Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Planica, Planica snežna kraljica!

W Słowenii rośnie najstarsza winorośl na świecie, mająca ponad 400 lat. Jaskinia Postojna jest najczęściej odwiedzaną jaskinią w Europie. Jaskinia Vrtoglavica w Alpach Julijskich posiada najgłębszą studnię jaskiniową na świecie. Liczy 603 metry. Dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi osoby prowadzącej samochód wynosi 0,5 promila. 135 osób na 1000 posiada broń palną. W Słowenii znajduje się druga największa na świecie skocznia narciarska – Letalnica bratov Gorišek.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.03.2011 08:06

Więc jeszcze kilka podobnych do siebie zdjęć z Kranjskiej Gory.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... i ostani wyjazd busikami do Planicy
Obrazek

Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.03.2011 16:24

Kilka zdjęć z dojazdu do Planicy. Zrobione przez szybę w busie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.03.2011 16:59

Czas na kilka zdjęć spod skoczni. Zanim jeszcze na dobre rozpoczną się zawody.

Pewien dziś nie jestem, ale chyba po próbnym skoku Stocha, przerwano serię próbną. Cył więc czas by rozejrzeć się po okolicy.

Już z przystanku busa widok był jakże inny od tych z poprzednich dni.
Obrazek

Zastanawiająco mało było kramików z pamiątkami, a słowńskie flagi zamiast sprzedawać rozdawano.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Znaleźli się i nasi "przyjaciele" :wink:

Obrazek

Konkurs czas zacząć!

Obrazek

C.D.N.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.03.2011 18:09

Zanim konkurs, jeszcze kilka widokówek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.03.2011 18:56

Kilka różności spod skoczni.

Kibice z Madedonii
Obrazek

Kobieta z rybą na głowie
Obrazek

Obrazek

Chtba największy oryginał tego dnia.
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Fanklub Morgensterna. Ojca widziałem tylko w piątek, potem gdzieś zniknął. Pewnie był na stanowisku ORF.
Obrazek

Swojego "teamu" dorobił się już także Evensen.
Obrazek

Obrazek

C.D.N.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 28.03.2011 20:33

Interseal napisał(a):Kobieta z rybą na głowie
Obrazek

To z cyklu "Przychodzi baba do lekarza". :lol:

Pozdrawiam,
Wojtek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.03.2011 23:21

Franz napisał(a):To z cyklu "Przychodzi baba do lekarza". :lol:


Przyznam, że wersja z rybą na głowie jest mi obca :lol:

Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.03.2011 00:08

Czas kończyć "Ostatni zajazd na Planicy"

Zawody jakie były - wiecie. Słonecznie, ale wietrznie i zimno jak diabli.
Przerwy pomiędzy kolejnymi skokami niemiłosiernie się wydłużały. Nie wiem, czy ktoś w końcówce pierwszej serii realnie myślał o drugiej.

Dla wielu skoczków była to już zabawa i przyjemność, dla innych jeszcze walka o punkty i lepszą lokatę w klasyfikacji generalnej. Przeważała jednak atmosfera święta i zabawy.

Czas więc zacząć konkurs.

Bardzo fajnie oglądało się loty, gdyż cień na zeskoku pozwalał łatwo ocenić trajektorię lotu i spodziewany moment lądowania.
Obrazek

Nie jestem zbyt wprawny w obsłudze aparatu, który wyciągam cztery razy do roku, więc zdjęć w powietrzu nie mam zbyt wiele.
Obrazek

Zakopiańczycy (po prawej serwismen) w oczekiwaniu na Górali. Jednego z Zębu, drugiego ze Szczyrku i trzeciego z Wisły.
Obrazek

Szczyrkowianin już jest - doskoczył do 134-ego metra w warunkach zmiennego wiatru, w których nowy system nie działa. Dostał +5.8 pkt. za wiatr 0.51 m/s w plecy... trochę to śmieszne.
Obrazek

Media polskie podobno się wyjątkowo spisały w tym roku. Nie wiem, nie widziałem i nie słyszałem. Wierzę Wam na słowo.
Obrazek

Tego Pana nie trzeba przedstawiać.
Obrazek


Obrazek

Skoczył i drugi góral. Z Zębu. Kranjca nie przeskoczył ale za wiatr dostał o 13.1 punktu więcej.
Obrazek

Przebrał się też do cywila, jakby już było wiadomo że to koniec skakania w tych zawodach i w tym sezonie.
Obrazek

Jest i ostatnie oficjalne machnięcie.
Obrazek

i ekipa powitalna na dole.
Obrazek

... i jest w powietrzu... jak wspominałem już wcześniej, zrobiłem zdjęcie po czym Adam odleciał a obiektywa zaczął mi łapać ostrość tła. Zanim udało mi się coś zdziałać było już po skoku... i zostało mi to jedno zdjęcie, gdzie Adam wygląda jakby przykłuty szpilką do skoczni, jak motyl w zbiorach entomologa.
Obrazek

Bardzo dobry lot. Oj bardzo. Jeżeli w ciągu tego sezonu mocniej podniosło mi się z powodu skoków ciśnienie, to właśnie wtedy pierwszy raz. 216 metrów i niestety minus 13.5 punktu za wiatr, co zresztą tym razem o dziwo było widać w locie i można się z tym zgodzić.
Obrazek

Obrazek

Potem jeszcze najważniejszy skok Koflera w tych zawodach i w tym seoznie... 163.5 metra. Ufff ciśnienie po raz drugi w górę. :)

Skoki najlepszej trójki, gdzie poza Gregorem nikt się za bardzo nie popisał i koniec pierwszej serii. W zasadzie nie było wiadomo czego się spodziewać. Poszedł komunikat o godzinie rozpoczęcia II serii, a skoczkowie spakowali się szybko, wzieli narty i poszli w kierunku wioski i kolejki na górę.

Po kilku minutach komunikat odwołujący II serię. Ciśnienie w dół, wielka radość i można rozkładać "pudło".

Obrazek

Najlepsze w ustawieniu tego podium jest to, że ustawiono je solidarnie tyłem do wszystkich VIP-ów 8O :) .

Więc polecą teraz po kolei. Klasyfikacja zawodów. Klasyfikacja lotów. Klasyfikacja generalna. Puchar narodów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

C.D.N.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.03.2011 00:21

Mała Kula

Obrazek

Obrazek

Wielka Kula
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Puchar Narodów

Obrazek

I pamiątkowe zdjęcie Norwegów z odchodzącym szkoleniowcem.

Obrazek

... i tyle części oficjalnej.

Potem młodzież norweska zdemontowała elementy oznaczenia zeskoku i zjechała jak na dupolotach. To już chyba ich taka tradycja.
Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.03.2011 00:54

Czas na nas.

Obrazek

Fajny konkurs. Tylko trzy razy zagrano dziś " Planica, Planica...." w tym dwa razy dla naszych reprezentantów.

Ostatni zjazd do Kranjskiej Gory, tym razem zwykłym autokarem i czas myśleć o powrocie.
Wpadam jeszcze do centrum prasowego po oficjalne wyniki na pamiątkę, oficjalną klasyfikację i oficjalną listę płac. Adam czwarty, Kamil dziewiąty, Stefan trzydziesty trzeci, Piotrek trzydziesty szósty, Tomek Byrt pięćdziesiąty czwarty.
Na ostatnim miejscu listy płac Harri Olli - zarobił w tym sezonie 100 franków.

Pakujemy się do samochodu. Ja pstrykam jeszcze kilkanaście podobnych ujęć w wiadomym kierunku. Fascynuje mnie ten widok.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i jeszcze na Karavanki
Obrazek

Wyruszamy spod hotelu Kompas w kierunku Korenskiego Sedla. Zakupy na granicy. Obiad gdzieś w Austrii i największy wienershnitzel jaki widziałem kiedykolwiek na talerzu. Około 23:00 jesteśmy w Wiśle. Do domu docieram przed północą.

KONIEC
Pozdrawiam wszystkich, którzy zaglądali.


P.S.
... i jeszcze jedno zdjęcie gdzieś w Austrii.
Trochę się spóźniłem z aparatem i widok zasłonił mi las, ale kilometr wcześniej ta góra całkiem prypominała Diablak widziany z Pilska.
Obrazek
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 29.03.2011 01:45

Intersal napisał(a):Fascynuje mnie ten widok.


Mnie również :D . . . ale o tym już pisałem

Dziękuję Mariuszu za możliwośc przeżycia jeszcze raz zawodów w Planicy , tym razem z innej , Twojej , tak różnej od telewizyjnej perspektywy :D

Myślę , że nie tylko ja uważam , że powinieneś częściej jednak wyciągac aparat fotograficzny


Pozdrawiam
Piotr
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.03.2011 07:36

Mariusz, dzięki za świetną fotorelację z zawodów i nie tylko :idea:

Jedną niespodzianką było dla mnie to, że zrobiłeś to tak obszernie, drugą, jakość i treść zdjęć które zamieściłeś.

Piotr ma rację, powinieneś częściej wyciągać ten marny aparat z beznadziejnym, ciemnym obiektywem :wink:

Myślę że miałeś wspaniałą przygodę, którą będziesz pamiętać baaaaardzo długo.... i która wywołała jakieś nowe, czy może uśpione marzenia i cele.

Pozdrawiam
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 29.03.2011 07:42

Bardzo fajna relacja. Dziękuję. Bardzo się podobało.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.03.2011 08:23

piotrf napisał(a):Dziękuję Mariuszu za możliwośc przeżycia jeszcze raz zawodów w Planicy , tym razem z innej , Twojej , tak różnej od telewizyjnej perspektywy :D


Taak ogląda się to całkiem inaczej. Oczywiście są też bardziej humorystyczne aspekty, jak wspominane już przeze mnie szukanie skoczka na zeskoku podczas powtórki na telebimie. :wink:

piotrf napisał(a):Myślę , że nie tylko ja uważam , że powinieneś częściej jednak wyciągac aparat fotograficzny


Chętnie bym to czynił, ale pozostają na razie 1. wakacje 2 i 3 urodziny synów 4. Takie perełki jak ten wyjazd.
Resztę dla wygody fotografuje żona swoją @-ką :)

Dzięki i pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.03.2011 08:32

kulka53 napisał(a):Mariusz, dzięki za świetną fotorelację z zawodów i nie tylko :idea:

Jedną niespodzianką było dla mnie to, że zrobiłeś to tak obszernie, drugą, jakość i treść zdjęć które zamieściłeś.

Piotr ma rację, powinieneś częściej wyciągać ten marny aparat z beznadziejnym, ciemnym obiektywem :wink:

Myślę że miałeś wspaniałą przygodę, którą będziesz pamiętać baaaaardzo długo.... i która wywołała jakieś nowe, czy może uśpione marzenia i cele.

Pozdrawiam


Dzięki Paweł. Co do obszerności to wzorców wiadomo gdzie można szukać. W "Małych i dużych..." też nie załatwiasz tematu dwoma zdjęciami. :)

Aparat nie jest marny, na moje potrzeby jest OK, choć jak na lustro do bardzo małych dłoni przystosowany. Z obiektywem rzeczywiście mam problem. Oczywiście wybrałem tutaj najlepsze moim zdaniem zdjęcia, natomiast procent poruszonych czy niedoświetlonych a przez to odzruconych jest spory.

Przygoda fajna. Sportowo także i być może po latach jeszcze nabierze na wartości.
Natomiast co do krajoznawczych walorów... hmmm... widok z Kranjskiej Gory na Alpy Julijskie, czy z Bledu na Stol mam non stop przed oczami i liczę na więcej.

Dzięki Paweł raz jeszcze.

Crayfish - także dzięki!
Mariusz.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Słowenia - Slovenija

cron
Planica, Planica snežna kraljica! - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone