Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 13.09.2014 22:36

Ja uważam ze od zeszłego roku pogorszył się stan nawierzchni zwłaszcza na odcinku Mureck Lenart. Reszta ujdzie.
maluszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1213
Dołączył(a): 07.08.2011
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) maluszek » 14.09.2014 13:21

toomas napisał(a):Ja uważam ze od zeszłego roku pogorszył się stan nawierzchni zwłaszcza na odcinku Mureck Lenart. Reszta ujdzie.

to my jakoś na to nie zwróciliśmy uwagi... nasze polskie drogi są czasami gorsze, więc może dlatego nie odnotowaliśmy tego odcinka jako złego....
jarod
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 05.08.2014
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarod » 14.09.2014 13:38

Tak się zastanawiam - jeździmy wszyscy po Polsce, często bez nawigacji, bez mapy, kierując się tylko drogowskazami i jakoś dajemy radę. A wyjeżdżając za granicę nagle cała ta nasza pewność gdzieś zanika. Tworzymy wielostronicowy wątek na forum dotyczący 50 km trasy, a wystarczyłby jeden link z googla, drukujemy zdjęcia skrzyżowań, robimy filmy itd. Dlaczego to piszę? Nie po to żeby krytykować, czepiać się czy coś w tym stylu. Piszę bo czytając to forum i ten wątek sam uległem temu irracjonalnemu strachowi i zmarnowałem kupę czasu analizując niemal metr po metrze przedmiotowy objazd. A w rzeczywistości (jadąc w tym roku pierwszy raz) okazało się że to normalna droga, normalnie oznakowana z raptem paroma skrzyżowaniami, gdzie trzeba właściwie skręcić o czym wcześniej informują drogowskazy. W zasadzie wystarczą 4 informacje żeby nie pobłądzić tj. zjazd z autostrady na Mureck, dalej Lenart, Ptuj, i na Zagrzeb.
Nie mogę zrozumieć jak ktoś kto przejechał 1000 km z Polski, różnymi drogami, nagle czeka na granicy bo potrzebuje zająca żeby przejechać 50 km tą drogą. Także do wszystkich którzy zamierzają jechać tym objazdem - wyluzujcie trochę i nie traćcie czasu na studiowanie tego objazdu, bo nie warto. :D
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 14.09.2014 13:43

jarod napisał(a):zmarnowałem kupę czasu analizując niemal metr po metrze przedmiotowy objazd.


jak napisałeś poniżej, nie zmarnowałeś.

jarod napisał(a):A w rzeczywistości (jadąc w tym roku pierwszy raz) okazało się że to normalna droga, normalnie oznakowana z raptem paroma skrzyżowaniami, gdzie trzeba właściwie skręcić o czym wcześniej informują drogowskazy.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.09.2014 13:47

Tak to jest z naszymi turystami :) Analizują metr po metrze drogę, zabierają komplety dodatkowych żarników, jeżdżą w kamizelkach odblaskowych :) wożą apteczki zgodne z normą nie wiedząc co jest w środku i jak tego użyć, mają dwa trójkąty ostrzegawcze ... A w PL hulaj dusza, nie masz Kozaka nad Polaka :)
jarod
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 05.08.2014
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarod » 14.09.2014 13:54

Bocian napisał(a):Tak to jest z naszymi turystami :) Analizują metr po metrze drogę, zabierają komplety dodatkowych żarników, jeżdżą w kamizelkach odblaskowych :) wożą apteczki zgodne z normą nie wiedząc co jest w środku i jak tego użyć, mają dwa trójkąty ostrzegawcze ... A w PL hulaj dusza, nie masz Kozaka nad Polaka :)


No właśnie, bez urazy ale forum w niektórych wątkach nakręca ta absurdy. Jeśli chodzi o objazd to pewnie ja bym w ogóle olał ten temat, zapamiętując tylko kluczowe miasta, gdyby nie dziesiątki mapek, instrukcji, filmów sprawiających wrażenie że będziemy jechać w dżungli leśnymi drogami. Każdy kto pierwszy raz jedzie chyba musi ulec temu wrażeniu, a mój poprzedni post miał na celu uchronienie przed tym.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.09.2014 13:59

jarod napisał(a):
Bocian napisał(a):Tak to jest z naszymi turystami :) Analizują metr po metrze drogę, zabierają komplety dodatkowych żarników, jeżdżą w kamizelkach odblaskowych :) wożą apteczki zgodne z normą nie wiedząc co jest w środku i jak tego użyć, mają dwa trójkąty ostrzegawcze ... A w PL hulaj dusza, nie masz Kozaka nad Polaka :)


No właśnie, bez urazy ale forum w niektórych wątkach nakręca ta absurdy. Jeśli chodzi o objazd to pewnie ja bym w ogóle olał ten temat, zapamiętując tylko kluczowe miasta, gdyby nie dziesiątki mapek, instrukcji, filmów sprawiających wrażenie że będziemy jechać w dżungli leśnymi drogami. Każdy kto pierwszy raz jedzie chyba musi ulec temu wrażeniu, a mój poprzedni post miał na celu uchronienie przed tym.

Taki jest nasz obraz. Już nie jeździ sie palcem po mapie, nie szuka w przewodnikach. Wchodzi się na Croplę i rzuca Gdzie jechać, gdzie jest fajnie? Wysiłek umysłowo-logistyczny dla wielu jest pojęciem obcym.
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 14.09.2014 14:03

A i tak przed kolejnym sezonem będzie na Forum dziesiątki pytań jak objechać autostradę w Słowenii?

Mimo tak dużego wątku o tym.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.09.2014 15:20

A my dalej będziemy na nie odpowiadali :? :oczko_usmiech: :mrgreen:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.09.2014 15:21

dids76 napisał(a):A my dalej będziemy na nie odpowiadali :? :oczko_usmiech: :mrgreen:

Minus ja :)
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 14.09.2014 15:21

dids76 napisał(a):A my dalej będziemy na nie odpowiadali :? :oczko_usmiech: :mrgreen:


Ty to masz misję i już się od niej nie uwolnisz :D

Ty Jesteś :boss: :smo:
zbych
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 25.06.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbych » 14.09.2014 22:19

Jechałem jak zamierzałem, nie trzeba jechać przez Mureck i Ptuj
hatatitla
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 18.07.2012
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) hatatitla » 28.09.2014 09:23

to jak można jechać?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 29.09.2014 17:23

zbych napisał(a):Jechałem jak zamierzałem, nie trzeba jechać przez Mureck i Ptuj


Ktoś tu mówił, że trzeba?

Dla większości to jest najprostszy objazd płatnego odcinka i tyle. Jadąc z PL do HR to jak ktoś ma kaprys to i przez Zurich można pojechać ;)
Oro
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 13.11.2014
objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Oro » 14.11.2014 00:37

Ja tez w ostatnie wakacje skorzystałem z objazdu płatnej autostrady dzięki cro.pl- Wielkie Dzięki:) Kilka euro sie zaoszczędziło,a za to w drodze powrotnej zjadłem tez pyszny obiad w tej knajpce w nazwie coś tam z Czaplą- rewelacja!!!!! Porcje ogromne, obsługa super, menu po polsku:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 23
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone