Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdówka z Rainbow Tours

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 26.01.2010 20:48

wookie1982 napisał(a):(...)Chorwacja zawsze mnię sobą zachęcała i nie chciałbym na pierwszy raz popełnić błędu. Z góry dziękuję za pomoc i zrozumienie.

Łukasz z Zielonej Góry

Będąc 3 dni na miejscu, raczej w ogóle nie odpoczniecie.
Moim zdaniem lepsze są normalne wczasy (np. 9 dni na miejscu), za około 1600zł/os, (przejazd, ubezpieczenie, wyżywienie 2 x dziennie..).
Zawsze można na miejscu wynająć sobie auto/skuter czy nawet rowery i pozwiedzać okolicę.
Są również wycieczki fakultatywne, czy organizowane z agencji na miejscu (rejsy, zwiedzanie itp.)
Ja polecałabym tego rodzaju wypoczynek.
Tak jak Kasia wyżej napisała, na zorganizowanych wycieczkach "oblatankach" mało co zobaczysz :roll:

Pozdrawiam!
hajduczek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3657
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 27.01.2010 20:53

szczerze przyznaję ,że tak szybciutko przeleciałam ten watek tylko wzrokowo.......więc może teraz wyskoczę "ni z gruchy ,ni z pietruchy" :wink:
ale na poczatku mnie zainteresowała ta oferta ,a moze wy nadal szukacie wyjazdu z biurem
http://www.hrbus.pl/include/viewholiday.php?id=1

wyżywienie,wycieczki,dojazd,kwatery,ubezpieczenie w cenie (+-1400-1750 za 12 dni)
tyle ,że biuro ze Ślaska tak ,że nie wiem jak z wyjazdem...czy dowożą do miejsc wyjazdu czy trzeba na własna rękę

ale cena fajna z tyloma wycieczkami.....ja wybrałam inne biuro...z poznania m.in dlatego ,że jednak wolę z własnym jedzeniem (córcia wybredna :? :wink: )
wookie1982
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 26.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wookie1982 » 24.06.2010 09:50

Zaryzykowałem, pojechałem i na pewno nie żałuję. Rainbow Tours zaproponował nam bardzo fajną wycieczkę i mimo kilku minusów, ogólnie było fantastycznie.
1. Dojazd/Powrót - tu trzeba być bardzo cierpliwym i jak dla mnie to był największy minus całej wycieczki. Dojazd do Pszczyny kilku autokarów i przesiadki setek osób do właściwego (jeden autokar się spóźnił 2 godziny) to po prostu porażka. Sama jazda też średnia, wiadomo nie ta prędkość (max 100km/h), przystanki co 3-4 godziny, generalnie my więcej autokarem nie jedziemy.
2. Pobyt - fantastyczny! Zwiedziliśmy kilka fajnych miasteczek i wysp + Zagrzeb i Plitwickie Jeziora i wszystko było znakomite. Zacznę od hoteli, bo tu nastawialiśmy się na klasę bardzo turystyczną, a okazało się, że mieliśmy je w większości luksusowe (w sumie były 4 hotele). Zwłaszcza 2 z nich były po prostu znakomite (Hotel Zagreb i Hotel BlueSun), jedzenie w formie szwedzkiego stołu, przepyszne dania, basen kryty i odkryty, fitness, spa, no i pięke okolice. Wielki plus za ten aspekt!

Co mi się tez bardzo podobało, to w każdej miejscowości mieliśmy czas wolny. Wyglądało to mniej więcej tak, że rano ok. 8-9 jechaliśmy w dane miejsce, 3-4 godziny zwiedzania, następnie 1-2-3 godziny wolnego. Maksymalnie o 17 byliśmy w Hotelu i mogliśmy wypoczywać i robić co każdy chce. Taka forma bardzo mi odpowiadała, gdyż nie jestem fanem pieczenia się na plaży zwłaszcza w godzinach około południa. Nawet w dni, w które mogliśmy mieć wolne i zostać na plaży, jechaliśmy na jakieś wycieczki fakultatywne.

Podsumowując było naprawdę fajnie, choć faktycznie następnym razem (a na pewno będzie w Cro!) lecimy samolotem albo jakimś zorganizowanym busem ze znajomymi. Jeszcze dużo do zobaczenia przed nami.

PS. Ale Plitwickie Jeziora to chyba jeden z cudów świata! Że też nie wziąłem ze sobą wędki...;)
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 24.06.2010 10:59

Widzę że ktoś coś konkretnego napisał. Ja z racji moich planów życiowych muszę się wstrzymać z decyzją jeszcze i jeśli się wybiorę to będzie jakiś last minute. Nie mniej jednak mam upatrzoną wycieczkę w RT nazwaną Wycieczka jak marzenie. To generalnie rejony Istrii. Po twoim opisie wnoszę że byłeś na Dalmatyńskiej eskapadzie tudzież Wzdłuż Adriatyku. Pocieszające jest że hotele fajne jak piszesz ale przede wszystkim że można wieczorem się pochlapać w morzu!
wookie1982
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 26.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wookie1982 » 24.06.2010 15:41

Freyu, byłem na wycieczce o nazwie "W drodzę na Istrię". A jeżeli chodzi o Last Minute, to słyszałem, że jedna osoba wykupiła wycieczkę w piątek, a jechaliśmy w sobotę, więc można. Pozdrawiam
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 24.06.2010 16:00

wookie1982 napisał(a):. Rainbow Tours zaproponował nam bardzo fajną wycieczkę i mimo kilku minusów, ogólnie było fantastycznie.
Z Rainbow Tours zwiedziliśmy Pragę i okolice oraz Grecję, z programu i pilotów byliśmy zadowoleni , ale było też za dużo minusów.

forum/viewtopic.php?t=28344
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 24.06.2010 22:42

Przeczytałem powyższą relacjo przestrogę i muszę stwierdzić że przestroga to żadna moim zdaniem, bo czego się spodziewać po biurach podróży? Jednemu będzie pasowało wszystko, innemu nie, to niestety urok zorganizowanych wycieczek. Dlatego do tej pory nigdy na taką nie jechałem bo jak sam coś organizuję to mogę mieć do siebie pretensje tylko i wyłącznie. Zważywszy na fakt że narzekających jest jednak mniej to uznać można że przy takim obrocie, takiej dużej ilości ludzi i wycieczek po prostu wypadki się zdarzają.
wookie1982
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 26.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wookie1982 » 25.06.2010 09:24

Wiesz Freyu to pewnie kwestia podejścia.

Ja powiem tak.
Autokar - źle bo pełno ludzi, trzeba się podporządkować, ktoś może nie pasować, trzeba spać w nim i jest średnio wygodnie - to jest fakt. Ale są też plusy - wszędzie Cię dowozi (w moim przypadku, kiedy jeżdżę rocznie dziesiątki tysięcy km, to sory, ale nie chce mi się jeździć w urlop), zobaczysz bardzo wiele (oczywiście jeśli chcesz) i nie muszisz szukać wszystkiego sam (a wyobrażam sobie jak to wygląda kiedy jedziesz własnym transportem).

Własny dojazd - jedziesz sam, prędkością jaką chcesz, drogą którą chcesz, przystanki i wszystko robisz kiedy chcesz. To jednak na pewno męczące dla prowadzącego pojazd (fajnie jak jest zmiennik). Ale pojawia się pytanie co kiedy chcesz dużo zwiedzać i nie znasz okolic? My pojechaliśmy do jednej miejscowości, w której szukaliśmy Akweduktu i szukaliśmy go dobrą godzinę, pytając okolicznych mieszkańców o drogę. Już sobie wyobrażam jakby to było, gdybyśmy pojechali sami.

Samolot - tu luksus przejazd, ale jednak cena jest znacząco inna. No i na miejscu korzystać trzeba z wycieczek fakultatywnych lub znów pożyczać auto i pojawia się problem jak przy własnym dojeździe.

Trudno mi dzisiaj powiedzieć co lepsze, na pewno wielkim minusem jest dojazd autokarem, ale już towarzystwo innych osób mi np. w ogóle nie przeszkadzało, wręcz przeciwnie, było bardzo zabawnie. Zobaczyliśmy dużo, było dużo wolnego czasu, choć pewnie Ci, którzy jeżdżą własnym środkiem lokomocji będą mieli na tą kwestię inne spojrzenie (chętnie wysłucham, bo już planujemy wyjazd do Cro w przyszłym roku :D )

PS. Zapraszam przy okazji do zobaczenia mojej bardzo skrótowej relacji z wyjazdu do Cro:
https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=28410
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 25.06.2010 20:23

No ja właśnie w zeszłym roku byłem z żoną i siostrą własnym transportem i fajnie było. Planem było zwiedzanie generalnie, a na drugim planie odpoczynek. Co do zaplanowania sobie wycieczek to nie narzekam, bo raz że dużo z forum się dowiedziałem, a dwa generalnie przewodnik w postaci książki i jazda. Jedyne czego może brakowało to podczas zwiedzania np Dubrovnika czy Splitu przewodnika w postaci człowieka, który by coś ciekawego powiedział. Transport własny, tak jak piszesz, jedziesz kiedy i jak chcesz. Mi to odpowiada. A nad takim wyjazdem zorganizowanym to się zastanawiam po prostu dlatego że była by to decyzja typu last minute, bo ogranicza mnie termin i kasa. Ale stanowczo lubię sam planować wyjazdy i je realizować :)
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 26.06.2010 00:14

wookie1982 napisał(a):Autokar - źle bo pełno ludzi....
zobaczysz bardzo wiele (oczywiście jeśli chcesz) i nie muszisz szukać wszystkiego sam (a wyobrażam sobie jak to wygląda kiedy jedziesz własnym transportem).

To subiektywna sprawa. Ja jestem zdania, że swoim wozem łatwiej i szybciej sie wszędzie wkręcisz. Autokary nie zawsze znajdują miejsce, albo go muszą szukać, zaś w górach w ogóle mają problem, bo nie wszędzie wjadą (np. na Sv. Jure nie ma mowy!) długo manewrują no i cały ten galimatias z "odprawą" przed wyjściem grupy i po powrocie grupy itd...
Ja w tym czasie dawno jestem na miejscu i zwiedzam. :) :wink:

Miałem świetną okazję "zmierzyć" się z jedną taką wycieczką z Białegostoku w Dolinie Loary (zwiedzanie zamków). Trasa nam sie akurat pokrywała.
Tylko przy pierwszym byli wcześniej- dalej w połowie dystansu przepadli, zaś do jednego z najciekawszych zamków, mniej znanego i zagubionego wśród wiosek i wąskich dróg (Usse)- w ogóle nie dotarli.
Własny dojazd - jedziesz sam, prędkością jaką chcesz, drogą którą chcesz, przystanki i wszystko robisz kiedy chcesz.
....
Ale pojawia się pytanie co kiedy chcesz dużo zwiedzać i nie znasz okolic?
Już sobie wyobrażam jakby to było, gdybyśmy pojechali sami.



No to wyobraź sobie, że to właśnie jest zawsze tak, że jak się jedzie swoim sumptem, to głównie po to, żeby swobodnie zwiedzić to, czego jeszcze nie znamy-okolice, których nigdy nie widzieliśmy.
Na tym właśnie polega turystyka i zwiedzanie!
Odkrywanie i docieranie do coraz to nowych miejsc.
Na tym opiera się cały sens i przyjemność jeżdżenia po świecie.

Trzeba być zupełną trąbą, żeby po jakimś czasie nie opanować docierania do celu bez problemów. Oczy szeroko otwarte, koniec języka za przewodnika, mapa i.... dobry przewodnik wystarczą.

Piechur 100 lat temu to może miał problemy z odnalezieniem celu, ale dzisiaj? W dobie navi sat, wszędobylskich dróg, parkingów, map satelitarnych, tablic informacyjnych i gęstości zaludnienia??!!!
wookie1982
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 26.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wookie1982 » 26.06.2010 10:27

Może się źle wyraziłem. Chodziło mi o moją osobę, bo po prostu jeszcze nigdy nie jechałem za granicę własnym transportem, stąd moje obawy. Myślę jednak, że po tegorocznych doświadczeniach, jednak spróbujemy albo pojechać autem, albo samolot i jakiś transport na miejscu. Dzięki temu forum możemy się bardzo dużo na ten temat dowiedzieć i za to jestem wszystkim wdzięczny. To wspaniale, że tak wiele osób się tu udziela i pomaga innym.

Dzięki!
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 26.06.2010 20:41

Fatamorgana napisał(a):Trzeba być zupełną trąbą, !!!

Jeżdzisz sam bo cię nikt nie lubi bo jesteś bufon co widać czytając twoje posty.Masz dużo kasy to się szlajasz po Europie sam.Choć to smutne przyznasz...sam.Jak podliczyć opłaty za paliwo,autostrady, winietki to wychodzi ładna kwota za samotne podróże.Dlatego maluczcy wolą taniej autokarem.Ty wydaleś ? :D za transport Oni 400 zł.No ale cię stać to nawijaj dalej. :D
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 26.06.2010 21:37

hajduczek napisał(a):......ale na poczatku mnie zainteresowała ta oferta ,a moze wy nadal szukacie wyjazdu z biurem
http://www.hrbus.pl/include/viewholiday.php?id=1
:? :wink: )


byłam- polecam!!!!!!!!!!!!
Herman
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 18.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Herman » 23.07.2010 21:40

Byłem na dwóch takich wycieczkach Raz w Wiedniu i raz objazdówka po zachodniej Europie.

Przewodniczy bardzo fajni.. podpowiadają co do czasu wolnego. Tyle, że na takich objazdówkach często przy okazji samego zwiedzania i czasu wolnego "właśnie tutaj" wydaje się sporo gotówki.

Jeśli chodzi o zwiedzanie, to nie na wszystko to co się chce jest czas :?

Ale ogólnie, to taka forma zwiedzania bardzo mi odpowiada.
Jeżeli samemu chce się zrobić taką wycieczkę, to przed nią trzeba kupić odpowiednie przewodniki, przeczytać je, zagłębić się w temat dodatkowo, żeby jak się pojedzie, to wiedzieć na co się patrzy i na co patrzeć i gdzie wejść.
W takiej wycieczce przewodnik robi to za Ciebie.

Wielki minus wszystkiego to jest jazda autokarem (w sumie najpopularniejszy i najtańszy). Jak nie są na bardzo wysokim poziomie, to cudów nie ma i klima nie wyrabia, no i wygodnie też nie jest.
Jeśli chodzi o współtowarzyszy wycieczki to ich obecność odczuwa się właściwie jedynie w czasie przejazdów.

Ogólnie rzecz biorąc, to polecam takie wycieczki ludziom, którym mniej zależy na wypoczynku a bardziej na poznawaniu faktów, ciekawostek, historii itp... :)
kapitan_statku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 02.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kapitan_statku » 23.07.2010 21:59

Ja jestem zdania, że zorganizowane wycieczki, zabijają ducha podróżowania. Wyjazd, gdzie wszyscy robią\przygotowują coś za nas raczej bardziej separuje od zwiedzanego miejsca.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Objazdówka z Rainbow Tours - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone