Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Novi Vinodolski

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
slazdu
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 13.02.2008
Novi Vinodolski

Nieprzeczytany postnapisał(a) slazdu » 11.05.2010 12:38

Witam
Przyznam się, że głowa mi pęka od przeglądania całego forum i znalezienia czegoś interesującego w okolicy, gdzie jadę w tym roku z rodziną. Wybieramy się na początku sierpnia do m. Novi Vinodolski. Bedę naprawdę głęboko wdzięczny za wskazanie miejsc, gdzie warto się wybrać i można zobaczyć coś ciekawego.
Dwa lata temu byliśmy na Istrii i postanowiliśmy stopniowo :) przesuwać się (co kilka lat) ku południowej części Chorwacji.
Czekam na jakiekolwiek sugestie, wskazania, fotki.
Pozdr.
Sławek (':lol:')
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 11.05.2010 12:39

No to twierdzę masz pod ręką :lol:
joasiasok
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 249
Dołączył(a): 27.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) joasiasok » 11.05.2010 16:20

Znajdź w przyblizeniu miejsce gdzie chcesz jechać i zbieraj info, inaczej zwariujesz od nadmiaru wrażeń. A Novi Vinodolski? Mnie sie tam średnio podobało, ale to moja opinia.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 11.05.2010 17:40

Nic prostrzego...
Przejrzyj dział Nasze Relacje z podróży w poszukiwaniu relacji z Kvarneru...
Pozdrawiam
labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3278
Dołączył(a): 11.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 11.05.2010 21:42

W skrócie Novi Vinodolski jest pięknym miasteczkiem, w miarę cichym i spokojnym, z piaszczystym dnem morza w centrum, z wysepką z kapliczką, a niedaleko do zwiedzania polecam twierdzę Nehaj w Senj, przełęcz górską z zapierającymi widokami nad twierdzą, trochę dalej na południe jedyny podobno fiord z zatopioną łodzią podwodną, którą widać trochę, A trochę dalej od wybrzeża tradycyjnie Park Plitvicki
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 12.05.2010 00:37

Byłem chyba ze dwa razy. Ale nie specjalnie- tak na trochę, bo sam w sobie to nie jest jakiś wyjątkowy cel podróży. Byłem na campie zlokalizowanym na mini półwyspie w osadzie Povile- na wschód od N.V.
Trochę tam budowali niedawno przy przystani- z nieużytków jakieś obiekty mieszkalno-biurowe chyba, ale to dobrze.
Ogólnie spoko, ale bez porywów.
Senj już ciekawszy do zwiedzania. Nehaj. Ale nie tylko, bo:

"Senj był zamieszkany już w czasach prehistorycznych.

IV wiek p.n.e. - na terenach dzisiejszego miasta Senj znajdowało się greckie osiedle Attienities
II wiek p.n.e. - Rzymianie załozyła port Senia
VII wiek - w Senju osiedlają się Awarowie i Chorwaci
1169 - założenie katolickiej diecezji
1184 - król węgierski Bela III przekazuje miasto Templariuszom
1526 - po bitwie pod Mohaczem w Senju znajduje schronienie wielu Uskoków z Sinja i Klisu
1558 - ukończenie twierdzy Nehaj (położonej na wzgórzu w pobliżu miasta."

Wracając do N.V.
Wybierz się w góry zobaczyć morze z wysokości- tego nie ma na Istrii.
Na tę wieżę bym się wybrał. :) Jest olśniewająco biała- przynajmniej była jeszcze w 2007. :lol:

"W mieście znajduje się 36-metrowa wieża kościoła św. Filipa i św. Jakova (św. Jakuba), zamek Frankopanów, mury rzymskiej fortecy "Lopsica", biblioteka z 1845 roku, katedra, dom braci Mažuranić, muzeum i galeria, w której można znaleźć najstarsze elementy folkloru Novi Vinodolski."


Czyli taki se kurorcik.
:)
http://www.novi-vinodolski.hr
http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0223071425
slazdu
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 13.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) slazdu » 12.05.2010 08:31

Witam ponownie
':)' Wiedziałem, że na to forum zaglądają suuper ludzie. Teraz już nie budzą się w mojej wyobraźni niepokojące wątpliwości, czy nie lepiej byłoby w inny rejon.
Wielkie dzięki.
Pozdr.
Sławek
Olisia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 18.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olisia » 12.05.2010 08:56

Pierwszy raz wogóle w Chorawcji trafiliśmy do Noviego i podobało nam się.
Potem była Dalmacja - Primosten, Tucepi, Cavtat, Podgora .... - no i raczej nie wrócę już do Noviego.
To jakieś 3 godz jazdy dalej a warto pojechać i nie będziesz żałował :wink:
Także moim zdaniem lepiej wybrać się dalej na południe.
bobemce
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bobemce » 13.05.2010 00:31

W Novi Vinodolski byłem dwa razy, za pierwszym razem, gdy tam trafiłem, była to moja druga wizyta w Chorwacji w ogóle.

Wtedy zwiedzaliśmy Plitvickie Jeziora, gdzie koniecznie musisz się wybrać. Ale ponieważ będziesz w szczycie sezonu - wyjedź z NV wcześnie rano, bo dojazd na miejsce zajmuje trochę czasu. A możesz trafić na korek przed parkiem, najlepiej zwiedźcie go w środku tygodnia ;)

Nikt nie napisał jeszcze o wyspie Krk. Przeprawa przez most (płatna) niezgorszej urody, zwiedzanie miejscowości Krk, która ma swój urok... choć woda w morzu tam akurat była jakaś zimniejsza :P Koniecznie jedź zobaczyć Starą Baskę na wyspie, wrażenia z dojazdu niezapomniane :)

Jeśli dobrze pamiętam, w Crikvenicy jest delfinarium, albo jakieś inne duże akwarium, ale tam nie zajrzałem, a może było warto.

A tak swoją drogą - jak już opuścisz Kvarner i trafisz do Dalmacji - możesz tam już długo nie wracać :)

pzdr
WolfAtTheDoor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 349
Dołączył(a): 16.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) WolfAtTheDoor » 21.05.2010 22:02

Novi Vinodolski to dość fajne miasteczko. Jak jeszcze nie byłeś na południu Chorwacji to na bank nie będziecie zawiedzeni. Jest gdzie spać, jest co pić zabawa do rana. Tak jak ktoś wspomniał wielką zaletą są piaszczyste plaże (tzn same plaże sa kamieniste ale po wejścu do wody jest piasek) - tak jest na głównej plaży. Mała wysepka to duża atrakcja - mozna tam popłynac rowerkiem tylko trza na jeżowce uważać. Proponuję również skorzystać z atrakcji wodnych (np banan albo tuby). W nocy miasteczko tętni życiem - jest główna uliczka odrestaurowana z restauracjami, pizzeriami (można zjeść niezłą pizzę w dwóch pizzeriach w tym miasteczku), kawiarynkami na której można coś zjeść...czasami w miasteczku są jakieś małe atrakcje - my trafilismy na mecz koszykówki, w piłkę nożną też tam grali pewnego wieczoru. Novi Vinodolski ma też fajną starówkę gdzie pod kościołem mozna fajne zdjecia pocykać z widokiem na port (pod kościołem jest uroczy mały placyk).
Posuwanie się ku południu - co rok dalej, to dobra taktyka.
Udanych wakacji życzę.
Krzysztof66
Croentuzjasta
Posty: 202
Dołączył(a): 25.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof66 » 06.03.2012 13:33

Czy ktoś z forumowiczów ma nieco bardzie aktualne informacje na temat tej miejscowości? W lipcu właśnie tam zaplanowałem wakacje i chciałbym coś o niej poczytać. Mój wybór padł na nią z bardzo prostej przyczyny. Jest ona położona dość blisko - i już.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 06.03.2012 14:18

Zawsze i wszędzie najświeższe wiadomości na stronach miejscowych wspólnot turystycznych ...
T.Z. Novi Vinodolski
Krzysztof66
Croentuzjasta
Posty: 202
Dołączył(a): 25.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof66 » 06.03.2012 15:34

Dzięki za ten namiar. Ale taką stronę traktuję bardziej jako autopromocję. Mnie interesują opinie forumowiczów, czyli tych co doświadczyli organoleptycznie.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 06.03.2012 15:47

Krzysztof66 napisał(a):Dzięki za ten namiar. Ale taką stronę traktuję bardziej jako autopromocję. Mnie interesują opinie forumowiczów, czyli tych co doświadczyli organoleptycznie.


No jasne, ale jaką masz gwrancję, że forumowicz "Kowalski" ma dokładnie takie same priorytety jak Ty? Dokładnie tak smo jak Ty lubi spędzać urlop, ma podobny gust, oczekiwania itp. To, że ktoś napisze Ci, że jest super, nie znaczy, że i dla Ciebie będzie super (czy odwrotnie, odradzi...a może to dla Ciebie idealne miejsce na odpoczynek....)
Napisz, jakie są Twoje oczekiwania i czego tak naprawdę szukasz.. bo ilu ludzi, tyle opinii.. a Twoja, znając życie, byłaby jeszcze inna...
Przejrzyj uważnie podlinkowaną przeze mnie stronę. Zwróć uwagę, jakie możliwosći daje ta właśnie lokalizacja (jakie plaże, jaki klimat samej miejscowości, co można zobaczyć w okolicy, jak spędzać czas, jaka jest oferta i infrastruktura dla turystów itp. itd; obejrzuj foty....). Potem dopytaj, ale konkretnie....i sam zdecydujesz, czy to miejsce dla Ciebie, czy też raczej nie.
Pozdrawiam
Krzysztof66
Croentuzjasta
Posty: 202
Dołączył(a): 25.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof66 » 06.03.2012 15:54

To tak jak w życiu nigdy nie ma pewności i oczywistości, że każdy postrzega rzeczywistość jednakowo. Dlatego liczę na opisy tego co ktoś zauważył, doświadczył, przeżył itp. A ja już sam potrafię wybrać co dla nie jest właściwsze a co nie. Poza tym liczę na uczciwość piszących i obiektywizm bez kolorowania. A to, że ta miejscowość jest dla mnie to już przesądzone z uwagi na dokonaną rezerwację. Bez wątpienia przejrzę wszystko co jest na polecanej przez Ciebie stronie. Pozdrawiam.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone