Panowie, jestem przeciwnikiem flagsztoków na dziobie na małych jednostkach zwłaszcza pontonach czy RIB-ach.
Na nasz wchodzimy zazwyczaj od dziobu i wychodzimy też tak (czasem bokiem) i nie chciałbym aby załogant zaczepił się o taki maszcik.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 01.12.2016 19:23

tak!

W Chorwacji, statki i jachty posiadają dokumenty z CRS-u (Croatian register of shipping) i podlegają międzynarodowym przepisamy bezpieczeństwa na morzu (SOLAS).
Łodzie posiadają dokumenty z kapitanatu.
infob
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 09.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) infob » 01.12.2016 21:23

Rysio napisał(a):Zrób sobie lepiej jakiś uchwyt na pawęży, bo tam maszcik najmniej przeszkadza...

Wg mnie to optimum.


Oj Admin, Admin bandera na bakburcie i mniejsza niż bandera gospodarza... :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 471
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone