Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

No i wróciłem....zakochany w cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zbynie
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 29.03.2005
No i wróciłem....zakochany w cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbynie » 14.08.2005 13:04

Witajcie

Wróciłem co prawda w czwartek rano ale dopiero dziś mam dostęp do kompa.
Byłem w Ruskamen pod Omiszem.
Trasa przez Słowację Austria (ominięcie Wiednia via Eisenstadt) a dalej Maribor i Chorwackie autostrady.
Droga z Krakowa do Cro 15 godzin z dwoma małymii postojami na kawę przy zprędkościach zgodnych zezalecenymi +/- 10-15.
Jechałem z wtorku na środę. Żadnych korków.
Na bramkach kurs taki jak bankowy tj. w tamtą stronę 3.08 7.21Kun a z powrotem 10.08 7.28Kun.
Pracownicy mili i nawet wydawali reszę bez upominania, więc nic przykrego w przeciwiństwie do niektórych forumowiczów mnie nie spotkało.
Na miescu jak w bajce ciepłw i czyściutka woda a ii pogoda dopisała.
Niestety mimo iż widziałem sporo polskich autek to żadnego oklejonego. :(
Tak jak w temacie jestem zakochany w Chorwacji. Wszystko co wyczytałem z waszych relacjiii sprawdziło się a moje odczucia są jeszcze większe i bardziej niesamowite. Cro to po prostu cudowne miejsce.

Pozdrawiam i życzęszerokiej drogi tym co dopiero jadą. :wink:
Prot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 843
Dołączył(a): 30.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prot » 14.08.2005 16:48

gdzie to spałeś w Ruskamen? z widokiem na Brać? dużo ,,żaglodeskowców''? statki pirackie przepływały?
Lord79
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lord79 » 14.08.2005 17:56

Witaj!
Ja się wybieram do Cro na przełomie sierpnia i września. Jeszcze nie zdecydowałem się na konkretną miejscowość, wstępnie celuję w Brelę. Mam prośbę czy mógłbys (jesli masz) przesłac jakies zdjęcia plaż w Ruskamen?
Jakie były ceny kwater?
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
maciek_mon
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 20.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciek_mon » 14.08.2005 19:43

napisz cos wiecej na temat swojego pobytu:) bylo by bardzo milo gdybys cos wspomnial o cenach i o zasobach kasy jakie zostaly roztrwonione w cro;)
zbynie
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 29.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbynie » 16.08.2005 09:26

Cześć

Spaliśmy w hotelu Ruskamen oczywiście z widokiem na Brać ( nawiasem mówiąc innego widoku z okien nie ma :wink: ) a statki przepływały ale czy one były pirackie to nie wiem :D .
Jeśli chodzi o żaglodeskowców to paru się znalazło ale w czasie mojego pobytu pogoda im raczej nie dopisała.

Jeśli chodzi o zdjęcia plaż to oczywiście mam i mogę podesłać ale uprzedzam że są w dość dużej rozdzielczości i potrzeba troszkę miejsca w poczcie chyba że można je gdzieś wkleić.

Jeśli chodzi o sam pobyt to byłem w Trogirze, Splicie ,odwiedziłem Makarską w nocy aby podpatrzyć nocne życie , oczywiściiie Omisz oraz w drodze powrotnej wodospady KRKA.
Pieniędzy można oczywiście wydać całą masę w zależności co się chce zobaczyć i gdzie. Już za same parkingi można nieżle zapłacić ( np. Trogir/Omisz/Split płaciłem 4-5Kun/h a w Makarskiej 10)
O cenachh już tyle zostało napisane że tylko bym się powtarzał ale myślę że to cenna uwaga jeśli idzie o ichnie markety, a mianowicie Konzum jest nieco droższy od Studenaka.
Jeśli macie pytania to bardzo proszę.
Pozdrowionka tym razem już z nad Bałtyku :wink:

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
No i wróciłem....zakochany w cro
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone