Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Praca, działalność gospodarcza w Chorwacji

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
BombelJL
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 19.10.2010
Praca, działalność gospodarcza w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) BombelJL » 19.10.2010 21:18

Witam
Poszukuje pomocy odnośnie rozpoczęcia działalności gospodarczej w Chorwacji. Jak macie wiadomości proszę o informację.
Bombel
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 20.10.2010 11:24

www.hitro.hr
Pozdrawiam
Biker_HR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 847
Dołączył(a): 18.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Biker_HR » 20.10.2010 12:53

Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 20.10.2010 15:48

Od 2008 roku chyba nic się nie zmieniło: http://www.gazetapodatnika.pl/artykuly/wlasna_firma_w_chorwacji_to_mozliwe-a_6613.htm

Ponadto napisałabym zapytanie do Ambasady RP w Zagrzebiu.
BombelJL
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 19.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) BombelJL » 21.10.2010 08:53

Dzięki za pomoc

Mam pytanie, we wszystkich informacjach pojawia się że potrzebny jest adres w Chorwacji, jak to załatwić, może ktoś pomoże z "Miejscowych"

Pozdrawiam

Bombel
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 21.10.2010 10:44

BombelJL napisał(a):Dzięki za pomoc

Mam pytanie, we wszystkich informacjach pojawia się że potrzebny jest adres w Chorwacji, jak to załatwić, może ktoś pomoże z "Miejscowych"
Pozdrawiam
Bombel

Obawiam się, że o to musisz zadbać sam. Firma musi mieć jakąś siedzibę, a i Ty musisz się gdzieś zameldować (niezbędne, by uzyskać konieczne przy załatwianiu pozolenia na prowadzenie działalności gospodarczej, pozowolenie na pobyt czasowy).
Pozdrawiam
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 21.10.2010 11:26

BombelJL napisał(a):Dzięki za pomoc

Mam pytanie, we wszystkich informacjach pojawia się że potrzebny jest adres w Chorwacji, jak to załatwić, może ktoś pomoże z "Miejscowych"

Pozdrawiam

Bombel


Możesz założyć spółkę z o.o. z jakimś ichnim biznesmenem tudzież biznesłumen.

Możesz po prostu sam wynająć lokal, w którym będzie prowadzona działalnosć. Przecież u nas jest analogicznie - firma musi mieć swój adres.
BombelJL
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 19.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) BombelJL » 22.10.2010 19:28

Ha i tu jest szkopół, bo żeby wynająć lokal pod prowadzenie działalności (tam gdzie chce to robić) to wymagają odemnie papierów chorwackich stwierdzających prowadzenie działalonści i kółko się zamyka. O spółce nie ma mowy bo "gadały jaskółki że do ...."
Może macie jakieś wyjście z tej sytuacji. potrzebny mi jest ten adres do maksymalnie końca lutego bo potem , tak mi się wydaje że można to zrobić, przeniosę siedzibę do miejsca docelowego.

Dzięki za odpowiedzi

Bombel
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 22.10.2010 21:39

A czy nie najłatwiej byłoby wysłać zapytanie na portal hitro.hr?
Pozdrawiam
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 22.10.2010 22:45

Kilka wlasciciei podalo adres biura ksiegovego, adwokata ktri pomagal zalozic spolke itp. Mje pitanie jest czy hcesz cos robić konkretnie czy do kupna nieruchomosci? Možesz winajanc adres u Polakow ktory maja jusz firmi chorwackie i winajmuja apartamenty. Sa ruzne mozliwosci.
BombelJL
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 19.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) BombelJL » 23.10.2010 19:52

Mam zamiar otworzyć bazę nurkową, mam dogadany pensjonaty lecz gospodarze nie podpiszą umowy bez założonej działalności.
Macie może namiar na takich ludzi którzy chętnie pomogą. (Trochę mam problem z chorwackim dopiero się ucze), lub gdzie ich szukać (najlepiej polaków).

Pozdrawiam

Bombel
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 24.10.2010 12:08

Na hr wybrzeżu działa kilka pl baz nurkowych.. może ktoś podzieli się doświadczeniami.
Pozdrawiam
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 24.10.2010 12:34

A ja nie jestem pewna, ale chyba na tę działalność będzie Ci potrzebna koncesja - upewnij się więc najpierw czy takową dostaniesz. Nie pensjonaty są podstawą działalności, tylko sama baza i jej zaplecze. A tak z ciekawości - w jakiej lokalizacji?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 24.10.2010 21:37

Plumek napisał(a):A ja nie jestem pewna, ale chyba na tę działalność będzie Ci potrzebna koncesja - upewnij się więc najpierw czy takową dostaniesz. Nie pensjonaty są podstawą działalności, tylko sama baza i jej zaplecze. A tak z ciekawości - w jakiej lokalizacji?


Też tak myślę... słuchając opowieści znajomej mi pl bazy nurkowej (mają blisko 10 letnie doświadczenie na trenie Hr) o ich zmaganiach z nieustannie zmieniającymi się (i zaostrzającymi się ) przepisami , chyba nie będzie łatwo...
Poza tym obawiam się, że takiej koncesji nie dostaje się na wieki wieków, ale co roku trzeba się o nią starać...i mam wrażenie, że w tym roku już będzie za późno na to , by myśleć o sezonie 2011... Trzeba z dużym wyprzedzeniem (czyli już pod koniec sierpnia należy myśleć o następnym sezonie). Z tego co kojarzę jest też konieczność zrobienia uprawnień w Hr...(przepisy wprowadzone w zeszłym roku, lub 2 lata temu ze względu na rosnąca stale ilość wypadków przy nurkowaniu). Zaznaczam, że jestem laikiem, powtarzam tylko relacje znajomych.
Pozdrawiam
BombelJL
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 19.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) BombelJL » 25.10.2010 14:11

Wszystkie pozwolenia posiadam, koncesje mam zapewnioną tylko brakuje mi adresu na założenie działalności. Potrzebuje adresu w okolicach wyspy PAG od listopada do końca lutego.

Pozdrawiam

BOMBEL
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Praca, działalność gospodarcza w Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone