Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nocleg w Bośni

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
arogal
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 06.03.2011
Nocleg w Bośni

Nieprzeczytany postnapisał(a) arogal » 27.07.2011 12:32

Witam

Jadę przez Bośnię 13-14.08.2011 do Chorwacji prosiłbym o jakieś namiary na nocleg najlepiej w Mostarze 4 osoby+5 latek.
Dzięki.

Pozdrawiam
spr01
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) spr01 » 27.07.2011 14:45

Nocowałem w pensjonacie: Mostar Inn znajdziesz go na Booking.com albo tu http://www.mostar-inn.com/en/

Jest przy samej ul. Bulevar (dwupasmówka więc nie jest zbyt cicho) nie sugeruj się adresem jaki jest na Bookingu bo trudniej znaleźć.
Aha jeśli się zdecydujesz to wydrukuj rezerwacje i koniecznie pokaż ją (mi Pani która nie mówiła po angielsku ani niemiecku pokazywała, że mam zapłacić 72EUR chociaż do zapłaty było 36EUR dopiero po okazaniu rezerwacji zmiękła)
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 27.07.2011 15:10

My nocowaliśmy tu http://apartmani-konak.com/ , bliziutko mostu . Ceny nie pamiętam, ale za 3 osoby bodajże 50, albo 55 euro. Więcej chyba nie.
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 27.07.2011 16:08

Nocowałam w hostelu Miturno- w samym centrum, tuż przy Moście. Cena zwaliła mnie z nóg- 10 Euro od osoby, dzieci do 12 r.ż. gratis.
Pokoje schludne, klima, łóżka piętrowe, dwie łazienki na korytarzu (czysto).
Pasjonat Chorwacji
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 894
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pasjonat Chorwacji » 31.01.2012 14:07

Witam Was.
Mam ogromną prośbę - zarezewowałem sobie nocleg w Mostarze w Motelu Demadino adres: Muje Bjelavca 5.
I cóż z tego, że nawet położenie geograficzne: 43° 20' 10" North, 17° 48' 41" East, skoro nigdzie w internecie nie mogę znaleźć mapy Mostaru z nazwami ulic.
Wiem, mniej więcej gdzie leży ten Motel, ale nie wiem jak z dojazdem ulicami Mostaru. Do Mostaru będę wjeżdżał od pólnocy (od Banja Luki).
Pojęcia nie mam, czy do tego Motelu dojeżdża się od zachodniej strony (widoczna na mapie jakaś szeroka ulica - pewnie dwupasmówka), czy od wschodniej (między domami). Niestety Motel nie odpisuje na skierowane do nich maile z prośbą o mapę dojazdu. W aktualnej AutoMapie również nie ma tego adresu.
Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.
Jareksz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 17.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jareksz » 31.01.2012 15:11

Hejka trochę się pobawiłem...
Najnowsza automapa nie ma tej ulicy, ale...
Fra Ambre Miletica dochodzi do trasy M-6.1 a właściwie pod wiaduktu tej szybkiej trasy.
poszukiwana uliczka na moje oko jest przedłużeniem Fra Ambre Miletica czego na automapie nie ma.
Na moje oko (choć leciwe) do starego mostu masz mniej niż 500m.

Sprawdziłem na innej mapie...zgadza się: Fra Ambre Miletica przechodzi pod dwupasmówką Bulevar (M-6.1) zmienia nazwę na Muje Bjelavca i dochodzi do Gojaka Vukovića.
Ostatnio edytowano 31.01.2012 17:54 przez Jareksz, łącznie edytowano 2 razy
Pasjonat Chorwacji
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 894
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pasjonat Chorwacji » 31.01.2012 15:19

Bardzo dziękuję Jareksz!

Czyli dojazd do motelu będzie od zachodniej strony.
A czy ta Twoja mapka jest może w internecie? Jeśli tak, to czy możesz przesłać link?
Jareksz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 17.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jareksz » 31.01.2012 15:34

To mi pomogło
http://www.booking.com/hotel/ba/motel-d ... zAodfXB7qw
Pod trzema żółtymi gwiazdkami masz :"pokaż mapę" klikasz i nic nie widzisz :lol:
ale jak zaznaczysz widok satelitarny to już coś jest. Trzeba porównać satelitę z automapą.

Dla sprawdzenia przerzuciłem mapę w nawigacji na Igo8, a tam już bez problemu.
Jogi
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 14.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jogi » 31.01.2012 15:37

arogal napisał(a):Witam

Jadę przez Bośnię 13-14.08.2011 do Chorwacji prosiłbym o jakieś namiary na nocleg najlepiej w Mostarze 4 osoby+5 latek.
Dzięki.

Pozdrawiam


Cześć
W zeszłym roku spaliśmy w http://www.pansion-rose.ba/
Cena za dwójkę ze śniadaniem około 41 euro. Tanio nie jest, ale niedaleko starówki i starego mostu. Podobało nam się i w tym roku też tam zaklepałem nocleg.
Pasjonat Chorwacji
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 894
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pasjonat Chorwacji » 31.01.2012 15:40

Właśnie korzystałem z booking, i z tej mapki wydawało mi się, że zjazd będzie z dwupasmówki (jadąc od południa w prawo), ale muszę jeszcze znaleźć te ulice o których mi wcześniej napisałeś. Wynika z nich, że ulica o którą mi chodzi przechodzi jednak pod tą dwupasmówką.
Jareksz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 17.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jareksz » 31.01.2012 17:52

Pasjonat Chorwacji napisał(a):. Wynika z nich, że ulica o którą mi chodzi przechodzi jednak pod tą dwupasmówką.



Ale się naklikałem. Oj warto było, dokładna mapa Bosni, jest ta uliczka pokręcona trochę i pewnie dlatego automaty uznały, że to jest dojazd do posesji.
http://www.openstreetmap.org/

Weź tylko pod uwagę, że Gojaka Vukovića jest jednokierunkowa na północ,
a Oneśćukova jednokierunkowa na zachód.

Pozdraviam
Pasjonat Chorwacji
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 894
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pasjonat Chorwacji » 31.01.2012 18:26

Jareksz napisał(a):
Pasjonat Chorwacji napisał(a):. Wynika z nich, że ulica o którą mi chodzi przechodzi jednak pod tą dwupasmówką.



Ale się naklikałem. Oj warto było, dokładna mapa Bosni, jest ta uliczka pokręcona trochę i pewnie dlatego automaty uznały, że to jest dojazd do posesji.
http://www.openstreetmap.org/

Weź tylko pod uwagę, że Gojaka Vukovića jest jednokierunkowa na północ,
a Oneśćukova jednokierunkowa na zachód.

Pozdraviam



Jareksz - jesteś WIELKI!!!!!
:D
To jest fantastyczna mapa! Można na niej znaleźć wiele miejsc, ulic, których próżno by było szukać na mapce google.
Jeszcze raz - bardzo dziękuję!
Jareksz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 17.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jareksz » 31.01.2012 18:49

Z| prawej strony jest taki mały plusik FAJNY
można też wypatrzeć piesze szlaki.
Zgadzam się jest rewelacyjna szczególnie na białe plamy,
wystarczy popatrzeć na Tiranę i porównać z google, automapą czy igo.
Gdyby nie Twój problem nie dotarłbym do tej mapy.
Czyli masz też w tym udział :lol:
Pasjonat Chorwacji
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 894
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pasjonat Chorwacji » 31.01.2012 19:06

No już dobrze, dobrze Jareksz, nie dziękuj za to, że pytałem :wink:

Z Twojej mapki skorzystają też już inni Cromaniacy - np Helen :)
Zobacz sam: forum/viewtopic.php?t=20096&postdays=0&postorder=asc&start=195

Jeszcze raz - wielkie dzięki :)
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 31.01.2012 21:33

http://www.openstreetmap.org/

Chyba najlepsza w tej chwili mapa Europy - bije Google Map na głowę! Nie dość, że są w niej kraje praktycznie w GM niedostępne lub bez pokrycia (jak np. Bośnia), to jeszcze jest błyskawicznie aktualizowana. Nasza A2 do granicy niemieckiej była już w kilka dni po oddaniu - na GM jeszcze długo nie będzie, bo tam nawet A1 do Torunia jeszcze nie ma!

Jedyna wada w OpenStreet Map - brak funkcji wyliczania trasy.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone