Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wielbiciel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 23.04.2011 17:58

Slavko1974 napisał(a):No to jeszcze jedno pytanie z gatunku głupich. Wybaczcie, ale nie dość że jadę pierwszy raz autem dalej niż do Słowacji a nie chcę błądzić mając niemowlaka na pokładzie.
Może ktoś podać linka do filmu z przejazdem przez Ptuj na nowy most?
A jadąc już w drogę powrotna do Polski - jak jest oznakowany zjazd z drogi na nowy most w Ptuj? Czy to jest jakiś nowowybudowany wezeł, czy tylko pojedynczy zjazd? Czy taki filmik drogi powrotnej również istnieje w sieci?

Wróć się do pierwszego postu
Thot
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 23.04.2011 18:12

W pełni się zgadzam - i popieram! - z twierdzeniem, że 30 EUR za tak krótki odcinek autostrady plus zwykle drugie tyle, bo wrócić trzeba a winietka chyba 7-dniowa to mówiąc delikatnie przesada. Ciekawe czy mieszkańcy miejscowości "objazdowych" nie narzekają na wzmożony ruch czy może (jeszcze, na razie) za mało pojazdów tamtędy jeździ...
Ale chciałem zapytać o coś innego - mam nawigację TT (prócz innych, mnie mniej odpowiadających - na trasę tylko TT) i tam po prostu wybieram opcję, żeby nie prowadził po drogach płatnych. W takim razie po co te filmy instruktażowe? Tylko TT ma taką opcję co do trasy?
Aha! I generalnie to jak mogę to wszędzie jednak jadę autostradą, ale tak dużo kasy za tak niewiele autostrady... to gruba przesada.
witia
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 23.04.2011 19:22

Troszkę przesadziłeś z tymi cenami :)
Nie 2x30 tylko 2x15 euro (mówimy o tygodniowych).
Thot
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 23.04.2011 20:08

Racja, potentegowało mi się trochę ;)
Co nie zmienia faktu, że - mając na myśli prawidłową stawkę - za dużo kasy za za mało trasy. Kiedyś pamiętam jechałem od strony Francji do Rzymu: zabuliłem coś ok. 100 EUR za autostradę i byłem zadowolony. Ale odcinek też był długości coś ok. jak z południa Polski nad Bałtyk. Dużo kasy za dużo drogi - i było ok :)
endryu
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 24.04.2011 22:55

może powtarzam po innych forumowiczach, ale w czerwcu-wyjazd i lipcu-powrót 2010r. trasą jaką przedstawił kolega jorgus111
http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s ... a=ls&via=1
przejazd "objazdem" od zjazdu na 226 km autostrady A9 całkiem przyjemna i oszczędna o 30 euro :D
wielbiciel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 24.04.2011 23:28

O objazdach piszemy w innym miejscu.
TU NA TAPECIE SĄ RELACJE VIDEO.
Więc proszę jak w temacie.
kozak
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozak » 25.04.2011 17:27

endryu napisał(a):może powtarzam po innych forumowiczach, ale w czerwcu-wyjazd i lipcu-powrót 2010r. trasą jaką przedstawił kolega jorgus111
http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s ... a=ls&via=1
przejazd "objazdem" od zjazdu na 226 km autostrady A9 całkiem przyjemna i oszczędna o 30 euro :D

Nie dość, że się powtarzasz to jeszcze golega jorgus111 zaproponował Ci jedej z durniejszych objazdów, które są wynikiem niezrozumienia tematyki objazdu tej autostrady, no chyba, że trasa ma być krajoznawcza to bardzo przepraszam Ciebie i kolegę jorgus111. Ale wypadało by dopisać, o jakim charakterze jest ta zaproponowana wyżej trasa.
endryu
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 25.04.2011 22:30

no teraz wiem na pewno, że się powtarzam po innych. Wcześniej miałem tylko przypuszczenie. A ta trasa ma charakter oszczędnościowy o 30 euro. Zjazd na 226 km ok. godz. 4.00 przejazd puściutkim objazdem, bo wcześniej nie wiedziałem, że z Ptuja można od razu wjechać nowym mostem na 9 i nie koniecznie trzeba jechać przez Trzec. No chyba,że turystycznie. A właśnie tym objazdem jechało i będzie jechało wielu forumowiczów i nie tylko :?:
henius34
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 03.05.2011 23:40

Slavko1974 napisał(a):No to jeszcze jedno pytanie z gatunku głupich. Wybaczcie, ale nie dość że jadę pierwszy raz autem dalej niż do Słowacji a nie chcę błądzić mając niemowlaka na pokładzie.
Może ktoś podać linka do filmu z przejazdem przez Ptuj na nowy most?
A jadąc już w drogę powrotna do Polski - jak jest oznakowany zjazd z drogi na nowy most w Ptuj? Czy to jest jakiś nowowybudowany wezeł, czy tylko pojedynczy zjazd? Czy taki filmik drogi powrotnej również istnieje w sieci?

Tutaj masz wszytsko ładnie rozpisane przez Admina, z mapkami i video mostu nowego i starego forum/viewtopic.php?t=28771
Pozdrav
mikeb
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) mikeb » 07.05.2011 09:51

Witam, jechalem tym objazdem na tegoroczną majówkę -> przejechałem bez najmniejszego problemu. Droga bardzo przyjemna i odświeżająca po kilku godzinach jazdy autostradą. Polecam gorąco
PETERENZO
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 01.12.2011 00:58

henius34 napisał(a):Tutaj masz wszytsko ładnie rozpisane przez Admina, z mapkami i video mostu nowego i starego forum/viewtopic.php?t=28771
Pozdrav

Macie już jakąś wiedzę czy w 2012 roku proponowany obecnie objazd będzie dalej aktualny? Nic nie zmieniło się jeżeli chodzi o autostradę przez SLO? Nie udało się jej przedłużyć?
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 01.12.2011 15:20

Na pewno w przyszłym roku nic w tym temacie się nie zmieni. Moooże w 2013.
henius34
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 02.12.2011 00:58

Jestem tego samego zdania co kolega :wink:
armandoo
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) armandoo » 18.06.2012 18:23

Witam,

temat pięknie opisane. Dodatkowo zrobione mapki i filmy przez Admina znakomite jednakże do uzupełnienia tego cuda przydałaby się jedna rzecz.

Szczegółowa mapka miasta Ptuj z zaznaczoną drogą przez miasto Ptuj ( prowadzącą przez 6 rond ) , następnie nowy most i aż do wyjazdu na słynne rondo kończące autostradę i rozpoczynające trasę numer 9 w kierunku HR.

Film jest fajny ale niekoniecznie wygodny w obsłudze. Mapkę można byłoby sobie wydrukować i ułatwiłoby to wszystkim jazdę :-)

Jak ktoś ogarnięty komputerowo to może podejmie się tego szczytnego celu ?
kapitan_statku
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kapitan_statku » 18.06.2012 20:20

armandoo napisał(a):Witam,

temat pięknie opisane. Dodatkowo zrobione mapki i filmy przez Admina znakomite jednakże do uzupełnienia tego cuda przydałaby się jedna rzecz.

Szczegółowa mapka miasta Ptuj z zaznaczoną drogą przez miasto Ptuj ( prowadzącą przez 6 rond ) , następnie nowy most i aż do wyjazdu na słynne rondo kończące autostradę i rozpoczynające trasę numer 9 w kierunku HR.

Film jest fajny ale niekoniecznie wygodny w obsłudze. Mapkę można byłoby sobie wydrukować i ułatwiłoby to wszystkim jazdę :-)

Jak ktoś ogarnięty komputerowo to może podejmie się tego szczytnego celu ?

Fajnie jest opisane tutaj. Omijanie Słownskich Autostrad

Ostatnia aktualizacja z 2011 ale DARS jakiś czas temu potwierdził, że zmian do 2013 nie będzie.

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2021