Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Planica, Planica snežna kraljica!

W Słowenii rośnie najstarsza winorośl na świecie, mająca ponad 400 lat. Jaskinia Postojna jest najczęściej odwiedzaną jaskinią w Europie. Jaskinia Vrtoglavica w Alpach Julijskich posiada najgłębszą studnię jaskiniową na świecie. Liczy 603 metry. Dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi osoby prowadzącej samochód wynosi 0,5 promila. 135 osób na 1000 posiada broń palną. W Słowenii znajduje się druga największa na świecie skocznia narciarska – Letalnica bratov Gorišek.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.03.2011 08:54

Joanka23 napisał(a):Ale masz fajną pamiątkę! :D

Zdjęcia kapitalne - zarówno te sportowe jak i ten Blejski Grad (bardzo mi się te nocne podobały! :D )

Dziękuję i ja za relację. :)


Witaj Joanko.

Pamiątka przednia. :)
Także dziękuję i pozdrawiam.

Interseal.
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 31.03.2011 13:02

Interseal napisał(a):Pozdrawiam wszystkich, którzy zaglądali.
O, i ja łapię się w tej kategorii :wink: bo cichaczem obecna byłam, tylko... jakoś takoś... wiesz... Twój matematyk czasem mi się przypomina :lol:

A tak poza tym - fajnie, że byłeś (bo biorąc pod uwagę wykruszające się towarzystwo wyjazdowe mogło być różnie :wink: ), widziałeś (co do końca życia będziesz wspominał) i pokazałeś nam relację w stylu "making off".

pozdrawiam
:D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.03.2011 18:39

Tymona napisał(a): O, i ja łapię się w tej kategorii :wink: bo cichaczem obecna byłam, tylko... jakoś takoś... wiesz... Twój matematyk czasem mi się przypomina :lol:


:D ja też mam go często przed oczyma, stąd czasem ktoś myśli że mnie na forum już nie ma :)

Tymona napisał(a):
A tak poza tym - fajnie, że byłeś (bo biorąc pod uwagę wykruszające się towarzystwo wyjazdowe mogło być różnie :wink: ),


Taaa... gdyby wszyscy, którzy się zachłysnęli na słowo "Planica", dotrzymali słowa, do Słowenii z Wisły jechałby pociąg na dwa składy. :)

Tymona napisał(a):widziałeś (co do końca życia będziesz wspominał) i pokazałeś nam relację w stylu "making off".


Bardzo lubię wszelkie "making of". Kiedyś jak szczeniakiem byłem, po koncercie Pink Floyd w Pradze moim marzeniem nie było przeżyć to jeszcze raz, ale dostać miotłę i scenę pozamiatać by zobaczyć to wszystko od środka :lol: .
Co do "making of" skoków, to kiedyś w moim biurze na budowie w Skalitym sędziowie techniczni zrobili sobie "control equipment" czyli wzrost + waga = długość nart. Zdyskfalifikowali wtedy jedynego skoczka z Chorwacji - Urbana Zamernika. (a wystarczyło przed pomiarem wypić pół litra wody :wink: )

Pozdrawiam i dzięki że byłaś.
Mariusz.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 31.03.2011 20:13

Ja również dziękuję, jest za co 8) :D
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 31.03.2011 21:28

Z tych fotek można zajebistą wystawę zrobić!!!!!!
Już sobie wyobrażam te fotki w wielkich rozmiarach!!!
Brawo! Rewelka!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.04.2011 12:33

dangol napisał(a):Ja również dziękuję, jest za co 8) :D


Rewanżuję się troszkę za Twoje wycieczki jachtem i nie tylko... :)

Jurek napisał(a):Z tych fotek można zajebistą wystawę zrobić!!!!!!
Już sobie wyobrażam te fotki w wielkich rozmiarach!!!
Brawo! Rewelka!


Dzięki Jurek.
Dla mnie mają dużą wartość - wiadomo. Jeżeli Wam się podobają to wartość i radość jest podwójna. Co do wystawy... hmmmm nie mam o takich rzeczach pojęcia.
Tylko raz moje zdjęcia ukazały się publicznie, zresztą w tematyce skoków narciarskich.
http://www.skijumping.pl/wiadomosci/965 ... torelacja/

Pozdrawiam.
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 15.04.2011 16:15

Interseal napisał(a):Chłopak poszedł napić się wody z potoku... ja tam się nie znam, ale dla mnie taka woda to już typowa "gliździanka" :wink: .

:lol:

Na początku czytałem na bieżąco, potem nie miałem kiedy, a najważniejszą część przeczytałem w wolnych chwilach przez ostatnie dni.
Cieszę się że się załapałeś na taki wyjazd i dzięki że nam wszystko opowiedziałeś. Jak oglądałem w TV to pamiętałem że gdzieś tam jesteś. Może się minąłeś z powołaniem, zostań dziennikarzem-reporterem! :D

Interseal napisał(a):Przetaki, stolnice, sita, noże do krążania kapusty! Super!
Sprawdzam te noże.... trochę trącą już cepelią. Miękkie.. ale ostre. U nas już chyba takich się nie kupi. Kto dziś "krążo" kapustę. :)

O krążaniu nie słyszałem, u nas na taki przyrząd się mówi szatkownica, moja Mama jeszcze taką ma :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.04.2011 20:29

Cześć Kamil!

Dzięki za miłe słowa, choć z "dziennikarzem -reporterem" to już dałeś popalić :lol: .

"Szatkownic" u nas nie było... ale z tego wyrazu można wykroić z kolei rzeczownik "szatka" - czyli chusta na babciną głowę :) .

Cieszę się, że tam byłem. Planica i Alpy Julijskie mocno wdarły się w moją głowę i zostawiły ślad na dłuugo...
Jedyny minus, to fakt, że przez ten wyjazd musiałem zrezygnować pośrednio z innego, jeszcze trochę dalej na Południe...

Jak mi to zdecydowanie wytłumaczyła Żona - "za dużo dobrego na raz" :wink:

Pozdrawiam.
Interseal.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 19.04.2011 23:34

Interseal napisał(a):
Obrazek


Jakbyś nie uciął nart, to byłoby jedno z najciekawszych ujęć z podium, bo rzadko tak to wygląda jakby trzymali narty niczym żołnierze karabiny równiutko na paradzie.

Pozdr.
Jest czego pozazdrościć.
A swoją drogą- będziemy musieli pogadać o przyszłym sezonie.... :) :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.04.2011 20:31

Fatamorgana napisał(a): Jakbyś nie uciął nart, to byłoby jedno z najciekawszych ujęć z podium, bo rzadko tak to wygląda jakby trzymali narty niczym żołnierze karabiny równiutko na paradzie.


Poszperam, może mam "paradników" bez uciętych luf :wink:

Fatamorgana napisał(a):A swoją drogą - będziemy musieli pogadać o przyszłym sezonie.... :) :roll:


Miałeś się już Zakopanego odezwać. Maslinka mi doniosła :wink: .
Przyszły sezon? Może być ciekawie... a już na pewno inaczej.

Pozdrawiam.

P.S. Jakieś zdjęcie z benefisu mógłbyś zapodać?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.12.2011 00:48

Witam.

Dla miłośników skoków i nie tylko.

Trwa rozbudowa Centrum Sportu przy skoczni mamuciej w Planicy.
Zachęcam do zapoznania się z krótkim artykułem oraz z zamieszczoną fotorelacją z placu budowy.

http://www.skijumping.pl/news.html?pokaz_news=14161

Pozdrawiam.
Interseal
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 19.12.2011 01:02

Szybko ruszyli Słoweńcy! :D :D

Jesli dobrze dostrzegłem na fotkach, to te nowe skocznie powstają w miejscu Bludkovej Velikanki, na południowo-wschodnim zboczu góry, czy tak?

Docelowo skoczni ma być aż 8! Może gdy już powstanie to centrum, powrócą do tradycyjnej nazwy Velikanka - na co z pewnością wszyscy Słoweńcy czekają. Myślę że fani skoków narciarskich z innych krajów też. Mało kto używa tej nazwy "Letalnica". Velikanka to legenda - a legendy się nie zmienia :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.12.2011 17:30

Raul73 napisał(a):Szybko ruszyli Słoweńcy! :D :D


Są pieniądze - jest zabawa :wink:

Raul73 napisał(a):Jesli dobrze dostrzegłem na fotkach, to te nowe skocznie powstają w miejscu Bludkovej Velikanki, na południowo-wschodnim zboczu góry, czy tak?


Wszystko na to wskazuje. W marcu tego roku widziałem już tam koparkę na rozbiegu.

Pozdrawiam
Interseal
Poprzednia strona

Powrót do Słowenia - Slovenija

cron
Planica, Planica snežna kraljica! - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone