Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdówka Zadar-Dubrownik

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
betis
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 08.05.2010
Objazdówka Zadar-Dubrownik

Nieprzeczytany postnapisał(a) betis » 08.05.2010 09:03

W tym roku w sierpniu pierwszy raz zamierzamy wybrać się na wakacje do Chorwacji planujemy zrobić objazdówkę od Zadaru do Dubrownika mamy na to 14 dni możne ktoś podpowie jakie miejsca warto zobaczyć na tej trasie i na jakich kempingach warto się zatrzymać
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 08.05.2010 10:38

Odnośnie jakie miejsca, to bez przesady- na forum jest tyle relacji i danych, że kwestia jest nie to gdzie, ale ile dasz radę dla Ciebie zaliczyć.

Opisane po kilka razy są wszystkie najciekawsze miejsca- proponuję poczytać w relacjach z podróży.
Co do kempingów, to jadąc na pałę, chyba najważniejsze będzie nie to ile zdobył pozytywów, ale czy w ogóle będą na nim miejsca, jak was wieczorem spanie przyciśnie....
Nigdy nie zastanawiałem się nad takimi dyrdymałami, bo jakość/bogatość kempingu powinna być wyznacznikiem postoju na nim głównie wtedy, gdy planujemy większość lub długi pobyt na nim, a nie gdy zaraz odjedziemy. A przepisy obowiązujące właścicieli są już na tyle uregulowane, że każdy kemping musi mieć minimum standardów, jakie dzisiaj obowiązują.
Owszem, może być tak, że akurat mają coś popsute, niesprawne- ale na to nikt Ci dzisiaj nie da pewnej odpowiedzi, bo akurat teraz- przed sezonem ruszają remonty, naprawy, konserwacje i nikt nie da głowy, że akurat na tym czy tamtym kempingu wszystko zrobią jak trzeba i będziesz zadowolony. Zresztą po to są gwiazdki, aby wiedzieć jakiej klasy jest kemping...
Poza tym najpraktyczniejszą informacją będzie to, czy kemping bywa zawsze zatłoczony czy nie (jest np. na uboczu).

Rzecz jednak w tym, że jest tego tyle (zwłaszcza te małe- na trawnikach pod domami), że trzeba nie mieć wyspanych oczu, aby czegoś nie znaleźć.

Pozdr.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 08.05.2010 11:15

To ja nieskromnie podpowiem tak - poczytaj moją relację. :D

Edit:
Link
forum/viewtopic.php?t=20722

Tylko, że ja jechałem od dołu.
Ostatnio edytowano 08.05.2010 11:17 przez Vjetar, łącznie edytowano 1 raz
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 08.05.2010 11:16

JacYamaha napisał(a):To ja nieskromnie podpowiem tak - poczytaj moją relację. :D

I moje :D
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 08.05.2010 22:32

No dobra-moją też, choć ma zaległości i akurat dotarłem dopiero do Zadaru.
:lol: Ale trasa wiodła potem dokładnie na linii Zadar- Dubrovnik. :)
igor1906
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 19.03.2017
Pomoc w wyborze miejscowości - Objazdówka 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) igor1906 » 19.03.2017 22:17

Bok :)
Na początek chciałem się przywitać, forum przeglądam już kilka lat, osobiście na Chorwacji byłem już 6razy, w tym roku planuję kolejny wyjazd.
Tym razem jednak inaczej, ponieważ z moją Lubą planujemy wyjazd 'objazdowy' a nie jak zwykle przebywanie w jednym miejscu. Planujemy znaleźć 7 miejsc, w każdym spędzić ok 2dni. Podróżować będziemy dużym multivanem przerobionym na kampera, w związku z czym noclegi będą spontaniczne, na kempingach :) Planujemy zacząć od 'dołu' - pierwszą stacją będą okolice Dubrovnika i pnąć będziemy się w górę, myślę że do Zadaru.
Bardzo proszę Was o pomoc w wyborze miejsc w których będziemy się zatrzymywać. Najbardziej zależy nam na spokoju, duże miasta zwiedzać będziemy 'po trasie' lub wyskakując z miejsca docelowego, szukamy miejsc w których odpoczniemy podziwiając piękną przyrodę, najchętniej z dala od tłoku. Głównym aspektem będzie bliskość oraz 'jakość' morza z powodu chęci snurkowania. Chętnie skoczymy również na Hvar lub Peljesac.
Czekamy na propozycje, zarówno miejscowości jak i konkretnych campów :)
HVALA!
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 20.03.2017 19:33

Cześć.
Kiedyś odbyłem taka objazdówkę zwiedzając po drodze i w okolicach stacjonowania.
Zatrzymywałem się:
- camp Pod Maslinom Orasac (przed Dubrovnikiem)
- camp Ivo Duce k. Omis
- camp Planik, Razanac k. Zadar

Pzdr
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.03.2017 14:55

Jeśli od południa startujecie to jak w okolice Dubrownika się dostaniecie? Trasa przez Bośnię? Tu też min. ze 2 noclegi Wam wyjdzie...
Zaczęłabym poniżej Cavtatu, potem Orasac, potem skok w okolice Zaostagu, potem Baska Voda i Trogir i Vodice i już 2 tygodnie minęło

lub
Cavtat - Kamping prapratno na półwyspie - Korcula-Hvar (ze 4 noclegi, 2 miejsca)-Trogir-Zadar


Campów nie znam, bo nie korzystam
Pinkman12
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 20.07.2016
chorwacja 2017 wrzesień objazdówka

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pinkman12 » 30.04.2017 20:29

witam
mam zamiar we wrześniu wybrać się do Chorwacji na 3 tygodnie i prosił bym o pomoc w doborze miejscowości do zwiedzania w wzdłuż wybrzeża z północy na południe Chorwacji. Miejscowości w których byłem wcześniej i chciał bym je pominąć to Zadar, Stari grad paklenica, Omiś. Wyspy też wchodzą w gre ;)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: chorwacja 2017 wrzesień objazdówka

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.05.2017 11:03

Pinkman12 napisał(a):witam
mam zamiar we wrześniu wybrać się do Chorwacji na 3 tygodnie i prosił bym o pomoc w doborze miejscowości do zwiedzania w wzdłuż wybrzeża z północy na południe Chorwacji. Miejscowości w których byłem wcześniej i chciał bym je pominąć to Zadar, Stari grad paklenica, Omiś. Wyspy też wchodzą w gre ;)


Witam.

Porec, Rovinj, Pula, Krk, Senj, Lun, Pag, Nin, Sibenik, Trogir, Split, Supetar, Bol, Makarska, Ston, Dubrovnik.

:papa: 8)
Pinkman12
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 20.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pinkman12 » 04.05.2017 10:58

dzieki za odpowiedzi pzdr ;)

Powrót do Kempingi



cron
Objazdówka Zadar-Dubrownik
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone