Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

nowe zicie w Chorwacji

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
michals@
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 24.01.2018
Wsparcie w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) michals@ » 24.01.2018 22:29

Witam Wszystkich, chciałem poprosić o pomoc. Otóż poszukuję osoby z Polski, która zamieszkuje Chorwację (konkretnie Split lub okolice) na tyle długo aby znać język, lokalną kulturę, miasto oraz sprawnie poruszać się w tamtejszej administracji. Chciałbym aby ktoś taki podjął się (odpłatnie oczywiście) nauki języka chorwackiego oraz zdalnego wsparcia przy przeprowadzce rodziny z Polski do Chorwacji.
Jeżeli ktoś zna miejsce, stronę www gdzie można kogoś takiego znaleźć lub konkretną osobę, która by się tego podjęła to bardzo proszę o jakieś wskazówki.
Z góry dziękuję,
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.01.2018 22:57

michals@
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 24.01.2018
Przeprowadzka do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) michals@ » 26.01.2018 11:02

Witam Wszystkich, chciałem poprosić o pomoc. Otóż poszukuję osoby z Polski, która zamieszkuje Chorwację (konkretnie Split lub okolice) na tyle długo aby znać język, lokalną kulturę, miasto oraz sprawnie poruszać się w tamtejszej administracji. Chciałbym aby ktoś taki podjął się (odpłatnie oczywiście) nauki języka chorwackiego oraz zdalnego wsparcia przy przeprowadzce rodziny z Polski do Chorwacji.
Jeżeli ktoś zna miejsce, stronę www gdzie można kogoś takiego znaleźć lub konkretną osobę, która by się tego podjęła to bardzo proszę o jakieś wskazówki.
Z góry dziękuję,
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011
Re: Przeprowadzka do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 26.01.2018 11:18

Jest Polak, który prowadzi w Splicie cukiernię : https://www.facebook.com/pg/LukaIceCrea ... e_internal
michals@
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 24.01.2018
Re: Przeprowadzka do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) michals@ » 27.01.2018 13:31

Dziękuję, skorzystam z podpowiedzi i spróbuję się skontaktować. Szczerze mówiąc to niewiele takich kontaktów można znaleźć..
Effi17
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 27.01.2018
Re: Przeprowadzka do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Effi17 » 27.01.2018 14:25

Dzień dobry. Myślę, że mogę trochę pomóc- nie przy nauce języka( bo sama się uczę dopiero) ale przy innych sprawach. Mój chłopak jest Chorwatem i mieszka w Kasteli (zaraz obok Splitu) więc może by się mógł dowiedzieć co trzeba. Ja sama planuje przeprowadzkę do Chorwacji w ciągu najbliższych miesięcy.. :)
Effi17
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 27.01.2018
Polacy mieszkający w Chorwacji.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Effi17 » 27.01.2018 14:34

Dobar dan! Czy znajdę tu rodaków, którzy na stałe mieszkają w Chorwacji?
Niebawem rzucam pracę i jadę do mojego chorwackiego chłopaka. Jest niepewność, jest obawa.. Ale miłość wymaga poświęceń. I wmawiam sobie, że do odważnych świat należy! Pracuję w laboratorium medycznym i jestem w trakcie zbierania informacji jakich dokumentów potrzebuje.. Mam do Was kilka pytań.
Czy w Chorwacji są jakieś instytucje zrzeszające polaków?
Jak żyje się w Chorwacji?
Jakieś rady? Sugestie? Przeciwwskazania? :P
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Polacy mieszkający w Chorwacji.

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 27.01.2018 16:24

Myślę, że na tym forum nie ma Polaków, którzy żyją i pracują w Chorwacji.
Poziom jakości życia nie jest taki sam we wszystkich częściach Chorwacji.
W Chorwacji jest dobrze, jeśli jest wystarczająco dużo pieniędzy!
Poljaci u Hrvatskoj
michals@
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 24.01.2018
Re: Przeprowadzka do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) michals@ » 27.01.2018 19:42

@Effi17 dziękuje za odpowiedź. Chciałbym dopytać czy Twój chłopak mówi także po polsku?
Effi17
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 27.01.2018
Re: Przeprowadzka do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Effi17 » 28.01.2018 15:28

Nie potrafie okrelic jego poziomu znajomosci jezyka. Z moimi rodzicami i babcia sie dogadal. Zreszta jezyk, ktorym sie komunikujemy miedzy soba to mix angielsko-polsko-chorwacki:)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Polacy mieszkający w Chorwacji.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.01.2018 19:05

Effi17 napisał(a):Dobar dan! Czy znajdę tu rodaków, którzy na stałe mieszkają w Chorwacji?
Niebawem rzucam pracę i jadę do mojego chorwackiego chłopaka. Jest niepewność, jest obawa.. Ale miłość wymaga poświęceń. I wmawiam sobie, że do odważnych świat należy! Pracuję w laboratorium medycznym i jestem w trakcie zbierania informacji jakich dokumentów potrzebuje.. Mam do Was kilka pytań.
Czy w Chorwacji są jakieś instytucje zrzeszające polaków?
Jak żyje się w Chorwacji?
Jakieś rady? Sugestie? Przeciwwskazania? :P

Dobar dan.

Kilka postów wyżej są dwa linki.

I jeszcze jeden >>> praca-dzialalnosc-gospodarcza-w-chorwacji-t30203.html
jozwiki
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 02.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) jozwiki » 02.02.2018 20:41

Witam
Szukam osoby ,znajacej biegle język chorwacki-polski , która pomoże przy założeniu firmy w Chorwacji , dodatkowo na około 6 miesięcy lub więcej praca przy food truck kierowanie dostawami , zatrudnianie pracowników itd tel +48792463350
Praca okolice Zadar
mimi1
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 16.05.2014
Re: Polacy mieszkający w Chorwacji.

Nieprzeczytany postnapisał(a) mimi1 » 03.02.2018 02:01

mirko napisał(a):Myślę, że na tym forum nie ma Polaków, którzy żyją i pracują w Chorwacji.
Poziom jakości życia nie jest taki sam we wszystkich częściach Chorwacji.
W Chorwacji jest dobrze, jeśli jest wystarczająco dużo pieniędzy!
Poljaci u Hrvatskoj


8O na jakiej podstawie taki wniosek jest nas bardzo dużo ludków którzy zamieszkują Chorwację na stałe

Pozdrawiam
M.
mimi1
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 16.05.2014
Re: Polacy mieszkający w Chorwacji.

Nieprzeczytany postnapisał(a) mimi1 » 03.02.2018 02:12

Janusz Bajcer napisał(a):
Effi17 napisał(a):Dobar dan! Czy znajdę tu rodaków, którzy na stałe mieszkają w Chorwacji?
Niebawem rzucam pracę i jadę do mojego chorwackiego chłopaka. Jest niepewność, jest obawa.. Ale miłość wymaga poświęceń. I wmawiam sobie, że do odważnych świat należy! Pracuję w laboratorium medycznym i jestem w trakcie zbierania informacji jakich dokumentów potrzebuje.. Mam do Was kilka pytań.
Czy w Chorwacji są jakieś instytucje zrzeszające polaków?
Jak żyje się w Chorwacji?
Jakieś rady? Sugestie? Przeciwwskazania? :P

Dobar dan.

Kilka postów wyżej są dwa linki.

I jeszcze jeden >>> praca-dzialalnosc-gospodarcza-w-chorwacji-t30203.html


jak masz pieniądze i pomysł na biznes to otwieraj
Chorwaci szczegulnie Dalmatyńcy są osobowościami posobnymi do polskich górali, czyli mieszkając tam musisz krakać tak jak wrony bo innaczej sie nie odnajdziesz. Pozdrawiam
mimi1
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 16.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mimi1 » 03.02.2018 02:15

a..... w HR jest kilka organizacji polonijnych a nawet szkół
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura chorwacka


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
nowe zicie w Chorwacji - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone