Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Praca w Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 12.05.2011 18:36

slapol napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):.... do roku czasu pobytu bez przerwy (za poświadczniem, że posiada się ubezpieczenie zdrowotne i środki na utrzymacie w tym okresie).

Teraz idea bardziej zrozumiała :lol: ...czyli - nie zarabianie na wynajmie dla gości...


I szlag trafił :evil: A już miałem nadzieję że po znajomości na jakieś zniżki się załapię :cry:

Tak czy inaczej stukaj dalej :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.05.2011 18:43

Rysio napisał(a):
slapol napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):.... do roku czasu pobytu bez przerwy (za poświadczniem, że posiada się ubezpieczenie zdrowotne i środki na utrzymacie w tym okresie).

Teraz idea bardziej zrozumiała :lol: ...czyli - nie zarabianie na wynajmie dla gości...


I szlag trafił :evil: A już miałem nadzieję że po znajomości na jakieś zniżki się załapię :cry:

Tak czy inaczej stukaj dalej :wink:

Ciebie Rysiu zaproszę jak Rodzinę, tylko wal paciorki, abym stuknął :wink: :lol:
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 12.05.2011 19:00

Myślę, że w tym trudnym czasie w Chorwacji, lepiej wydać na wakacje, niż szukać pracę.
Sytuacja gospodarcza w Chorwacji nie jest daleko od sytuacji gospodarczej w Grecji. :cry:

Jeśli chodzi o ceny nieruchomości, spadają codziennie 8O
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 12.05.2011 19:45

mirko napisał(a):Myślę, że w tym trudnym czasie w Chorwacji, lepiej wydać na wakacje, niż szukać pracę.
Sytuacja gospodarcza w Chorwacji nie jest daleko od sytuacji gospodarczej w Grecji. :cry:
Jeśli chodzi o ceny nieruchomości, spadają codziennie 8O

W takim razie ceny za "lokal wakacyjny" powinny być przyzwoite ..... a jak sądze są zaprzeczeniem złej sytuacji. Ponoć coraz drożej wypoczywać w Chorwacji ( tak sądzę z postów zamieszczonych na forum. Osobiście nie sprawdzałem)
pzdr.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 12.05.2011 19:54

woka napisał(a):
mirko napisał(a):Myślę, że w tym trudnym czasie w Chorwacji, lepiej wydać na wakacje, niż szukać pracę.
Sytuacja gospodarcza w Chorwacji nie jest daleko od sytuacji gospodarczej w Grecji. :cry:
Jeśli chodzi o ceny nieruchomości, spadają codziennie 8O

W takim razie ceny za "lokal wakacyjny" powinny być przyzwoite ..... a jak sądze są zaprzeczeniem złej sytuacji. Ponoć coraz drożej wypoczywać w Chorwacji ( tak sądzę z postów zamieszczonych na forum. Osobiście nie sprawdzałem)
pzdr.

Specjalistą nie jestem, ale co mają ceny nieruchomosci (kupno/ sprzedaż) do cen wynajmu kwater wakacyjnych? Ceny prądu, wody itp. wzrastają, to jak ceny wynajmu kwater mogą spadać? Na pewno wakcje będą nieco droższe, choćby dlatego, że zdrożała żywność.. ale i w Pl zdożała, więc aż tak boleśnie pl turyści tego nie odczują...europejczycy chyba zdążyli już przyzwyczaić się do wyższych cen produktów żywnościowych ...
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 12.05.2011 20:06

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Specjalistą nie jestem, ale co mają ceny nieruchomosci (kupno/ sprzedaż) do cen wynajmu kwater wakacyjnych? Ceny prądu, wody itp. wzrastają, to jak ceny wynajmu kwater mogą spadać? Na pewno wakcje będą nieco droższe, choćby dlatego, że zdrożała żywność.. ale i w Pl zdożała, więc aż tak boleśnie pl turyści tego nie odczują...europejczycy chyba zdążyli już przyzwyczaić się do wyższych cen produktów żywnościowych ...

Masz rację.
Jednak bywa, że tam gdzie wszystko tanie, to i tanie jest "wczasowanie". Nie reguła ... tutaj chyba brak reguł.
Ja też nie jestem w tym mocny. Nie moja branża, nie mój kłopot.
pzdr.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.05.2011 20:53

Najważniejsze, to nie marudzić :lol:
Ceny rosną w całej Europie, nie nam oceniać, czy TU czy TAM bardziej. Jeśli ktoś chce zamoczyć d...(pupcię :oops: ) w ciepłym Jadranie - wybiera Crolandie, jeśli w zimnym morzu ....wali do Kołobrzegu... :lol:
Love chorwacja
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 10.07.2013
PRACA W CHORWACJI?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Love chorwacja » 18.07.2013 10:57

Witam, mam pytanie odnośnie pracy w Chorwacji. Słyszałem, że jest ciężko znaleźć pracę tam czyli tak samo jak u nas, ale jednak chciałem zapytać czy jest ktoś na forum kto pracuje w Chorwacji?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006
Re: PRACA W CHORWACJI?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 18.07.2013 11:38

Bezrobocie gigant.. płace niskie, a koszty utrzymania wysokie....to raczej w drugą stronę- Chorwaci szukają pracy ze granicami kraju...

Warunki podjęcia pracy na terenie RH przez obcokrajowców: klik
artykuł o ochronie rodzimego rynku pracy przed napływem zewnętrznej siły roboczej...
jakby to było potrzebne....
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 01.08.2015 18:37

Jest praca. Dugi Otok, miasto Sali fabrika puszek Mardešić, daja zakwaterowanie
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.08.2015 19:39

To Chorwatom się nie chce, że gastarbeiterów szukają?
:wink:
dadus
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 19.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dadus » 02.08.2015 16:22

chciałem odświerzyć temat,trochę czasu mineło,Chorwacja jest w UE więc może ktoś się orientuje(np.rezydenci) jak to jest z posiadaniem nieruchomości,jak jest wtedy z pobytem w Chorwacji,czy trzeba mieć meldunek czy można założyć konto w banku, itp.?
Freckled
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 09.01.2017
Praca w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Freckled » 09.01.2017 23:42

Witam wszystkich, forum obserwuję od dłuższego czasu. Jednak dopiero dziś zdecydowałam się założyć tu konto i zadać pytanie :)
Los tak chciał, że jestem z Chorwatem. Poznaliśmy się na - można powiedzieć - neutralnym gruncie (oboje jesteśmy marynarzami). Niebawem planujemy wspólnie zamieszkać i poważnie zastanawiam się nad przeprowadzką do Chorwacji. Jednak nie byłam tam nigdy, znam ten kraj jedynie z opowieści i z tego, co udało znaleźć mi się w sieci. Chłopak mieszka w Splicie. Zastanawiam się, czy jako osoba pracująca jedynie na statkach jako oficer nawigator, miałabym szansę znaleźć pracę. Znam dobrze język angielski, a w planach mam również naukę chorwackiego. Może ktoś mieszkający tam, orientuje się jak wygląda teraz sytuacja z zatrudnianiem obcokrajowców i ogólnie z pracą?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 10.01.2017 08:21

Skoro Twój chłopak jest Chorwatem mieszkającym w Splicie to chyba najlepsze źródło informacji nt. rynku pracy w swoim kraju, tym bardziej że jak piszesz oboje jesteście z tej samej branży.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.01.2017 09:39

Domyślam się, że szukasz pracy innej niż na statku, tzn. jakiejś stacjonarnej na miejscu? Bo pływanie to branża międzynarodowa i raczej nie ma chyba większego znaczenia, gdzie mieszkasz.
Może warto zerknąć na stopę bezrobocia. :?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone