Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 14.11.2014 11:14

Oro napisał(a):... w drodze powrotnej zjadłem tez pyszny obiad w tej knajpce w nazwie coś tam z Czaplą- rewelacja!!!!! Porcje ogromne, obsługa super, menu po polsku:)

"Siva čaplja" w Trnovska vas, zaraz przy rondzie. Porcje rzeczywiście wielkie. :wink:
Darek735
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 18.12.2014
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darek735 » 18.12.2014 02:23

:hut:
Ostatnio edytowano 18.12.2014 02:28 przez Darek735, łącznie edytowano 1 raz
Darek735
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 18.12.2014
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darek735 » 18.12.2014 02:27

jurgen napisał(a):dids76: dzięki za podpowiedzi jak objechać autostradę w Słowenii. Rzeczywiście objazd jest łatwy i nie ma jakichś szczególnych niespodzianek, które mogłyby powodować zgubienie się na trasie :) Opis didsa jest na tyle dokładny, że jedzie się komfortowo. Jechałem w nocy i w dnia, i nie miałem najmniejszych problemów.
Na wszelki wypadek zrobiłem sobie instrukcję do wydrukowania na podstawie opracowania didsa, czyli do opisów wkleiłem zdjęcia z linków googla, które podaje. Mam przejazd tam i z powrotem. Tak jak pisałem wcześniej, przejazd jest łatwy, ale jak ktoś nie czuje się zbyt pewnie, to może mu to pomóc w łatwiejszym orientowaniu się w terenie :) Jeżeli ktoś chce, to mogę podesłać na maila instrukcję w PeDeeFie.


Poproszę adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.12.2014 10:39

Darek735 napisał(a):Poproszę adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl


Tu masz nr stron z tego wątku gdzie jest wszystko pięknie opisane:
dids76 napisał(a):Tak jak pisał jasio filmik na str 1( jackiller ) i 13(Rero ) , opis do Cro na str.11(mój ze obrazkami ;) ) i 12 (lechocz ) + powrót na str 13(mój tyż ze obrazkami ;)) + pierdylion opisów w innych wątkach :oczko_usmiech: :mrgreen:

Aha, zjazd z A9 ma nr 226 :oczko_usmiech: :mrgreen:


Jak chcesz to mogę jeszcze na maila wysłać :wink:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.12.2014 23:15

Trasę można też już przećwiczyć naocznie ludzikiem na street view od granicy austriacko-słoweńskiej pkt B aż po chorwacką.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 18.12.2014 23:41

najlepiej zatrudnić się na etat i stać tam na granicy i zwrot kosztów za benzynę plus dyszka za każdy przeprowadzony samochód i po jednym sezonie ktoś ma szanse zostać milionerem:)
Użytkownik usunięty
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.12.2014 00:04

Milionerem :?: :wink:

Ja mimo wszystko nie oceniam aż tak krytycznie turystów z Polski jadących do Chorwacji tym objazdem 8)
Jakoś raczej się nie gubią :roll:
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 08.01.2015 19:50

Lednice napisał(a):Milionerem :?: :wink:

Ja mimo wszystko nie oceniam aż tak krytycznie turystów z Polski jadących do Chorwacji tym objazdem 8)
Jakoś raczej się nie gubią :roll:


Jadąc "tam" jest łatwo, bo są drogowskazy na Zagrzeb, w drodze powrotnej jest trudniej i udało mi się opuścić 1 lub 2 ronda w Ptuju nie tym zjazdem, co trzeba :hut: , ale nie jechałem po horyzont nim się zorientowałem ;)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 09.01.2015 09:09

kojacek napisał(a):
Lednice napisał(a):Milionerem :?: :wink:

Ja mimo wszystko nie oceniam aż tak krytycznie turystów z Polski jadących do Chorwacji tym objazdem 8)
Jakoś raczej się nie gubią :roll:


Jadąc "tam" jest łatwo, bo są drogowskazy na Zagrzeb, w drodze powrotnej jest trudniej i udało mi się opuścić 1 lub 2 ronda w Ptuju nie tym zjazdem, co trzeba :hut: , ale nie jechałem po horyzont nim się zorientowałem ;)


Jechałem w tamtym roku pierwszy raz, w nocy, właśnie w drodze powrotnej.
Polecam przejechać tę drogę "ludzikiem" i wydrukowanie sobie kluczowych miejsc - mnie to pomogło.

Powodzenia
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 09.01.2015 13:54

Vjetar napisał(a):
kojacek napisał(a):
Lednice napisał(a):Milionerem :?: :wink:

Ja mimo wszystko nie oceniam aż tak krytycznie turystów z Polski jadących do Chorwacji tym objazdem 8)
Jakoś raczej się nie gubią :roll:


Jadąc "tam" jest łatwo, bo są drogowskazy na Zagrzeb, w drodze powrotnej jest trudniej i udało mi się opuścić 1 lub 2 ronda w Ptuju nie tym zjazdem, co trzeba :hut: , ale nie jechałem po horyzont nim się zorientowałem ;)


Jechałem w tamtym roku pierwszy raz, w nocy, właśnie w drodze powrotnej.
Polecam przejechać tę drogę "ludzikiem" i wydrukowanie sobie kluczowych miejsc - mnie to pomogło.

Powodzenia

Ja jechałem drugi raz. Za pierwszym razem poszło gładko, bo mieliśmy plan (mapka, ronda). A ostatnio okazało się, że wspomniana mapka jedzie z nami... jak wyjeżdżaliśmy z Ptuja na Lenart :oczko_usmiech:
madi-ad
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 28.02.2014
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) madi-ad » 20.01.2015 22:11

Polecam bardzo dobry opis tej trasy, leci się jak po sznurku, ze swojej strony radze jeszcze zachować uwagę przy wjeździe do Lenart bo policja często się tam ustawia wiem z własnego doświadczenia :cry:
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 22.01.2015 20:33

madi-ad napisał(a):Polecam bardzo dobry opis tej trasy, leci się jak po sznurku, ze swojej strony radze jeszcze zachować uwagę przy wjeździe do Lenart bo policja często się tam ustawia wiem z własnego doświadczenia :cry:


Dziękuję za uznanie :oops: i ....................................................................... proszę o podwyżkę. :mrgreen:

Natomiast co do policji słoweńskiej, to jest ogólnie wiadome jest, więcej jak rygorystyczne przestrzeganie limitów prędkości.

Więcej. Jest to nawet ich swoiste fixum-dyrdum, jako kara dla kierowców za brak wpływów do państwowej kasy za winiety autostradowe. :D

Dlatego też, między innymi z uwagi na niezaprzeczalne walory widokowe trasy tegoż objazdu, proponuję przyjąć metodę jazdy relaksacyjnej i napawania się, naprawdę fajnymi widokami.

Będzie to nawet z korzyścią, taka godzinna chwila "złapania oddechu" i relaksu, dla nas jako kierowców, mających już ładnych kilka godzin jazdy za sobą oraz równie długą jazdę przed sobą.

A widok słoweńskiego policjanta z suszarką, który zmierzy nam wówczas prędkość mniejszą od dopuszczalnej. Wprost bezcenny. 8O :evil: :x

Z kolei o bezpieczeństwie, to w ogóle już nawet nie warto, w takim przypadku, nawet wspominać, gdyż rozumie się samo przez się. :papa:
Ostatnio edytowano 22.01.2015 20:55 przez lechocz, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.01.2015 20:48

lechocz napisał(a):Natomiast co do policji słoweńskiej, to jest ogólnie wiadome jest, więcej jak rygorystyczne przestrzeganie limitów prędkości.

...

A widok słoweńskiego policjanta z suszarką, który zmierzy nam wówczas prędkość mniejszą od dopuszczalnej. Wprost bezcenny. 8O :evil: :x


Pierwsze słyszę, zjeździłem Słowenię wzdłuż i wszerz, i nigdzie nie spotkałem policjantów z suszarkami.
Przed dobre kilka lat :!: 8)
A kierowcy słoweńscy do ograniczeń prędkości mają taki stosunek jak w Polsce :wink:
Szczególnie na autostradach grzeją, ile fabryka dała :wink:
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 22.01.2015 21:05

Lednice napisał(a):Pierwsze słyszę, zjeździłem Słowenię wzdłuż i wszerz, i nigdzie nie spotkałem policjantów z suszarkami.
Przed dobre kilka lat :!: 8)
A kierowcy słoweńscy do ograniczeń prędkości mają taki stosunek jak w Polsce :wink:
Szczególnie na autostradach grzeją, ile fabryka dała :wink:


Na autostradach to może i tak.

Nie wiem bo nigdy po słoweńskich autostradach, po 15 euro za 50km, nie jeździłem, w odróżnieniu do autostrad innych krajów europejskich za w miarę normalne pieniądze.

Natomiast na sławetnym objeździe Muerck - Lenatr - Ptuj, to nawet słoweńscy kierowcy jeżdżą potulnie jak baranki i nie zauważyłem jakoś "przeginania pały" z ich strony w tym zakresie.

Natomiast policyjne patrole z suszarkami na trasie tegoż objazdu to i owszem. Bywają. I co ciekawe, to nawet, jak niektórzy piszą, nieraz w nocy. Chociaż sam się z takim przypadkiem nie spotkałem.

Coś w tym jednak musi być tak samo jak z "łapaniem", mniej obytych kierowców bez winiety na sławetnym rondzie. :papa:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.01.2015 21:21

Widać zależy od szczęścia. Jechałem objazdem 12razy (po 6 w obu kierunkach ;) ) i policji tam nie spotkałem. Ale też, szczególnie w ternie zabudowanym trzymam się ograniczeń prędkości.
Ostatnio edytowano 22.01.2015 22:28 przez dids76, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone