Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maluszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1213
Dołączył(a): 07.08.2011
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) maluszek » 26.08.2014 21:20

Yankee napisał(a):O której godzinie i w jaki dzień jechaliście przez to przejście koło miejscowości Cvetlin ?

my jechaliśmy 16 sierpnia, na granicy byliśmy około godziny 18. Zjechaliśmy w Krapinie :D
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 26.08.2014 21:31

A my jechaliśmy też 16.08. ale troszku później od poprzedników. :mrgreen: Korek sięgał za Krapinę i zjechaliśmy w Śv.Kriż Zaćretje na D1, z której jadąc dalej piękny był widok stojącej kolumny autek na A2 :mrgreen:
maluszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1213
Dołączył(a): 07.08.2011
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) maluszek » 26.08.2014 21:33

endryu napisał(a):A my jechaliśmy też 16.08. ale troszku później od poprzedników. :mrgreen: Korek sięgał za Krapinę i zjechaliśmy w Śv.Kriż Zaćretje na D1, z której jadąc dalej piękny był widok stojącej kolumny autek na A2 :mrgreen:

to my też widzieliśmy ten korek jadąc od krapiny do granicy... :D
rosi
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 30.12.2012
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) rosi » 28.08.2014 14:52

Witam
Czy w drodze powrotnej z Chorwacji mogę wjechać na drogę nr 2 bezpośrodnio z drogi nr 9 tam gdzie zaczyna się autostrada? Na zdjęciach widzę ze odcinek przed zjazdem jest narysowany grubą linią więc zastanawiam się czy nie jest płatny?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 28.08.2014 14:55

rosi napisał(a):Witam
Czy w drodze powrotnej z Chorwacji mogę wjechać na drogę nr 2 bezpośrodnio z drogi nr 9 tam gdzie zaczyna się autostrada? Na zdjęciach widzę ze odcinek przed zjazdem jest narysowany grubą linią więc zastanawiam się czy nie jest płatny?

Możesz. Odcinek płatny zaczyna się za zjazdem na Ptuj.
razcep.JPG

W prawo zjazd na Ptuj, prosto A4 w kierunku Mariboru.
rosi
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 30.12.2012
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) rosi » 28.08.2014 21:30

Witam'
Dziękuję za odpowiedż, jutro ruszam do Polski więc mogę jechać spokojnie tym objazdem
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 28.08.2014 21:45

Możesz jechać spokojne.
I pamiętaj, jak już zjedziesz z autostrady na Obviznice, że jedziesz legendarną trasą, coś na miarę Route 66 w Stanach :oczko_usmiech:
Sretan put. :papa:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 28.08.2014 22:02

walp napisał(a):Możesz jechać spokojne.
I pamiętaj, jak już zjedziesz z autostrady na Obviznice, że jedziesz legendarną trasą, coś na miarę Route 66 w Stanach :oczko_usmiech:
Sretan put. :papa:

Fakt, o mało której trasie tyle napisano co o słynnym objeździe M-L-P :oczko_usmiech: :mrgreen:
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 29.08.2014 12:31

dids76 napisał(a):
walp napisał(a):Możesz jechać spokojne.
I pamiętaj, jak już zjedziesz z autostrady na Obviznice, że jedziesz legendarną trasą, coś na miarę Route 66 w Stanach :oczko_usmiech:
Sretan put. :papa:

Fakt, o mało której trasie tyle napisano co o słynnym objeździe M-L-P :oczko_usmiech: :mrgreen:


Co nie zmiania faktu, że jeszcze zostanie sporo napisane ;)
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 30.08.2014 07:42

Po raz kolejny zaliczyłem legendarny objazd i stwierdzam że droga z roku na rok jest w coraz to gorszym stanie .Fakt oszczędza się 30 euro ale moje alumy i sportowe zawieszenie tego nie wytrzymało :( jestem kurna załamany dwie fele do prostowania ucierpiał też mój hokej haratając nim kika razy o asfalt.No cóż byłem świadom wybierając ową drogę ale nie wiedziałem że jest w takim stanie.
zbych
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 25.06.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbych » 30.08.2014 20:58

Jadę w piątek w nocy ze śląska do Njivic na Krk, czytam odnośnie objazdu autostrady. Chce jechać z Spielfield do Podlehnika, nastawić omijaj autostrady. Co sądzicie o tej opcji. Znbajomy jechał tak 3 tygodnie temu i mówi że spoko. Pozdrawiam.
P.S. Ma ktoś fajne namiary na kwaterę w Njivicach?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 30.08.2014 21:14

zbych napisał(a):Jadę w piątek w nocy ze śląska do Njivic na Krk, czytam odnośnie objazdu autostrady. Chce jechać z Spielfield do Podlehnika, nastawić omijaj autostrady. Co sądzicie o tej opcji.

Osobiście, wyznaczając trasę korzystam z punktów VIA. Spielfield jest już za zjazdem nr 226, więc navi poprowadzi Cię pewnie drogą 437. Nie znam tej trasy. Jeśli chcesz jechać objazdem "klasycznym", wklep punkty via Mureck, Lenart, Ptuj) i już.
Yankee
Croentuzjasta
Posty: 143
Dołączył(a): 08.08.2012
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yankee » 31.08.2014 13:30

kodens79 napisał(a):Po raz kolejny zaliczyłem legendarny objazd i stwierdzam że droga z roku na rok jest w coraz to gorszym stanie .Fakt oszczędza się 30 euro ale moje alumy i sportowe zawieszenie tego nie wytrzymało :( jestem kurna załamany dwie fele do prostowania ucierpiał też mój hokej haratając nim kika razy o asfalt.No cóż byłem świadom wybierając ową drogę ale nie wiedziałem że jest w takim stanie.

8O To chyba jechałeś innym objazdem. Wg mnie z roku na rok jest coraz lepiej - szczególnie że wyremontowany został kawałek gdzie były największe osuwiska zaraz za Mureck.

Rozumiem, że chciałeś udowodnić koledze który jechał autostradą że objazdem będziesz szybciej od niego ? :D
Rafal G-ce
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 08.08.2012
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal G-ce » 31.08.2014 14:01

Jechałem wczoraj wieczorem, dziur i większych problemów niż w poprzednich latach nie stwierdzono.
Jak już pisałem w innym temacie, w Mureck nie można było płacić na stacji kartą za winietki.
Yankee
Croentuzjasta
Posty: 143
Dołączył(a): 08.08.2012
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yankee » 31.08.2014 14:17

Dlatego ja zawsze jak jadę do Chorwacji to od razu kupuje sobie winietę powrotną do Austrii z odpowiednio wyciętymi dziurkami na datach. Drugą dziesięciodniowa kasuję od dnia kiedy kończy się ważność pierwszej - tak aby w razie W można było wracać kiedykolwiek (wcześniej).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone