Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Park narodowy gór bukowych

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
wowek99
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 02.07.2008
Park narodowy gór bukowych

Nieprzeczytany postnapisał(a) wowek99 » 05.04.2011 20:21

Witam wszystkich,

powoli zaczynam się zastanawiać nad koncepcją spędzenia długiego majowego weekendu . Moje myśli kieruj w stronę miasta Eger. Pytanie do znawców tamtych okolic, czy oprócz samego miasta w tej okolicy są miejsca warte odwiedzenia (pomijając baseny w Miskolcu, tak żeby zamknąć się w 3 dniach). Trochę słyszałem o parku narodowym gór bukowych, który znajduje się w okolicy. Pytanie tylko czy warto?

Drugi znak zapytania to miasto Tokaj, wino dobre ale czy samo miejsce warte jest odwiedzenia ?

Z góry dziękuję za opinie i odpowiedzi :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 05.04.2011 20:25

Witaj, Wowek.

Wracając z Chorwacji dwa razy zatrzymywaliśmy się w miejscowości Bogacs koło Egeru.
Trochę też zwiedzaliśmy okolicę. Byliśmy m.in. właśnie w Bukki Nemzeti Park :D (czyli w Parku Narodowym Gór Bukowych).

Możesz o tym przeczytać tutaj. I pooglądać fotki, które akurat dzisiaj uzupełniłam :twisted:

Jak masz jeszcze jakieś pytania, to pytaj :D
jacky z DG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 959
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky z DG » 05.04.2011 21:26

wowek99 napisał(a):powoli zaczynam się zastanawiać nad koncepcją spędzenia długiego majowego weekendu . Moje myśli kieruj w stronę miasta Eger...


przytrafiło mi się ubiegłoroczny weekend majowy spędzić w tamtejszych okolicach ...
celowo uciekłem z kurortu do kameralnej Dachówkowej Wsi, czyli Cserepfalu...
a po powrocie popełnić reportażyk niedoskonały...
a stamtąd można sobie sporo ciekawych wypadów poczynić...
lista opcji jest olbrzymia...
Bratankowo czeka na Was...
śmiało



:wink: :wink: :wink:
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 05.04.2011 22:28

Tokaj - w mojej opinii nic ciekawego.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 06.04.2011 09:53

maslinka napisał(a):...zatrzymywaliśmy się w miejscowości Bogacs koło Egeru.


Byłem tam sporo lat temu na 2 tygodnie więc trochę się po okolicy pokręciłem. Bukki Nemzeti Park warto odwiedzić z zastrzeżeniem że mamy rower, bo na piechotę to niewiele można zobaczyć. Link do ich strony pomoże Ci wybrać jakieś atrakcje (jeśli najpierw nauczysz się madziarskiego :wink: ). Osobiście obierałbym jako bazę noclegową właśnie Bogacs z jego basenami termalnymi a Eger traktował jako punkt do zwiedzenia. W Bogacsu jedną z atrakcji są winiarnie w "jamach" na wzgórzu za wioską . Powroty bywają trudne :wink:

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone