Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plaże na Hvarze - 2019/2020

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 03.02.2020 22:56

banankochan napisał(a):Super miejsca zostały pokazane, byłem na HVARZE 2 razy ale nigdy nie było na tyle czasu aby odwiedzić zatoczki w okolicy Twojej Vrboskiej, w tym roku na początku sierpnia HVAR po raz 3 :D na pewno musimy odwiedzić chociaż jedna zatoczkę z tymi skalnymi półkami :) czekam na cd........

Fajnie, że miejsca są super i fajnie, że tu zaglądasz i że się ujawniłeś :D
Witam Cię serdecznie i zapraszam na następne odcinki :papa:

karin74 napisał(a):Kalmarki...pychotka :mrgreen:


Pychotka, to była ta płyta mięsiwa :P , a kalmarki :roll: , no cóż.
Po wielu próbach, dałem sobie spokój. Przez te wszystkie lata polubiłem tylko jednego kalmara...
filing_images_e169a5208bce.jpeg


Katerina napisał(a):...
Hmm..., może to dziwnie zabrzmi, ale uwielbiam zapach rozgrzanego asfaltu :oczko_usmiech:
...


Katerina napisał(a):... Dlaczego Chorwaci nie robią lodów o smakach takich jak...riblja pašteta, truflowo- parmezanowy, prosecco :D , krewetkowo - cytrynowy, pršutowo-kaparowy itd? :mrgreen:
...


Już Koledzy pisali, że jesteś Nieziemska... to prawda :lol:

Katerina napisał(a):...

Fajne miejsce, Konradzie - bije z niego radosny wakacyjny klimat, biją kolorki po oczach i zapachy z konoby też uderzają - w nozdrza. No, i kościółek plus skały - czego chcieć więcej - może jedynie mniej plażowiczów i konsumentów :D


Bardzo fajne. Zero nudy, od śniadania do kolacji... i tak jak wspomniałaś, tylko jeden minus.
Po sezonie nie ma minusów :D
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 04.02.2020 12:05

Konrad, szczerze Ci powiem, że tylko raz jadłem kalmary dobrze zrobione w restauracji.
W przeważającej większości są na starym tłuszczu oraz są przetrzymane przez co robią się gumowate.
Mnie się w domu udaje zrobić chrupkie i nie trzeba się z nimi siłować tylko delektować.
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 29.10.2017
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 04.02.2020 13:17

Katerina napisał(a):Hmm..., może to dziwnie zabrzmi, ale uwielbiam zapach rozgrzanego asfaltu :oczko_usmiech:
W dzieciństwie potrafiłam dłubać w takim rozmiękłym na podwórku w upalne dni . Jego balsamiczny :wink: zapach skutecznie mógłby konkurować z żywicą z pinii :lol:

To ja z kolei lubię zapach rozgrzanego asfaltu po deszczu. :lol:

Co do kalmarów, to ja niestety jeszcze też nie jadłam w Chorwacji dobrych. :( A już totalną porażką były krewetki. Najlepiej z chorwackich owoców morza wspominam mule w białym winie. :wink:
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 04.02.2020 13:53

A ja tam uwielbiam i krewetki i kalmary...za to mięsiwa nie jadam raczej wogóle. Ale wiadomo to juz kwestia naszych upodobań.
Pozdrawiam :papa:
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 29.10.2017
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 04.02.2020 14:22

Może po prostu źle trafiłam, bo normalnie krewerki i kalmary też bardzo lubię. :( Tutaj nie pasował mi chyba głównie tłuszcz, w którym były smażone. :(
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 04.02.2020 14:57

Krewetek nie da się zepsuć :)
Więc albo były nieświeże albo nie w Twoim guście Epepa.
A mule w winie to najlepsze w życiu jadłem we Vrbniku.....gdy je sam zrobiłem.
Smakowicie podać nie potrafię ale w knajpie mi tak nie smakowały.
IMG_20180727_190201.jpg

IMG_20180727_190159.jpg

IMG_20180727_190156.jpg
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 29.10.2017
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 04.02.2020 15:05

kaeres napisał(a):Krewetek nie da się zepsuć :)
Więc albo były nieświeże albo nie w Twoim guście Epepa.

Nie wiem. Normalnie bardzo je lubię, a te ledwo zmęczyłam. :wink: Przyznam, ze lekko się zraziłam i później już ich w Chorwacji unikałam. Wolałam zamawiać inne dania z karty. :roll: Twoje mule prezentują się bardzo smakowicie. :D
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 04.02.2020 15:23

kaeres napisał(a):A mule w winie to najlepsze w życiu jadłem we Vrbniku.....gdy je sam zrobiłem.

Jak już poruszamy temat muli... Okropne jadłam w tym roku w Tucepi. Nie pamiętam dokładnie nazwy knajpy, ale wydaje mi się, że była to polecana gdzieś na tym forum Konoba Barba. Dla mnie były okropne, sama guma i sól. Rozumiem, że to żyjątka ze słonej wody, ale bez przesady... Kalmary znajomej też były tam gumowate i nie smaczne niestety... :(
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.02.2020 15:28

Ja muli w ogóle nie lubię...
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 04.02.2020 15:29

Owoce morza....wiadomo im świeższe tym smaczniejsze bo trudniej je zepsuć :)
PS. piekara114 - nie jadłaś dobrze zrobionych. Świeżutkie, w winie, z pietruszką i czosnkiem.
Maczamy tosta lub inną ciabatę w tym wywarze, a mule same w sobie jak mięsko kurczaczka ... oczywiście z morskim posmakiem.
MNIAM :D

Ale żeśmy Ci Konrad zrobili kącik kulinarny co ?
Nie gniewaj się.
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 29.10.2017
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 04.02.2020 15:42

kaeres napisał(a): Świeżutkie, w winie, z pietruszką i czosnkiem.
Maczamy tosta lub inną ciabatę w tym wywarze, a mule same w sobie jak mięsko kurczaczka ... oczywiście z morskim posmakiem.
MNIAM :D

Pietruszka musi być! :D W białym winie moim zdaniem najlepsze. Próbowałam jeszcze na buzaru i są dobre, ale mam wrażenie, że te pomidory jak gdyby "gaszą" smak samych muli. Rozmarzyłam się, a do wakacji jeszcze dłuuugo. :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.02.2020 15:57

Próbowałam już różnych i nie ma szans abym znowu spróbowała. A pietruszki to nie trawie, no totalnie jest nie lubię w żadnym daniu.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 04.02.2020 16:25

Mule również sami przyrządzamy od dawien dawna za każdym pobytem w Cro, zarówno w samym winku jak i z pomidorami. Zawsze wychodzą najlepsze w życiu :mrgreen: w knajpie lepszych nie jadłam.
Raz zrobiliśmy je również w PL i nam nie smakowały 8O mimo, że robione były tak samo :(
Chyba to kwestia podświadomości, że jednak nie to miejsce i nie ten czas - to była Wigilia więc na stole konkurencja w postaci uwielbianych tradycyjnych naszych potraw.

Nie zamulajmy już relacji tylko chodźmy na kolejną plażę :)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 04.02.2020 17:19

Epepa
W białym winie moim zdaniem najlepsze. Próbowałam jeszcze na buzaru i są dobre, ale mam wrażenie, że te pomidory jak gdyby "gaszą" smak samych muli.

Ewo, w białym winie też są "na buzaru" - to oznacza, że są duszone w sosie własnym - a czy dodasz pomidory, wino, czy śmietanę - to już Twoja inwencja. Ja zawsze dodaję czosnek, wino białe, pietruszkę i ser gorgonzola gdy przyrządzam dagnje będąc np na Peljeszcu. W tej wersji smakują mi najbardziej :D

Kalmary, ale nie smażone pierścienie w głębokim oleju - tylko te w całości "sa žaru" - uwielbiam - zwłaszcza wersję baby lignje, czyli te małe sztuki. O ile nie są nafaszerowane jakąś ikrą - co już kiedyś opisałam :mrgreen:
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 04.02.2020 19:10

A ja uwielbiam spagetti z owocami morza na białym winie z .... białym winem :mrgreen: :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Plaże na Hvarze - 2019/2020 - strona 37
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone