Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

nocleg w ciemno

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
nocleg w ciemno

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.04.2014 16:35

Chcielibyśmy jechać do Chorwacji pierwszy raz ale z trzyletnim dzieckiem okolice Omisa i zastanawiam się czy znajdę nocleg bez wcześniejszej rezerwacji w Austrii bądź na Węgrzech? dla czego tak... ponieważ chcielibyśmy przejechać pierwszego dnia jak najwięcej się da. O nocnej jeździe nie ma mowy. Czy ktoś tak robił? Jeśli tak to którą trasę polecacie: przez Austrię czy Węgry? Proszę o porady i z góry dziękuję
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 13.04.2014 18:07

Jadąc z Łodzi, ok. połowa trasy wypada w okolicach Graz. Proponuję zajrzeć na B...ing wybrać nocleg, zarezerwować i jechać bez nerwów. Szczególnie z małym dzieckiem podróż musi być zaplanowana. Co do trasy to z Łodzi najlepiej przez CZ i A.
misiudg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 22.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiudg » 13.04.2014 18:17

Witam, też bym proponował zarezerwować nocleg aby mieć święty spokój ale możesz zabrać 500 dodatkowych euro i nie martwić się noclegiem, w każdym 5* znajdziesz miejsce :)
piekarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 679
Dołączył(a): 11.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekarz » 13.04.2014 19:06

Jeśli macie wyznaczoną trasę przejazdu a chcecie dojechać pierwszego dnia jak najdalej, to spiszcie sobie z waszej trasy kilka potencjalnych noclegów z netu z namiarami. Poszukajcie też polecanych noclegów na forum. Będzie trochę bezpieczniej niż zupełnie w ciemno.
Jeśli omijacie autostradę w Slovenji polecam "Gostisce Pri Sivi Caplji" Trnovska vas 44, Slovenija
LFB
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) LFB » 14.04.2014 09:19

stopczyk22 napisał(a):Chcielibyśmy jechać do Chorwacji pierwszy raz ale z trzyletnim dzieckiem okolice Omisa i zastanawiam się czy znajdę nocleg bez wcześniejszej rezerwacji w Austrii bądź na Węgrzech? dla czego tak... ponieważ chcielibyśmy przejechać pierwszego dnia jak najwięcej się da. O nocnej jeździe nie ma mowy. Czy ktoś tak robił? Jeśli tak to którą trasę polecacie: przez Austrię czy Węgry? Proszę o porady i z góry dziękuję

Ja polecam trasę przez Węgry i nocleg w Nagykanizsa. Jechałem tak z trzylatką, potem czterolatką, a w tym roku z siedmiolatką też tak pojadę :)
Wyjazd z Łodzi o 7:30, dwa postoje po 30 minut, 1 postój 1h, w hotelu jesteś na 20:00.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 14.04.2014 09:40

stopczyk22 napisał(a):Chcielibyśmy jechać do Chorwacji pierwszy raz ale z trzyletnim dzieckiem okolice Omisa i zastanawiam się czy znajdę nocleg bez wcześniejszej rezerwacji w Austrii bądź na Węgrzech?


Szukałeś tutaj?
gdzie-spac-w-drodze-do-hr-i-z-powrotem-polecamy-i-odradzamy-t17806-1695.html

Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.04.2014 10:35

Dzieki wielkie szukałam czytałam i tego jest taki ogrom że oczopląsu juz dostałam. niewiem co zrobimy bo generalnie miała być grecka wyspa kos ale bilety rynair coś drogie w tym roku a za tą cenę mogli byśmy do cro pojechać własnym autkiem i pozwiedzać przy okazji. córcia to jedno z nielicznych dzieci które nie zasypia od szumu auta :-( a mąż nie chce jechać nocą no i z tąd pomysł żeby jechsć ile damy radę. w zeszłym roku jechaliśmy nad bałtyk do dziwnowa 530 km i nie było tak źle.... sle tu mamy prawie x 3. raz jeszcze dzieki za odzew
LFB
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) LFB » 14.04.2014 10:46

stopczyk22 napisał(a):Dzieki wielkie szukałam czytałam i tego jest taki ogrom że oczopląsu juz dostałam. niewiem co zrobimy bo generalnie miała być grecka wyspa kos ale bilety rynair coś drogie w tym roku a za tą cenę mogli byśmy do cro pojechać własnym autkiem i pozwiedzać przy okazji. córcia to jedno z nielicznych dzieci które nie zasypia od szumu auta :-( a mąż nie chce jechać nocą no i z tąd pomysł żeby jechsć ile damy radę. w zeszłym roku jechaliśmy nad bałtyk do dziwnowa 530 km i nie było tak źle.... sle tu mamy prawie x 3. raz jeszcze dzieki za odzew

W tym roku córcia jest o rok starsza. Da radę, kupicie fajne książeczki, kolorowanki, lub jeśli wolicie tablet z bajkami i grami i będzie dobrze. Moja sporo czasu spędziła patrząc za okno i podziwiając nowe dla siebie widoki. Np na Węgrzech pola słoneczników, wcześniej i później góry, dała rade bez problemu mimo iż niewiele w aucie spała, ale to i nawet dobrze bo potem w hotelu nie rozrabiała do 24 :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.04.2014 10:59

stopczyk22 napisał(a):Chcielibyśmy jechać do Chorwacji pierwszy raz ale z trzyletnim dzieckiem okolice Omisa i zastanawiam się czy znajdę nocleg bez wcześniejszej rezerwacji w Austrii bądź na Węgrzech? dla czego tak... ponieważ chcielibyśmy przejechać pierwszego dnia jak najwięcej się da. O nocnej jeździe nie ma mowy. Czy ktoś tak robił? Jeśli tak to którą trasę polecacie: przez Austrię czy Węgry? Proszę o porady i z góry dziękuję

Może przez Węgry jak w 2007 roku :wink:
z-lodzi-do-trogiru-przez-slowacje-i-wegry-t15093.html#p203528
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 14.04.2014 11:14

Witaj :)

W zeszłym roku jechałam na Hvar , na początku sierpnia, przez Węgry, noclegu szukaliśmy w ciemno nad Balatonem, w ciemno dosłownie, bo przyjechaliśmy późno i powiem nie jest to takie proste. Mieliśmy plan zostać w Siofoku 2 dni. Znaleźliśmy dość szybko, ale tylko dlatego,że mówimy po angielsku i poszliśmy do klubu nocnego wypytać. Jak przyjedzie się późno, już nie wybrzydzasz, bierzesz 1szą z brzegu i niekoniecznie jest szałowa ;). Na 2 gi dzień owszem znaleźliśmy, a właściwie właściciel kwaterki gdzie zanocowaliśmy znalazł nam fajny nocleg w hotelu za 100 eurasi na 5 osób ze śniadaniem.
To nie jest fajne po całodniowej jeździe gimnastykować się w nieznanym terenie po nocy za pokojem, a z małym dzieckiem nie polecam wcale.

:papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.04.2014 19:00

Janusz Bajcer napisał(a):
stopczyk22 napisał(a):Chcielibyśmy jechać do Chorwacji pierwszy raz ale z trzyletnim dzieckiem okolice Omisa i zastanawiam się czy znajdę nocleg bez wcześniejszej rezerwacji w Austrii bądź na Węgrzech? dla czego tak... ponieważ chcielibyśmy przejechać pierwszego dnia jak najwięcej się da. O nocnej jeździe nie ma mowy. Czy ktoś tak robił? Jeśli tak to którą trasę polecacie: przez Austrię czy Węgry? Proszę o porady i z góry dziękuję

Może przez Węgry jak w 2007 roku :wink:
z-lodzi-do-trogiru-przez-slowacje-i-wegry-t15093.html#p203528

Nie dotarliśmy więc nie odz
ywałam się. a z tego co wim forum jest po tyo żeby pytać
lub udzielać odpowiedzi . Udanych wakacji
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.04.2014 19:06

Dzieki wszystkim za odpowiedź. no i zobaczymy czy dotrzemy i dzieki wam wiem napewno ze jesli tak to z zarezerwowanym wczesniej noclegiem. telewizorek mamy tablet mamy no i mase ksiazeczek czy kolorowanek. pozdrawiam wszystkich

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone