Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kapitan_statku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 02.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kapitan_statku » 13.08.2010 08:25

sibkods napisał(a):płacąc kartą, kurs jest nieciekawy.


Chyba raczej ciekawy :)
petr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) petr » 13.08.2010 09:05

Asiula1 napisał(a):Witam forumowiczów cromaniaków :)
Mam pytanie odnośnie objazdu w Słowenii ,czy może mi ktoś dać wskazówkę jak od Ptuja mam dalej się kierować ?najlepej jak by ktoś był tak pomocny i nowicjuszczce pomógł podjąc gotową trasę ,zaznaczam że jadę w okolice Okrug Gornij.


Od Ptuja jedziesz droga numer 9 kierunek Zagreb, beda drogowskazy wiec trafisz bez problemu. Do granicy SLO/HR w Macelji z Ptuja jest jakies 10 km
Asiula1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 985
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiula1 » 13.08.2010 12:45

Ale nie ryzykuje ,że mnie złapie Policja ze zaplace 150 euro?
petr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) petr » 13.08.2010 14:55

Droga numer 9 nie jest autostrada i nie wymaga winiety, ale zeby z Ptuj trafic na 9 musisz poszukac w poprzednich postach jak przejechac przez miasto sa tu mapki, bo moze sie zdazyc ze wyjedzisz z Ptuj wprost na autostrade ktora przechodzi w droge numer 9 ale wtedy masz duza szanse byc namierza przez panow/panie z DARS i zaplacisz mandat za brak winiety. Jesli trafisz na nowy most to nic ci nie grozi pod warunkiem ze skrecisz na Zagrzeb a nie Marbor.
sibkods
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 14.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sibkods » 13.08.2010 15:00

Tutaj masz objazdy. https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=28771&highlight=objazd+autostrady+mureck

objazd nr.1 masz zdjęcie ronda i lecisz zielona linią.
W Ptuju łącznie trzeba przejechac przez 6 rond :P
edwin
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 09.08.2010
na co sie kierowaqć po zjeżdzie na Mureck?

Nieprzeczytany postnapisał(a) edwin » 15.08.2010 12:41

No dobrze ale jak się nazywamiejscowość gdzie przekraczam granicę SLO -Hr? co wpisać w navi?
viggen_wawa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 16.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) viggen_wawa » 17.08.2010 09:08

Witam.
Zaliczyłem właśnie powrót z Chorwacji przez Słowenię i jak to mówią niektórzy, nieuczciwie skorzystałem z objazdu autostrady. Jechaliśmy o 3 w nocy z piątku na sobotę i co ciekawe korek przed granicą, pogoda "mglista". W stronę Chorwacji ludzie z winietami słoweńskimi czekali w korku kilkukilometrowym (ci którzy ominęli autostradę jechali bez korków i co najważniejsze bezpiecznie). Trasa nawet w gęstej mgle jaka była, normalna, podobna jak w Polsce. Nie rozumiem, haseł, że niebezpieczna. Trasa jak trasa. Co ciekawe, większość kierowców"nieuczciwych" w stosunku do przyjaznej Słowenii to nasi bracia Czesi i co ciekawe Niemcy (czyżby kryzys zajrzała w portfele naszych zachodnich sąsiadów i nie stać ich na zapłacenie 30 Euro?
Oczywiście rację miał, także ktoś, kto powiedział, że w ogólnym rozliczeniu te 30 euro to pestka,ale w Chorwacji można lepiej spożytkować 30 euro, czyli 215 kun (np. na wejście do Krki i Plitvic). Wybór należy do każdego z nas.
Pozdrawiam
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 17.08.2010 09:52

viggen_wawa napisał(a):Witam.
Zaliczyłem właśnie powrót z Chorwacji przez Słowenię i jak to mówią niektórzy, nieuczciwie skorzystałem z objazdu autostrady. Trasa jak trasa. Co ciekawe, większość kierowców"nieuczciwych" ...
Pozdrawiam

Wszystko prawda tylko jakoś nie przypominam sobie aby ktoś pisał ze korzystanie z objazdu jest nieuczciwe 8O
Może jakiś przykład :)
viggen_wawa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 16.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) viggen_wawa » 17.08.2010 09:59

jasio napisał(a):
viggen_wawa napisał(a):Witam.
Zaliczyłem właśnie powrót z Chorwacji przez Słowenię i jak to mówią niektórzy, nieuczciwie skorzystałem z objazdu autostrady. Trasa jak trasa. Co ciekawe, większość kierowców"nieuczciwych" ...
Pozdrawiam

Wszystko prawda tylko jakoś nie przypominam sobie aby ktoś pisał ze korzystanie z objazdu jest nieuczciwe 8O
Może jakiś przykład :)


jasio złośliwy jest trochę :wink:

wątków o objeździe na forum było tak dużo, że ciężko będzie znaleźć post w którym takie stwierdzenie padło (no chyba, że źle to zinterpretowałem).
Spektrum sprawy jest jednak proste - wybór należy do Ciebie.
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 17.08.2010 11:28

kapitan_statku napisał(a):
sibkods napisał(a):płacąc kartą, kurs jest nieciekawy.


Chyba raczej ciekawy :)


Właśnie zastanawiam się dlaczego. Może jego bank dolicza jakieś wartości za przewalutowanie.
Ja przy wszystkich większych wydatkach (bramki, paliwo, zakupy, restauracja itp...) używam karty płatniczej. Mam taniej niż płacąc gotówką ponieważ mój bank rozlicza mnie według średniego kursu, a "gotowizna" niestety jest droższa. Zawsze mam oczywiście przy sobie odpowiednią ilość Euro bądź Kun, różnie z kartami bywa, choć nigdy nie doświadczyłem w Chorwacji jakichkolwiek problemów. Na autostradzie płacąc kartą nawet nie trzeba podawać PIN-u, transakcje nawet nie są autoryzowane - karta przebywa w czytniku może 1-2 sekundy.
nat_ja
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 04.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) nat_ja » 17.08.2010 19:27

Chciałam podziekować za wszystkie posty i tematy utworzone pod tytułem "objazd autostrady na Słowenii". Do Chorwacji jezdzimy prawie co wakacje, ale dopiero w tym roku postanowilismy przejechac objazdem. Jest na prawde prosty! Już nie mam zamiaru jedzic autostrada na Słowenii, zwłaszcza ze w drodze powrotnej cała autostrada, a nawet odcinek z autostrady az po sama granice stała w korku!!! a objazd pusciutki, kilka autek, nawet na polskich numerach ;) Jeszcze raz wielkie dzieki za szczegóły objazdu :)

A co do płatności karta. Po prostu brak mi słów ;) w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Transakcja płatnosci karta jest rozliczana w mgnieniu oka, jak tylko wjechaliśmy do Polski na stacje benzynowa czekałam chyba 3 minuty na połaczenie i wpisanie pinu...a w Cro sam podpis wystarcza i w dodatku wszystko od razu przechodzi. A jesli chodzi o płatność kartą na bramkach! Ludziska tylko i wyłacznie ta opcja!!! raz ciach i po sprawie bramki sie otwieraja i jedzicie....a poza tym przy odrobinie szczescia bramki otwieraja sie bez pobrania oplaty ;) hihihi
pozdrawiam :)
ratownik_999
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 08.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ratownik_999 » 22.08.2010 14:15

Witam! Przeglądam ten temat forum dość wnikliwie i do pełni szczęścia brakuje mi pewnego potwierdzenia:) Chciałem zapytać odnośnie kilka rzeczy.
[ http://img832.imageshack.us/img832/5712/objazdslo.jpg ]
Na zdjęciu, które dołączyłem zaznaczyłem kilka miejsc i chciałem o nie zapytać czy:


- który z mostów zaznaczonych numerami 1 i 2 to stary a który nowy?
- czy rondo , o którym mowa na tym zdjęciu [ http://img682.imageshack.us/img682/1998/81780667.jpg ] to jest rondo oznaczone nr 3?
- i czy odcinek drogi nr 9 zaznaczony zieloną strzałką w kierunku Chorwacji jest już niepłatnym odcinkiem drogi.

I na koniec osobiste pytanie do użytkowniczki "nat_ja" może podzielisz się informacją którędy jechałaś tzn którym objazdem:) byłbym bardzo wdzięczny:)
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 22.08.2010 14:50

ratownik_999 napisał(a):Witam! Przeglądam ten temat forum dość wnikliwie i do pełni szczęścia brakuje mi pewnego potwierdzenia:) Chciałem zapytać odnośnie kilka rzeczy.
[ http://img832.imageshack.us/img832/5712/objazdslo.jpg ]
Na zdjęciu, które dołączyłem zaznaczyłem kilka miejsc i chciałem o nie zapytać czy:


- który z mostów zaznaczonych numerami 1 i 2 to stary a który nowy?
- czy rondo , o którym mowa na tym zdjęciu [ http://img682.imageshack.us/img682/1998/81780667.jpg ] to jest rondo oznaczone nr 3?
- i czy odcinek drogi nr 9 zaznaczony zieloną strzałką w kierunku Chorwacji jest już niepłatnym odcinkiem drogi.

I na koniec osobiste pytanie do użytkowniczki "nat_ja" może podzielisz się informacją którędy jechałaś tzn którym objazdem:) byłbym bardzo wdzięczny:)

Przeglądam ten temat forum dość wnikliwie - kłamstwo :(
2-nowy
3-tak to rondo
9-niepłatny
ratownik_999
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 08.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ratownik_999 » 22.08.2010 16:19

Wszystko się zgadza, napisałem, że chcę tylko rozwiać wątpliwości więc dobrze przeglądam forum jeśli wszystko się zgadza. Więc zarzut kłamstwa jest bezpodstawny;) Pozdrawiam
Asiula1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 985
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiula1 » 05.09.2010 14:36

Objazd jest rewelacyjny nam się udało ,chodz lało jak z wiadra ,spokojnie objechaliśmy i zostało nam 30 E w portfelu.Polecam wszystkim!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone