Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ventus
Croentuzjasta
Posty: 174
Dołączył(a): 08.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ventus » 30.09.2020 19:51

Nie no bez obaw, na pierwszym miejscu jezd zwiedzanie i delektowanie się widokami, kąpiele, nurkowanie itp. km nie są wyznacznikiem dobrej zabawy
Juzek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 06.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Juzek » 03.10.2020 10:03

Kupiłem ponton :D :D :D
Nastawiałem się na żmudne poszukiwania przez kilka miesięcy używanego silnika, potem kupno nowego pontonu, a wyszło inaczej. Zobaczyłem świeżo dodane ogłoszenie spełniające założenia (silnik 15-20km 4suw po 2010 roku, ponton miał być nowy ale dopuszczałem używany do 3 lat), zadzwoniłem, pojechałem, obejrzałem, popływałem i kupiłem :) Takie veni, vidi, vici :D
Capture+_2020-09-27-14-21-33_2.png

20200926_194917.jpg

Dotychczasowy właściciel pływał 3 sezony w Chorwacji i u siebie na Wiśle, teraz zmienia na większy 4,7m. Jak zobaczyłem liczną rodzinę to się nie dziwię, nie mam pojęcia jak oni się tam mieścili. Sprzęt jest zadbany, w pontonie nie widzę żadnych rozklejeń przy pawęży, silnik palił zimny, palił ciepły, chodzi ładnie, śliżg w 2 chłopa razem koło 200kg ma na zawołanie.
Ogólnie, to cieszę się jak dziecko, chyba tak się cieszyłem jak kupiłem pierwszy samochód :)
Na drugi dzień pojechałem specjalnie do marketu Jula w Gliwicach (jestem z Częstochowy), żeby kupić wózek pod silnik, bo co tak mój silniczek będzie na boku leżał. Kupiłem też kotwicę drapak, słuchawki do płukania i parę innych gadżetów :) Od tej pory, bo akcja miała miejsce 2 tygodnie temu, byłem już parę razy w paczkomacie, mam olej do silinika, spodziny, smar, filtr paliwa i oleju, linkę do szarpaka, szybkozłączkę do paliwa i co jeszcze. Książkę Tim Bartlett- silniki zaburtowe kupiłem wcześniej :D
Wczoraj przyszły kamizelki.
Mam nowe hobby, jestem posiadaczem pierwszej w moim życiu łodzi motorowej :)
Jakby ktoś na początku roku powiedział że kupię w tym roku ponton, puknąłbym się w głowę.

Pozdrawiam
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 03.10.2020 11:32

@ Juzek,
:D Witaj w "klubie" :D
Dużo frajdy i "radochy" życzymy :papa:
(O&B)

I całkiem poważnie: oprócz książek "mechanicznych" poczytaj też trochę o... falach,
a także o wyporach, ślizgach oraz wspomnij czasem Archimedesa :wink:
Juzek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 06.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Juzek » 03.10.2020 11:38

Archimedes, wiem wiem. To ten facet co wyskoczył z wanny i krzyczał "dajcie mi ręcznik!" (po grecku eureka!)
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 03.10.2020 12:00

@boboo jak oceniasz tą falę na wielkość?

Masz dużo doświadczenia i jestem ciekaw, czy to jedna z mniejszych czy większych jakie spotkałeś?
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 03.10.2020 12:37

Fala nie była duża, ale męcząca, bo "w gębę".
Dla pontonu to najbardziej nieprzyjemna sytuacja:
pod wiatr i pod fale.
Gdybym płynął w drugą stronę, to bez problemu ślizgiem i prawie :wink: jak po stole.
Gdybym płynął w tych samych warunkach w tym roku, wiedziałbym jak uprzyjemnić sobie ten rejs.
Jednak wtedy (2017) jeszcze miałem sporo mniejsze otrzaskanie z wodą.
I szło, jak szło, czyli wypór przy 10-12 kmh.
Nieco gorzej było przy powrocie z Hvaru na Korculę (2019).
DSC01286.JPG
Fale wyższe i wiatr silniejszy, ale... już wiedziałem jak się mniej więcej do tego zabrać :wink: 8) i płynęliśmy nieco szybciej i nieobryzgiwani.

Nie nauczysz się tego rejsując tylko po gładkiej wodzie "z domu na plażę i z powrotem".
Właśnie w 2017 (Jakisnica) pewnego dnia po wypłynięciu z "domowej" zatoki - zawróciliśmy.
Piękna pogoda, wiatru prawie nie było, tylko woda... straszyła.
Rok później na Mljecie, taka sama woda okazała się świetnym "poligonem" :wink:
(choć Olga studziła moją chęć bardziej ekstremalnej nauki :lol: )
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 03.10.2020 14:01

Powiem wam że jak zobaczyłem to się..
Negocjuje z stocznią zakup dwóch szt. takiej zabawki :)
560 cm - wykonany z aluminium w konfiguracji jak na zdjęciu.
Jak wam się podoba?
Załączniki:
rib.jpg
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.10.2020 16:26

Juzek napisał(a):Kupiłem ponton :D :D :D
.............
Ogólnie, to cieszę się jak dziecko, chyba tak się cieszyłem jak kupiłem pierwszy samochód :)
..............................
Pozdrawiam



Bardzo się cieszę, że dołączyłeś do naszego grona istot cieszących się wolnością na wodzie.

(Piszę istot ponieważ nie tylko ludziska pływają i cieszą tą przygodą) :mrgreen:



pabbllo_ldz napisał(a):Powiem wam że jak zobaczyłem to się..
......................................
Jak wam się podoba?


Wygląda bardzo zachęcająco, masz może ujęcie z bocznego profilu? Pod ławkami są bakisty? Dodatkowych bakist nigdy za wiele 8). Zapytaj się czy reling może być składany ponieważ takie małe udogodnienie pozwoli Wam przepływać pod małymi mostami w takich miejscowościach jak np Tisno. Sprawdź jeszcze mocowanie knag, muszą być przynajmniej 3-4 solidne. Jakiej max. mocy może być silnik?

Serdecznie pozdrawiam smoki3
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 03.10.2020 17:07

@Smoki3 tu masz wszystkie informacje:
https://cnyacht.en.alibaba.com/product/ ... 1eacsrzsLZ
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.10.2020 17:14

pabbllo_ldz napisał(a):@Smoki3 tu masz wszystkie informacje:
https://cnyacht.en.alibaba.com/product/ ... 1eacsrzsLZ



Dobrze, że nie przekracza 240cm szerokości bo miał byś sport problem z transportem.
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 03.10.2020 17:56

@smoki3 wiesz podoba mi się, ale to nie znaczy że zamówię.
Za dużo pracy włożyłem w swojego RIBa.
ventus
Croentuzjasta
Posty: 174
Dołączył(a): 08.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ventus » 04.10.2020 00:15

Oj tak tak, oszlifowane na fali jest potrzebne, żeby reszta załogi nie cierpiała. W tym roku było ok, nawet przy metrowej, ale 4 lata wcześniej, płyneliśmy z Vis na Bisievo, fala przy powrocie, to chyba była górna granica możliwości, naszego niewielkiego gumowca 3,2. Całe szczęście, że był to Lodestar, a nie coś chińskiego, bo chyba silnik z powęzią, byłby na dnie Jadranu. Od tamtej pory, moje dziatwy, nie wzruszone są byle czym. Witamy wśród ,,wodnych podróżników "
albe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 13.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) albe » 04.10.2020 08:03

pabbllo_ldz napisał(a):@Smoki3 tu masz wszystkie informacje:
https://cnyacht.en.alibaba.com/product/ ... 1eacsrzsLZ

W tym wątku chyba kilkanaście stron wstecz jakiś kolega zakupił zdaje się ten sprzęt z Chin i uzbrajal/kompletował już szpej do sezonu.
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 04.10.2020 17:10

@albe hehe to byłem JA :D

Dostałem ofertę chinczyk che 4600 usd za tego Riba, bez konsoli i siedzenia sternika.
Biorąc pod uwagę że teraz pływam 480, to Ja się wstrzymam.
Może jak za jakiś czas będę chciał zmienić Mojego to wrócę do tej oferty.
Na pewno ma plusy, ale jest też minus.
Mój RIB z wyposażeniem mieści się w przyczepę 750 kg, a ten 560 to waga samego kadłuba bez siedzenia i konsoli 500 kg.
Więc potrzebne B + E i przyczepa DMC 1300 kg, co oznacza że nawet przyczepę muszę zmieniać.
Dla tego Ja odpuszczam :)
Ale jest to dobra alternatywa dla 10 letnich RIB na allegro po 20 parę koła PLN.
Sam import to pestka, mam firmę spedycyjną z Gdańska która załatwia wszystko od A do Z bez ukrytych kosztów.
Mają swojego przedstawiciela w Qingdao, a tam jest producent łodzi.
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 04.10.2020 18:23

albe napisał(a):W tym wątku chyba kilkanaście stron wstecz jakiś kolega zakupił zdaje się ten sprzęt z Chin


Podlinkuj proszę, nie mogę znaleźć.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 685
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone