Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

nocleg tranzytowy okolice GRAZ

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Adam Sz.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 03.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam Sz. » 19.06.2012 08:48

Prawie zawsze tak było. Z tym, że prawie odnosi się do owej godziny. Była 18, jest 16.00.

Ihre Email Reservierung kann am Anreisetag bis max. 18 Uhr garantiert werden - wir bitten daher um Anreise vor diesem Zeitpunkt.
Achtung: Für spätere Ankünfte bitten wir Sie um telefonische Kontaktaufnahme mit unserer Rezeption am Anreisetag vor 18 Uhr.
Für weitere Fragen wenden Sie sich bitte telefonisch an unsere Rezeption, die täglich von 8 bis 22 Uhr geöffnet ist.


I jeszcze jedna ważna informacja, której chyba nie ma na ich stronie:
Am Wochenende die Rezeption schliesst zwischen 12 und 15 Uhr.
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 19.06.2012 11:27

Dzięki za odpowiedzi. Widzę, że nieco "upierdliwa" jest w takim razie ta sieć hoteli. Chyba wybiorę jednak EtapHotel - podczas rezerwacji z wyprzedzeniem cena praktycznie ta sama, a przyjechać można do godz 23 bez ceregieli.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 19.06.2012 12:17

Adam Sz. napisał(a):Prawie zawsze tak było. Z tym, że prawie odnosi się do owej godziny. Była 18, jest 16.00.

Ihre Email Reservierung kann am Anreisetag bis max. 18 Uhr garantiert werden - wir bitten daher um Anreise vor diesem Zeitpunkt.
Achtung: Für spätere Ankünfte bitten wir Sie um telefonische Kontaktaufnahme mit unserer Rezeption am Anreisetag vor 18 Uhr.
Für weitere Fragen wenden Sie sich bitte telefonisch an unsere Rezeption, die täglich von 8 bis 22 Uhr geöffnet ist.


I jeszcze jedna ważna informacja, której chyba nie ma na ich stronie:
Am Wochenende die Rezeption schliesst zwischen 12 und 15 Uhr.

Hmmm, to jak się płaci kiedy przyjedzie się po 16, tudzież później po uprzednim telefonie?
Bez sensu jakoś, do 16 trzymają rezerwację, można zadzwonić i przyjechać później, a recepcja do 15. Ja tu jakoś ładu i składu nie widzę ;)
Adam Sz.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 03.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam Sz. » 19.06.2012 14:39

Wszystko się zgadza :wink:

Recepcja jest nieczynna w weekendy między 12-15. Wcześniej, a także po 15 trzeba do nich dzwonić, że przyjedzie się później. W weekend między 12 a 15 nie dodzwonisz się na recepcję.
vtecdesign
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 01.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) vtecdesign » 21.06.2012 10:13

sneer napisał(a):
vtecdesign napisał(a):A jak wygląda obecnie "przytrzymanie" rezerwacji w Oekotelu?


Co masz na myśli pisząc o "przetrzymaniu rezerwacji"? Z tego co czytam, rezerwuje przez internet i w zarezerwowany dzień muszę przyjechać najpóźniej do godziny 22. Coś się zmieniło?

z tego co czytam na stronie:
http://www.oekotel.com/de/oekotel-reservierung
rezerwacje e-mailowe są trzymane do 16:00, telefoniczne do 18:00. Jeśli przyjedziesz później, to nie gwarantują, że będzie miejsce. Chciałbym wiedzieć jak to jest w praktyce. Bez sensu jest dla mnie przyjeżdżać na 18, wystarczy mi na 22. 2 lata temu dzwoniłem z trasy i potwierdzałem jeszcze przyjazd (przyjechałem o 21) i było ok, nie wiem jak jest teraz: chodzi mi o praktykę.

pozdrawiam,
W.
MarcG
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 21.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarcG » 21.06.2012 15:58

vtecdesign napisał(a):
sneer napisał(a):
vtecdesign napisał(a):A jak wygląda obecnie "przytrzymanie" rezerwacji w Oekotelu?


Co masz na myśli pisząc o "przetrzymaniu rezerwacji"? Z tego co czytam, rezerwuje przez internet i w zarezerwowany dzień muszę przyjechać najpóźniej do godziny 22. Coś się zmieniło?

z tego co czytam na stronie:
http://www.oekotel.com/de/oekotel-reservierung
rezerwacje e-mailowe są trzymane do 16:00, telefoniczne do 18:00. Jeśli przyjedziesz później, to nie gwarantują, że będzie miejsce. Chciałbym wiedzieć jak to jest w praktyce. Bez sensu jest dla mnie przyjeżdżać na 18, wystarczy mi na 22. 2 lata temu dzwoniłem z trasy i potwierdzałem jeszcze przyjazd (przyjechałem o 21) i było ok, nie wiem jak jest teraz: chodzi mi o praktykę.

pozdrawiam,
W.


Bez strachu, parę razy nocowałem w oekotelu we Wiedniu/Traiskirchen i nigdy nie było problemu. Nocowałem tam z piątku na sobotę i zawsze do chyba 22 była otwarta recepcja. Faktycznie dzwoniłem do nich z trasy. Generalnie tak koło 20 to była jeszcze kolejka do recepcji.
Adam Sz.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 03.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam Sz. » 22.06.2012 08:40

To co zacytowałem powyżej (po niemiecku), to dokładnie tekst z ich e-maila.
Po polsku z poprawką na dzisiejsze realia (16.00 zamiast 18.00) i uwzględnieniem informacji "weekendowej" regulacje są takie:

Rezerwacja e-mailowa gwarantowana jest maksymalnie do godziny 16.00 (telefoniczna do 18.00) i prosimy o przybycie przed tą godziną. W przypadku konieczności późniejszego przyjazdu należy skontaktować się telefonicznie z recepcją przed godziną 16.00 (18.00 w przypadku rezerwacji telefonicznej). Odpowiedzi na inne pytania można uzyskać w recepcji, czynnej codziennie od 8.00 do 22.00, z przerwą podczas weekendów od 12.00 do 15.00.

I tak to działa. U mnie zadziałało, u innych - jak widać - też. A firmie chodzi tylko o o to, że chce mieć pewność, że ktoś faktycznie przyjedzie, bo oprócz tego obostrzenia nie mają innych narzędzi egzekwowania rezerwacji (nie ma np. blokad na karcie czy wcześniejszych przedpłat).
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 03.01.2014 07:36

Zostawiam ślad...
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 05.01.2014 22:52

Bartek1977 napisał(a):Zostawiam ślad...


ale o co chodzi z tym śladem, nie podejrzewam kolegi, że nie wie jak tam trafić :mrgreen: więc kolega był i potwierdza i że tam wszystko tak jak piszemy bo jak ktoś potrzebuje to mam film z videorejestratora jak tam dotrzeć, ale go nie wrzucam bo już ten hotelik jest tak obcykany że chyba każdy tam trafi jak tylko ten temat przeczyta :D
zuziamm
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 06.04.2015
namiary na tani nocleg okolice Graz Austria

Nieprzeczytany postnapisał(a) zuziamm » 17.04.2015 10:14

Będę wdzieczna za namiary na tanie noclegi w Austrii okolice Graz, w tak zwanych gasthaus, z gory dziękuję
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 17.04.2015 11:41

edytas
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) edytas » 05.05.2015 20:42

Polecam, wykorzystaliśmy 3 razy w drodze do Cro. Okolice Graz, miejscowość Frosau. Gastehaus Bierbauer http://members.aon.at/gaestehaus.bierbauer.at/. Czysto, miło, pyszne śniadanko. Przystępne ceny.
Felipes
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 25.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Felipes » 05.05.2015 21:02

edytas napisał(a):Polecam, wykorzystaliśmy 3 razy w drodze do Cro. Okolice Graz, miejscowość Frosau. Gastehaus Bierbauer Czysto, miło, pyszne śniadanko. Przystępne ceny.


edytas, a orientujesz się jak kasują za dzieci ? Nie ma info na stronie :(
magdach7
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 24.06.2009
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdach7 » 05.05.2015 21:09

spining napisał(a):
Aldonka napisał(a):Witaj.
Polecam Oekotel: http://www.oekotel.com/en/locations/graz


dzieki; a moze orientujecie sie jakie tam obowiazuja stawki w tym roku oraz czy jest jakies zamykane miejsce na 4 motocykle??

Hej
spaliśmy w Graz w Oekotelu 2 razy i za każdym razem na parkingu widzieliśmy jakieś motory, ale stały na świeżym powietrzu. Ogólnie warunki OK, a przede wszystkim w za rozsądną cenę :D
zuziamm
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 06.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zuziamm » 12.06.2015 07:35

czy ktos z was rezerwowal wczesniej pokoj w oekhotel??? czy raczej nie ma problemu z dostepnascia wolnych miejsc i mozna smialo pojechac tam w ciemno bez wczesniejszej rezerwacj????
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
nocleg tranzytowy okolice GRAZ - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone