Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdówka z Rainbow Tours

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009
Objazdówka z Rainbow Tours

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 17.01.2010 16:44

Witam. Co prawda dopiero styczeń, ale ja po ostatnich wakacjach, które spędziłem w Chorwacji (Sreser), jakoś nie mogę zapomnieć tego pięknego kraju i już mnie tam znów ciągnie. W wakacje byliśmy w 3 osoby autem i nie powiem ale jest to dość duże wyzwanie, tym bardziej że blisko nie miałem. Ze Słupska do Sreseru coś koło 2k km w jedną stronę. Do tego zwiedzanie więc łącznie jakieś 5k km zrobiłem z tego co pamiętam.
W tym roku chcemy się wybrać tylko z żoną i tu się pojawiam problem. Sam przejazd mimo że auto na gaz wyniesie dużo. A do tego jeszcze doliczyć kwatery i jedzenie, no i zwiedzanie, to już nie lada wydatek dla dwójki. Tak czy inaczej poszperałem w necie i znalazłem dość ciekawą ofertę biura Rainbow Tours: http://www.rainbowtours.pl/triphotel.as ... 5&ts=1#dsc
Ciekawa jest o tyle że oprócz zwiedzania jest także 2-3 dni na odpoczynek. No i wydaje mi się że cena jest dość atrakcyjna(chyba że mi się faktycznie tylko wydaje). Czy ktoś miał okazję zwiedzać w ten sposób Cro? Jakieś opinie o Rainbow? Zaznaczam że te co na forum tym i innych przeczytałem, ale może ktoś się jeszcze nie wypowiadał dlatego pytam. No i zasadnicze pytanie czy faktycznie ryzykować w ogóle tego typu wypoczynek? Ja sam zawsze wolałem jeździć sam i sam organizować sobie całość. Nic mnie nie ogranicza i w ogóle. Ale z drugiej strony zawsze mi jakoś przy zwiedzaniu brakowało przewodnika i nie zawsze samemu można wszystko zobaczyć. No i finanse. W 2 osoby to z północy naprawdę wyzwanie.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 17.01.2010 18:58

Objazdówka to rzeczywiście bardzo specyficzny typ imrezy turystycznej. Nie planuj czegoś takiego, jeśli to ma być jedyny wyjazd urlopowy. Bo objazdówki to katorga. Ogromna ilość czasu w drodze, praktycznie non stop w towarzystwie, które przecież nie musi Ci odpowiadać (ale w trakcie nie masz już wyboru) i w nieustannym pośpichu.. na objazdówce wszystko w biegu. Zapomnij o wypoczynku, zapomnij o nacieszeniu się widokami, cudami architektury i natury.. wszystko biegusiem, bo trzeba zdążyc na posiłek, do hotelu itp. To dla tych, którzy preferują "japoński typ" czyli pstryk, pstryk automatem i dalej....
Po objazdówce potrzebne jeszcze kilka dni w domu na odpoczynek.
Zastanów się, czy to naprawdę dla Ciebie.
Pozdrawiam
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 17.01.2010 20:19

No fakt, że na podobnej ale jednodniowej wycieczce byłem w Pradze i to był bieg. Inna sprawa że sporo zobaczyliśmy choć jak to się mówi "po łebkach". Ból jest taki że od nas tu z północy kraju wszystkie wycieczki są zawsze drogie, a i wyjazd samemu to już też większe koszty. Dlatego pomyślałem że może taki wyjazd zorganizowany pozwoli mi się za rozsądne pieniądze cieszyć się Cro choć te kilka dni. Tym bardziej że w przedstawionej przeze mnie ofercie jest 2 czy 3 dni na odpoczynek po tej bieganinie. W sumie to ja też typem leniwca na wczasach nie jestem. Jak już jadę tak daleko od domu to zawsze wychodzę z założenia że może jestem tam raz w życiu i że trzeba jak najwięcej zobaczyć. Ostatnio jak byliśmy to może ze dwa dni mieliśmy takie leniwe na plaży, a pozostałe to zwiedzanie.
Ale tak jak piszesz, najbardziej się obawiam towarzystwa. Można różnie trafić. Ja np 3 lata z rzędu jeździłem na Słowację i tam oprócz śmigania po górach także zwiedzaliśmy zamki i jaskinie. Wstyd może powiedzieć ale zawsze jak trafialiśmy na grupę z Polski to staraliśmy się ją wyprzedzić bądź iść daleko za nią bo szkoda słów jak się ludzie zachowują.
Dylemat: ograniczyć koszty i pojechać z tłumem czy wydać więcej i samemu co już będzie trudniejsze, ale zapewne przyjemniejsze.
W sumie to chyba bardziej teraz zależy mi na opiniach korzystających z Rainbow, najlepiej jeszcze właśnie w Cro
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 17.01.2010 20:29

A może lepiej w takim razie "pobytówka" w miejsce, w którym sam będziesz mógł sobie bez trudu zorganizować zwiedzanie we własnym tempie...
Pozdrawiam
Ewa 40
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 312
Dołączył(a): 10.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa 40 » 18.01.2010 21:37

Ja parokrotnie korzystałam z Rainbow Tours do Chorwacji,
ale jechałam do celowo,do hotelu i tam na miejscu wykupowałam wycieczki fakultatywne-te,które mnie interesowały.
Co do objazdówki,to Kasia ma zupełną rację,ale wszystko kwestia gustu.
Życzę dobrego wyboru wakacji :D
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 18.01.2010 21:41

No właśnie się tak zastanawiam nad taką opcją. A jak to jest z tymi fakultatywnymi wypadami? Jakiś duży wybór tego jest? Jak z przewodnikiem?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 18.01.2010 21:57

freyu napisał(a):No właśnie się tak zastanawiam nad taką opcją. A jak to jest z tymi fakultatywnymi wypadami? Jakiś duży wybór tego jest? Jak z przewodnikiem?


Oczywiście wszystko zależy od tego, dokąd się wybierzesz, ale generalnie wachlarz "fakultetów" przeważnie jest dość szeroki (zapewniem, nie dasz rady choćby fizycznie skorzystać ze wszystkich); wystarczy zapytać u turoperatora, z którego oferty pobytowaj zamierzasz skorzystać (podadzą nawet orientacyjne ceny); wycieczki te organizowane są przez miejscowe agencje.
Co do przewodnika, jest zawsze, bardzo często (o ile grupa uczestników nie jest super nieliczna) zapewniony jest przewodnik ze znajomością j.polskiego. Pamiętaj, że na objazdówce też korzsta się z miejscowych przewodników, osoba, która "pilotuje" autobus jest tylko i wyłącznie opiekunem grupy, który dowozi i doprowadza grupę na miejsce zwiedzania, w którym zawsze czeka miejsowy przewodnik. Zatem pod tym względem fakultatywne wycieczki oferowane na "pobytówkach" nie różnią się od zwiedzania na objazdówce.
Poza tym na imprezie pobytowej będziesz miał okazję przynajmniej miejsce pobytu zobaczyć sobie we własnym tempie i bez pośpiechu; pójść na wieczorny spacer do pobliskiego miasteczka, wypić w spokoju kawę (bez nerwowego spoglądania na zegarek i poczucia winy, że ta kawa kosztuje Cię "nie zobaczenie" czegoś tam, albo bez strachu, że spóźnisz się na zbiórkę... To i wiele, wiele więcej składa się na przewagę pobytówki nad objazdówką.
Pozdrawiam
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 21.01.2010 22:36

Knuję i myślę i chyba jakoś nie specjalnie jakakolwiek forma zorganizowanego wypoczynku mi i żonie odpowiada. Tyle lat sami i zawsze fajnie było więc jeśli w tym roku coś się uda to chyba sami coś zorganizujemy. No to zapytam jeszcze o jakieś polecone kwatery, niedrogie i w spokojnym miejscu gdzieś na Istrii, może Krk. Wiem że sporo tego tu opisane ale nie ukrywam że z czasem zawsze u mnie kiepsko, a przebrnąć przez wiele wątków, w których niejednokrotnie nabijanie postów odchodzi, to ciężka sprawa.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.01.2010 10:18

To znaczy,że ktos ci ma poprzenosić posty z innych ,temu poświęconych wątków tutaj ,żebyś nie marnował swojego cennego czasu?
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 22.01.2010 13:30

hepik napisał(a):To znaczy,że ktos ci ma poprzenosić posty z innych ,temu poświęconych wątków tutaj ,żebyś nie marnował swojego cennego czasu?
Hepik, aż się boję odpowiedzi :wink: :twisted: :wink:
Pozdrawiam :)
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 22.01.2010 14:47

freyu napisał(a):a przebrnąć przez wiele wątków, w których niejednokrotnie nabijanie postów odchodzi, to ciężka sprawa.

O tym właśnie piszę..... Od początku nie brali udziału w dyskusji ale głupi dorzut musi być bo licznik postów się kręci... (jak coś to proszę skasować)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 22.01.2010 14:54

freyu napisał(a):Knuję i myślę i chyba jakoś nie specjalnie jakakolwiek forma zorganizowanego wypoczynku mi i żonie odpowiada. Tyle lat sami i zawsze fajnie było więc jeśli w tym roku coś się uda to chyba sami coś zorganizujemy. No to zapytam jeszcze o jakieś polecone kwatery, niedrogie i w spokojnym miejscu gdzieś na Istrii, może Krk. Wiem że sporo tego tu opisane ale nie ukrywam że z czasem zawsze u mnie kiepsko, a przebrnąć przez wiele wątków, w których niejednokrotnie nabijanie postów odchodzi, to ciężka sprawa.


Moja rada: żeby było taniej, bierz urlop we wrześniu, będzie taniej i wtedy jedź w ciemno (nie będzie kota w worku) i zatrzymaj się tam, gdzie Wam się spodoba.
Pozdrawiam
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 22.01.2010 16:46

Wrzesień nie wchodzi w grę. Oboje z żoną mamy już wtedy max w robocie. tylko czerwiec od około połowy. Wtedy chyba nie powinno być jakiegoś dużego obłożenia? Z wątku "wyjazd w ciemno...." wnoszę że chyba nie. Nawet bym zaryzykował taki wyjazd w ciemno, ale szukanie kwatery i spędzenie na tym może nawet kilka godzin mi się nie uśmiecha, ale z drugiej strony można trafić kwatery których w necie się nie znajdzie i może będą ciut tańsze?
wookie1982
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 26.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wookie1982 » 26.01.2010 19:00

Witam serdecznie.

Również ja z małżonką zainteresowałem się tą wyczieczką. Niestety nie mam możliwości jechać innym środkiem lokomocji, a dzięki temu forum mogę się naprawdę dużo dowiedzieć. Wciąż jednak zastanawiam się czy taka objazdówka plus 3 dni na odpoczynek nas zaspokoi czy to jednak będzie zbyt mało żeby odpocząć. Czy uważacie, że to ciekawy program? Wiem, że trudno na takie pytania odpowiadać i może niektórym się to nie podobać, ale mocno się zastanawiam, tymbardziej, że decydując się do najbliższego piątku trochę grosza zaoszczędzimy. A więc czy oferta Rainbow Tours pt "W drodze na Istrię" to Waszym zdaniem ciekawa propozycja, pokazująca ciekawe zakątki Chorwacji? Zaznaczam, że wiem czy ryzykuję jadąc autokarem, gdyż do tej pory jeździłem na takowe do innych zakątków Europy, jednak Chorwacja zawsze mnię sobą zachęcała i nie chciałbym na pierwszy raz popełnić błędu. Z góry dziękuję za pomoc i zrozumienie.

Łukasz z Zielonej Góry
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 26.01.2010 19:34

freyu napisał(a):
freyu napisał(a):a przebrnąć przez wiele wątków, w których niejednokrotnie nabijanie postów odchodzi, to ciężka sprawa.

O tym właśnie piszę..... Od początku nie brali udziału w dyskusji ale głupi dorzut musi być bo licznik postów się kręci... (jak coś to proszę skasować)

A mi można skasować licznik.
Bo nie o to chodzi.
-------
Ja nie polecam tego biura, znajomi byli 2 razy i 2 razy pisali reklamacje, bo raz biuro nie wywiązało się z jakiejś gratisowej wycieczki, czy czegoś w tym rodzaju, a drugi raz zamiast widoku na morze (opłacone), mieli na śmietniki na zapleczu.
Wyjazd w czerwcu polecam jedynie w ciemno.
Zważywszy na to, że jedziecie bez malutkich dzieci.
Pozdrawiam...
Następna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Objazdówka z Rainbow Tours
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone