Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tre_k
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 08.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tre_k » 08.04.2016 14:07

maxredaktor napisał(a):
tre_k napisał(a):Powiedzcie mi jakie muszę kupić winiety, będę jechał: A1 z Polski na Ostrave i Mikulov, dalej Wieden- Graz - Maribor - Karlovac i dalej już po Chorwacji
Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.
Za jazdę w Czechach - winieta 310czk za 10 dni
Za jazdę w Austrii - winieta 8,8 euro też za 10 dni


Tak.

tre_k napisał(a):Za jazdę w Słowenia - płaci się za winietę zamiast za autostradę? można ominąć autostradę i wtedy nie płacimy tej winiety? czy jak to jest? obowiązkowo winieta+ opłata za autostradę?


Albo jedziesz autostradą i wtedy kupujesz winietę, albo omijasz autostradę i wówczas nic nie płacisz. W Słowenii nie ma bramek.

tre_k napisał(a):Za jazdę w Chorwacji tylko opłata za autostradę na bramkach?
Jaki jest koszt opłat drogowych przejazdu do Chorwacji?
Wszystko się zgadza? To teraz wjeżdżając do Czech A1 muszę mieć już winietę, gdzie ją kupić? zjechać do Cieszyna?
Dalej w Czechach kupię winietę na Austrię? czy dopiero w Austrii? Słowenia tu nie wiem??? Chorwacja na bramkach.


W Chorwacji płaci się za przejazd autostradą na bramkach. Koszt możesz obliczyć sobie sam:
policz-zanim-pojedziesz-t36745.html

Jeśli chodzi o Czechy, to do Ostrawy masz darmową autostradę, winietkę możesz kupić na pierwszej stacji za granicą polską-czeską, czyli na Shellu. Nie musisz zjeżdżać do Cieszyna. Winietki, tylko znacznie drożej, kupisz też na MOPach jeszcze przed granicą.

Generalnie te wszystkie informacje są od dawna dostępne na forum, poświeć chwilę na przeczytanie najważniejszych wątków.
walp napisał(a):
tre_k napisał(a):Za jazdę w Słowenia - płaci się za winietę zamiast za autostradę? można ominąć autostradę i wtedy nie płacimy tej winiety? czy jak to jest? obowiązkowo winieta+ opłata za autostradę?

Od 1 lipca 2008 za przejazdy wszystkimi drogami szybkiego ruchu i autostradami, którymi zarządza DARS, bez względu na ich długość należy posiadać ważną winietę. Nie ma bramek. Tygodniowa winieta kosztuje 15 euro, miesięczna 30 euro.

Oczywiście możesz wybrać przejazd drogami, na których opłata nie obowiązuje.


TO jak jest w końcu mam mieć tą winietę w Słowenii? jak jadę tym objazdem polecanym na forum?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 08.04.2016 14:10

tre_k napisał(a):TO jak jest w końcu mam mieć tą winietę w Słowenii? jak jadę tym objazdem polecanym na forum?

NIE.
Objazd słoweńskiej autostrady jest m. in. w tym celu, aby nie kupować względnie drogiej winiety.
maxredaktor napisał(a):Albo jedziesz autostradą i wtedy kupujesz winietę, albo omijasz autostradę i wówczas nic nie płacisz. W Słowenii nie ma bramek.
tre_k
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 08.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tre_k » 08.04.2016 14:20

Serdecznie dziękuję:) jak wygląda jakość tej drogi? jest w miarę OK?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.04.2016 14:25

tre_k napisał(a):Serdecznie dziękuję:) jak wygląda jakość tej drogi? jest w miarę OK?

Czytałeś wątek "Video objazd ...." :?:
tre_k
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 08.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tre_k » 08.04.2016 14:28

Nawet oglądałem:)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 08.04.2016 14:29

tre_k napisał(a):Serdecznie dziękuję:) jak wygląda jakość tej drogi? jest w miarę OK?

Jest taki wątek: video-objazd-autostrady-slo-t29291.html tam sobie możesz zobaczyć filmiki z tego objazdu, sa linki do Google SV i teyle razy ta trasa opisana, że jak to przeczytasz to wszystko będziesz wiedział :oczko_usmiech: :mrgreen:

Edit. Janusz mnie uprzedził

Ja objazdem jeżdżę kilkunastoletnim kompaktem, dosyć mocno obładowanym i nigdy nie miałem tam problemów. Nie jest to może super droga, ale nie ma najmniejszych problemów z przejazdem :papa:
tre_k
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 08.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tre_k » 08.04.2016 14:32

Dzięki bardzo:) jak wygląda sprawa z policją? stoją po wioskach? trzeba uważać na na tempomacie jechać?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 08.04.2016 14:39

Policji nie widziałem, widziałem za to filmik jednego forumowicza jak go na radar złapali.
Ja jeżdżę bez tempomatu, do Chorwacji jadę 50% trasy poza autostradą przez wioski w Austrii, Słowenii i Chorwacji. Mandatu jeszcze za granicą nie dostałem, może jakiś dziwny jestem ale jeżdżę tam zgodnie z przepisami :oczko_usmiech: :mrgreen:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 08.04.2016 14:52

tre_k napisał(a):Dzięki bardzo:) jak wygląda sprawa z policją? stoją po wioskach? trzeba uważać na na tempomacie jechać?

Czy trzeba uważać? Zaleca się. :wink:
Mariusz pisze, że policji nie widział. Ja może raz, czy dwa w Ptuj, ale czy to jest wystarczająca informacja, żeby zapie.... :lol:
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 08.04.2016 17:41

Lepiej jechać przepisowo, zwłaszcza przez Wiedeń.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 08.04.2016 17:47

Zaktualizowałbym informację o odcinku M86 na Węgrzech który jest podany w zamkniętym informacyjnym wątku Opłaty za autostrady i drogi ekspresowe jako płatny.
Jak można przeczytać TUTAJ to jest on w tym roku bezpłatny.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.04.2016 18:10

Ponieważ Piotrek już nieobecny na forum :cry: - zaktualizowałem :idea:
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 08.04.2016 22:26

Zgodnie z przepisami trzeba jeździć wszedzie w Polsce tez:-) rozwalają mnie ludzie w Polsce przez miasto 130. A za granica 10 mniej niz mozna w razie czego:-)
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 12.04.2016 12:55

maxredaktor napisał(a):Lepiej jechać przepisowo, zwłaszcza przez Wiedeń.

Ująłbym to inaczej-w Czechach i w Austrii jest dużo nieoznakowanych samochodów policyjnych, w Austrii jest sporo fotoradarów (oczywiście nieoznakowanych). Jak dla mnie to wystarczające powody, aby w tych państwach nie przekraczać prędkości.
Poza tym-odnoszę wrażenie, że po wyjechaniu z Polski mniej jest bezsensownie stawianych ograniczeń prędkości, a tym samym mniej się przekracza (o ile w ogóle), ale to może tylko wrażenie?
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 12.04.2016 13:20

kojacek napisał(a):
maxredaktor napisał(a):Lepiej jechać przepisowo, zwłaszcza przez Wiedeń.

Ująłbym to inaczej-w Czechach i w Austrii jest dużo nieoznakowanych samochodów policyjnych, w Austrii jest sporo fotoradarów (oczywiście nieoznakowanych). Jak dla mnie to wystarczające powody, aby w tych państwach nie przekraczać prędkości.
Poza tym-odnoszę wrażenie, że po wyjechaniu z Polski mniej jest bezsensownie stawianych ograniczeń prędkości, a tym samym mniej się przekracza (o ile w ogóle), ale to może tylko wrażenie?


Polemizowałbym, na Słowacji pełno jest ciągnących się kilometrami obszarów zabudowanych, z szerokimi poboczami i chodnikami, gdzie jest ograniczenie do 50 km/h, w PL większość takich miejsc ma podniesione ograniczenie do 70 km/h

Typowy przykład ze Słowacji:

https://www.google.pl/maps/@49.0716113,21.4323119,3a,75y,210.02h,66.29t/data=!3m7!1e1!3m5!1sRWoXUNd56osKKGMwps8iiQ!2e0!6s%2F%2Fgeo3.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DRWoXUNd56osKKGMwps8iiQ%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D227.32339%26pitch%3D0!7i13312!8i6656
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 140
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone