Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

nowości drogowe?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 07.10.2010 21:40

szaki17 napisał(a):
Autostrada od Ostravy do Brna jest już cała

Jest cała tylko kawałek za Ostravą jest zwężka, ok. 20 km, do jednego pasa.


Według planów prace na tym odcinku mają się zakończyć do 30.10.2010.
Kolega jeździ tamtędy co tydzień więc jak otworzą to dam znać :wink:
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 08.10.2010 10:37

szaki17 napisał(a):Jest cała tylko kawałek za Ostravą jest zwężka, ok. 20 km, do jednego pasa.



Jak to jest cała, jak nie ma odcinka od Lipnika poprzez Przerów (i szybko nie będzie), a obok Kromeriża dopiero budują?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 08.10.2010 12:11

asikx napisał(a):
szaki17 napisał(a):Jest cała tylko kawałek za Ostravą jest zwężka, ok. 20 km, do jednego pasa.



Jak to jest cała, jak nie ma odcinka od Lipnika poprzez Przerów (i szybko nie będzie), a obok Kromeriża dopiero budują?


Fakt D1 nie jest cała gotowa, ale z D1 zjeżdżasz na R35 potem na R46 i Vyskov-ie wracasz na D1.Czyli od Bohumina do Brna jedziesz drogą dwupasmową. W Czechach czy autostrada (D) czy droga ekspresowa (R), ograniczenie prędkości takie same.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.10.2010 12:45

asikx napisał(a):
szaki17 napisał(a):Jest cała tylko kawałek za Ostravą jest zwężka, ok. 20 km, do jednego pasa.



Jak to jest cała, jak nie ma odcinka od Lipnika poprzez Przerów (i szybko nie będzie), a obok Kromeriża dopiero budują?

Od Bohumina,czyli granicy z Polską , jedziesz Autostradą. Sam jechałem i nie wiem o czym ty mówisz, skoro jest mowa o odcinku Ostrava-Brno.
Jechałem nocą więc może faktycznie gdzieś jest odcinek nie autostradowy, ale jedzie się jak autostradą .
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 08.10.2010 16:50

dids76 napisał(a):Fakt D1 nie jest cała gotowa, ale z D1 zjeżdżasz na R35 potem na R46 i Vyskov-ie wracasz na D1.Czyli od Bohumina do Brna jedziesz drogą dwupasmową. W Czechach czy autostrada (D) czy droga ekspresowa (R), ograniczenie prędkości takie same.



Właśnie, D1 nie jest gotowa. Natomiast faktem jest, że od Ostrawy do Brna i dalej do Bratysławy i Wiednia jedzie się po drogach szybkiego ruchu.
Co do do czeskich dalnic (D) i rychlic (R) - ograniczenie takie same, ale parametry dróg inne (np. promienie łuków, szerokość jezdni oraz szerokość pasa ruchu).
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 08.10.2010 16:58

szaki17 napisał(a):Od Bohumina,czyli granicy z Polską , jedziesz Autostradą. Sam jechałem i nie wiem o czym ty mówisz, skoro jest mowa o odcinku Ostrava-Brno.


Piszę o odcinku autostrady D1 OStrawa - Brno, która nie jest w pełni ukończona, z uwagi na brak wspomnianego przeze mnie wyżej fragmentu.

szaki17 napisał(a):Jechałem nocą więc może faktycznie gdzieś jest odcinek nie autostradowy, ale jedzie się jak autostradą .


Zaprzestań jazdy nocą, skoro nie zauważasz jakiej kategorii drogą jedziesz - lepiej śpij w tym czasie ;)
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 08.10.2010 19:36

Jechałem tamtędy w ub.r. i (nie pamiętam w którym momencie) był koniec autostrady(dalej w budowie)
Trzeba było objechać dość spory kawałek jakimiś wiochami i znów się wjeżdżało na autostradę, Pytam właśnie o ten kawałek, czy są już połączne te 2 kawałki autostrady. Ci co tamtędy jeżdżą pewnie wiedzą o co chodzi.
Nie mylić z trasą prawie szybkiego ruchu która prowadzi od Czeskiego cieszyna.
Zauważyłem też że Austriacy budowali w ub.r autostradę od Wiednia w stronę czeskiej granicy. Czy została oddana do użytku?
patart
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 18.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) patart » 08.10.2010 21:52

asikx napisał(a):
szaki17 napisał(a):Od Bohumina,czyli granicy z Polską , jedziesz Autostradą. Sam jechałem i nie wiem o czym ty mówisz, skoro jest mowa o odcinku Ostrava-Brno.


Piszę o odcinku autostrady D1 OStrawa - Brno, która nie jest w pełni ukończona, z uwagi na brak wspomnianego przeze mnie wyżej fragmentu.

szaki17 napisał(a):Jechałem nocą więc może faktycznie gdzieś jest odcinek nie autostradowy, ale jedzie się jak autostradą .


Zaprzestań jazdy nocą, skoro nie zauważasz jakiej kategorii drogą jedziesz - lepiej śpij w tym czasie ;)


asikx !

madrala jestes !!!
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 09.10.2010 17:21

patart napisał(a):asikx !

madrala jestes !!!



No i..?

Pozdrawiam
Rafał
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.10.2010 14:04

Zaprzestań jazdy nocą, skoro nie zauważasz jakiej kategorii drogą jedziesz - lepiej śpij w tym czasie icon_wink.gif

Nie, że nie zauważam tylko nie pamiętam, a to duża różnica.
A spał będę wtedy kiedy będę chciał :wink:
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 11.10.2010 20:15

No cóż, wg strony Czeskiej nadal jest dziura w autostradzie http://www.ceskedalnice.cz/schema/d1 Widać tam, że od zjazdu na Lipnik nie ma autostrady przez jakieś 40km. Jest to od 258km do 297.5km
Albo ten kawałek jest już dobudowany albo można nie zauważyć braku 40km km :D
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 11.10.2010 20:58

joajer napisał(a):No cóż, wg strony Czeskiej nadal jest dziura w autostradzie http://www.ceskedalnice.cz/schema/d1 Widać tam, że od zjazdu na Lipnik nie ma autostrady przez jakieś 40km. Jest to od 258km do 297.5km
Albo ten kawałek jest już dobudowany albo można nie zauważyć braku 40km km :D


W ubiegłym roku był "dziura" w D1 pomiędzy Ostravą a Olomoucem.Pisałem już to kilka postów wyżej, D1 kończy się w okolicach Lipnik-a i od tego momentu jedziesz droga ekspresową R35, pod Olomoucem zjeżdżasz na R46 i w Vyskov-ie wpadasz z powrotem na D1. Czyli od Bohumina do Brna jedziesz drogą dwupasmową z ograniczeniem prędkości do 130km/h.
Co do strony Austriackiej, to autostrada (A5) zaczyna się jakieś 30km za granicą CZ/A, biegnie do obwodnicy Wiednia (S1). Czyli mijasz cały Wiedeń.
Ostatnio edytowano 16.10.2010 12:20 przez dids76, łącznie edytowano 1 raz
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 11.10.2010 21:26

Dzięki, w końcu jakaś wyczerpująca odpowiedź. Jeszcze pytanko jak tam w Czechach od Brna do granicy Austrii? Jest jakaś expresówka albo coś 4 pasmowego?
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 12.10.2010 07:03

Jeżeli masz na myśli drogę przez Mikulov, to od zjazdu z obwodnicy Brna jest 25 km czteropasmówki (potrzebna winieta) a później do granicy jest jeszcze 23 km bardzo dobrej drogi dwupasmowej.
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 16.10.2010 11:24

Ciekawe jak daleko w 2011 posunie się autostradunia w Chorwacji....
oj chciałoby się dojechać do Dubrownika autosrtradą...:-) :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone