Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Novalja... Chorwacka Ibiza?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jarekrk
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.06.2009
Novalja... Chorwacka Ibiza?

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarekrk » 27.06.2009 21:11

Witam was, założyłem temat bo bardzo mało informacji znalazłem o tej mieścinie:)
chcemy się tam wybrać na koniec sierpnia w 4 osoby ( 2 pary)z Krakowa wyruszamy:) , czytałem trochę i oglądaliśmy zdjęcia , filmy , i to podobno taka mała Chorwacka Ibiza , czy to na serio jest aż taka imprezownia?
Moje pozostałe pytania to :
Czy ceny są takie jak w innych miejscowościach Makarska, itp. czy już drożej bardzo ?
Jedno dla mnie ważne pytanie czy tam są plaże płytkie ? Czy raczej odwrotnie? Niestety nie jestem dobrym pływakiem , ale bardzo lubię w wodzie siedzieć:)
a nie chce się rozczarować , iż pojadę tam a tu lipa:)
Ogólnie za każde info na temat plaży będę wdzięczny


pozdrawiam Jarek
EdiSk8
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 28.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) EdiSk8 » 28.06.2009 12:19

Jasne że są płytkie plaże :D

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=23862&highlight=

też się wybieram do Novalji ale początkiem sierpnia, przekonały nas właśnie te imprezy i aktywne spędzenie czasu jak i dziewicze plaże takie jak w poście nero z jego relacji z wyspy pag - po prostu idealne miejsce dla nas :D
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 28.06.2009 13:31

Podepnę się do tematu.
Czy wie ktoś jak wygląda sytuacja z przemieszczaniem się między miasteczkami późnym wieczorem / w nocy?
Będę mieszkała w Mandre, ale jakby się nam zachciało imprezy, to czy spokojnie z Novalii można wrócić taksówką.
Jaki to może być mniej-więcej koszt?
Serdecznie pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź. :)
haweja
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 04.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) haweja » 29.06.2009 11:15

A w jakim terminie będziesz w Mandre? tak na marginesie z Novaliji nie wraca się nocą tylko rano :D
jarekrk
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarekrk » 29.06.2009 11:29

nikt z Forum nie był w NoValji aby mógł coś pomóc?
lechud
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 24.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechud » 29.06.2009 11:54

Witam,
Własnie wróciłem w sobotę z Novalji :)
Zatem zaczynając od początku. Sama Novalja na miano Ibizy chyba nie zasługuje. Plaża Żrce za to jak najbardziej. Pomimo tego , że sezon jeszcze się tam nie zaczął można juz sobie wyobrazić co się tam dzieje wieczorami. Po nocnej imprezie młodzież pewnie odsypia większą część dnia żeby mieć siłe na kolejną imprezę. Plaża Żrce leży jakieś max 2km od miasta w stronę Pagu.
Jeśli chodzi o plaże miejskie to temat wygląda tak ze nie wszystkie są głębokie od razu. Cała plaża przy promenadzie (jeśli można tak to nazwać) jest kamienista , żwirkowa o szerokości 2-3 m. Wchodząc masz co krok głębiej. Powiedzmy 10 kroków i miałem po szyję a za wysoki nie jestem bo raptem 170cm :) .
Druga plaża za portem ma łagodne zejscie w morze i jest powiedzmy w połowie żwirkowa w połowie piaszczysta ( piach oczywiscie nie jest tym z czym mamy do czynienia nad Bałtykiem). Idealna dla dzieci.
Co do cen to porównując z cenami w Zadarze to chyba jest wszystko zbliżone. Na zakupy można iść do sklepu o nazwie Novalis w samym centrum lub podjechać autem do marketu Konzum lub Hiper Novalis - oba usytuowane przy wylocie na Pag.
Jak w końcu jakoś wróce do normalnego trybu życia to napisze dłuższą relację ale na chwilę obecna jak macie jakieś pytania to chętnie odpowiem.
EdiSk8
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 28.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) EdiSk8 » 29.06.2009 13:29

mam pytanie odnośnie klubu papaya i aquarius - czy tam się płaci za wlot ? czy jest za free ?
jak z cenami innych atrakcji ? jak np. skok na bandżi ? wypożyczenie skuterów wodnych ?
lechud
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 24.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechud » 29.06.2009 13:48

W związku tym , że sezon jeszcze się nie zaczął jak byłem i kluby przechodzily ostatnie prace renowacyjne nie powiem jak wygląda temat ze wstepem wydaje mi się że wjazd jest chyba free.
Baseny w aqariusie nie były jeszcze wypełnione wodą nawet, jedynie poustawiane fotele na zewnątrz.
Skutery zaś 150kn za 15 min , skok na linie też nie był czynny kiedy byłem.
Atrakcje w stylu browar kosztuja mniej więcej: 10kn za 0.2 14kn za 0,33 a 17kn za 0,5, pseudo hamburger : 15kn, drink: wódka z sokiem : 20kn , parking 4kn za godzinę
EdiSk8
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 28.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) EdiSk8 » 30.06.2009 14:33

mam jeszcze jedno pytanie odnośnie apartamentów blisko plaży zrce, jest tam dość duży wybór ? bo moi znajomi już się martwią że tu imprezy ciągle a na chate trzeba wrócić i ktoś musi prowadzić dlatego najlepszym rozwiązaniem byłaby bliska lokalizacja apartamentu plaży zrce
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 30.06.2009 16:44

haweja napisał(a):A w jakim terminie będziesz w Mandre? tak na marginesie z Novaliji nie wraca się nocą tylko rano :D

We wrześniu, ale nie mam dokładnej daty ustalonej.
Rano wracać nie będę, rano to już na plaży plackiem leżę :)
julia245
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 17.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) julia245 » 30.06.2009 18:09

Mam pytanko my wyruszamy 15.08 mieszkamy w Novalji jedziemy z dziećmi 2 latka i 5 lat czy możesz nam polecic jakieś plaże dość spokojne bo chciałabym też troszke uciec od tłumu a tak poza tym co możesz nam polecić ze zwiedzania czy można na jakąś wycieczke sie zapisać i gdzie i jeszcze jedno pytanko jaką trasą jechałeś my chcielibyśmy ominąć płatną dość wysoko słowenię ale nie wiem czy to ma sens pozdrawiam i prosze o info.
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 30.06.2009 18:50

julia245 napisał(a):Mam pytanko my wyruszamy 15.08 mieszkamy w Novalji jedziemy z dziećmi 2 latka i 5 lat czy możesz nam polecic jakieś plaże dość spokojne bo chciałabym też troszke uciec od tłumu a tak poza tym co możesz nam polecić ze zwiedzania czy można na jakąś wycieczke sie zapisać i gdzie i jeszcze jedno pytanko jaką trasą jechałeś my chcielibyśmy ominąć płatną dość wysoko słowenię ale nie wiem czy to ma sens pozdrawiam i prosze o info.

TU o omijaniu Słoweńskiej autostrady.
Co do zwiedzania Pagu o powrocie z miasta Pag
Jest więcej tego typu tematów,
podałam po jednym.
Wystarczy trochę wysiłku w poszukiwaniach...
Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 30.06.2009 18:51 przez mutiaq, łącznie edytowano 1 raz
EdiSk8
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 28.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) EdiSk8 » 30.06.2009 18:50

julia245 napisał(a):Mam pytanko my wyruszamy 15.08 mieszkamy w Novalji jedziemy z dziećmi 2 latka i 5 lat czy możesz nam polecic jakieś plaże dość spokojne bo chciałabym też troszke uciec od tłumu.


tutaj masz przydatny temat co to spokojnych i pięknych plaż:

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=23829&highlight=


ja ponawiam pytanie odnośnie apartamentów blisko plaży zrce - jest spory wybór ? chcemy żeby każdy mógł sobie do woli poimprezować i wracać do domu na piechotę
lechud
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 24.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechud » 30.06.2009 22:17

Edi, jeśli chodzi o apartamenty blisko Żrce to powiem tak najbliższe w Novalji są ok 2km na butach od samej plaży (chyba , że jakiś skrót wynajdziecie :) ) Apartamenty te są zaś oddalone o dobry kilkaset metrów od tzw centrum Novalji więc jeśli jedziecie w ciemno i chcecie mieć blisko do Żrce to postawcie auto przy marketach : Konzum lub HiperNovalja i udajcie się kawałek pieszo od domku do domku w poszukiwaniu szczęścia. W ciądu ostatnich 5 lat Novalja sporo sie rozbudowała z tego co usłyszałem od novalijczyków więc i apartamentów do przeglądu jest sporo. Najlepiej gdybyście dojechali tam gdzieś przed 9 rano żeby mieć czas na szukanie. Im bliżej południa to wierz mi , że ochota na szukanie przechodzi w temp . pow. 30 stopni.
Pozdrawiam
EdiSk8
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 28.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) EdiSk8 » 01.07.2009 13:56

jeszcze jedno - a jak lepiej dojechać ? prom czy most ? z tego co widziałem na jednym z wątków jedni polecają prom inni zaś most, mi jednak bardziej podchodzi promem bo jest od razu blisko do Novalji ale nie wiadomo ile się będzie czekać na kolejny kurs, most dalej ale znów za darmo i jest dylemat :?
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Novalja... Chorwacka Ibiza?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone