Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pandemia koronawirusa a wakacje 2022

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 11.01.2022 11:49

Ponieważ zdecydowaliśmy się zimowe ferie spędzić w Chorwacji przydały by mi się informację z pierwszej ręki jak wygląda aktualna sytuacja tranzytowa?
Standardowo chcemy jechać trasą SK,HU, ewentualnie też SLO i może ktoś ostatnio tak jechał i ma jakieś najświeższe informację?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.01.2022 12:37

SK - bez problemu możesz jechać korytarzami tranzytowymi, bez zbaczania z trasy.
Bez tytułu.png

https://www.minv.sk/swift_data/source/verejna_sprava/vestnik_vlady_sr_rok_2021/vyhlaska_268.pdf


Jeśli chcesz jechać innymi drogami to szczepienie i rejestracja na ehranica.

Są na przejściach i drogach wyrywkowe kontrole.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 13.01.2022 11:32

tygrysek0038 napisał(a):Hmmm...spodziewałam się problemów, jak rezerwowaliśmy latem wakacje w CRO na 2022, bo ile można wytrzymać bez Jadranu :) , ale zaczynam mieć wątpliwości z tymi przepisami.
Wakacje mamy od 02.07-17.07. W tym czasie wyjedziemy z Polski, przekroczymy granicę z Czechami, będziemy spali w Austrii,
wyjedziemy z niej, przejedziemy Słowenię i wjedziemy do CRO. Z powrotem ten sam schemat.
Jedziemy wyjątkowo duża ekipą, jak na nas, bo w 5 osób i tutaj zaczynają się schody:
-ja przyjęłam drugie ostatnie szczepienie w połowie czerwca 2021, trzeciej dawki jeszcze nie było, bo zastanawiam się kiedy najlepiej byłoby przyjąć ze względu na wakacje,
- mąż szczepił się , gdzieś okolicy połowy lipca miał II dawkę, z trzecią to samo co u mnie, ale przeszedł COVID i ma status ozdrowieńca od 09.12.21
- syn, lat 9- nieszczepiony, ale przeszedł COVID i ma status ozdrowieńca od 19.12.21
- teściowa, zaszczepiona III dawką ( w połowie grudnia)
- teść, bodajże podobnie jak teściowa.
Z tego wnioskuję, że NA RAZIE, wg obecnych przepisów, syn nie potrzebuje nic więcej, żeby wjechać.
Teściowie- ok, o ile ważność będzie wynosiła 270 dni,
mąż- jeśli 270 ok, jeśli skróca do 180, to nie ok i albo test przed wyjazdem, albo III dawka w okolicy np. marca,
u mnie- nie ok i albo test przed wyjazdem, albo III dawka .
Dobrze kumam :? ?

Kompletnie bezsensu takie dywagacje skoro można jeździć bez szczepień.
Przestańcie panikować.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 14.01.2022 10:41

Pytanie co do testu antygenowego.
Wg. warunków podróżowania do Chorwacji (jako nieszczepiony) mogę wykonać test antygenowy na 48h przed przekroczeniem granicy HR (i tak samo jak wrócę aby ominąć 10 dniową kwarantannę).
Jaki to ma być test antygenowy ?
Jakiś oficjalny robiony w przychodni czy mogę samemu go wykonać ?
Przecież są testy antygenowe w aptekach za 30zł...i co za jego pomocą udowodnię ?

piekara114 napisał(a):SK - bez problemu możesz jechać korytarzami tranzytowymi, bez zbaczania z trasy.

Jeśli chcesz jechać innymi drogami to szczepienie i rejestracja na ehranica.

Są na przejściach i drogach wyrywkowe kontrole.

A tranzyt przez CZ-A-Slo ?
Są jakieś ograniczenia dla nieszczepionych z negatywnym testem ?
Ostatnio edytowano 14.01.2022 10:46 przez kaeres, łącznie edytowano 1 raz
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 14.01.2022 10:42

kaeres napisał(a):Pytanie co do testu antygenowego.
Wg. warunków podróżowania do Chorwacji (jako nieszczepiony) mogę wykonać test antygenowy na 48h przed przekroczeniem granicy HR (i tak samo jak wrócę aby ominąć 10 dniową kwarantannę).
Jaki to ma być test antygenowy ?
Jakiś oficjalny robiony w przychodni czy mogę samemu go wykonać
Przecież są testy antygenowe za 30zł...i co za jego pomocą udowodnię ?


Takie domowe odpadają, musisz pójść do laboratorium i powiedzieć, że potrzebujesz test na wyjazd. Zrobią, wynik do max godziny masz na IKP
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 14.01.2022 11:03

To nie jest wątek o cenach we Włoszech, Hiszpanii czy Niemczech.
Śmieci w śmietniku.
Kolejne sprzątanie z konsekwencjami.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.01.2022 12:04

Kapitańska Baba napisał(a):Takie domowe odpadają, musisz pójść do laboratorium i powiedzieć, że potrzebujesz test na wyjazd. Zrobią, wynik do max godziny masz na IKP
I jeszcze powiedzieć, że w wersji ENG, bo za to w niektórych laboratoriach jest dopłata.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 14.01.2022 14:43

kaeres napisał(a):Wg. warunków podróżowania do Chorwacji (jako nieszczepiony) mogę wykonać test antygenowy na 48h przed przekroczeniem granicy HR (i tak samo jak wrócę aby ominąć 10 dniową kwarantannę).
Jaki to ma być test antygenowy ?

W zeszłym roku na przejściu granicznym sprawdzano (oczywiście wyrywkowo) paszporty covidowe. Aby taki dostać, musisz mieć wpis do IKP. Tak więc tylko punkty testujące.
Ja dla syna (sam jestem zaszczepiony) zaznaczałem, że chcę wersję w języku polskim i angielskim.


kaeres napisał(a):Przecież są testy antygenowe w aptekach za 30zł...i co za jego pomocą udowodnię ?

Nic. Dlatego nie są honorowane ;)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 14.01.2022 15:48

Do Chorwacji wystarczy 1x Johnson czy musi być tzw. pełne szczepienie, czyli w przypadku Johnsona druga przypominająca po 2 miesiącach ?

PS. anakin jeżeli to nie jest związane z tematem to SZOK.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.01.2022 16:21

kaeres napisał(a):Do Chorwacji wystarczy 1x Johnson czy musi być tzw. pełne szczepienie, czyli w przypadku Johnsona druga przypominająca po 2 miesiącach ?

PS. anakin jeżeli to nie jest związane z tematem to SZOK.

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/chorwacja
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 14.01.2022 16:27

Dzięki.
Wszystko jasne na dzień dzisiejszy.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.01.2022 16:33

Ponieważ sytuacja z pandemią jest nadal dynamiczna, przepisy wyjazdowe będą się zmieniać.
Przed sezonem wyjazdowym powstaniem kolejny wątek "Jak dojechać do Chorwacji w sezonie 2022"
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 14.01.2022 19:02

Takie info od kolegi.
Właśnie wrócił z Kuby. On i Żona zaszczepienie, dzieci nie. Obligatoryjnie wszyscy przed powrotem muszą zrobić test, nawet ci zaszczepieni. Zwolnieni są tylko.... dorośli, którzy mają dzieci w wieku szkolnym. A dlaczego? Ano dlatego, że gdyby okazało się, że dzieci są zakażone to rodzice musieli by się nimi zająć i trzeba by im płacić opiekę. A, że ZUSU na to nie stać to, żeby głupio nie było, ze tylko dzieci zwolnione to zwolnili też rodziców :D
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 14.01.2022 19:30

sviva napisał(a):Obligatoryjnie wszyscy przed powrotem muszą zrobić test, nawet ci zaszczepieni. Zwolnieni są tylko.... dorośli, którzy mają dzieci w wieku szkolnym.


Proszę dodawać sprawdzone informacje :evil:

Kto jest zwolniony z obowiązku okazywania wyników testu na COVID-19 po przyjeździe spoza strefy Schengen?
- uczniowie, którzy pobierają naukę w Rzeczypospolitej Polskiej lub w państwie sąsiadującym i ich opiekunowie, którzy przekraczają granicę wraz z uczniami w celu umożliwienia tej nauki,
- dzieci objęte wychowaniem przedszkolnym w Rzeczypospolitej Polskiej lub w państwie sąsiadującym i ich opiekunowie, którzy przekraczają granicę wraz z dziećmi w celu objęcia ich tym wychowaniem,
- dzieci, które nie ukończyły 5 roku życia,
- osoby, które przystępują do egzaminu: ósmoklasisty, maturalnego, potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie zawodowego, przeprowadzanych przez okręgowe komisje egzaminacyjne, oraz opiekunowie tych osób.
[...]


Nadto ten wątek nie jest miejscem dyskusji nt. kondycji finansowej organów państwa :!:
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 14.01.2022 20:29

Jeden z moich klientów wrócił niedawno z poza europy z urlopu, pytam jak na lotnisku. On, że masakra ogromne kolejki, pytam a co z testami jak to było... on że ok najlepszym testem jest photoshop. Taka to ciekawostka jak rodacy potrafią być kreatywni.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Pandemia koronawirusa a wakacje 2022 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone