Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nurkowanie.

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
A&S
Croentuzjasta
Posty: 237
Dołączył(a): 20.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) A&S » 05.07.2015 12:38

Oczywiście że można, i praktyka też robi swoje :) ale fakt faktem, że od kąd zaczałem robić treningi ocierające się o beztlenówkę zurzywam tego tlenu o wiele więcej.

Póki co opisałem materiały od Was wkleiłem linki i posłałem znajomemu do sprawdzenia :)

Na w/o forum zerknę na pewno, dzięki.
be-ja
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 20.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) be-ja » 05.07.2015 13:14

Ok, niech tak zostanie.


Pzd be-ja
A&S
Croentuzjasta
Posty: 237
Dołączył(a): 20.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) A&S » 05.07.2015 21:01

Dzwonił do mnie znajomy. Mówił, że próbował juz wcześniej te "ustawy" weryfikować na miejscu w Chorwacji to usłyszał tak jak pisaliscie - kupować za 2400 kuna a jak nie to do widzenia. Znajomi Chorwaci nic nie wiedzą, albo wiedzą i nic nie mówią (chorwacka zmowa milczenia :D) chociaż mi rdzenni Chorwaci z wyspy Hvar powiedzieli za pierwszym razem za zezwolenia są obligatoryjne.

Ambasada do tej pory mu nie odpowiedziała na maila a pisał jakieś 2-3 lata temu. Tyle.

Na szczęście u mnie w mieście jest Konsulat Chorwacki jak znajdę trochę czasu w tygodniu podejde i zapytam chociaż wątpię że się czegoś dowiem ale spróbować zawsze można :)

Ewentualnie spróbuję przez Polsko-Chorwacką Izbę Gospodarczą chociaż oni nie od tego ale swoje kontakty w Chorwacji mają :)

Jak coś ustale dam znać.
Tomuś87
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 28.07.2015
Solta nurkowanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomuś87 » 28.07.2015 11:07

Witam wszystkich CRO-maniaków. 22 sierpnia kolejny raz obieram kierunek na Chorwację. Był już Długi Otok-miasteczko Sali, była Korczula, a w tym roku padło na Solte i miasteczko Stomorska.
Czy możecie polecić jakąś szkołę nurkowania. Tzn chciał bym pierwszy raz spróbować czegoś więcej niż pływania z ABC. Liczę że razem z narzeczoną złapiemy bakcyla i po powrocie do Polski pomyślimy o kursie.
Drugie pytanie może nie w tym dziele ale pewnie też macie wiedzę o jakimś fish picnicu.
A może polecacie jakieś atrakcje na tej wysepce, jakaś jaskinia, knajpa którą koniecznie trzeba odwiedzić. Będę wdzięczny za każdą podpowiedź. :hut:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.07.2015 18:19

JedrzeJ
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 23.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) JedrzeJ » 30.07.2015 09:44

Da się ponurkować na wyspie ciovo? Albo gdzies w okolicach. Ewentualnie fish picnic
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 30.07.2015 12:15

na ciovo to tylko trogir diving center, nurkowałem z nimi 3 tygodnie temu
polecam miejscówkę o nazwie bunkier 20-45m,
JedrzeJ
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 23.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) JedrzeJ » 30.07.2015 12:39

w sumie bardziej mi chodziło o snurkowanie - ale to chyba nie ten temat ?
CroMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 07.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroMarek » 30.07.2015 13:56

Z drugiej strony Ciovo (przeciwnej do miasta) jest Centrum Nurkowe [Trogir Diving Center]. Oprócz tego jest Centrum Nurkowe Resnjik - kilka km od Trogiru w stronę Splitu [http://www.venus-diving.com/]- polecam, fajni ludzie, życzliwi.
Fish picników jest od groma, płyną na Krknasi, Soltę (Maslinica), potem na Ciovo od południowej strony (tam się je ryby) i wracają do Ciovo/ Trogiru/ Medeny.

Jak chodzi o snurkowanie - to wszędzie się da.
bulet4
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 01.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) bulet4 » 01.08.2015 18:53

witam wszystkich rozmwialem wczoraj z chorwatem do ktorego sie wybieram pwiedzial mi ze pozwolenia sa potrzebne dla osob nurkujacych z lodzi a z brzegu nic nie jest potrzebne .
CroMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 07.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroMarek » 01.08.2015 22:29

A możesz to podeprzeć jakimiś przepisami?
bulet4
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 01.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) bulet4 » 02.08.2015 08:50

Niestety nie , a czy orietuje sie moze ktos czy jet jakas baza nurkowa kolo klek lub ploce?
dandaman
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 07.06.2016
Re: Istria - najlepsza baza wypadowa?

Nieprzeczytany postnapisał(a) dandaman » 07.06.2016 06:02

Cześć wszystkim. Czy ktoś może ma jakieś doświadczenia jeśli chodzi o nurkowanie ze akwalungiem na Istrii? Kiedyś, wiele lat temu ukończyłem kurs nurkowania, ale nie pamiętam co to było. Nauczyłem się tam nurkować, oddychać, głębokości do 20m, nocne nurkowanie itd. To było ponad 10 lat temu.

Chciałbym ponurkować w Chorwacji w sprzęcie, oczywiście pod okiem profesjonalisty na miejscu. Ma ktoś doświadczenia z tym? Oczywiście w ich oczach będę wyglądał jak osoba początkująca bez papierów i dla bezpieczeństwa tak należałoby chyba do tego podejść.

Szukam informacji o możliwościach cenach lub czyichś wrażeniach.
Dzięki
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Istria - najlepsza baza wypadowa?

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 07.06.2016 07:20

Pytaj Roxi na forum.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Istria - najlepsza baza wypadowa?

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 07.06.2016 07:22

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone