Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plaże na Hvarze - 2019/2020

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 520
Dołączył(a): 29.10.2017
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 14.02.2020 15:56

My zazwyczaj bierzemy na plażę absolutne minimum, czyli jakiś ręcznik, picie i buty do wody, bo lubimy dużo chodzić i odkrywać zatoczki. Wszystko mieści się w jednym niewielkim plecaczku. Muszę jednak przyznać, że trochę się to zmieniło w tym roku, bo mieliśmy pływadło i mogliśmy załadować różne fajne rzeczy bez konieczności dźwigania ich na plecach. :mrgreen:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 14.02.2020 16:29

piekara114 napisał(a):
kaeres napisał(a):Lodówka była :wink:
Nosisz taką plastikową samochodową lodówkę? 8O My mamy taką torbę chłodzącą (nie tą co są przy lodówkach w marketach, ale taką z izolacją i materiałem na wierzchu) i jak wrzucę tam 0,5l wody do picia w pełni zmrożonej to przez kilka godził ładnie trzyma chłód w środku. a jest zdecydowanie lżejsza. Polecam.

Tak, taką plastikową.
4 piwka dla dorosłych, woda 1,5l dla dzieci, kanapki, trochę arbuza i nieco melona dla ochłody.
Tak zapakowana waży z 10kg jak nie więcej (bo ma jeszcze 3 zamrożone wkłady żelowe).
Na plażach bez gastronomii jest nieoceniona.
Skwar się z nieba leje, wszyscy piją ciepłą wodę, a my napoje 8`C :)
To wynagradza wszelkie trudności jej noszenia.
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 14.02.2020 17:11

.......nie wiem czy wy to też zauważyliście , ale w ostatnich latach jeż obserwuję zanik żyjątek podwodnych na Hwarze, a czególnie na Brac'iu w Murvicy; 20 lat wyglądało to jak na filmach z rafy , teraz zostały w niektórych miejscach same skały
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 14.02.2020 17:21

Habanero napisał(a):
Katerina napisał(a):Plaża i wioseczka - miód, malina 8) Znowu kwintesencja śródziemnomorskich klimatów - natura, pogoda i chałupki z kamienia :D
Osobiście lubię wyzwania w postaci trudnych tras dotarcia do plaż, zwłaszcza jeśli mają mi to wynagrodzić :D
Chyba najtrudniejsza, choć, nie najdłuższa była ta do Stinivy na Visie, ale byłam nakręcona opowieściami Forumowiczów, jaka jest diaboliczna :lol: Teraz wiem, że to żaden wyczyn zjechać na tyłku wprost do morza, o wiele trudniejsze są żmudne marsze w upale z bambetlami przez pół godziny :) Ale jak to się potem miło wspomina w zimowe dni :papa:


Warto pocierpieć 0,5 h i znaleźć na resztę dnia miejsce tylko dla nas.
Co to jest 30 min. w porównaniu z całodzienną męką na plażach typu Międzyzdroje.
Nad polskim Bałtykiem ( u nas głównie Międzywodzie), potrafiliśmy iść plażą z tobołami pół godziny w stronę Dziwnowa,
szukając wolnej przestrzeni. Robiliśmy tak codziennie i nie wyobrażaliśmy sobie plażowania obok zejścia na plażę.
Zadowolenie z późniejszego plażowania zdecydowanie większe, no i trening zrobiony :wink:
Szczerze,... już nie wyobrażam sobie codziennego plażowania w tym samym miejscu.
To by było dla mnie bardziej męczące niż wyczerpująca droga na nową plażę. Jak się zmęczę wieczorem to idę na najbliższą :oczko_usmiech:

walp napisał(a):Moim zdaniem, ta plaża wygląda dużo lepiej z góry, niż z poziomu morza. :lol: Byłem lekko zawiedziony, może dlatego, że naczytałem się mnóstwa zachwytów nad tym miejscem. Skłamałbym jednak, gdybym powiedział, że mi się tam nie podobało. :wink:

Nie mieliśmy aż tak błękitnego nieba, ale za to była mała atrakcja w postaci ekipy filmowej, która w zatoce kręciła zdjęcia na jachcie. :)


U mnie było inaczej. Spodziewałem się sajgonu na dole i odwrotu po godzinie (jak w Ivanie :wink: ), a tu 8O ,....
zostaliśmy 4 godz. :D
Co do widoku plaży z góry, ....zgadzam się i uważam, że większość plaż z góry zyskuje.
Zwłaszcza morze i jego kolor robi robotę.
Ps
Też czekam na Twoją relację 8)

gusia-s napisał(a):
Habanero napisał(a): ... Obecnie droga kryta jest już asfaltem ...
Serio :?: 8O. Chcesz powiedzieć, że widziałeś już na własne oczy tan asfalt :?: 8O

Co prawda mówiło się o tym od dawna ale z roku na rok prace były odkładane, poza poszerzeniem szutru nic się się działo.
Nie wiem czy to dobrze, czy źle dla nas turystów żądnych przygód :roll: dla mieszkańców chyba jednak dobrze gdyż ta droga znacznie poprawi im komunikację zarówno z północną stroną wyspy jak i samym miastem Hvar.

Cieszę się, że mam ją zaliczoną jeszcze w postaci szutru :)
...


Chyba trochę przesadziłem z tym asfaltem :oops:
Wiem tyle co Ty , głównie z artykułów i doniesień o robotach.
Artykuł z 2009 r. przytoczyłem, bo myślałem, że ta droga jest znacznie starsza :idea:
15 lat temu ingerencja w przyrodę budziła sprzeciw wielu ekologów, którzy chcieli zostawić tam tylko górską ścieżkę.
Teraz z kolei wielu turystów narzeka, że będzie modernizacja tej drogi. Trochę mnie to dziwi, bo
ludzi jest tam już teraz (S.N., I.D., Zavala) od groma, plaża Lučišća mocno oblegana, parkingu brak, droga niebezpieczna, do Hvaru 45 km 8O , a mały tunel nie wyrabia się w sezonie. Osobiście cieszę się z nowej drogi.

elka21 napisał(a):
travel napisał(a):Ps.A co tam słychać na Istrii :?: :papa:

O ile się nie mylę, to Konrad zrezygnował z wyjazdu na Istrię.


To prawda . Odwołałem rezerwację przez orkan Sabrina :(

lew napisał(a):........zatoczka bardzo malownicza, ale co z tego? Łódek było dużo, miejsca mało, kotwica słabo trzymała, bo trzeba było rzucić na 18 m, nawet nie popływałem


Przy takich możliwościach nie dziwię się , że miejsce z taką ilością łódek, mogło zniechęcać .
Tyle jest tam pięknych i dzikich zatoczek od strony morza, że mając własne pływadło,
wybór jest praktycznie nieograniczony :coool:

karin74 napisał(a):Konradzie jest przepięknie i niestety nie wiem jak się uparam z rozdzieleniem tych cudów na 10 dni...
...


Wybieraj i przebieraj, jak w koszyku pełnym smakołyków :wink:

Epepa napisał(a):Kusiła mnie ta plaża i nawet chciałam się tam zatrzymać w drodze do Hvaru, ale gdy zobaczyliśmy sznur zaparkowanych aut, to zrezygnowaliśmy. Uznaliśmy, że nie ma sensu się tam pchać, bo i tak wolimy wypoczywać w bardziej ustronnych zatoczkach. Na zdjęciach prezentuje się bardzo ładnie. Chętnie bym tam poplażowała, ale przed/ po sezonie. :D


Też osobiście kameralność cenię wyżej od piękna (plaży :wink: ).
Jednak Dubovica, podobnie jak Zlatni, była moim obowiązkowym punktem programu.
Zlatni mnie bardzo rozczarował, Dubovica wręcz przeciwnie :P

......mnie podoba sie i jedno i drugie miejsce; nie przeszkadzałby mi nawet tłok, gdybym eksplorował od strony lądu, niestety zwykle bywam tam od drugiej strony i prawie zawsze muszę pilnować , aby pływadełko nie odpłynęło
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 14.02.2020 20:55

Habanero napisał(a):
walp napisał(a):Moim zdaniem, ta plaża wygląda dużo lepiej z góry, niż z poziomu morza. :lol: Byłem lekko zawiedziony, może dlatego, że naczytałem się mnóstwa zachwytów nad tym miejscem. Skłamałbym jednak, gdybym powiedział, że mi się tam nie podobało. :wink:

Nie mieliśmy aż tak błękitnego nieba, ale za to była mała atrakcja w postaci ekipy filmowej, która w zatoce kręciła zdjęcia na jachcie. :)

U mnie było inaczej. Spodziewałem się sajgonu na dole i odwrotu po godzinie (jak w Ivanie :wink: ), a tu 8O ,....
zostaliśmy 4 godz. :D
Co do widoku plaży z góry, ....zgadzam się i uważam, że większość plaż z góry zyskuje.
Zwłaszcza morze i jego kolor robi robotę.
Ps
Też czekam na Twoją relację 8)

Nie mogę powiedzieć, że nam się tam w ogóle nie podobało. Też zostaliśmy kilka godzin. Sajgonu nie było, bo to był wrzesień. :wink:
piekara114 napisał(a):
walp napisał(a):Mam zamiar wystartować jeszcze tej zimy, ale z powodu problemów z zarządzaniem czasem, odkładam z tygodnia na tydzień. :?
Zima powoli się kończy... u mnie dziś pochmurno, ale +5 stopni...

Kalendarzową biorę pod uwagę. :oczko_usmiech: Jest doping to może coś z tego będzie. :)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 17.02.2020 18:54

Habanero napisał(a):To był bardzo upalny dzień, jednak widokowa droga w ogóle nam się nie dłużyła.
Z minuty na minutę robiło się ciekawiej :D

Nie dziwię się - mnie by się również nie dłużyła.

Pozdrawiam,
Wojtek
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 19.02.2020 12:13

Epepa napisał(a):My zazwyczaj bierzemy na plażę absolutne minimum, czyli jakiś ręcznik, picie i buty do wody, bo lubimy dużo chodzić i odkrywać zatoczki. Wszystko mieści się w jednym niewielkim plecaczku. Muszę jednak przyznać, że trochę się to zmieniło w tym roku, bo mieliśmy pływadło i mogliśmy załadować różne fajne rzeczy bez konieczności dźwigania ich na plecach. :mrgreen:
U nas jest prawie tak samo :wink:
Dodam do tego parasol, karimaty, leżaczki, maski, płetwy, kabanosy i chleb ze śniadania,... a napoje, głównie mrożoną herbatę i wodę, w postaci lodu, trzymamy w torbie termoizolacyjnej (razem z kabanosami). Takie nasze plażowe minimum :mrgreen:

lew napisał(a):.......nie wiem czy wy to też zauważyliście , ale w ostatnich latach jeż obserwuję zanik żyjątek podwodnych na Hwarze, a czególnie na Brac'iu w Murvicy; 20 lat wyglądało to jak na filmach z rafy , teraz zostały w niektórych miejscach same skały


Nie wiem jak na Hvarze było wcześniej, ale w porównaniu do Pagu , jest bidnie pod wodą.
Sytuację ratuje chlebek podczas snurkowania.
Może przy południowych klifach jest ciekawiej, ... tego nie wiem.
Pokrivenik i obie Stinivy też mi niczego, pod wodą, nie urwały.
Pag był pod wodą ciekawszy. Ryb było dużo więcej, zwłaszcza tych większych :D

lew napisał(a):......mnie podoba sie i jedno i drugie miejsce; nie przeszkadzałby mi nawet tłok, gdybym eksplorował od strony lądu, niestety zwykle bywam tam od drugiej strony i prawie zawsze muszę pilnować , aby pływadełko nie odpłynęło


Niestety... 8O
Oby wszyscy mieli takie problemy :wink:

walp napisał(a):...
Nie mogę powiedzieć, że nam się tam w ogóle nie podobało. Też zostaliśmy kilka godzin. Sajgonu nie było, bo to był wrzesień


Wkrótce zobaczymy ją we wrześniowej odsłonie :D


Franz napisał(a):
Habanero napisał(a):To był bardzo upalny dzień, jednak widokowa droga w ogóle nam się nie dłużyła.
Z minuty na minutę robiło się ciekawiej :D

Nie dziwię się - mnie by się również nie dłużyła.

Pozdrawiam,
Wojtek


W Twoim przypadku Wojtku, nasze dysputy o dojściach do plaży i stopniu ich skomplikowania, to dopiero wesoła lektura :wink:
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 520
Dołączył(a): 29.10.2017
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 19.02.2020 13:25

Habanero napisał(a):Dodam do tego parasol, karimaty, leżaczki, maski, płetwy, kabanosy i chleb ze śniadania,... a napoje, głównie mrożoną herbatę i wodę, w postaci lodu, trzymamy w torbie termoizolacyjnej (razem z kabanosami). Takie nasze plażowe minimum :mrgreen:

Taka mrożona herbata w postaci lodu to bardzo dobry patent. :D Trzeba będzie przetestować. :wink: Leżaków i parasola nigdy nie braliśmy. Maty plażowe kiedyś mieliśmy, ale teraz nie używamy. Przyzwyczailiśmy się do kamieni. :D Za to doszła torba termoizolacyjna, maska, płetwy i taki dmuchany "kijek" do snurkowania. :mrgreen: Na pływadło zabieramy też zdecydowanie więcej jedzenia i picia. :oczko_usmiech:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 19.02.2020 15:44

Habanero napisał(a):... Pokrivenik i obie Stinivy też mi niczego, pod wodą, nie urwały...
Ja bym się na Twoim miejscu z tego cieszyła :oczko_usmiech:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 19.02.2020 17:20

JELSA - MINA, GREBIŠĆE, ZENČIŠĆE

Po powrocie z Dubovicy, wybrałem się jeszcze na wycieczkę rowerową do Jelsy. Celem przejażdżki był rekonesans plaż znajdujących się po wschodniej stronie miasteczka. Nie byłem nastawiony na jakieś wielkie wow, ale chciałem osobiście przekonać się, czy jest sens plażowania w tamtych zatoczkach. Rower wypożyczyłem w sprawdzonej wypożyczalni D&A i po 15 min. byłem w Jelsie.
Tu musiałem zejść z roweru i spacerkiem pokonać wąskie nabrzeże.
20190725_183638.jpg
20190725_183648-001.jpg
20190725_183645-001.jpg
20190725_183641-001.jpg
20190725_183645.jpg
20190725_183825.jpg


W końcu dotarłem do centrum miasteczka.
20190725_184849.jpg
20190725_185047.jpg
20190725_185148.jpg
20190725_185405.jpg
20190725_185546.jpg

Bardzo przyjemnie jeździło się pustymi i zacienionymi uliczkami Jelsy.
Czas na trzy plaże: Mina, Grebišće i Zenčišće.
jelsa.png


Pierwsza na trasie była Mina,... najpierw brzegiem w kierunku cmentarza...
mina.jpg

20190725_190239.jpg
Po drodze mijam małą zatoczkę ...
20190725_190237-001.jpg

20190725_190446.jpg
... Szału nie było.
Może z drugiej strony będzie lepiej :roll: ...Uvala Mina
min.jpg
20190725_190947.jpg
20190725_190950.jpg
20190725_190951.jpg
20190725_194134-001.jpg
20190725_194137.jpg
20190725_191135.jpg
20190725_191133.jpg
20190725_191347.jpg
20190725_191305-001.jpg
20190725_191305.jpg
Mina mnie nie zachwyciła. Zwłaszcza plaża przy drodze była :?
Następną była U. Grebišće
greb.jpg
20190725_193827.jpg
20190725_191812.jpg
gre.jpg
135484431.jpg

Moim zdaniem ciekawsza od Miny.
Jadąc dalej minąłem ruiny kurortu Children's Resort...
20190725_193421.jpg
20190725_193349.jpg
...I dojechałem do ostatniej plaży, leżącej w zatoczce Zenčišće
zen.jpg
20190725_192852.jpg
20190725_192856.jpg
20190725_192701.jpg
Tu zachwytu również nie było. Tak oto zobaczyłem, co miałem zobaczyć i utwierdziłem się w przekonaniu, że jeszcze nie czas na plażowanie w Jesie :wink:
Z tych trzech wybrałbym Grebišće (plaża z lewej strony).
Wracając ...
20190725_194142.jpg
...zatrzymałem się jeszcze na jeden numer tej kapeli ...
20190725_194710.jpg
Wycieczkowce wracają,.. będzie luźniej w mieście :D
20190725_194712.jpg
Ja jednak wracam do Vrboski ... :papa:
Ostatnio edytowano 20.02.2020 13:50 przez Habanero, łącznie edytowano 1 raz
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 19.02.2020 17:29

Lubię Jelsę i mimo że ona bardzo próbuje to jakoś nie może mnie do siebie zrazić :wink:
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 520
Dołączył(a): 29.10.2017
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 19.02.2020 17:55

Mimo że zatoczki raczej średnie, to mam wrażenie, że wycieczka rowerowa jednak udana. :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14782
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 19.02.2020 18:10

Jakieś domki poustawiali na campie Holiday 8O Parasole i leżaki nad morzem to też dla mnie nowość.

Zatoczka Mina nie zachwyca, chociaż kilka razy krótko tu plażowaliśmy. Na betonowo-skałkowych półkach nie było źle. A sam camping wspominam miło :) Sanitariaty w dobrym stanie, dużo cienia i fajna lokalizacja (w zasięgu spaceru do centrum Jelsy). Problem pojawiał się, gdy zaczynała wiać bora :roll: Wtedy wiatr hulał po całym campie i nawiewał iglaste podłoże razem z piachem do przedsionka namiotu :evil:
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 19.02.2020 21:57

.......zgadzam się z obiektywną oceną zatoczek w całej rozciągłości, dodam, że kamienie są w nich jakieś taki jak mawiała młodzież "oślizłe"; a subiektywnie lubię Jelsę i oceniam zatoczki przez pryzmat ..(."różowe okulary")
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 19.02.2020 23:25

Plaże koło Jelsy widziałam tylko z daleka - ze statku fishpiknikowego.
Teraz wiem nieco więcej. W Minie plażować może bym nie chciała, ale...

20190725_191305-001.jpg


...taki bar, żeby przysiąść na chwilę w trakcie wycieczki rowerowej - jak znalazł :)
Tyle,że tam chyba trzeba przyjść z własnymi napojami, bo nie widać,żeby ktoś coś tam sprzedawał.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Plaże na Hvarze - 2019/2020 - strona 40
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone