Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bearlock
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 06.04.2017
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) bearlock » 08.04.2017 17:29

A czy nie wystarczy w nawigacji ustawić omijaj płatne przed wjazdem na Slowenie? I pojedziemy boczkiem.?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 08.04.2017 19:08

bearlock napisał(a):A czy nie wystarczy w nawigacji ustawić omijaj płatne przed wjazdem na Slowenie? I pojedziemy boczkiem.?

Pojedziecie niepłatnymi, ale jaką trasą to zależy od nawigacji oraz algorytmu trasy (szybka, krótka, optymalna).
Jeśli chcecie pojechać tak, jak sobie życzycie, to najlepiej wprowadzić punkty pośrednie.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 08.04.2017 23:05

bearlock napisał(a):A czy nie wystarczy w nawigacji ustawić omijaj płatne przed wjazdem na Slowenie? I pojedziemy boczkiem.?
Nie wystarczy.
Przed zaufaniem wskazań nawigacji oraz wyznaczeniu punktów pośrednich zdecydowanie warto najpierw przewertować ten wątek i poczytać jak inni jechali-jaką trasą, i jakie mają do tego swoje spostrzeżenia.
Ja omijając Macelj jechałem przez Rogatec i Cvetlin, i mam swoje zdanie, którędy jedzie się lepiej.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107688
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.04.2017 23:10

endryu napisał(a):
bearlock napisał(a):A czy nie wystarczy w nawigacji ustawić omijaj płatne przed wjazdem na Slowenie? I pojedziemy boczkiem.?
Nie wystarczy.
Przed zaufaniem wskazań nawigacji oraz wyznaczeniu punktów pośrednich zdecydowanie warto najpierw przewertować ten wątek i poczytać jak inni jechali-jaką trasą, i jakie mają do tego swoje spostrzeżenia.
Ja omijając Macelj jechałem przez Rogatec i Cvetlin, i mam swoje zdanie, którędy jedzie się lepiej.

Ten wątek to dyskusja i sporo OT.
Lepiej poczytać wydzielone konkrety >>> video-objazd-autostrady-slo-konkrety-t50069.html
zag
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 09.10.2015
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 09.04.2017 20:51

Mniej więcej od roku 2009, czy 2010 czytam na tym forum o objeździe autostrady w Słowenii i nigdy nie sadziłem, że oni maja tak rozwiniętą siatkę dróg.
marlena27
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 24.02.2013
Re: Pakostane

Nieprzeczytany postnapisał(a) marlena27 » 15.04.2017 15:17

Co do objazdu Słowenii przez Mureck- Lenart- Ptuj to od czerwca nie będzie się opłacało bo autostrada będzie przedłużona i po wjechaniu w Ptuju trzeba będzie wykupić i tak winietę
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107688
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Pakostane

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.04.2017 16:12

marlena27 napisał(a):Co do objazdu Słowenii przez Mureck- Lenart- Ptuj to od czerwca nie będzie się opłacało bo autostrada będzie przedłużona i po wjechaniu w Ptuju trzeba będzie wykupić i tak winietę

Skąd informacja o przedłużonej autostradzie (jaki odcinek) :?: :?:
marlena27
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 24.02.2013
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) marlena27 » 15.04.2017 16:31

Czytałem na necie że ma być o 6 km przedłużona i wjeżdżając w Ptuju wjedziemy na płatny odcinek.
marlena27
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 24.02.2013
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) marlena27 » 15.04.2017 16:37

Ma być otwarty odcinek Drażenci- Podlehnik
pablo150
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 06.12.2013
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo150 » 15.04.2017 20:03

marlena27 napisał(a):Co do objazdu Słowenii przez Mureck- Lenart- Ptuj to od czerwca nie będzie się opłacało bo autostrada będzie przedłużona i po wjechaniu w Ptuju trzeba będzie wykupić i tak winietę


No i co z tego. Objazd nie kończy sie na Ptuju, można jechac dalej nawet pod granice .
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107688
Dołączył(a): 10.09.2004
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.04.2017 20:40

marlena27 napisał(a):Czytałem na necie że ma być o 6 km przedłużona i wjeżdżając w Ptuju wjedziemy na płatny odcinek.

A konkretnie gdzie :?:
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 18.04.2017 10:46

Kolega marlena27 wyczytał to chyba w Wikipedii, bo tam znalazłem taki tekst:

Budowa autostrady została podzielona na cztery odcinki:
węzeł Slivnica (Maribor) - Draženci (Ptuj), konstrukcja rozpoczęta w 2007 roku, odcinek oddany do użytku: 16 lipca 2009
Draženci - Podlehnik - konstrukcja rozpoczęła się w 2015 roku i ma potrwać do listopada 2017 roku[2]
Podlehnik - Gruškovje - konstrukcja rozpoczęła się w 2015 roku i ma potrwać do końca 2018 roku[2]
Gruškovje - granica z Chorwacją - odcinek (0,6km) - odcinek oddany do użytku 17.12.2009 r.


2.↑ Skocz do: a b Mojdenar IT, Draženci - Gruškovje, www.dars.si [dostęp 2016-08-21].

Z tego wynika, że w 2017 roku na wakacje będzie obowiązywał w dalszym ciągu objazd M-L-P.

Ale nie udało mi się znaleźć nigdzie informacji, że po zbudowaniu odcinka Draženci - Podlehnik będzie on od razu płatny.
Szukałem również tutaj kilka ostatnich stron, bo dalej nie chciało mi się czytać:
http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 1&page=319

Ale też żadnego info nie ma. Może kolega nas oświeci?
leszel
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 08.05.2010
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszel » 19.04.2017 09:44

Mam pytanie, jakie byłoby alternatynwe przejście na granicy Słoweńsko-Chorwackiej w bliskiej odległości na wschód od Macelj? Czy przejście graniczne Cvetlin jest faktycznie tylko dla Chorwatów i Słoweńców?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15671
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.04.2017 10:13

leszel napisał(a):Mam pytanie, jakie byłoby alternatynwe przejście na granicy Słoweńsko-Chorwackiej w bliskiej odległości na wschód od Macelj? Czy przejście graniczne Cvetlin jest faktycznie tylko dla Chorwatów i Słoweńców?

Dobre pytanie... no i jak to połączyć z objazdem słoweńskiej autostrady....
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107688
Dołączył(a): 10.09.2004
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.04.2017 11:09

piekara114 napisał(a):
leszel napisał(a):Mam pytanie, jakie byłoby alternatynwe przejście na granicy Słoweńsko-Chorwackiej w bliskiej odległości na wschód od Macelj? Czy przejście graniczne Cvetlin jest faktycznie tylko dla Chorwatów i Słoweńców?

Dobre pytanie... no i jak to połączyć z objazdem słoweńskiej autostrady....

Można :wink: bo jest wątek dyskusyjny.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 87
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone