Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Planica, Planica snežna kraljica!

W Słowenii rośnie najstarsza winorośl na świecie, mająca ponad 400 lat. Jaskinia Postojna jest najczęściej odwiedzaną jaskinią w Europie. Jaskinia Vrtoglavica w Alpach Julijskich posiada najgłębszą studnię jaskiniową na świecie. Liczy 603 metry. Dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi osoby prowadzącej samochód wynosi 0,5 promila. 135 osób na 1000 posiada broń palną. W Słowenii znajduje się druga największa na świecie skocznia narciarska – Letalnica bratov Gorišek.
Użytkownik usunięty

Postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.03.2011 19:44

Też "po cichu" myślałem o Planicy w tym roku....ale , że u nas ostatnimi czasy wszystko odbywa się w wersji "last minute"....nie dało rady :cry:
Chętnie za to wędruję z Tobą Mariusz :lol:
POzdrav
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Postnapisał(a) Raul73 » 22.03.2011 22:18

jan_s1 napisał(a): W dodatku Planica zawsze miała jakiś posmak uroczysto-świąteczny.


Zgadzam się - mnie też od zawsze konkursy na Velikance kojarzą się z wielkim świętem skoków - czekam na nie przez cały sezon. W dodatku najczęściej przypadają razem z początkiem wiosny. Zresztą kilku skoczków w ostatni weekend (m.in.Stoch) równiez mówiło, że dla nich finał Pucharu Świata to trochę jeszcze rywalizacja, ale trochę tez fantastyczna zabawa.

No i oczywiście Planica zawsze kojarzyć sie będzie z 4 kryształami Adasia :lol: :lol:
Użytkownik usunięty

Postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.03.2011 01:23

Witam na poczatek wszystkich, którzy się dosiedli. :)

Po śniadaniu pakujemy się i przejeżdżamy z Bled do Kranjskiej Gory. Pogoda ciut lepsza niż wczoraj. Chmury poszły w górę i odkryły to czego wczoraj nie widzieliśmy.
Jest trochę czasu, połazimy więc po miejscowości zanim busik zabierze nas do Planicy.

Obrazek

Obrazek

W tym hotelu mieszkał Simon Ammann
Obrazek

... a na parkingu przed trenował.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Już nawet w przewodniku napisane jest, że w Kranjskiej Gorze nie ma nic do zwiedzania oprócz kościoła, więc trzeba choć ten kościół zobaczyć.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Norwegowie wiedli prym jeżeli chodzi o barwy narodowe i przebrania.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i wyszło słonko. Okulary od razu poszły w ruch. Wzrok nie przyzwyczajony, a słońce też jakby inaczej i mocniej świeci.
Obrazek

Czas napić się piwa, to będzie dobre miejsce...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wyszło słoneczko i od razu zrobiło się przyjemniej :)
Obrazek

Od frontu lodowisko, a z tyłu pole golfowe.
Obrazek

Scena na której wieczorami odbywały się różne imprezy. O sobotnim pikniku mówiono podobno nawet w TVP. Nie wiem, nie byłem. Wybrałem wtedy wieczorny Bled.
Obrazek

Jeszcze jeden widok... dla takiego nowicjusza w temacie Alp jak ja, takie krajobrazy były kwintesencją tego wyjazdu.
Obrazek

Po spacerze i przy takich okolicznościach przyrody, czas na jeszcze jedno piwko. Może tutaj...?

Obrazek

C.D.N.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Postnapisał(a) Raul73 » 23.03.2011 01:31

Interseal

A te trzy panie to z której belki startowej puszczane, bo nie moge doczytać? :D :D :D
Użytkownik usunięty

Postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.03.2011 01:41

Więc tutaj... :wink:

Obrazek

Dosiadamy się do trójki wesołych Norwegów. Nie ma dla nich tematów niewygodnych. Astma Marit Bjoergen jest tak naturalna, jak kolejna kolejka gruszkówki popita białym winem. :)

Obrazek

"Chłopaki" przyjechały tu na tydzień. Podobno tutaj dopiero jest zabawa...

Obrazek

Obrazek

Wszystko fajnie, ale czas się zbierać. Jak to zwykle na zakończenie takich miłych momentów, umawiamy się jutro w tym samym miejscu... jak to zwykle nic z tego nie wyszło :wink:

Obrazek

Cały czas zerkam ponad głowy biesiadników, ponad dachy budynków i ponad liny wyciągów narciarskich... piękna sprawa.

Obrazek

Czas jednak udać się na przystanek.

Obrazek

Dziś pierwsze zawody, większe zainteresowanie. Busy i autokary kursują non stop ale tłok do nich spory. Lepiej być trochę wcześniej.

Dobrej Nocy.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18372
Dołączył(a): 26.07.2009

Postnapisał(a) piotrf » 23.03.2011 01:47

Warto było poczekac :D O takich właśnie widokach pisałem wcześniej

Czekam na więcej takich


Pozdrawiam
Piotr
Użytkownik usunięty

Postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.03.2011 01:53

Raul73 napisał(a):Interseal

A te trzy panie to z której belki startowej puszczane, bo nie moge doczytać? :D :D :D


Punkty ujemne, więc chyba z wysoka... z belki parapetowej :wink:

piotrf napisał(a):Warto było poczekac :D O takich właśnie widokach pisałem wcześniej

Czekam na więcej takich


Będzie więcej, gdyż z pogodą nie było już tak źle. Fotografowałem więc jak najęty. :)

Pozdrawiam.
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Postnapisał(a) mariusz-w » 23.03.2011 08:42

Mimo, że nie jestem "aktywnym kibicem", to znaczy takim chcącym uczestniczyć na "żywo" w tego typu sportowych zmaganiach ... to z ciekawością śledzę rozwój wypadków w Twojej relacji.

Czuje się w niej "duszę" i fajnie pokazujesz wszystko to ... co dzieje się dookoła takiego wydarzenia.

Po Twojej zapowiedzi wykonania wielu zdjęć - sądzę że to dopiero początek .
Jestem przekonany, że obejrzę tutaj dużo ciekawych, a nieznanych mi - sportowych i około "imprezowych" obrazków.

A Alpy piękne ! ... jak zawsze ! :)

Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.03.2011 10:42

mariusz-w napisał(a): Mimo, że nie jestem "aktywnym kibicem", to znaczy takim chcącym uczestniczyć na "żywo" w tego typu sportowych zmaganiach ... to z ciekawością śledzę rozwój wypadków w Twojej relacji.


Witam. Dzięki, fajnie, że jesteś.

mariusz-w napisał(a):Czuje się w niej "duszę" i fajnie pokazujesz wszystko to ... co dzieje się dookoła takiego wydarzenia.


Staram się. Pisanie od serca (choć z błedami :wink: ) o wiele lepiej mi wychodzi niż silenie się na syntetyczne i wydumane opisy.

mariusz-w napisał(a):Po Twojej zapowiedzi wykonania wielu zdjęć - sądzę że to dopiero początek .
Jestem przekonany, że obejrzę tutaj dużo ciekawych, a nieznanych mi - sportowych i około "imprezowych" obrazków.


Hmmm... z tym może być problem, gdyż nie wszędzie miałem dojście. Jeden z kolegów miał akredytację prasową, więc widział wiecej obrazków z zaplecza. Jeżeli się zgodzi i da mi płytkę ze zdjęciami, to może wkleję kilka zakulisowych ujęć na koniec.


mariusz-w napisał(a):A Alpy piękne ! ... jak zawsze ! :)


Bardzo bym chciał, by był to poczatek jakiejś mojej dłuższej przygody z nimi...

Pozdrawiam.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59083
Dołączył(a): 24.07.2009

Postnapisał(a) Franz » 23.03.2011 10:44

Interseal napisał(a):"Chłopaki" przyjechały tu na tydzień. Podobno tutaj dopiero jest zabawa...

Dla Norwegów wszędzie poza półwyspem jest ekstra zabawa. Alkohol tani jak barszcz!
Nie trzeba samemu pędzić - w sklepie dostajesz za grosze (w porównaniu z cenami norweskimi). :lol:

Pozdrawiam,
Wojtek
Użytkownik usunięty

Postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.03.2011 10:53

Franz napisał(a):Nie trzeba samemu pędzić - w sklepie dostajesz za grosze (w porównaniu z cenami norweskimi). :lol:


Tak... tak... nie byłęm nigdy w Norwegii, ale możliwość zakrapianej zabawy zarówno na skoczni (co np. w takim Trondheim jest zabronione) oraz ceny trunków były dla nich podstawowym argumentem...

Cóż, dla nas odwrotnie... za około 30 ml gruszkówki (czyli taki pełniejszy mały kieliszek) płaciłem trzy euro. :)

Pozdrawiam.
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Postnapisał(a) Crayfish » 23.03.2011 12:58

Fajny wypad. PZDR.
Użytkownik usunięty

Postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.03.2011 14:41

Crayfish napisał(a):Fajny wypad. PZDR.


No tak. Na nic (może poza kursem euro) nie mogę narzekać.
PZDR. :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14825
Dołączył(a): 02.08.2008

Postnapisał(a) maslinka » 23.03.2011 15:31

Piękne górskie widoki i doborowe towarzystwo - czego chcieć więcej? :D

Fajni ci Norwegowie! Widać, że dobrze się bawią :D To jest właśnie fajne w takich wyjazdach (oprócz innych niewątpliwych zalet) - poznawanie ludzi z różnych krajów, wspólne biesiadowanie :wink:
Moja "słoweńska siostra" też będzie? :wink:

Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.03.2011 15:51

maslinka napisał(a):Piękne górskie widoki i doborowe towarzystwo - czego chcieć więcej? :D


Towarzystwo zarówno to stałe jak i to z doskoku rzeczywiście doborowe. Trudno na coś narzekać..... ja tylko mogę na to, że jestem taki językowy antytalent i że kontakt mam przez to mocno ograniczony. :?

maslinka napisał(a):Fajni ci Norwegowie! Widać, że dobrze się bawią :D To jest właśnie fajne w takich wyjazdach (oprócz innych niewątpliwych zalet) - poznawanie ludzi z różnych krajów, wspólne biesiadowanie :wink:


Mój nauczyciel geografii z podstawówki (a były to lata 80-te) zawsze powtarzał stare wyświechtane już dziś powiedzenie: "Podróże kształcą".

Z takiej jednej na wpół na migi, na wpół po angielsku przysiadówki z Norwegami w Słowenii wyciagam i dowiaduję się więcej niż bym mógł przeczytać w "Poznaj Świat", które niegdyś prenumerowałem. :)
Nie wspomnę już o oczywistych, miłych i śmiesznych aspektach takiej wspólnej przysiadówki. :wink:

maslinka napisał(a):Moja "słoweńska siostra" też będzie? :wink:


Mam solidne podstawy by sądzić, że owa "siostra" jest rodziną / znajomą / dziewczyną jednego ze skoczków naszej kadry, wolę nie ryzykować publikacji na forum.
Prześlę Ci na email wieczorem.
W każdym razie coś w tym zdjęciu (choć niewyraźnym) jest. Na pytanie do żony: "Kogo przypomina Ci ta dziewczyna?" Odpowiedź brzmiała "Maslinka?" :D

Pozdrawiam i późnym wieczorem zapraszam na pierwszy konkurs lotów. :)
Ostatnio edytowano 23.03.2011 20:10 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Słowenia - Slovenija

cron
Planica, Planica snežna kraljica! - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone