Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Noclegi 2023 - ceny?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
StaryMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 22.09.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) StaryMarek » 23.01.2023 19:19

Upewnijcie mnie że nie śnię. Wszystko drożeje, Chorwacja też, ale by w 5 miesięcy podrożało niemal 100%
Rezerwowałem Vrsar, camping Koversada we wrześniu u.r. Za 14 dni z wyżywieniem wyszło na dwie osoby 84 Euro dniówka.
Dzisiaj tak z ciekawości sprawdziłem i mało mnie nie powaliło.
Z końcem roku było 95 Euro dniówka, dzisiaj to 147 Euro dniówka. Ta sama opcja z tym samym zestawem.

Może ktoś się na tym zna. Czy mnie obowiązuje cena zatwierdzonej i potwierdzonej rezerwacji?
Ja sądzę że tak, ale może ktoś miał podobne doświadczenie.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 23.01.2023 20:14

StaryMarek napisał(a):Może ktoś się na tym zna. Czy mnie obowiązuje cena zatwierdzonej i potwierdzonej rezerwacji?
Ja sądzę że tak, ale może ktoś miał podobne doświadczenie.

Normalnie tak powinno być, ale zawsze mogą powołać się na jakieś zdarzenia losowe, jak nie zaakceptujesz ich warunków. Rezerwowałem koniec października, cena była 100 €, obecnie cena w tym obiekcie jest już 110 €. Prawdziwy szok przeżył kilkanaście lat temu mój kolega z Krakowa, który ze swoją wtedy świeżo upieczoną małżonką, wynajął przyczepę na Helu w Chałupach bodajże. Dokładnie już nie pamiętam ceny, ale zaklepał powiedzmy za 100 PLN/doba, wpłacił zaliczkę, a po przyjeździe na miejsce otrzymał informację w recepcji, że albo płaci dwa razy więcej, albo mu od ręki zwracają zaliczkę, bo chętnych za 200 PLN/doba mają od ręki.
StaryMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 22.09.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) StaryMarek » 23.01.2023 20:23

SebastianM napisał(a):
StaryMarek napisał(a):Może ktoś się na tym zna. Czy mnie obowiązuje cena zatwierdzonej i potwierdzonej rezerwacji?
Ja sądzę że tak, ale może ktoś miał podobne doświadczenie.

Normalnie tak powinno być, ale zawsze mogą powołać się na jakieś zdarzenia losowe, jak nie zaakceptujesz ich warunków. Rezerwowałem koniec października, cena była 100 €, obecnie cena w tym obiekcie jest już 110 €. Prawdziwy szok przeżył kilkanaście lat temu mój kolega z Krakowa, który ze swoją wtedy świeżo upieczoną małżonką, wynajął przyczepę na Helu w Chałupach bodajże. Dokładnie już nie pamiętam ceny, ale zaklepał powiedzmy za 100 PLN/doba, wpłacił zaliczkę, a po przyjeździe na miejsce otrzymał informację w recepcji, że albo płaci dwa razy więcej, albo mu od ręki zwracają zaliczkę, bo chętnych za 200 PLN/doba mają od ręki.

I tu jest właśnie ten haczyk "zaliczka" lub "zadatek"
Zaliczkę zawsze można zwrócić bez konsekwencji.
Ja owszem, jeszcze w październiku napisałem do recepcji z tym pytaniem. Odpisali że obowiązuje mnie cena zatwierdzonej rezerwacji.
Ale wówczas była to różnica 2 euro za dniówkę. Teraz to prawie 100% i stąd moje takie małe obawy.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 23.01.2023 20:31

Jeżeli to jest szanująca się marka i zależy im na dobrej opinii, to nie powinni zmienić Ci ceny rezerwacji. Jeżeli masz dodatkowo potwierdzenie, że obowiązuje Cię stara cena, raczej bym się nie obawiał. Jest jeszcze jedna opcja, załapałeś się na promkę, jako jeden z pierwszych ;) .
StaryMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 22.09.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) StaryMarek » 23.01.2023 21:26

SebastianM napisał(a):Jeżeli to jest szanująca się marka i zależy im na dobrej opinii, to nie powinni zmienić Ci ceny rezerwacji. Jeżeli masz dodatkowo potwierdzenie, że obowiązuje Cię stara cena, raczej bym się nie obawiał. Jest jeszcze jedna opcja, załapałeś się na promkę, jako jeden z pierwszych ;) .


Mam jedynie maila że obowiązuje mnie cena zatwierdzonej rezerwacji. Myślę że to powinno wystarczyć.
Umowy, to nawet nie wiem czy jakaś jest. Pewnie jest, ale pewnie kastracji mi nie grozi to nawet nie szukałem jej. Zarezerwowałem podąłem dane i tyle wszystkiego. A i tak pewnie po Chorwacku :-)
No tak, czuję się w tym przypadku szczęśliwiec.
Coś tam było... premia za wcześniejszą rezerwacje. Sądziłem że to kilka miesięcy a nie rok :-)

No cóż, duma mnie rozpiera że udało mi się koszty zbić na 50%.
Mam dokładnie taką cenę jak w zeszłym roku, tylko że wówczas tylko cztery miesiące wcześniej.
anielkak
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 06.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) anielkak » 23.01.2023 22:47

StaryMarek napisał(a):Może ktoś się na tym zna. Czy mnie obowiązuje cena zatwierdzonej i potwierdzonej rezerwacji?
Ja sądzę że tak, ale może ktoś miał podobne doświadczenie.

Jeśli rezerwujesz przez booking, to na 100% obowiązuje, jeśli bezpośrednio to też, ale zawsze mogą Ci wypowiedzieć rezerwację z uwagi na "nagły" remont itp.
StaryMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 22.09.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) StaryMarek » 23.01.2023 23:48

anielkak napisał(a):
StaryMarek napisał(a):Może ktoś się na tym zna. Czy mnie obowiązuje cena zatwierdzonej i potwierdzonej rezerwacji?
Ja sądzę że tak, ale może ktoś miał podobne doświadczenie.

Jeśli rezerwujesz przez booking, to na 100% obowiązuje, jeśli bezpośrednio to też, ale zawsze mogą Ci wypowiedzieć rezerwację z uwagi na "nagły" remont itp.


Nie strasz mnie bo dobrze mi się dzień zaczął :-)
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 24.01.2023 15:31

Chyba wystarczy mieć świadomość że niektórzy potrafią wywinąć takie numery.
Ale nikt komu zależy na dobrej opinii tak nie robi..
StaryMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 22.09.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) StaryMarek » 24.01.2023 16:01

yarko2000 napisał(a):Chyba wystarczy mieć świadomość że niektórzy potrafią wywinąć takie numery.
Ale nikt komu zależy na dobrej opinii tak nie robi..


Już dostałem odpowiedź mailem. Obowiązuje mnie cena potwierdzonej rezerwacji.
Potwierdzona rezerwacja to od momentu zatwierdzenia karty płatniczej.
Qrde, trochę a nawet bardzo duma mnie rozpiera. Obecna cena faktycznie robi wrażenie.
Szukałem na bookingu i Chorwacja za 84 euro dniówka w dwie osoby z wyżywieniem to już utopia.
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 24.01.2023 16:57

Po co szukac na stronach posrednikow ?Tam w dobrych cenach sa naprawde nieliczne kwatery a wystarczy wbic w google dana miejscowosc wpisac sobe czy apartmani i koleczkiem zblizyc dana miejscowosc i masz kwatery bezposrednio. Ja teraz walkuje wyspe Rab i okolice miasta Rab za 3 osoby tak do 100 metrow z miejscem na motorowke musze liczyc minimum 70 euro za 3 osoby .Taniej w miejscowosci Kampor za 60 euro ale zdjecia okolicy mnie nie przekonuja. Przerzucilem w necie chyba wszystko co sie wyswietlilo.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 24.01.2023 22:25

StaryMarek napisał(a):Szukałem na bookingu i Chorwacja za 84 euro dniówka w dwie osoby z wyżywieniem to już utopia.


Taka cena z pełnym wyżywieniem to w każdym cywilizowanym kraju jest utopią.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 24.01.2023 22:34

marekkowalak napisał(a):Taka cena z pełnym wyżywieniem to w każdym cywilizowanym kraju jest utopią.

Nic dodać, nic ująć. Zasadniczo można jeszcze poprosić o voucher, wtedy już wszystko mamy czarno na białym .
robiz
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 07.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) robiz » 24.01.2023 22:42

StaryMarek napisał(a):Upewnijcie mnie że nie śnię. Wszystko drożeje, Chorwacja też, ale by w 5 miesięcy podrożało niemal 100%
Rezerwowałem Vrsar, camping Koversada we wrześniu u.r. Za 14 dni z wyżywieniem wyszło na dwie osoby 84 Euro dniówka.
Dzisiaj tak z ciekawości sprawdziłem i mało mnie nie powaliło.
Z końcem roku było 95 Euro dniówka, dzisiaj to 147 Euro dniówka. Ta sama opcja z tym samym zestawem.

Może ktoś się na tym zna. Czy mnie obowiązuje cena zatwierdzonej i potwierdzonej rezerwacji?
Ja sądzę że tak, ale może ktoś miał podobne doświadczenie.


Zawsze rezerwuję wcześniej i to mi się opłaca :D

Dokładnie 28.08.2022r zarezerwowałam domek holenderski z 3 sypialniami i 2 łazienkami na kempingu we Vrsarze dla 4 osób i 1 dziecka od 9 do 19.05.2023 za 716 euro z możliwością bezpłatnego odwołania 3 dni przed przyjazdem . Ostatnio sprawdziłam ceny na tym kempingu i ten domek w powyższym terminie kosztuje już 1016 euro 8O
300 euro piechotą nie chodzi :-D
A jeszcze kilka miesięcy temu pewien user z tego forum był bardzo zdziwiony moimi wczesnymi rezerwacjami 8) :papa:
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 24.01.2023 22:52

robiz napisał(a):
StaryMarek napisał(a):Zawsze rezerwuję wcześniej i to mi się opłaca :D
Dokładnie 28.08.2022r zarezerwowałam domek holenderski z 3 sypialniami i 2 łazienkami na kempingu we Vrsarze

Przypomina mi się 2022, kiedy w styczniu zacząłem szukać czegoś w Lovište lub Žuljana. Jeszcze nigdy nie wysłałem tylu zapytań, około 20 myślę, wszystko zajęte lub bez odpowiedzi. Ostatecznie skończyliśmy w Klek i było mega. Na ten rok już zarezerwowałem w październiku zeszłego roku ;) . Obecnie cena jest jedynie o 10 może 15 € wyższa .
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 26.01.2023 14:30

marekkowalak napisał(a):
StaryMarek napisał(a):Ostatnich gryza psy.


Bajka powtarzana tu już kilka razy - tylko nie wiem w jakim celu. Wakacje w Chorwacji to nie służba w GROM-ie.

Właśnie znajomi z pracy rezerwowali Fažanę na lipiec.

Przez ponad 2 tygodnie przebierali w ofertach i spokojnie wybrali sobie apartament 2+2 300 m od plaży za 75 euro. A wybór mieli spory.

Ja jeszcze nigdy nie rezerwowałem wcześniej niż w kwietniu (czyli 3 miesiące przed wyjazdem) i nigdy jeszcze nie miałem problemów ze znalezieniem czegoś w dobrej cenie i lokalizacji.


A to różnie, ofert i miejscówek jest tyle, że bez problemu można wybierać nawet w szczycie sezonu. Osobiście jednak wole mieć wcześniej zaklepane. Jak tylko ustalę termin urlopu to od razu szukam czegoś fajnego. Od paru lat praktykujemy AirB&B i na koniec sierpnia, początek września 9 dni w pełni wyposażone mieszkanie w dość fajnym standardzie z kuchnią, widokiem na morze i zejściem na plażę 50m. 80 euro doba 2+2. :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje

cron
Noclegi 2023 - ceny? - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone