Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plaże na Hvarze - 2019/2020

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 18.05.2020 09:10

Haha ale obeznanie w pogodzie :)
Niekonwencjonalny aczkolwiek ryzykowny ruch.
Jednak to był genialny ruch Konrad. Takie plażyczki, niemal tylko dla Was.

W stronę Skalinady szedłem spacerkiem i sobie tam myślałem jakby tak kiedyś w tych domkach wynająć.
Z nich się wychodzi praktycznie na plażę.
Ale to już na starość gdy tylko będę wychodził do wody, a nie zwiedzał.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 18.05.2020 14:40

Przy następnej wizycie na Hvarze będę mocno zastanawiać się, czy nie wybrać Zavali jako miejsca noclegu. Super się prezentuje na Twoich zdjęciach.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 18.05.2020 22:24

Plaże Zavali pięknie się u Ciebie prezentują. Jakość nie doceniłam potencjału plażowego tej miejscowości, choć położenie ma bardzo dobre - można stamtąd wyruszyć (kajakiem ;)) na Šćedro ;)

Nie wiedziałam, że plaża nazywa się Skalinada. Jadłam za to pyszną sałatkę z hobotnicy w konobie o tej samej nazwie (pewnie właśnie nad tą nad plażą 8))

Edit: Widzę, że to teraz jest Skalinada Hotel & Restaurant:
http://skalinada-apartmani-hvar.hr/

Kiedyś zwykła konoba, teraz luksusy ;)
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 19.05.2020 12:59

travel napisał(a):Piękne kolorki :hearts:
Lubię to zestawienie kolorystyczne w Chorwacji : Jadran na tle zachmurzonego nieba.....
i poczułam ten charakterystyczny zapach po deszczu.
Czy doświadczę tego w tym roku :?: :?: :?: :|

Kolorki, zapachy, zwłaszcza w lasku piniowym,...
20190729_111316.jpg

... Wszystko się zgadzało :D
Czy doświadczymy tego ? Nie wiem :? Czas pokaże :roll:

Katerina napisał(a):Ach jakby się usiadło z kufelkiem zimnym w takiej konobie :roll: 8)
Uwielbiam zachmurzenie przy wysokiej temperaturze, może nawet deszczyk kropić, a ja pod trzcinką :D

Ja tam bym zaryzykowała przedarcie się przez granice, a i późniejsza kwarantanna nie taka straszna - i tak już przeszłam na zdalną pracę :wink: Trzymajmy się wersji pełnej szklanki. :papa:


Z kufelkiem,.. nawet teraz,... gdziekolwiek,... byle z widokiem na Jadran :D
A zdalna praca,... zwłaszcza z wf-u, to taka rzeźba w..., że coś mnie trafia :evil:
Zdecydowanie wolę w realu.
Co do szklanki, jak najbardziej, ... optymistyczna wersja jest ok 8)
Bez tytułu.png


boboo napisał(a):
Katerina napisał(a):Trzymajmy się wersji pełnej szklanki. :papa:
A jeśli nie wypali, zawsze można dolać jakiegoś trunku :wink: na frasunek.
Ja już "jeżdżę palcem" po googlemaps w poszukiwaniu śniadaniowych konob w okolicach apartmana.


Bogdan, masz tyle genialnych filmów, że w razie w, kupuję gogle vr , wskakuje do kajaka w ogrodzie
i tylko wiosło zmienię na szklaneczkę :nice:

bluesman napisał(a):
Fajne ujęcie łódka wygląda jakby była w powietrzu :papa:


Latające łódki i podwodne łodzie są ok :oczko_usmiech:

kaeres napisał(a):Haha ale obeznanie w pogodzie :)
Niekonwencjonalny aczkolwiek ryzykowny ruch.
Jednak to był genialny ruch Konrad. Takie plażyczki, niemal tylko dla Was.

W stronę Skalinady szedłem spacerkiem i sobie tam myślałem jakby tak kiedyś w tych domkach wynająć.
Z nich się wychodzi praktycznie na plażę.
Ale to już na starość gdy tylko będę wychodził do wody, a nie zwiedzał.


Ruch został jeszcze raz powtórzony w Sv. Njedjeli, ale tam było pusto tylko przez godzinkę,
a potem jak towarzystwo ruszyło na plażę... Zresztą sam zobaczysz :wink:
Tak jak mówisz, na stacjonarny urlop, z plażami pod nosem i jeszcze fajną wysepką, Zavala jest super wyborem.

agata26061 napisał(a):Przy następnej wizycie na Hvarze będę mocno zastanawiać się, czy nie wybrać Zavali jako miejsca noclegu. Super się prezentuje na Twoich zdjęciach.

na-wyspie-lawenda-i-winem-slynacej-hvar-2018-t54479.html - Dużo wiesz o Zavali i znasz ją lepiej niż ja :D (świetna relacja :idea: ), ale...
Wrzucam filmik, może w wyborze pomoże :hut: :papa:


maslinka napisał(a):Plaże Zavali pięknie się u Ciebie prezentują. Jakość nie doceniłam potencjału plażowego tej miejscowości, choć położenie ma bardzo dobre - można stamtąd wyruszyć (kajakiem ;)) na Šćedro ;)

Nie wiedziałam, że plaża nazywa się Skalinada. Jadłam za to pyszną sałatkę z hobotnicy w konobie o tej samej nazwie (pewnie właśnie nad tą nad plażą 8))

Edit: Widzę, że to teraz jest Skalinada Hotel & Restaurant:
http://skalinada-apartmani-hvar.hr/

Kiedyś zwykła konoba, teraz luksusy ;)


Dzięki :D Została mi jeszcze w tym roku :roll: do zobaczenia Petarčica .
Parking jest nad Skalinadą i dowiedziałem się o nim z relacji
na-wyspie-lawenda-i-winem-slynacej-hvar-2018-t54479.html
Proszę Szefową od dodanie relacji do KMWH, bo jest świetna :D
A tu jeszcze lipcowa Skalinada w przedsezonowej odsłonie :wink: :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 19.05.2020 17:44

Habanero napisał(a):Parking jest nad Skalinadą i dowiedziałem się o nim z relacji
na-wyspie-lawenda-i-winem-slynacej-hvar-2018-t54479.html
Proszę Szefową od dodanie relacji do KMWH, bo jest świetna :D

Też uważam, że jest świetna! :D Nie wiem, jak mogłam jej nie dodać :oops:
Nie ogarniam wszystkich hvarskich relacji...
Ale już naprawiłam swój błąd 8)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 20.05.2020 07:30

maslinka napisał(a):
Habanero napisał(a):Parking jest nad Skalinadą i dowiedziałem się o nim z relacji
na-wyspie-lawenda-i-winem-slynacej-hvar-2018-t54479.html
Proszę Szefową od dodanie relacji do KMWH, bo jest świetna :D

Też uważam, że jest świetna! :D Nie wiem, jak mogłam jej nie dodać :oops:
Nie ogarniam wszystkich hvarskich relacji...
Ale już naprawiłam swój błąd 8)

Dziekuje Wam za mile słowa, ale nasz krótki pobyt na Hvarze na zbyt wiele nie pozwolił.

Konradzie, niestety my w Zavali nie byliśmy :oops: Chyba od kogoś innego dowiedziałeś się o tym parkingu... Ale nie martw się, mnie też się miesza kto jaka relacje pisze. Nie da się wszystkich zapamiętać :D
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 20.05.2020 09:20

agata26061 napisał(a):
maslinka napisał(a):
Habanero napisał(a):Parking jest nad Skalinadą i dowiedziałem się o nim z relacji
na-wyspie-lawenda-i-winem-slynacej-hvar-2018-t54479.html
Proszę Szefową od dodanie relacji do KMWH, bo jest świetna :D

Też uważam, że jest świetna! :D Nie wiem, jak mogłam jej nie dodać :oops:
Nie ogarniam wszystkich hvarskich relacji...
Ale już naprawiłam swój błąd 8)

Dziekuje Wam za mile słowa, ale nasz krótki pobyt na Hvarze na zbyt wiele nie pozwolił.

Konradzie, niestety my w Zavali nie byliśmy :oops: Chyba od kogoś innego dowiedziałeś się o tym parkingu... Ale nie martw się, mnie też się miesza kto jaka relacje pisze. Nie da się wszystkich zapamiętać :D


Kurcze, byłem przekonany, że to Wy tam jeździliście :oops:
Starość nie radość, muszę sprawdzić jeszcze raz.
Nie zmienia to jednak faktu, że relacja świetna :D :papa:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 20.05.2020 10:42

Habanero napisał(a):Kurcze, byłem przekonany, że to Wy tam jeździliście :oops:
Starość nie radość, muszę sprawdzić jeszcze raz.
Nie zmienia to jednak faktu, że relacja świetna :D :papa:

Dzięki.
Nadrobimy przy okazji kolejnej wizyty na Hvarze, ale wtedy w Zavali nie byliśmy. Oczywiście planowaliśmy ale jak to zwykle bywa - plany planami...
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 20.05.2020 21:53

Habanero napisał(a):Plaża Zavala Port

W zasadzie kompletne zdanie - podmiot, orzeczenie, dopełnienie...

Pozdrawiam,
Wojtek
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 21.05.2020 14:15

agata26061 napisał(a):
Habanero napisał(a):Kurcze, byłem przekonany, że to Wy tam jeździliście :oops:
Starość nie radość, muszę sprawdzić jeszcze raz.
Nie zmienia to jednak faktu, że relacja świetna :D :papa:

Dzięki.
Nadrobimy przy okazji kolejnej wizyty na Hvarze, ale wtedy w Zavali nie byliśmy. Oczywiście planowaliśmy ale jak to zwykle bywa - plany planami...


Koniecznie, tego Wam życzę :D

Franz napisał(a):
Habanero napisał(a):Plaża Zavala Port

W zasadzie kompletne zdanie - podmiot, orzeczenie, dopełnienie...

Pozdrawiam,
Wojtek


Witaj po przerwie :wink: :papa:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 21.05.2020 14:50

Habanero
A zdalna praca,... zwłaszcza z wf-u, to taka rzeźba w..., że coś mnie trafia

Dramat jakiś, wszyscy rozjechani, o dyscyplinę trudniej, bo na własnym terenie są :evil:

Co do szklanek - jak nazwać wersję: " Lepiej, żeby to nie była woda?"
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 21.05.2020 16:30

Katerina napisał(a):Habanero
A zdalna praca,... zwłaszcza z wf-u, to taka rzeźba w..., że coś mnie trafia

Dramat jakiś, wszyscy rozjechani, o dyscyplinę trudniej, bo na własnym terenie są :evil:


Oj a wiecie jak o dyscyplinę w domu trudno, gdy dzieciaki nie chcą zrozumieć, że to nie wakacje tylko dalej mają obowiązek :twisted:
Ja na to zdalne nauczanie jestem tak ........ że jeszcze moment i szlak mnie trafi i nie wytrzymam :x O ile młodszy w 1 klasie podstawówki robi sam zadania i 2 razy w tygodniu ma po godzince zajęcia na żywo na teamsie, tak starszy w 3 klasie dostaje tylko polecenia co ma w domu wykonać i zdjęcia czego ma odesłać. Ja ostatnie czasy bardzo źle się czuje i praktycznie nie podnoszę się z kanapy, więc mój mąż po przyjściu z pracy ogarnia młodym obiad i siada z nimi do lekcji, które kończą zwykle koło 21 :evil: Szkoda, że pensji nauczycielskiej za to nie dostaje, bo chcąc młodemu coś wytłumaczyć, a nie tylko podać gotowe rozwiązanie naprawdę poświęca wiele czasu i nerwów na to. Zwykle i tak jesteśmy zakopani i w weekendy też siedzą po parę godzin.
Nie wiem jak w innych szkołach jest to o rozwiązane, ale ja na moją jestem mega wściekła i uważam, że nauczycielka powinna nagrywać im jakieś materiały z wytłumaczeniem lekcji, a nie kompletnie wsyztsko spada na rodziców :roll:
Teraz doszły jeszcze treningi w kosza i piłkę, więc nawet nie chce myśleć jak przetrwamy (a zwłaszcza Rafał ) czas do wakacji :evil:

Wyżaliłam się :lool: teraz przydały by się jakieś lazurki :lol:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 21.05.2020 21:12

wiolek_lp napisał(a):Oj a wiecie jak o dyscyplinę w domu trudno, gdy dzieciaki nie chcą zrozumieć, że to nie wakacje tylko dalej mają obowiązek :twisted:
Ja na to zdalne nauczanie jestem tak ........ że jeszcze moment i szlak mnie trafi i nie wytrzymam :x O ile młodszy w 1 klasie podstawówki robi sam zadania i 2 razy w tygodniu ma po godzince zajęcia na żywo na teamsie, tak starszy w 3 klasie dostaje tylko polecenia co ma w domu wykonać i zdjęcia czego ma odesłać. Ja ostatnie czasy bardzo źle się czuje i praktycznie nie podnoszę się z kanapy, więc mój mąż po przyjściu z pracy ogarnia młodym obiad i siada z nimi do lekcji, które kończą zwykle koło 21 :evil: Szkoda, że pensji nauczycielskiej za to nie dostaje, bo chcąc młodemu coś wytłumaczyć, a nie tylko podać gotowe rozwiązanie naprawdę poświęca wiele czasu i nerwów na to. Zwykle i tak jesteśmy zakopani i w weekendy też siedzą po parę godzin.
Nie wiem jak w innych szkołach jest to o rozwiązane, ale ja na moją jestem mega wściekła i uważam, że nauczycielka powinna nagrywać im jakieś materiały z wytłumaczeniem lekcji, a nie kompletnie wsyztsko spada na rodziców :roll:
Teraz doszły jeszcze treningi w kosza i piłkę, więc nawet nie chce myśleć jak przetrwamy (a zwłaszcza Rafał ) czas do wakacji :evil:

Wyżaliłam się :lool: teraz przydały by się jakieś lazurki :lol:

Wiola ja Cię doskonale rozumiem... U mnie mój starszy jest w 1 klasie i zadań mamy mnóstwo... Siedzimy codziennie od 8 do 12, bo Pani tylko napisze co mamy zrobić, a my mamy odesłać gotowe zadania. Ja też nie chcę podawać młodemu gotowego rozwiązania tylko mu tłumaczę, lub prowadzę do tego, żeby sam do tego doszedł. Tylko, że tu jest mały szkopuł... Zadania są zadawane tak jak podczas normalnej lekcji...ale na takiej normalnej lekcji wszystkie dzieci rozwiązują to zadanie, lub każde dziecko ma inne polecenie do wykonania. Mam wrażenie, że podczas tej nauki domowej wszystkie te zadania, które wykonałoby kilkoro dzieci, spada tylko na jedno...
U siostry mojej dziecko w drugiej klasie ma półtora godzin zajęć online podczas których realizują cały dzienny program z nauczycielem. Co szkoła, to inna metoda...

Ja również się wyżaliłam, za co przepraszam autora.... Ale czasem jest to potrzebne :D
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 22.05.2020 09:05

Katerina napisał(a):...
Co do szklanek - jak nazwać wersję: " Lepiej, żeby to nie była woda?"


Nie mam pojęcia, może hydrofobia :roll: , ale to zbyt oczywiste :wink:

agata26061 napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):Oj a wiecie jak o dyscyplinę w domu trudno, gdy dzieciaki nie chcą zrozumieć, że to nie wakacje tylko dalej mają obowiązek :twisted:
Ja na to zdalne nauczanie jestem tak ........ że jeszcze moment i szlak mnie trafi i nie wytrzymam :x O ile młodszy w 1 klasie podstawówki robi sam zadania i 2 razy w tygodniu ma po godzince zajęcia na żywo na teamsie, tak starszy w 3 klasie dostaje tylko polecenia co ma w domu wykonać i zdjęcia czego ma odesłać. Ja ostatnie czasy bardzo źle się czuje i praktycznie nie podnoszę się z kanapy, więc mój mąż po przyjściu z pracy ogarnia młodym obiad i siada z nimi do lekcji, które kończą zwykle koło 21 :evil: Szkoda, że pensji nauczycielskiej za to nie dostaje, bo chcąc młodemu coś wytłumaczyć, a nie tylko podać gotowe rozwiązanie naprawdę poświęca wiele czasu i nerwów na to. Zwykle i tak jesteśmy zakopani i w weekendy też siedzą po parę godzin.
Nie wiem jak w innych szkołach jest to o rozwiązane, ale ja na moją jestem mega wściekła i uważam, że nauczycielka powinna nagrywać im jakieś materiały z wytłumaczeniem lekcji, a nie kompletnie wsyztsko spada na rodziców :roll:
Teraz doszły jeszcze treningi w kosza i piłkę, więc nawet nie chce myśleć jak przetrwamy (a zwłaszcza Rafał ) czas do wakacji :evil:

Wyżaliłam się :lool: teraz przydały by się jakieś lazurki :lol:

Wiola ja Cię doskonale rozumiem... U mnie mój starszy jest w 1 klasie i zadań mamy mnóstwo... Siedzimy codziennie od 8 do 12, bo Pani tylko napisze co mamy zrobić, a my mamy odesłać gotowe zadania. Ja też nie chcę podawać młodemu gotowego rozwiązania tylko mu tłumaczę, lub prowadzę do tego, żeby sam do tego doszedł. Tylko, że tu jest mały szkopuł... Zadania są zadawane tak jak podczas normalnej lekcji...ale na takiej normalnej lekcji wszystkie dzieci rozwiązują to zadanie, lub każde dziecko ma inne polecenie do wykonania. Mam wrażenie, że podczas tej nauki domowej wszystkie te zadania, które wykonałoby kilkoro dzieci, spada tylko na jedno...
U siostry mojej dziecko w drugiej klasie ma półtora godzin zajęć online podczas których realizują cały dzienny program z nauczycielem. Co szkoła, to inna metoda...

Ja również się wyżaliłam, za co przepraszam autora.... Ale czasem jest to potrzebne :D


W obecnej sytuacji zdalne nauczanie więcej ma wspólnego ze studiowaniem, niż nauczaniem.
W wielu przypadkach, bez pomocy rodzica, ciężko dzieciom je ogarnąć, bo zadania sprowadzają się do przeczytaj i rozwiąż.
Wiola - wyrazy uznania dla Rafała, ...ma moc 8)
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 22.05.2020 20:35

A zdalna praca,... zwłaszcza z wf-u, to taka rzeźba w..., że coś mnie trafia


:) Mój syn ma na wf opisać jak wygląda jego aktywność fizyczna w tygodniu. Zastanawiam się co napisze, chyba że codziennie skiluje swoje postacie w Fortnajcie :roll: Na szczęście wreszcie może sam wychodzić na dwór to będzie trochę lepiej.

Życzę Wam ponownego explorowania Zavali i tego co jeszcze pozostało do odkryciana Hvarze. :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Plaże na Hvarze - 2019/2020 - strona 46
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone