Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłata ekologiczna 10E w Czarnogórze

Całkowita liczba ludności w Czarnogórze to 623 000 osób, przy czym gęstość zaludnienia w tym kraju wynosi 45 osób na jeden kilometr kwadratowy. Kraj ten jest aż 23 razy mniejszy od Polski. Aż 231 osób w przeliczeniu na 1000 osób w Czarnogórze posiada broń palną.
przepioor
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 20.06.2012
Opłata ekologiczna 10E w Czarnogórze

Nieprzeczytany postnapisał(a) przepioor » 26.06.2012 15:48

Witam i pytam wszystkich powracających w tym roku z wakacji w tym pięknym kraju - czy osławiona opłata 10E faktycznie została zniesiona?
W internecie pojawiają się sprzeczne informacje.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 27.06.2012 04:56

przepioor napisał(a):Witam i pytam wszystkich powracających w tym roku z wakacji w tym pięknym kraju - czy osławiona opłata 10E faktycznie została zniesiona?
W internecie pojawiają się sprzeczne informacje.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów


Mam nadzieję, że przynosisz dobre wiadomości i rzeczywiście opłata została zniesiona :-). Też widzę takie informacje w sieci, ale przyłączam się do pytania, żeby ktoś z cro-forum, kto wjeżdżał do Czarnogóry w ostatnich dniach potwierdził bądź zaprzeczył...
przepioor
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) przepioor » 27.06.2012 12:59

Znalazłem informację tu http://www.visit-ulcinj.com/blog/2011/09/05/eco-tax-for-foreigners-abolished/ ale nadal czekamy na potwierdzenie powracających :wink:
andy46
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 10.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy46 » 05.07.2012 18:49

Właśnie wróciłem z Czarnogóry, z Kotoru. Stacjonuje w Mlini, koło Dubrownika. Wjazd do Czarnogóry bez opłaty :D
przepioor
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) przepioor » 05.07.2012 20:17

Dzięki za dobre wiadomości, zawsze to 10E do przodu :lol:
camel17
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 08.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) camel17 » 08.07.2012 18:40

Opłata została od stycznia zniesiona.
Potwierdzone to zostało przez ambasadę Czarnogóry oraz Polski, przy czym ambasada Czarnogóry nie znalazła odpowiednich przepisów (lub nie chciało im się szukać), natomiast ambasada Polski przesłała mi odpowiednie rozporządzenia w pdf w czarnogórskim języku ;) Jak ktoś je chce to mogę wysłać.
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 09.07.2012 09:03

andy46 napisał(a):Właśnie wróciłem z Czarnogóry, z Kotoru. Stacjonuje w Mlini, koło Dubrownika. Wjazd do Czarnogóry bez opłaty :D


Witaj andy46
jak wyglada droga do Montenegro, czy są korki, chcemy wyskoczyć do Kotoru i myslę jak jechać żeby nie stać kilka godzin...napisz cos proszę.
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 09.07.2012 12:19

również potwierdzam nikt nie żądał ( na wjeździe od Bośni i przy wyjeździe na Chorwację z Czarnogóry ) 10 Eurowej opłaty w maju tego roku :D . Korków nie spotkalem na żadnej granicy rutynowe oczekiwanie 10-15 minut zarówno na Granicy serbsko Bośniackiej, Bośniacko Czarnogorskiej, czarnogórsko Chorwackiej i Chrwacko Bośniackiej w Neum. Oj przepraszam godzinkę oczekiwaliśmy na przejsciu Węgiersko serbskim, a korek ciężarówek na ciężarowym pasie mial z 5 km w Szeged w sobotę.
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 23.12.2012 14:09

camel17 napisał(a):Opłata została od stycznia zniesiona.
Potwierdzone to zostało przez ambasadę Czarnogóry oraz Polski, przy czym ambasada Czarnogóry nie znalazła odpowiednich przepisów (lub nie chciało im się szukać), natomiast ambasada Polski przesłała mi odpowiednie rozporządzenia w pdf w czarnogórskim języku ;) Jak ktoś je chce to mogę wysłać.



Witam
mogę prosić o przesłanie ww.rozporządzenia?
Ostatnio edytowano 09.01.2013 10:22 przez to ja ewa, łącznie edytowano 1 raz
przepioor
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) przepioor » 23.12.2012 21:51

Co prawda rozporządzenia nie widziałem na oczy, ale potwierdzam - NIKT on nas opłaty nie pobrał - przejeżdżałem przez Czarnogórę w tym roku dwukrotnie: 17 lipca Bar - Sukobin/Muriqan (MNE/AL) oraz 31 lipca/1 sierpnia od granicy z Albanią do granicy z Chorwacją. Zero opłaty! :D
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 08.01.2013 13:59

Byłem we wrześniu 2012 r. w Czarnogórze albo jak zwie się też Montenegro.

OPŁATY ZNIESIONE
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 08.01.2013 14:09

darek1 napisał(a):Byłem we wrześniu 2012 r. w Czarnogórze albo jak zwie się też Montenegro.

OPŁATY ZNIESIONE


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Choćbyś nie wiem jaką czcionką napisał, to i tak będą pytania:

-Czy na pewno?
-Czy na 100%?
-Czy jesteście przekonani?
-Czy macie dowody?
-Czy potwierdzone w ambasadach/ministerstwach, Pałacu Prezydenckim, Trybunale, Brukseli i Watykanie?
-Czy w 2013 roku też? (i w każdym kolejnym)
-Czy na pewno chodzi o tą Czarnogórę pomiędzy Chorwacją i Albanią?

No i pewnie ktoś napisze, że to bzdura, bo jego szwagra ciotki siostrzeńca sąsiada kot był i płacił.

Taka już uroda tego forum :mrgreen: :mrgreen:

Powrót do Czarnogóra - Црна Гора



cron
Opłata ekologiczna 10E w Czarnogórze
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone