Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

pakleni otoci-czy warto i na którą z wysepek piszcie kto był

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
moncia
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 23.06.2007
pakleni otoci-czy warto i na którą z wysepek piszcie kto był

Nieprzeczytany postnapisał(a) moncia » 29.06.2007 20:06

witam wszystkich , wybieram się na Hvar w tym roku we wrześniu i stąd moje pytanie :Pakleni Otoci , kto był proszę o relacje która z wysepek naładniejsza,ma spokojne zatoczki i miejsca w których można pooglądać podwodny kolorowy świat

jeśli znacie to ceny

z góry dziękuję
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 30.06.2007 11:36

Byliśmy 3 lata temu. Nazw wysepek nie pamiętam, prawie na każdej się da znaleźć ustronną zatoczkę. Nazwę tylko pamiętam Stambedar, to taka skała stromo stercząca z morza, jak powiedział znajomy "wyspa z jajami" :) Można poskakać z wysoka na głęboką wodę.
Zaczynali śpiewkę od 400 kun za łódkę za dzień ale można było trochę stargować.
pzdr
moncia
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 23.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) moncia » 30.06.2007 17:10

dziekuje za odpowiedz, teraz cos juz wiem przynajmniej :) jak widac temat chyba malo ciekawy bo odpowiedzi niewiele, ale bedecierpliwie czekac moze znajdzie sie jeszcze ktos kto byl i chetny jest sie podzielic spostrzezeniami
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 01.07.2007 12:07

Jeśli mnie pamięć nie myli, to można na wysepki dostać się taniej, tj. łodka zaozi i po południu sporoten na Hvar. Coś w rodzaju taxówki. Niestey nie pamiętam ceny. Osobiście jakoś nei skorzystałam, bo nei było kiedy. Ale wydaje mi się, że warto aczkowliek tam kotwiczą jachty i tam też jest marina więc na pustki nie ma co liczyć :)
Persa
Croentuzjasta
Posty: 134
Dołączył(a): 05.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Persa » 01.07.2007 16:10

A ja pamiętam dwie : Palmiżana -piękna niczym raj na ziemi ...;-)) , niesamowity kolor wody , dno miejscami piaszczysto -białe -stąd ten kolor , byłam w wileu miejscach ,ale to jest jedno z tych ,które utkwiły mi najbardziej w pamięci.Druga to Zdrilca - mnóstwo zatoczek , z dzikimi plażami i naturystami ;-).Do wysepek tych kursują łódki z Hvaru . Polecam !
Vulpinus
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 13.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vulpinus » 04.07.2007 22:33

Z Hvaru można popłynąć ( spod Arsenału lub Hotelu Amfora ) za 50 kun na Sv. Klement-Palmiżane(++) a za 30 kun na Jerolim(+), Marinkovac-Stipanska, Marinkowac-Zdrilca(++). Oprócz tego za 30 kun można popłynąć na wchód od Hvaru: do Milnej lub do zatoki Mekicevica(ROBINSON) (++). Podobało mi się zwłaszcza ( kwestaia gustu ) w tym ostatnim miejscu: http://www.robinson-hvar.hr/index.html. Do tych dwóch ostatnich miejsc można dojść pieszo ( jest szlak ) brzegiem ( po drodze jest zatoka Pokojny dol z konobą Mustago). Od centrum można odejść jeszcze na zachód ( zatoki przy których są hotele Podstine i dalej Sirena ). Każdy dzień można zatem spędzić w innym miejscu. Same Pakleni otoci ( i samo miasto ) najlepiej prezentują się ( należy zobaczyć w dzień i po zmroku ) z oddali ( z twierdzy Spanjola lub ( same wyspy ) z punktu widokowego przy restauracji ( prowadzi do niej ślepa droga ) przy drodze do Viry ). Z poziomu morza brzeg wysp to rumowisko skalne, dalej lasek piniowy, sporadycznie zatoczki ze żwirkiem lub półki skalne. Polecam zaopatrzenie się w mapkę Hvaru i folder w Informacji turystycznej.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 06.07.2007 11:57

Miejsce z podanego linku prezentuje się rewelacyjnie :D . Ciekawe jak z ilością turystów w pełnym sezonie...
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006
Re: pakleni otoci-czy warto i na którą z wysepek piszcie kto

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 06.07.2007 20:32

moncia napisał(a):witam wszystkich , wybieram się na Hvar w tym roku we wrześniu i stąd moje pytanie :Pakleni Otoci , kto był proszę o relacje która z wysepek naładniejsza,ma spokojne zatoczki i miejsca w których można pooglądać podwodny kolorowy świat

jeśli znacie to ceny

z góry dziękuję

Dokładnie gdzie jedziesz na Hvar? Pakleni Otoci, to niestety z Hvaru stanowi pewnego rodzaju odległość; jednak zależy od którego jego punktu wypadowego? Mnóstwo plaż naturystycznych, jeśli lubisz... Ale również podwodny świat, o ile Cię interesuje.
Vulpinus
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 13.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vulpinus » 06.07.2007 23:11

ally napisał(a):... Ciekawe jak z ilością turystów w pełnym sezonie...

Większość urlopowiczów wybiera Pakleni Otoci. Wozi ich tam flotylla łódek.
Do Robinsona pływa tylko jedna łódka.
Nawet w sezonie mimo że cumuje na nabrzeżu przy pierwszym
stanowisku nie zawsze przywozi komplet pasażerów.
Robi trzy, cztery kursy przed południem i tyle samo powrotnych.
Te czterdzieści osób plus trochę "piechurów" nie ma problemu
z rozlokowaniem się w/g własnych upodobań: czy to na ręcznikach na żwirku, na matach plażowych na skalistym brzegu, czy na leżakach w sąsiedniej ( większej i o dużo, dużo :) większym żwirku ) odległej o paręnaście kroków bliżniaczej zatoczce.
moncia
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 23.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) moncia » 07.07.2007 13:53

Majeczko

jadę kilka kilkometrów od miasta hvar więc do bazy wypadowej na pakleni mam blisko.

Pytałam na którą wyspę jechać bo niewiele można znaleźć o nich .Najpopularniejsza jest o ile wiem wyspa z plażą Palmizana,ale ta mnie nie interesuje , bardziej któraś z pozostałych, na której będą plaże nudystów lub samotne zatoczki i coś ładnego do oglądania pod wodą , może wiesz którą poradzić, bo pewnie będzę w stanie finansowo na najwyżej jedną lub ewentualnie dwie z reszty wysp popłynąć

dziękuję
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 07.07.2007 14:53

moncia napisał(a):Majeczko

jadę kilka kilkometrów od miasta hvar więc do bazy wypadowej na pakleni mam blisko.

Pytałam na którą wyspę jechać bo niewiele można znaleźć o nich .Najpopularniejsza jest o ile wiem wyspa z plażą Palmizana,ale ta mnie nie interesuje , bardziej któraś z pozostałych, na której będą plaże nudystów lub samotne zatoczki i coś ładnego do oglądania pod wodą , może wiesz którą poradzić, bo pewnie będzę w stanie finansowo na najwyżej jedną lub ewentualnie dwie z reszty wysp popłynąć

dziękuję


Raj dla nudystów stanowi między innymi Borovac, Jerolim, Planikovac, Marinkovac. Z uwagi na silne prądy morskie tam panujące i uniemożliwiające dostęp większym statkom; z Hvaru możesz się dostać tam taksówką wodną. Cena za rejs taksówką ok 2,5 - 5.5 euro; w zależności od odległości. Syn naszego znajomego Chorwata - Simun wypływał tam codziennie na połowy ryb; podobno nieźle brały.
Wszystkie oczywiście porośnięte są środziemnomorską roślinnością z licznymi zatoczkami i kamienistymi plażami. Trudno podjąć jednoznaczną decyzję, którą wybrać.
Być może pomoże Ci też ta stronka http://www.pakleniotoci.hr/naslovnica.htm :papa:
rafalopat
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 27.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalopat » 24.07.2007 13:18

no własnie też jade na Hvar 15.08 i zastanawaim się gdzie najlepiej tam się ulokowac na nude beach. O Pakleni słyszałem - czy ktoś wie gdzie w mieście hvar najlepiej sie zalogować by było blisko np na Palmizane lub inna wysepke z plażami. Czy drogie są te taksówki wożące ludzi, czy któraś z wysepek jest naprawdę NAJ ? (http://www.croatia-beaches.com/naturist ... _beach.htm)
agnieszkax0
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 18.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnieszkax0 » 18.09.2007 20:51

czy na Pakleni można nocować w jakichś apartamentach, czy raczej sa to rejsy 1-dniowe na zwiedzanie i lezakowanie?
jkowal
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 12.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jkowal » 16.02.2012 18:28

Czy ktoś wie ile w zeszłym roku kosztował transport na Pakleni Otoci, najbardziej interesuje mnie Palmizana.
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 16.02.2012 19:11

Niestety, nie wiem, ile na tę wyspę, która interesuje Cię najbardziej, ale wiem, ile na te położone najbliżej.

Obrazek
Zdjęcie z lipca 2011r.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
pakleni otoci-czy warto i na którą z wysepek piszcie kto był
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone