Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 20.04.2017 11:00

Hercklekot napisał(a):Przepraszam za brak precyzji - dopytałem. Otóż jechał on do Rovinj i przekraczał granicę w Rupie - stał 30 min do (sobota rano) i 1,5 h z powrotem (niedziela przed południem). Dokładna kontrola graniczna - dokumenty, otwierane bagażniki etc. Procedura ta sama, niezależnie czy to auto miejscowe, czy Niemcy, Włosi, Austriacy, czy Polacy. Ciekawe co będzie w sezonie? :(

Na tym przejściu staliśmy kiedyś 3 godziny w sobotę przed południem...Weekendy tak mają ...
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 20.04.2017 11:19

Hercklekot napisał(a): Dokładna kontrola graniczna - dokumenty, otwierane bagażniki etc. Procedura ta sama, niezależnie czy to auto miejscowe, czy Niemcy, Włosi, Austriacy, czy Polacy. Ciekawe co będzie w sezonie? :(


To już bardzo konkretna informacja, która - o ile nic się nie zmieni - to nic dobrego nie wróży.
szwa
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 18.04.2017
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) szwa » 20.04.2017 15:17

O ile czasu jedzie się dłużej objazdem M-L-P w stosunku do jazdy autostradą przy założeniu, że nie ma korków? Wiem tylko tyle, że ten objazd to około 10 km więcej.
pablo150
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 06.12.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo150 » 20.04.2017 16:40

szwa napisał(a):O ile czasu jedzie się dłużej objazdem M-L-P w stosunku do jazdy autostradą przy założeniu, że nie ma korków? Wiem tylko tyle, że ten objazd to około 10 km więcej.


30min max.
rafiwrc
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 12.12.2016
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafiwrc » 27.04.2017 10:55

Witam wybieram sie na długi weekend do Chorwacji i pierwszy raz bede chciał przejechać tak aby ominąć autostradę w Słowenii, czy ktoś móglby mi podesłac albo napisać w jaki sposób można ominąć w/w drogę, bo ostatnio znajomy mówił ze są jakies remonty i zakazy...
Bardzo proszę o jakies info
Z góry dziękuje.
R/
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107696
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.04.2017 11:13

rafiwrc napisał(a):Witam wybieram sie na długi weekend do Chorwacji i pierwszy raz bede chciał przejechać tak aby ominąć autostradę w Słowenii, czy ktoś móglby mi podesłac albo napisać w jaki sposób można ominąć w/w drogę, bo ostatnio znajomy mówił ze są jakies remonty i zakazy...
Bardzo proszę o jakies info
Z góry dziękuje.
R/

video-objazd-autostrady-slo-konkrety-t50069.html
lokiec3
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 31.05.2016
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) lokiec3 » 27.04.2017 11:49

szwa napisał(a):O ile czasu jedzie się dłużej objazdem M-L-P w stosunku do jazdy autostradą przy założeniu, że nie ma korków? Wiem tylko tyle, że ten objazd to około 10 km więcej.


Mi ostatnio w porównaniu do busa z przyczepą od Lucek do wlotu na autostradę w Austrii wyszło na zero. Wyprzedzałem go krótko przed bramkami. Z tym, że ja jechałem przez płatność kartą a on gotówką, ale kolejka na gotówce nie była wielka bo to raniutko było. Pytanie czy nie robił siusiu po drodze... tego nie wiem.
Pozdrawiam.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 27.04.2017 15:16

pablo150 napisał(a):
szwa napisał(a):O ile czasu jedzie się dłużej objazdem M-L-P w stosunku do jazdy autostradą przy założeniu, że nie ma korków? Wiem tylko tyle, że ten objazd to około 10 km więcej.


30min max.


Dodaj trochę. Wracałem zeszlego roku troche ponad 20 minut autostradą. Przez Ptuj trzeba liczyc sporo ponad godzinę. Wiec przy braki ruchu ma autostradzie moze to byc i godzin wiecej. Zalezy od świateł rond itp.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 27.04.2017 16:01

paulr napisał(a):
pablo150 napisał(a):
szwa napisał(a):O ile czasu jedzie się dłużej objazdem M-L-P w stosunku do jazdy autostradą przy założeniu, że nie ma korków? Wiem tylko tyle, że ten objazd to około 10 km więcej.


30min max.


Dodaj trochę. Wracałem zeszlego roku troche ponad 20 minut autostradą. Przez Ptuj trzeba liczyc sporo ponad godzinę. Wiec przy braki ruchu ma autostradzie moze to byc i godzin wiecej. Zalezy od świateł rond itp.


Moim zdaniem to będzie więcej o około 40minut ale nie więcej
slawekkg
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 16.02.2015
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkg » 27.04.2017 17:41

Po co gdybać. Wystarczy wypadek na autostradzie i już objazdem będzie szybciej. Przeliczyć kilometry i będzie wiadomo jaka różnica. Pozdrawiam
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 27.04.2017 20:13

slawekkg napisał(a):Po co gdybać. Wystarczy wypadek na autostradzie i już objazdem będzie szybciej. Przeliczyć kilometry i będzie wiadomo jaka różnica. Pozdrawiam


No tylko starczy trafic na traktor. Autobus lub niedzielnego kierowce na rondach i wyjdzie 2 godziny dłużej.
Przy dobrych wiatrach roznica na korzysc autostrady jest niecała godzina. Przez miasto jest dalej i wolniej. I to duzo wolniej. Bo przez te ronda jedzie sie pomału.
A to czy bedzie wypadek czy traktor ciezko stwierdzic a szansa taka sama;-)
lokiec3
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 31.05.2016
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) lokiec3 » 28.04.2017 07:41

paulr napisał(a):
slawekkg napisał(a):Po co gdybać. Wystarczy wypadek na autostradzie i już objazdem będzie szybciej. Przeliczyć kilometry i będzie wiadomo jaka różnica. Pozdrawiam


No tylko starczy trafic na traktor. Autobus lub niedzielnego kierowce na rondach i wyjdzie 2 godziny dłużej.
Przy dobrych wiatrach roznica na korzysc autostrady jest niecała godzina. Przez miasto jest dalej i wolniej. I to duzo wolniej. Bo przez te ronda jedzie sie pomału.
A to czy bedzie wypadek czy traktor ciezko stwierdzic a szansa taka sama;-)


Chyba się trochę zagalopowałeś. Długość autostrady ma 54 km. Do pokonania zgodnie z przepisami w 40 min. Objazd MLP ma 61 km. Średnia prędkość na takich drogach to 50-60 km/ h. Wychodzi 1 h do 1h 10 min. To z jakiej paki na odcinku 60 km robi się 2 godziny dłużej. Musiałbyś z 1,5 h godziny stać w korkach i się w ogóle nie poruszać. Na takim odcinku? :?: Przy normalnych warunkach jest 20 min do pól godziny różnicy i kropka.
Pozdrawiam
leszel
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 08.05.2010
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszel » 28.04.2017 08:34

Jadąc autostradą dochodzi jeszcze czas przymusowego postoju na zakup winiety, o ile nie kupiło się jej w Polsce. To kolejne 5-10 minut, a w razie kolejki po kawę może być jeszcze wiecej.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 28.04.2017 20:22

lokiec3 napisał(a):
paulr napisał(a):
slawekkg napisał(a):Po co gdybać. Wystarczy wypadek na autostradzie i już objazdem będzie szybciej. Przeliczyć kilometry i będzie wiadomo jaka różnica. Pozdrawiam


No tylko starczy trafic na traktor. Autobus lub niedzielnego kierowce na rondach i wyjdzie 2 godziny dłużej.
Przy dobrych wiatrach roznica na korzysc autostrady jest niecała godzina. Przez miasto jest dalej i wolniej. I to duzo wolniej. Bo przez te ronda jedzie sie pomału.
A to czy bedzie wypadek czy traktor ciezko stwierdzic a szansa taka sama;-)


Chyba się trochę zagalopowałeś. Długość autostrady ma 54 km. Do pokonania zgodnie z przepisami w 40 min. Objazd MLP ma 61 km. Średnia prędkość na takich drogach to 50-60 km/ h. Wychodzi 1 h do 1h 10 min. To z jakiej paki na odcinku 60 km robi się 2 godziny dłużej. Musiałbyś z 1,5 h godziny stać w korkach i się w ogóle nie poruszać. Na takim odcinku? :?: Przy normalnych warunkach jest 20 min do pól godziny różnicy i kropka.
Pozdrawiam


Jadac 130km/h autostrada do pokonania w 20 kilka minut jechałem tak zeszłego roku.
Jadąc 61km ze średnią 60 jedziesz godzinę. A jechałem 5 razy i przez ronda i swiatła w Ptuj traci się dużo. Więc i średnia spada tak ze cieżko mieć te 60km/h liczac wczesniejsze ograniczenie do 90.
Wiec z samej matematyki wychodzi juz ponad 40 minut.
Ja to porownuje do tego co ja jechałem. Objazd prawie 1.5 godziny. Autostradą 20 kilka minut.
Oczywiście może sie okazac ze przez Ptuj bedzie szybciej. Jak bedzie korek wypadek itp.
Ale przy normalnych warunkach tracimy prawie godzinę.
lokiec3
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 31.05.2016
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) lokiec3 » 28.04.2017 21:20

paulr napisał(a):
lokiec3 napisał(a):
paulr napisał(a):
slawekkg napisał(a):Po co gdybać. Wystarczy wypadek na autostradzie i już objazdem będzie szybciej. Przeliczyć kilometry i będzie wiadomo jaka różnica. Pozdrawiam


No tylko starczy trafic na traktor. Autobus lub niedzielnego kierowce na rondach i wyjdzie 2 godziny dłużej.
Przy dobrych wiatrach roznica na korzysc autostrady jest niecała godzina. Przez miasto jest dalej i wolniej. I to duzo wolniej. Bo przez te ronda jedzie sie pomału.
A to czy bedzie wypadek czy traktor ciezko stwierdzic a szansa taka sama;-)


Chyba się trochę zagalopowałeś. Długość autostrady ma 54 km. Do pokonania zgodnie z przepisami w 40 min. Objazd MLP ma 61 km. Średnia prędkość na takich drogach to 50-60 km/ h. Wychodzi 1 h do 1h 10 min. To z jakiej paki na odcinku 60 km robi się 2 godziny dłużej. Musiałbyś z 1,5 h godziny stać w korkach i się w ogóle nie poruszać. Na takim odcinku? :?: Przy normalnych warunkach jest 20 min do pól godziny różnicy i kropka.
Pozdrawiam


Jadac 130km/h autostrada do pokonania w 20 kilka minut jechałem tak zeszłego roku.
Jadąc 61km ze średnią 60 jedziesz godzinę. A jechałem 5 razy i przez ronda i swiatła w Ptuj traci się dużo. Więc i średnia spada tak ze cieżko mieć te 60km/h liczac wczesniejsze ograniczenie do 90.
Wiec z samej matematyki wychodzi juz ponad 40 minut.
Ja to porownuje do tego co ja jechałem. Objazd prawie 1.5 godziny. Autostradą 20 kilka minut.
Oczywiście może sie okazac ze przez Ptuj bedzie szybciej. Jak bedzie korek wypadek itp.
Ale przy normalnych warunkach tracimy prawie godzinę.


No to do dwóch godzin jeszcze trochę brakuje.....
Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 89
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone