Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

nowe zicie w Chorwacji

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107675
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Polacy mieszkający w Chorwacji.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.02.2018 15:10

mimi1 napisał(a):
mirko napisał(a):Myślę, że na tym forum nie ma Polaków, którzy żyją i pracują w Chorwacji.
Poziom jakości życia nie jest taki sam we wszystkich częściach Chorwacji.
W Chorwacji jest dobrze, jeśli jest wystarczająco dużo pieniędzy!
Poljaci u Hrvatskoj


8O na jakiej podstawie taki wniosek jest nas bardzo dużo ludków którzy zamieszkują Chorwację na stałe

Pozdrawiam
M.

Może tak jest, ale na forum ich nie widać, o czym Mirko napisał w swoim poście.

Jedna lastavica mimi1 ne stvara proljeće :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.07.2018 17:27

Leon napisał(a):Chorwacja ma powarzni problem demograficzni. Ze by tu dugo nie pisac, bo moj jezik polski jest niedobri i ciezko sie czyta sprubuje w skrucie. Jedinie skant mlodzy Chowaci nie emigruja jest wybrzeze (Istria i Dalmacija) oraz Zagrzeb i okolica. Coraz mniej ludzi zyje w innich obszarach. Najgorzej jest w Lice (miendzi tunelamy Mala Kapela i Sveti Rok :wink: ) oraz w Slawoniji. Jeden z pomislow jest rodawanie domow i ziemii uprawnej tym ktorzy chca zamieszkac tam z rodzina (dziecmy) i zaczanc pracowac. Samich Chorwatow nie wistarczy. Planuje sie tez umiarkowane przijmowanie imigrantow. Jezeli ktosz rozwarza taka opcje prosze poczitac:
http://net.hr/danas/hrvatska/borba-prot ... -doplatak/



Lika jest przepiękna. Nad morze blisko. Z językiem większych problemów nie mam, tylko z czego bym tam żyła? Hmmm... Z turystyki? Przez pół roku.
I jeszcze jedna rzecz - jestem bardzo wyczulona na punkcie problemów z alkoholem. Kilka razy spotkałam Chorwatów jeżdżących na tzw. "podwójnym gazie". Jak to wygląda w praktyce? A co z piciem w pracy? (W Polsce niestety z tym są duże problemy, zwłaszcza wśród kadry kierowniczej).
Siwy1969
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 14.04.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Siwy1969 » 14.04.2020 13:34

seth621 napisał(a):Hej Cromaniacy.

Interesuje mnie kontakt z kimś kto wyjechał i osiadł na stałe.
Próbowałem się kontaktować priv z kilkoma osobami, które wydawały się być zorientowane w temacie, ale bezskutecznie.
Czy mógłbym prosić, żeby ktoś z Was, którzy żyjecie w Chorwacji na stałe poświęcił mi chwilkę czasu?


Pozdrawiam
Darek
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 21.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 14.04.2020 14:18

Poprzednia strona

Powrót do Kultura chorwacka


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
nowe zicie w Chorwacji - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone