Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 01.08.2010 10:31

Bracia Czesi też objeżdżają i chętnie się wiedzą dzielą (pojawiły się angielskie napisy) : http://www.youtube.com/watch#!v=67TR24g ... re=related


kmarcin76 napisał(a): trasa przez Lenart i Ptuj to raptem godzinka spokojnej jazdy drogami przypominajacymi nasza prowincje + niezapomniene wrazenia zapachowe (przyjanajmniej w nocy);-) a to chyba ich tzw. eko szamba.


W dzień jechałem, wiele mnie ominęło ;)
wojownik73
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 12.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojownik73 » 01.08.2010 13:24

Witam wszystkich serdecznie. Ja również skorzystałem z autostrady i osobiście uważam, ze te 120 złotych to bez przesady ale przy ogólnych wydatkach ginie. Więc nie przesadzajmy - kilka piw mniej a rodzina jedzie bezpieczniej - rodzina!!! Czyli żona i dzieci!!! A wypadków po drodze mnóstwo. Pozdrawiam, ku rozwadze...
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 01.08.2010 13:58

wojownik73 napisał(a):Witam wszystkich serdecznie. Ja również skorzystałem z autostrady i osobiście uważam, ze te 120 złotych to bez przesady ale przy ogólnych wydatkach ginie. Więc nie przesadzajmy - kilka piw mniej a rodzina jedzie bezpieczniej - rodzina!!! Czyli żona i dzieci!!! A wypadków po drodze mnóstwo. Pozdrawiam, ku rozwadze...


Jechałeś autostradą, czyli te "mnóstwo wypadków" to na autostradzie?
Nie rozumiem dlaczego te kilkadziesiąt kilometrów ma być takie niebezpieczne? W Polsce też jeździsz tylko autostradami?? A z drugiej strony to dobry "przerywnik" po monotonii autostrad w Austrii i Chorwacji, szczególnie w nocy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.08.2010 15:47

Ja tez ciekaw jestem gdzie te "mnostwo wypadkow" po drodze bo bedac w Chorwacji 3 razy widzialem wypadek raz, kolo Dubrovnika motocyklista nie wyrobil zakretu. A co do tych 120 zl to gratuluje, ze takie "drobne" sie po kosztach gubia. Ja mimo wszystko uwazam, ze nie warto wyrzucac 120 zl na przejechanie kilkudziesieciu km autostrady.
zielas
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 15.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zielas » 01.08.2010 20:17

Słuchajcie, gadacie w kółko o tym czy warto czy nie objeżdżać tę autostradę w Słowenii. Ja nie zamierzam słuchać opinii "faceta z piwem", który nie budzi zaufania... Kogo stać niech jedzie autostradą (bezstresowo i komfortowo), komu szkoda 120 zł (woli je na przykład wydać na jeszcze większą ilość browarów :lol: ) niech kluczy bocznymi, ale darmowymi drogami.
Ja wiem co jest dla mnie lepsze 8)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 01.08.2010 21:42

zielas napisał(a):Słuchajcie, gadacie w kółko o tym czy warto czy nie objeżdżać tę autostradę w Słowenii. Ja nie zamierzam słuchać opinii "faceta z piwem", który nie budzi zaufania... Kogo stać niech jedzie autostradą (bezstresowo i komfortowo), komu szkoda 120 zł (woli je na przykład wydać na jeszcze większą ilość browarów :lol: ) niech kluczy bocznymi, ale darmowymi drogami.
Ja wiem co jest dla mnie lepsze 8)


Gościu tu nie chodzi czy kogoś stać czy nie stać na te 30 eurów!!
Po prostu cena nie jest adekwatna do ilości towaru jaki za nią otrzymujemy!! Gdybym jechał na Istrię lub w okolice Rjeki to nawet bym się nie zastanawiał i kupił winietę, a jadąc z Zagrzeb to 60 zł za ok 50km autostrady to trochę nieciekawie.
Ps. Na co przeznaczam swoją kasę to moja sprawa, a z osobistymi wycieczkami to spadaj na Onet!! :twisted:
Andriu
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 30.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andriu » 02.08.2010 11:18

dids76 dobrze prawisz.....ja też jechałem przez objazd...nic tam niema egzotycznego normalna droga nawet czasami lepsza jak w naszym zapyziałym kraju....
jackiller
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 184
Dołączył(a): 29.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackiller » 02.08.2010 12:05

Andriu napisał(a):dids76 dobrze prawisz.....ja też jechałem przez objazd...nic tam niema egzotycznego normalna droga nawet czasami lepsza jak w naszym zapyziałym kraju....

No to się z niego wyprowadź, bo brzmisz jak "Bufetowa" (nie lepiej napisać "zapyziałych drogach")
Marti14
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 30.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marti14 » 09.08.2010 13:08

Mówicie tu o trasie Mureck-Ptuj.

Ja tak patrze w mapę i widze, że mozna na Maribor.
Zjazd przed granicą aus-slo i dalej droga państwową nr 437 (chyba jest bezpłatna) przechodząca w H2 do Mariboru. Od mariboru droga państwowa nr 1 do Ptuj. I dopiero za Ptujem drogami bocznymi do granicy z SLo_CRO

Wg mapy to i droga parę km krótsza i niby lepsza w koncu państwowa a nie powiatowa.

Może cos ktos wie na temat takiej drogi...

Pozdrawiam

PS. Już doczytałem H2 to droga ekspresowa płatna. Zatem odpada.
Ale można na dużym rondzie pod autostradą odbić na Lenart (trasa nr 3).
petr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) petr » 09.08.2010 15:46

Marti14 napisał(a):Ale można na dużym rondzie pod autostradą odbić na Lenart (trasa nr 3).


Poczytaj posty tych co opuszczali A9 zjazem 228 przejezdzali obok glownego przejscia w Spielfild nastepnie dojechali do duzego ronda jak to nazywasz i tam zaplacili mandat 150 euro za brak winiety rondo jest problemenoweo juz duzo o tym bylo pisane, a tez chcieli dojechac do Lenart
Marti14
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 30.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marti14 » 12.08.2010 10:59

Poczytałem pooglądałem. Super filmiki. Mam jednak pytanko, bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem.
Przedłużeniem autostrady słoweńskiej na Zagrzeb jest droga nr 9.
Wlatując na nią na wysokosci miejscowości TRZEC (jakieś 3 km od końca autosrady) do granicy mam jakieś 10 km. To jest odcinek bezpłatny czy płatny?????? A jeśli PŁATNY to jak go ominąć...??? Nie po to człowiek omija 60 czy 70 km by płacić za 10km.

Dalej juz autostradą chorwacką do Zadaru. Czy na granicy SL-CRO jest jakichś kantor zeby wymienic ZŁ lub Euro na kuny, by miec w czym płacić za autostradę.
W moim rodzinnym mieście życza są na kunę 0,66 zł!!!

pozdrawiam i z góry dziękuje za info
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 12.08.2010 12:51

Od końca autostrady (zjazd na obwodnicę Ptuj) do granicy droga jest BEZPŁATNA! Za autostrady w Chorwacji mozna płacić w euro, a najlepiej płacić kartą.
sibkods
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 14.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sibkods » 12.08.2010 13:14

płacąc kartą, kurs jest nieciekawy.
Jak najlepiej płacic w Euro czy kunach?
I jak wygląda sprawa bramek? przy wjezdzie biorę tylko bilecik, a na bramkach za zagrzebiem płacę oddając bilet i biorąc nastepny, i przy kolejnym zjeździe płacę(ravca)?
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 12.08.2010 13:32

sibkods napisał(a):płacąc kartą, kurs jest nieciekawy.
Jak najlepiej płacic w Euro czy kunach?
I jak wygląda sprawa bramek? przy wjezdzie biorę tylko bilecik, a na bramkach za zagrzebiem płacę oddając bilet i biorąc nastepny, i przy kolejnym zjeździe płacę(ravca)?


Lepiej w kunach! na granicy w kantorze można wymienic trochę euro na kuny, na opłaty bramkowe. My tak zawsze robimy, w tym roku już 9 raz :D
W innych wątkach ktoś pisał o "kantach" przy przeliczaniu euro na kuny. 8O przez pracowników obsługi bramek.

System bramkowy w Cro tak własnie działa. Na bramce bierze się bilecik i płaci za przejechany kawałek.( Część autostrady, obwodnicy Zagrzebia jest bezpłatny).
Asiula1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 985
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiula1 » 12.08.2010 23:20

Witam forumowiczów cromaniaków :)
Mam pytanie odnośnie objazdu w Słowenii ,czy może mi ktoś dać wskazówkę jak od Ptuja mam dalej się kierować ?najlepej jak by ktoś był tak pomocny i nowicjuszczce pomógł podjąc gotową trasę ,zaznaczam że jadę w okolice Okrug Gornij.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone