Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

nowości drogowe?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 06.12.2010 11:46

KDW napisał(a):Raul73 nie dziła Twój link :roll:

Działa, tylko trzeba całość skopiować, tu link jeszcze raz KLIK
Pozdrówka! :)
szary779
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3135
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szary779 » 06.12.2010 13:05

Jacek S napisał(a):Nie wiem tylko o jakiej bezkarności mowa skoro mandaty z UE przychodzą do PL?

Raul73 pisze o braku bezkarności
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 06.12.2010 18:24

Dokładnie, miałem na myśli brak bezkarności. Bo przeciez w tej chwili jeśli zostajesz złapany na fotoradar za granicą, to płacisz mandat na miejscu, nie puszczą cię, bo po przejechaniu granicy nic nie mogą ci zrobić. To samo jest u nas np. z litewskimi kierowcami TIR-ów. Chyba że ostatnio coś się zmieniło, bo nie słyszałem...
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 07.12.2010 17:23

złapany na fotoradar za granicą

Na radar lub na wideorejestrator. Na fotoradar mogą ci nagwizdać.
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 07.12.2010 21:29

Adam66 napisał(a):
złapany na fotoradar za granicą

Na radar lub na wideorejestrator. Na fotoradar mogą ci nagwizdać.

Z tym nagwizdaniem to się nie zgodzę znam przypadki gdzie ludziom przyszły mandaty do Polski.
waldis
Croentuzjasta
Posty: 293
Dołączył(a): 06.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldis » 20.12.2010 20:44

Raul73 napisał(a):...Z tą siódemką to jeszcze zejdzie!! :o ... bo nie na darmo "siódemka" zyskała sławę jednej z najbardziej niebezpiecznych tras Polski (jak choćby "piękna" Ostróda)...

No i wykrakał.
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 20.12.2010 21:17

Ciekawe kto by jeździł płatną A1 jeśli obok byłaby darmowa S-ka, dlatego jej nie wybudują.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 23.12.2010 16:35

waldis napisał(a):
Raul73 napisał(a):...Z tą siódemką to jeszcze zejdzie!! :o ... bo nie na darmo "siódemka" zyskała sławę jednej z najbardziej niebezpiecznych tras Polski (jak choćby "piękna" Ostróda)...

No i wykrakał.


Zdziwiony?? Bo ja wcale :D :D :D
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 23.12.2010 16:38

Raul73 napisał(a):
waldis napisał(a):
Raul73 napisał(a):...Z tą siódemką to jeszcze zejdzie!! :o ... bo nie na darmo "siódemka" zyskała sławę jednej z najbardziej niebezpiecznych tras Polski (jak choćby "piękna" Ostróda)...

No i wykrakał.


Zdziwiony?? Bo ja wcale :D :D :D


Takimi między innymi decyzjami i zaniedbaniem północnej Polski przyczyniają się do tego, że większośc kraju woli wyjeżdżać do krajów południowych niż tłuc się nad polskie morze. Moi sąsiedzi jeżdżą co roku w okolice Mielna lub dalej do Kołobrzegu. Zawsze wracają bogatsi przynajmniej o jedną fotkę z fotoradaru, a droga zajmuje im ok. 12 godzin. To ja w tym czasie dojeżdżam już do Austrii albo Węgier, i to prawei non-stop dwupasmówkami, a nie zwykłą krajówką pełną TIRów
waldis
Croentuzjasta
Posty: 293
Dołączył(a): 06.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldis » 23.12.2010 23:01

Raul73 napisał(a):Moi sąsiedzi jeżdżą co roku w okolice Mielna lub dalej do Kołobrzegu. Zawsze wracają bogatsi przynajmniej o jedną fotkę z fotoradaru, a droga zajmuje im ok. 12 godzin. To ja w tym czasie dojeżdżam już do Austrii albo Węgier, i to prawei non-stop dwupasmówkami, a nie zwykłą krajówką pełną TIRów

Moi jeżdżą ze Śląska do Rowów ok. 10-11 godz. Ja w tym czasie startuję ze Śląska do Cro i dłuższą nieco trasę pokonuję w tym samym czasie (można szybciej, ale za granicą nie przekraczam dozwolonej prędkości, wolę zamiast mandatu mieć więcej na Favorita). No i przede wszystkim w Rowach pogoda to loteria (ale plaża piękna), a w Cro trochę z tym lepiej. Ale niewykluczone, że w 2011 pojadą z nami.
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 23.12.2010 23:08

waldis napisał(a):
Raul73 napisał(a):Moi sąsiedzi jeżdżą co roku w okolice Mielna lub dalej do Kołobrzegu. Zawsze wracają bogatsi przynajmniej o jedną fotkę z fotoradaru, a droga zajmuje im ok. 12 godzin. To ja w tym czasie dojeżdżam już do Austrii albo Węgier, i to prawei non-stop dwupasmówkami, a nie zwykłą krajówką pełną TIRów

Moi jeżdżą ze Śląska do Rowów ok. 10-11 godz. Ja w tym czasie startuję ze Śląska do Cro i dłuższą nieco trasę pokonuję w tym samym czasie (można szybciej, ale za granicą nie przekraczam dozwolonej prędkości, wolę zamiast mandatu mieć więcej na Favorita). No i przede wszystkim w Rowach pogoda to loteria (ale plaża piękna), a w Cro trochę z tym lepiej. Ale niewykluczone, że w 2011 pojadą z nami.


10-11 godzin do CRO? Przestrzegając przepisy? Dokąd dokladnie? Pozdrawiam i wesołych świąt przy okazji.
josefoe
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 26.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) josefoe » 23.12.2010 23:48

henius34 napisał(a):
waldis napisał(a):
Raul73 napisał(a):Moi sąsiedzi jeżdżą co roku w okolice Mielna lub dalej do Kołobrzegu. Zawsze wracają bogatsi przynajmniej o jedną fotkę z fotoradaru, a droga zajmuje im ok. 12 godzin. To ja w tym czasie dojeżdżam już do Austrii albo Węgier, i to prawei non-stop dwupasmówkami, a nie zwykłą krajówką pełną TIRów

Moi jeżdżą ze Śląska do Rowów ok. 10-11 godz. Ja w tym czasie startuję ze Śląska do Cro i dłuższą nieco trasę pokonuję w tym samym czasie (można szybciej, ale za granicą nie przekraczam dozwolonej prędkości, wolę zamiast mandatu mieć więcej na Favorita). No i przede wszystkim w Rowach pogoda to loteria (ale plaża piękna), a w Cro trochę z tym lepiej. Ale niewykluczone, że w 2011 pojadą z nami.


10-11 godzin do CRO? Przestrzegając przepisy? Dokąd dokladnie? Pozdrawiam i wesołych świąt przy okazji.


Np. przejazd Novigrad /Istria/ - Częstochowa przez SL, A, SK - dokładnie 10 godz. 45 min. /czerwiec 2010r.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 24.12.2010 11:55

josefoe napisał(a):Np. przejazd Novigrad /Istria/ - Częstochowa przez SL, A, SK - dokładnie 10 godz. 45 min. /czerwiec 2010r.


Z Częstochowy na Istrię (ok. 900 km) nocą przy sprzyjających warunkach i bez postojów to jest możliwe. Ale chyba jednak nie wszędzie jechałeś dokładnie "przepisowo" :D :D
waldis
Croentuzjasta
Posty: 293
Dołączył(a): 06.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldis » 27.12.2010 21:40

henius34 napisał(a):...10-11 godzin do CRO? Przestrzegając przepisy? Dokąd dokladnie? Pozdrawiam i wesołych świąt przy okazji.

Będzin-Porec. Od Żyliny do Kopru 130km/h (pamiętajmy, że prędkościomierze dodają ok. 10%, więc na liczniku można trzymać ok. 145km/h, jadący z nawigacją potwierdzą) i jazda w niedzielę. Polecam.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 28.12.2010 01:11

waldis napisał(a):Będzin-Porec. Od Żyliny do Kopru 130km/h (pamiętajmy, że prędkościomierze dodają ok. 10%, więc na liczniku można trzymać ok. 145km/h, jadący z nawigacją potwierdzą) i jazda w niedzielę. Polecam.


Potwierdzam - wszystkie liczniki w samochodach sa tak wyskalowane, aby zawyżać rzeczywistą prędkość. Nie mam pojęcia, czemu to ma służyć, ale w Polsce jest na pewno przydatne :D :D GPS pokazuje zawsze jakieś 5-10% mniej i to właśnie prędkośc z GPS jest prawidlowa
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone