Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pirovac 2012 czyli nigdy nie mów nigdy

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
alladyndelscorcho
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 08.10.2012 23:15

Iwona75 napisał(a):Patent - bomba !

Tylko Ty mi powiedz , jak to "cudo " zachowuje się na schodach... :roll:

Bo w tym roku mielismy do pokonania ponad...200


Uuuuu no to na schody nie ma rady, trzeba nosić w rękach :(
grajka
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 11.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) grajka » 09.10.2012 07:28

A czy to nie jest ten wózeczek, który wcześniej był na zdjęciach? Ale rzeczywiście patencik super :) Widzisz...kolejna cenna rada. Wcale o tym nie myslalam, ze może być ciężko z majdanem plażowym :) Będę miała to teraz na uwadze :)
Informacji dla pierwszaków nigdy dość :) Trochę czuję się tu nieswojo, bo sami weterani, ale mam nadzieję, że od następnych wakacji lepiej będę czuła to, o czym opowiadacie :) Za to przede mną wszystko co pierwsze. Długa podróż, wrażenia, wszelkie achy i echy...Nie może być inaczej :smo:
karolcia1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 28.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolcia1 » 09.10.2012 09:47

Leżaczek super sprawa :D Też muszę sobie sprawić,bo w tym roku jak wielbłądy na plaże chodziliśmy :mrgreen:
alladyndelscorcho
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 09.10.2012 14:40

grajka napisał(a):A czy to nie jest ten wózeczek, który wcześniej był na zdjęciach?


Zgadza się, ten sam :)
alladyndelscorcho
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 09.10.2012 14:42

No to mam problem z dalszą częścią relacji bo skończyło mi się miejsce na zdjęcia na imageshake. Czy ktoś zna jakiś dobry darmowy hosting zdjęć?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 09.10.2012 14:43

Polecam fmix.pl
alladyndelscorcho
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 09.10.2012 21:23

Jacek S napisał(a):Polecam fmix.pl


Dziękuję, już się zalogowałem. Zobaczymy jak działa ten serwis. Wygląda dobrze.
alladyndelscorcho
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 09.10.2012 23:09

Część VII
Figi, girice i straż pożarna czyli jeszcze trochę o Pirovacu


Podczas pisania poprzednich części trafiałem na zdjęcia, które nie pasowały do prezentowanej do tej pory całości. W ramach wolnego od zwiedzania poruszę teraz kilka luźnych tematów ale oczywiście związanych z całością.

Na początek jeszcze uzupełnienie opisu samego Pirovaca. Mam wrażenie, że trochę za surowo się z nim wcześniej obszedłem więc teraz spróbuję to trochę nadrobić i pokazać go jeszcze przez chwilę z lepszej strony. Kilka zdjęć starówki od strony nabrzeża i zatoki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pirovac ma dwie plaże: główna - plaża Lolić i druga, mniejsza bliżej początku zatoki. My korzystaliśmy z plaży głównej. Jak już wcześniej pisałem plaża idealna dla dzieci. Długa płycizna, brak tłoku, jest co zjeść i wypić. Jest klika atrakcji dla dzieci, rowery wodne trampoliny itp. Dalej jest bardzo sympatyczny camping. Nie jestem znawcą tego tematu ale zrobiłem sobie po nim spacer i zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Niestety nie znalazłem recepcji więc nie znam cen. Jeszcze dalej jest spory hotel Miran. Zrobiłem małą mapkę poglądową. Nasze apartamenty "Pirovcanka" znajdują się w samym środku. Nie będę się o nich rozpisywał bo założyłem kiedyś na ten temat osobny wątek oraz zrobiłem dwa wpisy na hillidaycheck.

Obrazek

I jeszcze kilka fotek plaży. Pierwsze nie moje.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


A tu widać płyciznę.

Obrazek


A to już wspominana wcześniej restauracja na plaży:

Obrazek


I widok z restauracji:

Obrazek


W tym roku pierwszy raz spróbowałem fig prosto z drzewa. Rośnie tego wszędzie jak u nas pokrzyw. Przechodziłem akurat z wózkiem kiedy jakiś Pan zrywał figi z drzewa przy chodniku. Zapytałem czy mogę spróbować bo to było na jego posesji. Oczywiście się zgodził. No mówię Wam pycha, sama słodycz. Niedawno kupiłem figi w Lidlu ale chociaż ładniej wyglądały to w smaku nawet się nie zbliżyły do tych z Pirovaca.

Obrazek

Obrazek


Były też granaty ale chyba jeszcze niedojrzałe więc się nie odważyłem.

Obrazek


I jeszcze kilka zdjęć drugiej plaży:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na temat jedzenia w Chorwacji to pewnie jest na forum nie jeden wątek ale ja ograniczę się do jednej potrawy (właściwie przekąski), którą szczególnie polecam pierwszakom a chodzi mi o girice. To malutkie rybki obtaczane w mące i smażone w całości na głębokim oleju. Doskonała przekąska zwłaszcza do Karlovaćko :)

Obrazek


Nawet mojej 8-letniej córce smakowały :)

Obrazek


A gdyby kogoś interesowało to chorwacka policja wygląda tak:

Obrazek

Obrazek

I obyście nie mieli z nimi bliższego spotkania.


A chorwacka straż pożarna wygląda tak:

Obrazek

O strażakach jeszcze wspomnę przy okazji odcinka z NP Kornati. Niestety nie będzie to wesoła opowieść ale warta przeczytania.

W Pirovacu znalazłem jeszcze jedno moim zdaniem ciekawe miejsce a mianowicie stary cmentarz. Przepraszam za jakość zdjęć ale robione z telefonu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Skoro taki mi już dzisiaj wyszedł groch z kapustą to na zakończenie ulubiona "balkonowa" chorwacka rozrywka mojego syna :)

Obrazek

:papa:
cdn...
Ostatnio edytowano 10.10.2012 10:04 przez alladyndelscorcho, łącznie edytowano 1 raz
kemilia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 30.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemilia » 10.10.2012 09:19

Świetna relacja. miło się czyta i ogląda zdjęcia... A patent na transportowanie ekwipunku plażowego pierwsza klasa.... Ciekawe czy takie leżaczki są na allegro. Alladyndelscorcho, a Ty gdzie swój kupiłeś ????
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 10.10.2012 09:51

alladyndelscorcho napisał(a):Obrazek

Jak dla mnie wygląda na fajne miasteczko. Nie za duże ale z klimacikiem 8) .

alladyndelscorcho napisał(a):A tu widać płyciznę.

Obrazek


Głównie to uroczego bąbelka widać :D . Fajny jest :papa:
alladyndelscorcho
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 10.10.2012 10:07

kemilia napisał(a):Świetna relacja. miło się czyta i ogląda zdjęcia... A patent na transportowanie ekwipunku plażowego pierwsza klasa.... Ciekawe czy takie leżaczki są na allegro. Alladyndelscorcho, a Ty gdzie swój kupiłeś ????


Dziękuję bardzo. Mój leżak kupiłem w nieistniejącym już sklepie internetowym Quelle. Ale na allegro też są:
http://allegro.pl/lezak-na-kolkach-wozek-z-daszkiem-5pozycji-max120k-i2683517999.html

a tu dokładnie taki jak mój:
http://allegro.pl/lezak-na-kolkach-lezaki-wozek-plazowy-wyprzedaz-i2702400386.html
alladyndelscorcho
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 10.10.2012 10:10

Potter napisał(a):
alladyndelscorcho napisał(a):Jak dla mnie wygląda na fajne miasteczko. Nie za duże ale z klimacikiem 8) .

alladyndelscorcho napisał(a):A tu widać płyciznę.


Głównie to uroczego bąbelka widać :D . Fajny jest :papa:


Dokładnie taki jest Pirovac i mój Wojtuś też :) Dzięki :)
kemilia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 30.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemilia » 10.10.2012 10:36

alladyndelscorcho napisał(a):
kemilia napisał(a):Świetna relacja. miło się czyta i ogląda zdjęcia... A patent na transportowanie ekwipunku plażowego pierwsza klasa.... Ciekawe czy takie leżaczki są na allegro. Alladyndelscorcho, a Ty gdzie swój kupiłeś ????


Dziękuję bardzo. Mój leżak kupiłem w nieistniejącym już sklepie internetowym Quelle. Ale na allegro też są:
http://allegro.pl/lezak-na-kolkach-wozek-z-daszkiem-5pozycji-max120k-i2683517999.html

a tu dokładnie taki jak mój:
http://allegro.pl/lezak-na-kolkach-lezaki-wozek-plazowy-wyprzedaz-i2702400386.html



Extra, dziękuję za linki- juz dodane do ulubionych i obserwowanych :) W przyszłe wakacje , przyda się mężulkowi taki leżak :)
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 10.10.2012 22:58

Do Chorwacji jeździłam m.in. dla fig....takich prosto z drzewka....raz udało nam się je nawet przewieźć do Polski :P
Pyszne......mniam......
O giricach, to już nawet nie wspominam......kupowaliśmy kilogramami i smażyliśmy :P
malina1959
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5741
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) malina1959 » 11.10.2012 00:02

Noooo, nadrobiła zaległości :)
Dodam, że z ogromną przyjemnością i czekam na przyjemności ciąg dalszy :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Pirovac 2012 czyli nigdy nie mów nigdy - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone