Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nin, Rogoznica, Bibinje ?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006
Nin, Rogoznica, Bibinje ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 13.07.2009 11:45

Proszę o poradę.
Mam 3 oferty konkretnych kwater.
Wyjazd w sierpniu rodzina 2+2.
Zależy mi na bliskiej przyjaznej dla dzieci plaży - piasek lub żwirek i w miarę łagodne zejście do wody. Wieczorkiem dobrze byłoby móc pójść na "klimatyczny" spacerek do małego miasteczka lub większej wioski.
W planach oczywiście wycieczki do lokalnych atrakcji - Krka, Kornati, Zdar itp.
Czytałam dużo na temat tych miejscowości na forum i nie mogę się zdecydować. Ceny podobne z wyjątkiem Bibijne- tam taniej.
Bardzo dziękuję za pomoc.
1. Nin http://www.*** link usunięty na prośbę właściciela strony ***/hire/holiday-ho ... 74246.html
2. Rogoznica http://www.zakwaterowaniewchorwacji.pl/ ... many-tina/
3. Bibinje http://www.chorwackie.pl/zakwaterowanie ... binje.html
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2009 12:01

Ponieważ mam sentyment do Rogoźnicy dlatego ją polecam...nie za duża - nie zamała...fajne miejsca dla dzieci, jest gdzie pójść i dobrze zjeść...
Karol099
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 628
Dołączył(a): 25.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karol099 » 13.07.2009 12:21

Witaj,

Bibinje znam jak własną kieszeń z racji wielokrotnych wyjazdów ;) ten apartament który podałeś dla mnie odpada z racji tego że dość daleko do plaży. Apartament jest nad sklepem, w sumie fajnie bo rano blisko po bułki itp ale z drugiej strony na lewo od sklepu, jest budka z hamburgerami itp bardzo długo czyna i dlatego też jest tam ogromny ruch - skutery, "piździki" i auta. Jeśli chodzi o tą miejscowość to są lepsze i tańsze lokalizacje :)

-----------------------------------------------------
http://maps.google.pl/maps?f=q&source=s ... 3&t=h&z=18

podany apartament jest na przeciwko tego dużego budynku którym jest sala gimnastyczna przy szkole :)
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 13.07.2009 14:59

Karol099 napisał(a):Witaj,

Bibinje znam jak własną kieszeń z racji wielokrotnych wyjazdów ;) ten apartament który podałeś dla mnie odpada z racji tego że dość daleko do plaży. Apartament jest nad sklepem, w sumie fajnie bo rano blisko po bułki itp ale z drugiej strony na lewo od sklepu, jest budka z hamburgerami itp bardzo długo czyna i dlatego też jest tam ogromny ruch - skutery, "piździki" i auta. Jeśli chodzi o tą miejscowość to są lepsze i tańsze lokalizacje :)

-----------------------------------------------------
http://maps.google.pl/maps?f=q&source=s ... 3&t=h&z=18

podany apartament jest na przeciwko tego dużego budynku którym jest sala gimnastyczna przy szkole :)


Dzięki wielkie ! Mialam podobne odczucia szukając go na mapie 8)
piotrs
Croentuzjasta
Posty: 387
Dołączył(a): 02.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrs » 13.07.2009 22:05

Apartament w Rogoznicy w spokojnej części, spory kawałek do centrum na wyspie, ale chyba najlepsza część miasteczka. Najbliżej do plaży nad otwartym morzem (ulica jest długa i ciężko mi się jednoznacznie zorientować). Spokojnie mogę Ci polecić. Słowami klasyka "będzie Pan zadowolony" :D
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 15.07.2009 11:10

Dzięki wielkie PiotrzeS.
A mógłbyś coś powiedzieć o tej lokalizacji http://www.vedrana.hr/lokacija_en.htm ?
piotrs
Croentuzjasta
Posty: 387
Dołączył(a): 02.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrs » 15.07.2009 16:00

Vedrana jest umiejscowiona bliżej centrum (na wyspie, znaczy centrum jest na wyspie:)). Wjeżdżając do Rogoznicy do tego pierwszego skręcasz w prawo, a do Vedrany w lewo (na rondzie przed groblą na wyspę centrum). Z pewnością do "rozrywek" masz bliżej z Vedrany, ale plaża i morze jest lepsze przy tym pierwszym. Przy Vedranie plaża jest tuż przy dordze dojazdowej i jest bardzo wąska. Jakby coś pytaj śmiało.
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 15.07.2009 20:56

Jestem okropnie wdzięczna.
Mam jeszcze parę pytań i będę zobowiązana za kontakt mailowy:
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
piotrs
Croentuzjasta
Posty: 387
Dołączył(a): 02.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrs » 15.07.2009 23:51

poszedł mail
inzynier_mamon
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 19.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) inzynier_mamon » 19.07.2009 23:30

Właśnie wróciłem z Ninu.
Mieszkalismy podobnie jak ten dom z ogłoszenia, tylko nieco dalej od plaży.

O ile dobrze rozpoznaję, to z tej lokalizacji masz jakieś 400-500 m do piekarni i niedużego sklepu spożywczego - w dół uliczką. Sklep i piekarnia mieszczą się w pobliżu placu, z którego prowadzi most na wyspę. Kawałek dalej jest poczta, apteka. Na tyłach poczty jest mały bazar owocowo-warzywny. W drugą stronę, około 800-1000 m masz supermarket - dość duży.

Jeśli chodzi o atrakcje Ninu - miasteczko ładne, choć wyglądające niezbyt bogato. Stara część, mieszcząca się na wyspie - ładna, można trochę pooglądać, kilkanaście knajp. Oczywiście ruiny, mury, najmniejsza katedra na świecie, pomnik Grgura Ninskiego. Ogólnie - Nin na mapach jest większy niż w rzeczywistości. Przejście od wskazanej przez Ciebie kwatery, na wyspę to góra 10 minut spacerkiem.

Teraz plaże. Rzeczywiście, są piaszczyste. Piasek jest z rodzaju dość grubego, ale to nie jest żwirek. My tylko raz byliśmy na plaży w Ninie. Jak spojrzysz na Nin z góry, to wyspę otacza mała mierzeja, nieco podobna do Helu. Z Twojej kwatery możesz iśc na koniec tego ogona i nie jest to nawet bardzo daleko. Jeśli jednak masz małe dzieci, to nie przejdziesz na koniec tego ogona z lądu, bo trzeba przejść przez bród o głębokości około 1-1,2 m. Szacuję, bo nie próbowałem. Z kolei aby dostać się na podstawę mierzei trzeba przejść przez miasto i choć jak pisałem nie jest duże, to jednak spacer 20 minut w lipcowym slońcu, z wózkiem i wszystkimi gratami spowodował, że byliśmy tam tylko raz. Samo zejście do wody łagodne, plaża dość czysta, ale woda zmącona - piasek. Ciekawostką jest to, że jakieś 50 m od brzegu w wodzie przebiegają jakieś ruiny starej budowli, chyba wały ochronne. Przed nią woda jest nieco zmącona i ciepła. Po przejściu - woda robi się błękitna i wyraźnie zimniejsza. Jeśli chcesz nurkować - nie ma sensu. Jeśli chcesz uprawiać kitesurfing - chyba jest tam dobrze, bo sporo osób to robiło.
Można dojechac do plaży - parking płatny 10 kun za dzień

My mieszkając w Ninie jeździliśmy najczęściej do Zatonu - wjazd 50 kun za samochód. Tam też jest piasek, ale z dość nieprzyjemnymi kamykami. Za to jest basen, gdzie dzieciaki mogą szaleć na zjeżdżalni. Jeśli lubisz Aquaaerobick - codziennie o 11.30 :wink:
Ponadto często gościliśmy w Virze - plaża żwirowa, ale za to woda znacznie bardziej przejrzysta.
Dodatkowo - blisko jest Zadar, można pozwiedzać, zjeść, zrobic zakupy
Podsumowując - Nin jest dobry jako cicha baza wypadowa w okolice. Mieasteczko na wyspie urokliwe, pozostała część - wygląda nieco ubogo, choć ma swój klimat. Ludzie mili.
Mam mapę Ninu, jeśli potrzebujesz - daj znać. Nie wiem, skąd ją sciągnąłem, ale mam w jpg
Jeśli masz pytania dodatkowe do powyższego - zapraszam.

Pozdrawiam
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 20.07.2009 07:14

chapeau bas inzynier_mamon

Opis bajka.

pzdr

Obrazek
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 20.07.2009 09:47

Inżynierze Mamoń - dzięki wielkie.
Właśnie o coś takiego mi chodziło. Wiem wszystko co chciałam wiedzieć.
A możesz zdradzić ile płaciliście za kwaterę ?
Nie wiem czy warto się z "moim" właścicielem targować :D

PS. Mogę prosić o kontakt mailowy adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Mam pytania odnośnie trasy a na forum już się gubię od opisu objazdu w Słowenii ...
inzynier_mamon
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 19.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) inzynier_mamon » 20.07.2009 14:40

Dziękuję za miłe słowa. Sam nie mogłem znaleźć wielu informacji o Ninie, więc piszę dla potomności :lol:
My za kwaterę płaciliśmy 45 Euro. Jej adres http://www.nin-dejanovic.com/
Przyznać trzeba, że nie rzucała na kolana. Wszystko było OK, choć umeblowanie określiłbym jako "późny Tito" :wink:
Jak napisałem - właściciele bardzo mili, a jak się okazało gaździna pracuje w biurze turystycznym miasteczka.
Dodam jeszcze kilka słów do tego co napisałem wcześniej.

Nin - na plaży można wypożyczyć leżak, 15 Kun za sztukę. Toalety - są tam ToiToie. Dzieci mogą pobrodzić w wodzie od strony wyspy - na sporej powierzchni jest woda do kolan, ciepła jak zupa i piaszczysto, więc zadne buty nie potrzebne. Na tej plaży od strony gór gdzie piasek jest grubszy trzeba zwrócić uwagę na pewną rzecz. Mój młodszy syn chodził w butach plażowych i nic się nie skarżył. A my nie pomyśleliśmy i okazało się wieczorem, że przez dziury w butach dostało mu się do środka trochę piasku i pościerał sobie stopy. Nic poważnego, ale miał przez to kłopoty z chodzeniem. Strona www http://www.nin.hr
Jeszcze jedzenie - wszędzie ceny podobne. Średnia cena pizzy to 30-40 Kun. Droższa była w konobie w pobliżu katedry i pomnika Grgura. Mięso z grilla - około 50 kun. Kotlet dla dzieci - 40 kun. Srednia cena obiadu dla rodziny 2+2 wychodziła nam od 100 do 200 Kun. Zależało od tego, czy jedliśmy tylko pizze, czy też jakies mięsa, frytki, piwo itp.
Nin leży na uboczu drogi z Zadaru na Vir. Przy tej drodze, przy drugim wjeździe do Zatonu jest przydrozna restauracja. Ceny rozsądne, jedzenie dobre ( jak lubisz - jest pieczony prosiak. Tylko dziwnie podawany, bo chłodny. Ale może to taki zwyczaj? Nie wiem, bo pierwszy raz jadłem)
Nie dodałem, że na wyspie jest sklep rybny i mięsny. Nie korzystalem, zle jak ktos chce, to ma gdzie kupować

Zaton - oprócz opłaty za wjazd na teren ośrodka, płatne są tam wypożyczenie leżaka (20 Kun) i parasola (10 Kun). Na teren basenu nie można wejść ze swoim materacem, parasolem i większymi krzesłami. Nie znaczy to że jest tam ścisła kontrola, ale jak coś jest większego i to widać, wówczas proszą o pozostawienie tego przy bramce i przy powrocie mozna to zabrać. Zresztą jeśli chodzi o parasole, to nie ma ich gdzie wbić, chyba że masz własną podstawę. Wejście na basen jest bezpłatne, ale warto miec przy sobie kwitek, jaki otrzymasz przy wjeździe. Jest on "dowodem" że nie przeszłaś przez płot. Ale sprawdzali tylko w przypadku nastolatków i to też czasami. Oprócz brodzika jest tam jeszcze basen o głębokości 140 cm, gdzie mozna się zanurzyć. Ale jest to basen typowo rekreacyjny, bez możliwości pływania od sciany do ściany.
Na terenie samego ośrodka jest wszystko. Sklepy z pamiątkami, spożywcze, bar samoobslugowy, restauracje itp. Czyli mozna tam wejść rano i siedzieć do wieczora. Więcej informacji i zdjęć - http://www.zaton.hr/en/index.php

W pobliżu jest miejscowość Sabunike - podobno są tam ładne plaże piaszczyste, ale my tam nie byliśmy. W pobliżu są lecznicze błota i mozna spotkac sporo ludzi wysmarowanych na czarno. Nie próbowałem, więc nie wiem czy działa.

VRSI tam z kolei nie podobało się nam. Niby nic nie brakowało, ale ..... jakoś nam nie pasowało. Może to kwestia dnia ?
Ja chciałem nieco pozanurzać się w wodzie, więc szukałem bardziej przejrzystej wody i może dlatego nie podobało się nam tam

Vir - tam trafiliśmy na czuja. Jadąc drogą od Ninu w pewnym momencie skręciliśmy w lewo w osiedle domków i tam w kolejną poprzeczną i dojechalismy do morza. My skręcaliśmy zawsze w XXVIII, bo w pobliżu było cos w rodzaju parkingu, gdzie można było postawić samochód w cieniu. Plaża - żwirek, łagodne zejście do wody, w wodzie do głębokości kolan żwirek, potem zaczynają się większe kamienie. Ponadto jest kilka betonowych pomostów, z których można zejść po schodkach do głębszej wody i popływać. Woda przejrzysta, można ponurkować i nawet muszle znaleźć. Z Viru jest prom na wyspe PAG, ale nie wiem czy samochody też zabiera. Chyba tak

Jak widzę planujecie sierpień. Myślę, że będzie to dobry okres. My byliśmy w terminie 08.07-17.07. Niby pojechaliśmy po słońce, ale na Boga. Jeszcze o 23 było 30 stopni. Upał nieprzeciętny. Kremy 50+, choc żadne z nas nie ma białej karnacji. Przez cały czas pobytu lampa. Słońce zaszło w ciągu tych wszystkich dni w sumie na nie więcej niz 10 minut !!!! Raz była burza, ale przeszła bokiem i raz w nocy kropiło. Generalnie chmury obchodziły nas bokiem. Bardzo żałowałem, że nie było klimatyzacji w apartamencie. Nie zawadziła by.

Poniżej kilka zdjęć. Mam nadzieję, że nie rozsadzi forum. Zdjęcia takie, bo na innych to już są osoby z którymi byliśmy

Aerobik w wodzie
Obrazek

Widok z mostu na nabrzeże
Obrazek

Widok mostu
Obrazek

Nabrzeże nocą widok z mostu ( tam na końcu jest kwatera o którą pytasz)
Obrazek

Mapa NINU
Obrazek

Widok miasta z lotu ptaka
Obrazek

Chyba to wszystko ogarnę w jeden post, ale to przy wolnym wieczorze

Pozdrawiam
romanpl
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) romanpl » 21.06.2013 14:48

Temat zapomniany? Może ktoś uaktualnić informacje o tych miejscach? Noclegi, knajpki jakieś zmiany itp. A o Privlaka? To też nie daleko. Z map widzę, że jest dużo przystani czy to kosztem plaż?
szobod
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 16.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) szobod » 07.04.2015 23:38

Heja
Szukam w Ninie jakiegoś apartamentu najlepiej z małym basenem dla 3 rodzin z dzieciakami 3-4 lata. Jakby ktoś miał namiary to proszę o info. Dobrze by było jakby apartament był blisko tej plaży z Kitesurfingiem.
Pozdrawiam
Maciek
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone