Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Od lądowego szczura do Kapitańskiej Baby – 15 lat ewolucji

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Od lądowego szczura do Kapitańskiej Baby – 15 lat ewoluc

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 05.11.2020 23:30

Kapitańska Baba napisał(a): 8O 8O 8O Jak to???? To co ja Ci teraz dobrego przywiozę??? 8O 8O 8O
Zrobimy wymianę :mrgreen:
Kapitańska Baba napisał(a): Sadystko, jak możesz pokazywać mi taki sprzęt i taka wodę!!!! Ja chcę tam teraz być!!!!!
Czy oby na pewno chcesz teraz :?: :roll:
FB_IMG_1604614788104.jpg

Wg prognoz od niedzieli będzie niewesoło 8O
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Od lądowego szczura do Kapitańskiej Baby – 15 lat ewoluc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 06.11.2020 09:08

Kapitańska Baba napisał(a):"Chris_M"]
Czy jesteś pewna, że to była słodka woda?
Bo gdy ja pływałem na Zawiszy, to pokład był szorowany wodą zaburtową z hydrantu ppoż., przy użyciu proszku do szorowania.
Słodka woda była tylko w kambuzie, nawet w łazience mieliśmy w kranie tylko wodę zaburtową, a słodka woda pojawiała się tam tylko na czas postoju w porcie.


I muszę przyznać Ci rację - jednak po 16 latach pamięć zawodna :oops: Ale od czego ma się Przyjaciół? Upewniłam się u Bosmana z Zawiasa i potwierdził - do mycia pokładu była słona woda z dodatkiem mydlika. Dzięki za czujność!!! :smo:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Od lądowego szczura do Kapitańskiej Baby – 15 lat ewoluc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 06.11.2020 09:12

Chris_M napisał(a):Wciąż ciekawość mnie zżera, jak po tej przebudowie przechodziło się ze śródokręcia na pokład rufowy?
Czy za każdym razem trzeba było wspinać się na spardek, czy też w nadbudówce był korytarz prowadzący na rufę?


Tutaj również skorzystałam z pomocy Bosmana - jest korytarz z lewej burty, z tej po której są toalety. Widzisz - tego też nie pamiętałam zupełnie, mylą mi się statki :oops: :oczko_usmiech:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Od lądowego szczura do Kapitańskiej Baby – 15 lat ewoluc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 06.11.2020 09:18

"gusia-s"][Zrobimy wymianę :mrgreen:


Muszę przekopać spiżarkę w takim razie :mrgreen:
Czy oby na pewno chcesz teraz :?: :roll:

Wg prognoz od niedzieli będzie niewesoło 8O


Wiem, to teraz było w przenośni :wink: Teraz nie ma tam żeglarskiego sezonu, zacznie się zimą dopiero i wtedy zrobi się zdecydowanie przyjemniej :smo:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Od lądowego szczura do Kapitańskiej Baby – 15 lat ewoluc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 06.11.2020 09:40

Podczas gdy my ciężko pracujemy i sprzątamy wachta nawigacyjna szaleje za sterem i przy ustawianiu żagli.

129.jpg


W międzyczasie mąż wchodzi na gniazdo bocianie żeby zerknąć na pokład z góry.

118.JPG


53.jpg


z8.jpg


z13.jpg


z14.jpg


z15.jpg


z16.jpg


z17.jpg


Inni też wędrują w górę – więc zdjęć jest więcej.

44.jpg


45.jpg


46.jpg


47.jpg


48.jpg


49.jpg


50.jpg


51.jpg


52.jpg
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008
Re: Od lądowego szczura do Kapitańskiej Baby – 15 lat ewoluc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 06.11.2020 12:30

Kapitańska Baba napisał(a):Tutaj również skorzystałam z pomocy Bosmana - jest korytarz z lewej burty, z tej po której są toalety.

Z toaletą na Zawiszy do końca życia będzie mi się kojarzył zaobserwowany tam niesamowity efekt.
Po wyjściu na Atlantyk, w morskiej wodzie pojawił się fosforyzujący plankton. Najbardziej efektownie wyglądało to właśnie w toalecie, gdzie nocą podczas pompowania wody miało się wrażenie, że przez muszlę przelatuje strumień jasno-zielonych świetlików.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Od lądowego szczura do Kapitańskiej Baby – 15 lat ewoluc

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 06.11.2020 12:37

Kapitańska Baba napisał(a): ... W międzyczasie mąż wchodzi na gniazdo bocianie żeby zerknąć na pokład z góry.
...
Inni też wędrują w górę – więc zdjęć jest więcej...
Takie ferraty na środku morza :mrgreen: na które wejście jest chyba jeszcze trudniejsze z powodu kołysania 8O

Wszelkie prace chyba na ten moment ustały :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Od lądowego szczura do Kapitańskiej Baby – 15 lat ewoluc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 06.11.2020 15:19

Chris_M napisał(a):Z toaletą na Zawiszy do końca życia będzie mi się kojarzył zaobserwowany tam niesamowity efekt.
Po wyjściu na Atlantyk, w morskiej wodzie pojawił się fosforyzujący plankton. Najbardziej efektownie wyglądało to właśnie w toalecie, gdzie nocą podczas pompowania wody miało się wrażenie, że przez muszlę przelatuje strumień jasno-zielonych świetlików.


8O To musiał byc kosmiczny widok 8O Spuszczasz wodę a tam takie cudo 8O 8O 8O
Ostatnio edytowano 06.11.2020 15:22 przez Kapitańska Baba, łącznie edytowano 1 raz
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Od lądowego szczura do Kapitańskiej Baby – 15 lat ewoluc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 06.11.2020 15:22

"gusia-s"][Takie ferraty na środku morza :mrgreen: na które wejście jest chyba jeszcze trudniejsze z powodu kołysania 8O


Tu - na Zawiasie - było w miarę prosto bo szłaś po drabince - najgorzej było przejść z niej na gniazdo - ja wymiękłam, nie dałam rady :cry: ale większość biegała jak małpy :oczko_usmiech:
Lepsze są reje - tam to dopiero jest jazda, na szczęście bądź nie - Zawias ich nie posiada 8O :mrgreen:

Wszelkie prace chyba na ten moment ustały :mrgreen:


Rycho zarządził wolne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008
Re: Od lądowego szczura do Kapitańskiej Baby – 15 lat ewoluc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 06.11.2020 15:37

Kapitańska Baba napisał(a):Lepsze są reje - tam to dopiero jest jazda, na szczęście bądź nie - Zawias ich nie posiada 8O :mrgreen:

Ale jedną chyba jeszcze ma? 8O
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Od lądowego szczura do Kapitańskiej Baby – 15 lat ewoluc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 06.11.2020 15:42

Chris_M napisał(a):
Kapitańska Baba napisał(a):Lepsze są reje - tam to dopiero jest jazda, na szczęście bądź nie - Zawias ich nie posiada 8O :mrgreen:

Ale jedną chyba jeszcze ma? 8O


Masz na myśli bryfok? Nie stawialiśmy go chyba ani razu o ile pamiętam, to taki trochę rejowy nie rejowy :D

Chodziło mi bardziej o taki klasyczny maszt z ożaglowaniem rejowym gdzie trzeba bardzo wysoko biegać :D
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4868
Dołączył(a): 03.02.2012
Re: Od lądowego szczura do Kapitańskiej Baby – 15 lat ewoluc

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 07.11.2020 08:38

Przyszły Kapitan, wykazał się kreatywnością i pomysłem...
Z góry sobie popatrzy, wrzuci na luz - szelmowski uśmiech podpowiada mi ,że może coś mieć za pazuchą... :lol:
Kamera sugeruje ,że szybko nie zejdzie... :oczko_usmiech:
Dobrze obrana strategia - jest tak samo ważna na wojnie,jak i .... na wakacjach... :mrgreen:

Piękne ujęcia... 8)
Lęku wysokości nie mam ,ale w tym gnieźdzìe, na gibającym się żaglowcu- mógłby się przebudzić...
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Od lądowego szczura do Kapitańskiej Baby – 15 lat ewoluc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 07.11.2020 14:55

"CROberto"]Przyszły Kapitan, wykazał się kreatywnością i pomysłem...
Z góry sobie popatrzy, wrzuci na luz - szelmowski uśmiech podpowiada mi ,że może coś mieć za pazuchą... :lol:
Kamera sugeruje ,że szybko nie zejdzie... :oczko_usmiech:
Dobrze obrana strategia - jest tak samo ważna na wojnie,jak i .... na wakacjach... :mrgreen:


Co więcej - wiedział że jest tam całkowicie wolny od żony która o ile po drabinie kawałek weszła tak krok na gniazdo już ją pokonał :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Lepszy Cwaniak z Niego 8O :mrgreen:

Piękne ujęcia... 8)


Dzięki w imieniu wszystkich Autorów zdjęć :hearts:

Lęku wysokości nie mam ,ale w tym gnieźdzìe, na gibającym się żaglowcu- mógłby się przebudzić...


Tam raczej nie ale pokażę w tej relacji miejsca gdzie o lęk wysokości może byc bardzo łatwo 8O :mrgreen:
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006
Re: Od lądowego szczura do Kapitańskiej Baby – 15 lat ewoluc

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 08.11.2020 11:54

Nigdy w życiu na to gniazdo bym nie wlazł. Na sam widok mnie mdli :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Od lądowego szczura do Kapitańskiej Baby – 15 lat ewoluc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 08.11.2020 14:30

pavlo napisał(a):Nigdy w życiu na to gniazdo bym nie wlazł. Na sam widok mnie mdli :mrgreen:


Nie wierzę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Przecież nic nie bujało, woda płaska jak stół :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Od lądowego szczura do Kapitańskiej Baby – 15 lat ewolucji - strona 59
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone