Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
armandoo
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 02.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) armandoo » 18.06.2012 20:49

Genialne kapitanie_statku :-)
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 06.08.2012 10:15

Witam
Wiem już, jak zjechać z autostrady w Austrii...
jak przejechać przez Słowenię bez autostrady...
ale gdzie wrócić na starą trasę nr 9 lub nr E59, aby była darmowa?
;)
steja
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 13.06.2010
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) steja » 06.08.2012 10:29

O, tutaj! :)
Ta końcówka autobana jest za free :)
Pzdr!
Załączniki:
tptuj.jpg
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 06.08.2012 10:30

Wjeżdżasz na końcu obwodnicy Ptuj-a, jest to sam koniec autostrady i jest to już bezpłatny odcinek. Jeżeli obejrzałeś filmiki w tym temacie i poczytałeś trochę na temat objazdu, to nie masz prawa tam nie trafić ;)

Edit, widzę że kolega steja mnie uprzedził ;)
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 06.08.2012 10:34

dids76 napisał(a):Wjeżdżasz na końcu obwodnicy Ptuj-a, jest to sam koniec autostrady i jest to już bezpłatny odcinek. Jeżeli obejrzałeś filmiki w tym temacie i poczytałeś trochę na temat objazdu, to nie masz prawa tam nie trafić ;)

Edit, widzę że kolega steja mnie uprzedził ;)


thx ;)
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 06.08.2012 10:38

steja napisał(a):O, tutaj! :)
Ta końcówka autobana jest za free :)
Pzdr!



thx :)
jolamik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 980
Dołączył(a): 25.01.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolamik » 06.08.2012 21:18

Przekopałam się przez prawie wszystko :) i prawie wszystko wiem
pytanie tylko jedno - czy jesli brzydko mówiąc "wrypiemy' się w Ptuju na stary most i dalej drogą nr 2 to za ten kawałek do drogi nr 9 obowiązuje winietka??

z góry dzięki
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 06.08.2012 21:33

jolamik napisał(a):Przekopałam się przez prawie wszystko :) i prawie wszystko wiem
pytanie tylko jedno - czy jesli brzydko mówiąc "wrypiemy' się w Ptuju na stary most i dalej drogą nr 2 to za ten kawałek do drogi nr 9 obowiązuje winietka??

z góry dzięki



Niestety tak. Ale jak wjeżdżasz już do Ptuj to są drogowskazy na Zagrzeb, które prowadzą na obwodnicę i nowy most. Naprawdę ciężko się zgubić.
Użytkownik usunięty
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.08.2012 21:36

Tak tak. Naprawdę ciężko pomylić drogę patrząc na oznaczenia. :D
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 06.08.2012 22:27

To chyba jakieś deja vu :wink:
Znowu wraca temat tego objazdu? Przecież to już piąty sezon (winiety słoweńskie wprowadzili w 2008). Objazd jest śmiesznie prosty. W metropolii takiej jak Ptuj naprawdę trudno się pogubić. Nikt tam nie zastawia pułapek na kierowców chcących ominąć autostradę :) . Jak pisali poprzednicy, cały czas są drogowskazy na Zagreb. Każdy, średnio rozgarnięty kierowca poradzi sobie z tą trasą. I to bez GPS!
Zresztą, najczęściej jedzie się tam za kimś :)
niciacia
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 11.09.2011
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) niciacia » 07.08.2012 14:25

witia napisał(a): Każdy, średnio rozgarnięty kierowca poradzi sobie z tą trasą. I to bez GPS!:)

Kurde, jadę pierwszy raz i jak sobie nie poradzę, to depresja pewna. W sumie, mama mówiła do mnie "ty głupku" :D :papa:
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 07.08.2012 15:07

Spokojnie... na mnie żona cały czas tak mówi :)
Dasz radę. Niektóre opisy są bardziej skomplikowane niż faktyczna trasa :) Ja pierwszy raz jechałem tym objazdem w drodze powrotnej z wakacji 2009. Zupełnie na luzie, bez żadnego opisu. Pamiętałem tylko trzy miejscowości: Ptuj, Lenart i Mureck. I tak właśnie pojechałem. Bez problemu. W 2010 też jechałem tylko w drodze powrotnej. Żona miała mapkę z opisem. Niewiele brakowało, a zboczyłbym z trasy, bo zamiast patrzeć spokojnie na drogowskazy zerkałem na mapkę i opis :wink: . Od tej pory pożegnałem się ze wszystkimi "ściągami".
Zresztą, jak napisałem wcześniej, w większości przypadków jedzie się tą drogą za kimś...
Powodzenia :)
Knjaz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 24.01.2011
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Knjaz » 07.08.2012 15:12

no właśnie za kimś... a u nas jest tak, że zawsze jadę pierwszy... a wszyscy inni za mną ;-)
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 07.08.2012 15:20

Jak obejrzysz parę razy filmiki - nie zgubisz się. Ja tak pierwszy raz zrobiłem (oglądałem je kilka razy) i potem jak jechałem już w SLO - to tak jak bym siedział przed kompem. Cała trasa znajoma :D
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 07.08.2012 15:33

Knjaz napisał(a):no właśnie za kimś... a u nas jest tak, że zawsze jadę pierwszy... a wszyscy inni za mną ;-)


Założę się, że przed tobą będzie jechał przynajmniej jeden Czech :)
Nie musisz się uczyć na pamięć żadnych map, a tym bardziej filmów. Wystarczy zapamiętać numer zjazdu na autostradzie w Austrii. Potem już tylko M, L, P. To jest BANALNA trasa :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone