Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Planica, Planica snežna kraljica!

W Słowenii rośnie najstarsza winorośl na świecie, mająca ponad 400 lat. Jaskinia Postojna jest najczęściej odwiedzaną jaskinią w Europie. Jaskinia Vrtoglavica w Alpach Julijskich posiada najgłębszą studnię jaskiniową na świecie. Liczy 603 metry. Dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi osoby prowadzącej samochód wynosi 0,5 promila. 135 osób na 1000 posiada broń palną. W Słowenii znajduje się druga największa na świecie skocznia narciarska – Letalnica bratov Gorišek.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.03.2011 18:31

dangol napisał(a):Skoki z Alpami Julijskimi w tle 8), jeszcze w kontekście ostatnich zawodów Mistrza... Wypad z pewnością na zawsze zostanie w pamięci. A my chociaż dzięki Tobie oglądniemy to sobie "pozatelewizyjnym" okiem :D .
Tegoroczny deszczowy Harrachov też na długo zapamiętam :) , chociaż do uroków Alp mu daleko...

Czekam na spełnienie foto-obietnic, do późniego wieczoru coraz bliżej :wink:


Pierwsza odsłona może być podobna do harrachovskiej. Zimno, buro, mokro. :)

Konkursy na pewno zostaną w pamięci na dłużej.

Zdjęcia już tuż, tuż...

Fajnie Danusiu, że wpadłaś :)

Pozdrawiam.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 21.03.2011 19:17

Witam i ja. Również z niecierpliwością czekam na fotki i na relację. Velikanka od zawsze była mi bardzo bliska, a po letniej osobistej wizycie jest jeszcze bliższa, więc nie mogę się doczekać! Wczorajszy konkurs i relacja w TV to był jeden z najpiękniejszych dni w historii poslkich skoków, o ile nie najpiękniejszy.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 21.03.2011 19:18

maslinka

Nie moge się powstrzymać od zachwytu nad Twoim awatarkiem. :D :D
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 21.03.2011 19:36

Melduję sie i ja, wiedziałem że Interseal jest w Planicy stąd tym niecierpliwiej czekałem na relację, no i jestem a realacja....powitania, powitania, powitania.... dawaj juz te zdjęcia i pisz... :D :D :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.03.2011 20:04

Pomysł wyjazdu narodził się w mojej głowie jeszcze w Zakopanem podczas sobotniego konkursu. Na konkurs piatkowy nie miałem szans zdążyć, sobotni był dość nijaki, a na niedzielny w efekcie nie poszedłem. Czułem duży niedosyt i chęć na coś jeszcze.
O końcu kariery Adama mówiło się w Wiśle już od dawna. Nikt nawet z najbliższej rodziny nic nie mówił jednak "na pewno", nie potwierdzał i nie zaprzeczał. Wydawało się więc, że Planica może być miejscem idealnym, by nacieszyć się skokami, być może zobaczyć Adama po raz ostatni i co najważniejsze, zobaczyć tę część Słowenii i Alpy Julijskie.
Te trzy elementy działały bardzo motywująco.

Początkowo miałem jechać z kolegą z pracy. Dwójka to trochę mało. Rzuciliśmy hasło "Planica" przy porannej kawie i zebrało się "stu" chętnych :) . Po dwóch tygodniach i po zsumowaniu przez wszystkich różnych za i przeciw znowu zostaliśmy we dwójkę... no cóż trochę kiepsko, ale trudno. Udało się znaleźć drugą niezależną ekipę z dwoma miejscami w aucie, z dwoma miejscami w pensjonacie. W sam raz dla nas. Wyjazd w czwartek wieczorem. OK!

Na dwa dni przed wyjazdem wycofał się i mój współtowarzysz.... Na szczęście w tamtej ekipie też coś się podziało i koniec końców wystarczyć mógł jeden samochód...

Problemem pozostała już tylko wejściówka.... i zmiana terminu.
Tamta trójka chce jechać w środę wieczorem :evil: .
No to koniec. Zostaję w domu. Sytuacja w firmie nie pozwala mi na wolny czwartek, ledwo piątek załatałem... idę jednak do Szefa.
OK jedź, ale w poniedziałek rano na szóstą masz być w pracy. Dwa razy nie trzeba było mówić... (Słowa dotrzymałem - dziś około piątej rano wyjechałem spod bloku w kierunku Wisły)

Dużo zawirowań było, nim udało się coś konstruktywnego zdziałać.

16/17 marca - wyjazd

Godzina 22:15. Wisła. Stacja ORLEN przy skręcie do Jawornika. Mam czekać na Passata. Pojawia się Skoda Oktavia. Trzech Panów wysiada z samochodu... "Mariusz?" , "Tak to ja". :wink:

Po ośmiu godzinach jesteśmy w Villach. Deszcz nie przestaje padać. Podjazd na przełęcz Korensko Sedlo (1073 m.n.p.m.) trochę daje się we znaki silnikowi samochodu. Przed nami mgła. Nie mam najmniejszej świadamości, że w tej mgle kryją się już ośnieżone turnie Alp Julijskich.
Zjeżdżamy do Kranjskiej Gory. Padać nie przestaje, ale pada mniej intensywnie.

Smutno wygląda ten najbardziej znany w Słowenii ośrodek narciarski.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

czasem na kilka sekund z chmur ukazuje się szczyt o nazwie Spik.
Obrazek

Liczę na poprawę pogody. To dopiero czwartek.

C.D.N.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12751
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 21.03.2011 20:18

Faktycznie :arrow: "zimno, buro, mokro"...
Na szczęście zjęciowe zajawki wskazują, że wkrótce będzie lepiej 8)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14807
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 21.03.2011 20:59

Interseal napisał(a):P.S. Ładny peljeski avatar :)


Raul73 napisał(a):...


Dzięki, Chłopaki :D Wiosna! :D

Mariusz, widzę, że zacząłeś nawet wcześniej niż zapowiadałeś :)
Początki były trudne organizacyjnie, ale ważne, że udało Wam się zmontować ekipę i wyruszyć.

W Kranjskiej Gorze zupełnie wiosennie. Nie chodził żaden wyciąg?

Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.03.2011 21:11

To dopiero czwartek. Na dziś zaplanowano trening i kwalifikacje. Kwalifikacje o tyle ważne, że dopuszczają do obu konkursów indywidualnych.

Po krótkiej przerwie i śniadaniu na.. masce samochodu. Udajemy się do hotelu Kompas na zwiady. O dziwo można tutaj wejść bez problemu. W hotelu Hyrny w Zakopanym tamtejsi ochroniarze omal mnie nie zastrzelili, gdy wszedłem do hallu :wink: .
Więc wchodzimy, trójka kolegów odbiera tutaj swoje wejściówki. Ja zostaję bez. Moja jest w Terevisio we Włoszech.
No cóż jakoś trzeba się dostać na skocznię, tam mam ją odebrać.

Z Krajskiej Gory do Planicy można dostać się na kilka sposobów.

1. Pieszo - 5 km jak nic
2. Własnym samochodem
3. Busem organizatorów - gratis
4. Autokarem organizatorów - gratis
5. Śmigłowcem - 50 euro/osobę

Rozwiązanie drugie i trzecie funkcjonuje z wejściówką zawieszoną na karku... Co tu zrobić? Korzystając z zamieszania, przyklejam się do kolegi i wchodzę do busika.
Pod skocznią czeka na mnie trener J.S. z moją wejściówką.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.03.2011 21:26

maslinka napisał(a):W Kranjskiej Gorze zupełnie wiosennie. Nie chodził żaden wyciąg?


Jeden orczyk i jedno krzesło, ale w czwartek i piątek było tylko kilku narciarzy.
W weekend był większy ruch, ale śnieg był tak grząski, że narciarze zapadali się po czubki wiązań w kryształkach lodu.
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 21.03.2011 21:35

Wysłannik Specjalny nadajeee!!!!! :D :D :D

Miło będzie jeszcze raz zobaczyć i posłuchać/poczytać...
Pięknie było!!! Zwłaszcza ta ostatnia niedziela... :hearts: :D



Pozdrawiam
Jola
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59018
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 21.03.2011 22:46

Interseal napisał(a):Po krótkiej przerwie i śniadaniu na.. masce samochodu.

W sumie... nie tak dawno temu jadłem na masce samochodu. W korku. Na autostradzie. Gotowane jajka o asfaltt tłukłem. :lol:

Pozdrawiam,
Wojtek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 21.03.2011 22:52

Interseal napisał(a):Kwalifikacje o tyle ważne, że dopuszczają do obu konkursów indywidualnych.

Piotra Ż. niestety nie dopuściły :? :roll:

:wink:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 21.03.2011 23:00

Interseal

A czy to nie jest tak że kwalifikacje są tylko do przedostatniego konkursu indywidualnego, a w finałowym skacze pierwsza 30-ka Pucharu Świata z urzędu, bez żadnych kwalifikacji? Tak było kiedyś, czyżby się teraz zmieniło?
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 21.03.2011 23:00

a właśnie dlaczego Żyły nie dopuścili? w druzynie miał przeca całkiem fajny wynik :)
Ostatnio edytowano 21.03.2011 23:40 przez santosz, łącznie edytowano 1 raz
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18341
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 21.03.2011 23:06

Kiedy po pierwszej kolejce skoków redaktor Szaranowicz wzruszonym , łamiącym się głosem wymieniał kolejne zwycięstwa Adama Małysza , operator pokazał na kilka sekund ośnieżone szczyty z "grzywami" śnieżnymi czochranymi wiatrem :D . Taki widok pozostaje w pamięci na długi czas :D

Świetnie , że dzielisz się z nami tymi widokami Mariuszu 8)

Czekam na ciąg dalszy


Pozdrawiam
Piotr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Słowenia - Slovenija

cron
Planica, Planica snežna kraljica! - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone